انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 9 اردیبهشت1403 - 2:25am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2596 , 2597 , 2598 , 2599 , 2600 , 2601 , 2602 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید آقا یک درصد بودن مقاومت 390 اهم چقدر مهمه؟ میشه دو تا 5 درصد هم باشه؟
در اصل نزدیک بودن مقدار این دو مقاومت بیشتر مهمه یا پایداری حرارتی اش؟

چهارشنبه 30 مرداد1398 - 11:22am
مدیر کل
مدیر کل

این مطلب رو دقیقا در راهنما توضیح دادم. یک درصد بودن تولرانس این مقاومتها اهمیتی نداره. اما پایداری حرارتیشون به جهت حفظ بهتر بالانس در دقایق ابتدایی روشن کردن دستگاه کمی اهمیت داره. ضرورتی هم نداره مقدار این دو مقاومت یکسان باشه.

چهارشنبه 30 مرداد1398 - 3:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان
اگر کسی بخواد با این سیستم فلزجو برای موارد سطحی نهایت عمق 1 متر کار کنه لوپ 30 میتونه جوابگو باشه و اگر بخوایم کلا بیخیال تفکیکش بشیم یعنی ال متال استفاده کنیم چطور میشه؟

چهارشنبه 30 مرداد1398 - 7:39pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

اصولا لوپ 30 برای اهدافی که به اندازه خودش یا بزرگتر باشن تا عمق 170 سانت جوابگو هست. در عین حال اگر هدف کوچکتر و مثلا یک سکه 500 تومنی باشه با لوپ 30 تا حدود 40 سانت قابل سنس هست. این موضوع ربطی به این مدار یا مدار دیگه نداره و فرمول ریاضی خاصی داره که بیش از هر چیز به اندازه کویل و همینطور ابعاد هدف وابسته هست! فقط کافیه مدار مربوطه هم قدرت و حساسیت کافی داشته باشه. لذا بردهای ذکر شده رو در استفاده از هر فلزیابی بخاطر داشته باشین.
بیخیال شدن تفکیک در مدار فلزجو برخلاف برخی دستگاهها و مدارات دارای تفکیک هیچ مزیت خاصی نداره. یعنی برد سنس تغییری نمیکنه. اتفاقا فلزجو طوری طراحی شده که در حالتی که بیشترین برد رو داره بهترین تفکیک رو هم خواهد داشت.

چهارشنبه 30 مرداد1398 - 7:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهندس دوستان میگن خود مدار تو کیفیت عمق زنی دخیله، منم که لوپ 30 انتخاب کردم نظرم سنس اشیا سطحی چند برابر سکه و خمره تو عمق 50 تا 100 هستم و دیگه علاقه به موردای بالای عمق قبر معمولی نیستم و از اشخاصی هستم که اصلا دنبال تفکیک نیستم و گلا ال متال کار میکنم

چهارشنبه 30 مرداد1398 - 11:58pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

بین مدارات خوب و دستگاههای معتبر خود بخش مدار و دستگاه تفاوت اندکی در برد سنس داره که قاعدتا با توضیحاتی که شما دادین نباید براتون مهم باشه. چون اون تفاوت نهایت در حد 10 درصد هست و گاها کیفیت پیچیدن کویل بیش از این تاثیر داره! فلزات بزرگتر از سکه با لوپ 30 براحتی در 50 سانت سنس میشن و اگر از ابعاد 10 در 10 بزرگتر باشن سنسشون در 1 متری راحت هست. خمره که جای خود داره و با لوپ 30 در 1.5 متری با قدرت میتونه سنس بشه. تازه این مقادیر بدون احتساب افزایش برد در اثر هاله هست وگرنه برای اهداف قدیمی مدفون برد بیش از اینهاست. عرض کردم برای فلزجو اصلا آل متال و تفکیک هم فرقی روی برد سنس نداره و بهرحال لوپ 30 جوابگوی نیاز شما هست. فقط دقت کنین باید لوپ 30 رو خوب بسازین. با لوپ معمولی و نامنظم جواب خوبی بدست نمیاد.

پنج شنبه 30 مرداد1398 - 12:08am

با درود فراوان خدمت مهندس و کلیه عزیزان،اگه دوستان صفحه مربوط به ساخت لوپ کوچیک حدود10سانتی با چیزی شبیه سر دوش رو دارن برام لطف کنن،به نظرم ساخت آقای خندان بود

پنج شنبه 31 مرداد1398 - 1:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام و خسته نباشید خدمت مهندس حمید گرامی
با لوپ کت ۶ کار میکنم در یکی از صفخات تاپتیک پربار فلزجو دیدم اگه به جای مقاومت های ۳۹۰ اهمی از مقاومت های ۴۲۲ اهمی استفاده بکنیم بهتره. من هم قبل از دیدن این موضوع از همون ۴۲۲ اهم پنج وات آلمانی استفاده کرده ام و الان هم همونا نصبه.
به نظر شما این دومقاومت ۴۲۲ اهم تاثیری در اعداد سه گانه دارند؟ چون این مدار جدید من اعداد سه گانشون کمی کمتر هستن
764 664 245 حدودا
البته که کابل کت ۶ هم کمی تاثیر می گذاره ولی با لوپ کوچک عنکبوتی هم تست کردم اعداد پایین تر بودن. این هم بگم به جای مقاومت ۴۷ اهم از ۴۶.۳ یا ۴۶.۶ اهم شش رنگ استفاده کرده ام و شاید به جای یک مقاومت دیگر هم از رنج خیلی کمی پایینتر استفاده شده مثلا ۱۰ اهم را ... یا ۱۰۰ اهم را ...
ولتاژها در حداقل مورد قبول هست اینا تاثیر دارند در اعداد؟
مثال 11.89 ولت

همیشه امید داشته باش

پنج شنبه 31 مرداد1398 - 3:16pm
مدیر کل
مدیر کل

استفاده از مقاومت 422 بجای 390 اهم تاثیر محسوس مثبت یا منفی روی کارکرد دستگاه و اعداد 3 گانه نداره. تفاوت جزئی در مقاومتهایی هم که فرمودین تاثیرگذار نیست. البته نمیدونم واقعا چرا باید چندین مقاومت بی دلیل متفاوت از مقدار اصلی که رنج رایج بازار هم بوده گذاشته بشه!
ولتاژ 11.89 هر چند مشکلی نداره ولی بهتره 12 یا اندکی بیشتر باشه. همین نکته میتونه کل اعداد رو کمی بالاتر ببره. دقت این ولتاژ هم فقط به رگولاتور 7812 بستگی داره.

پنج شنبه 31 مرداد1398 - 4:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

لوپ ۶۰ کت ۶ داخل خانه یک قوطی رانی را تقریبا در یک متر می زنه ولی یه ورق مسی ۱۰ در ۱۲ در تقریبا هفتاد سانتی سنس میکنه که صخامتش هم از یک میل بیشتره و فیبر نیست بلکه از بازار مسگری تهیه شده.به نظر شما چیزی از قبیل روی یا غیره روی این زده شده تا مس دچار زنگ زدگی نشه یا مس زنگ نمیزنه. به خاطر اون سنسش ضعیفه یا
آلومنیوم را که صد در صد ضعیف سنس میکنه . طلا هم که میگید برای تست طلایاب می تونید به جای طلا از مس استفاده کنید.
دیگه کل داستان تست خونه و بیرون را خدا را شکر می دانم ولی هر چه قدر هم تا حالا توضیح داده اید نمی صرفه.

باز هم میگم فلزجو بهترینه نسبت با اونهایی که من دیده ام ولی چون بیرون چیز خیلی کمیابه. سوالات آدم را می پیچونه.
مهندس ببخشید اینکه سوالات بیشتری در این روز داشته ام شرمنده نمیشم چون بدست آوردن افتخار رویایی مثل ساخت فلزیاب حرفه ای و همچنین مقرون به صرفه و مهمتر از همه در اختیار قراردادن آن به خدمت مردم کل کشور و حتی خارجی ها این چنین ساده نیست باید هم این سوالات را جواب بدید :D

همیشه امید داشته باش

جمعه 31 مرداد1398 - 12:37am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2596 , 2597 , 2598 , 2599 , 2600 , 2601 , 2602 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 201 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure