انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 23 اردیبهشت1403 - 12:14am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2310 , 2311 , 2312 , 2313 , 2314 , 2315 , 2316 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام

اینم یه عکس دیگه؟؟؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 9 شهریور1396 - 3:42am

milad1230 نوشته است:
درود استاد حمید عزیز. استاد من باتری پک شده لیتیوم ایون پنج تایی 18.5 ولت 2200 ma سفارش دادم از انجایی که دوستان میگن احتما منفجر شدن هست و خطرناکن و نباید بیش حد شارژ بشن و همچنین بیش حد دشارژ بشن استاد عزیز برای اینکه با خیال راحت شارژش کنم و استفاده کنم چکار باید انجام بدم؟ و همچنین اداپتور مناسب چند ولت وچند امپر واسش تهییه کنم؟ با تشکر فراوان اتاد حمید عزیز

درود دوست عزیز
برای اینکه استاد یکم وقتشو به جای پاسخ دادن به سوالات تکراری بده بنده جوابتونو میدم.....برای اینکه طول عمر باتری کم نشه و اتشسوزی و انفجار هم نداشته باشی. نباید از اداپتور برای شارژ استفاده کنی....
میتونی از شارژر هایی که قطع کن اتوماتیک داره استفاده کنی.... میتونی از اقا حسین بخری یا خودت با سرچ تو نت بسازی
این ایدی حسین تو تلگرام : @Hosseinmm3

پنج شنبه 9 شهریور1396 - 10:37am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استادحمید عزیزدرود
یه سوال درموردفلزیابای پالسی برام پیش اومده مطرح میکنم اگر راهنمایی کنید ممنون میشم
فلزیاب وقتی پالسی میفرسته به سطح مقطع فلز برخوردمیکنه وپالس قطع میشه ودراینجا یه انعکاس بوجود میادوپالس بر میگرده وپالس برگشتی روفلزیاب تجزیه وتحلیل میکنه البته تاچه اندازه این مطلب درسته برابنده فقط جای سوال داره
حالا این انعکاس چطور دردفینه شدن تاسیرداره یعنی فلزی حاله براش پیش اومده باشه دیگه اون حاله که انعکاس نمیده
شایدم اون حاله موجب تقویت موج میرایی بازکشتی میشه چون اگرقرارباشه این مطلب درست باشه دیگه ماحجم نداریم کلا این مورد فکرمو مشقول کرده توضیح بدین ممنون میشم
نمیدونم تونستم منظورمو بیان کنم @};- @};-
ممنون استاد عزیز

پنج شنبه 9 شهریور1396 - 1:58pm
مدیر کل
مدیر کل

milad1230 نوشته است:
درود استاد حمید عزیز.من کابل RG58 با مغزی و شیلد مسی سفارش دادم و از فروشنده هم چند بار پرسیدم مغزی و شیلد مسی بدون فویل باشه واسم مغزی و شیلد الومنیوم فرستاده بهش گفتم این چیزی که سفارش دادم نیست میگه ابکاری شدست الان استاد چکار کنم همینو وصل کنم خوبه یا بدرد نمیخوره؟؟؟؟

جنس مغزی و شیلد کابل RG-58 زیاد اهمیتی نداره. مهم این هست که فویل نداشته باشه و در تصویر شما هم ظاهرا فویل نداره. لذا این کابل مشکلی نداره.

پنج شنبه 9 شهریور1396 - 2:44pm
مدیر کل
مدیر کل

جواد64 نوشته است:
استادحمید عزیزدرود
یه سوال درموردفلزیابای پالسی برام پیش اومده مطرح میکنم اگر راهنمایی کنید ممنون میشم
فلزیاب وقتی پالسی میفرسته به سطح مقطع فلز برخوردمیکنه وپالس قطع میشه ودراینجا یه انعکاس بوجود میادوپالس بر میگرده وپالس برگشتی روفلزیاب تجزیه وتحلیل میکنه البته تاچه اندازه این مطلب درسته برابنده فقط جای سوال داره
حالا این انعکاس چطور دردفینه شدن تاسیرداره یعنی فلزی حاله براش پیش اومده باشه دیگه اون حاله که انعکاس نمیده
شایدم اون حاله موجب تقویت موج میرایی بازکشتی میشه چون اگرقرارباشه این مطلب درست باشه دیگه ماحجم نداریم کلا این مورد فکرمو مشقول کرده توضیح بدین ممنون میشم
نمیدونم تونستم منظورمو بیان کنم @};- @};-
ممنون استاد عزیز

خواهش میکنم.
قبلا عرض کردم بطور خلاصه ایجاد پالس در سیم پیچ لوپ منجر به یک میدان مغناطیسی قوی میشه که این میدان در برخورد با فلز که رسانای الکتریسیه هست تولید یک جریان گردابی میکنه و پس از قطع پالس اثر مغناطیسی این جریان گردابی ایجاد شده روی فلز بصورت اندکی تغییر در موج میرای لوپ دریافت و ارزیابی میشه تا سنس و تفکیک مشخص بشه.
در مورد دفینه بدلیل افزایش سطح رسانایی فلز به کمک خاک اطراف اثر موج بازگشتی تقویت میشه! چون بهرحال خاک هم تا حدی رسانایی داره و این رسانایی به مرور زمان و در مجاورت فلز افزایش پیدا میکنه و پروسه یونیزاسیون فلز هم به این مساله کمک میکنه. البته هاله مغناطیسی بوجود آمده بمرور زمان هم بلحاظ اینکه لوپ فلزیاب یک سیم پیچ هست و به مغناطیس حساسیت داره کمی قدرت سنس رو افزایش میده. در واقع اثر افزایش رسانایی و ایجاد میدان مغناطیسی هر دو سبب سنس قویتر یک دفینه میشن.

پنج شنبه 9 شهریور1396 - 2:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استاد عزیزممنونم
بله قبلا توضیح داده بودین
ولی با این توضیح موضوعو بهتردرک کردم بهرحال شاگردیم تاموضوعودرک کنیم یه مقدارطول میکشه ولی با داشتن استادی مثل شمامیشه تمامی مسایل مربوط به فلزیابو بهتر درک کرد
@};- @};-

پنج شنبه 9 شهریور1396 - 5:33pm

مرسی استاد حمید عزیز بابت پاسخگویی شما

پنج شنبه 9 شهریور1396 - 5:52pm

سلام مهندس خسته نباشید
یه سوال دادشتم اینکه دستگاه من جدیدا عدد FERRO رو برای فلزات مختلف 80 به بالا بیشتر وقتها هم 99 میزنه در صورتی که قبلا اینجوری نبود برای فلزات مختلف متفاوت بود
در ضمن ای دی 99 ایا خطاست؟
با تشکر فراوان از شما

.No matter how the speed of light is high , Darkness is one step ahead

پنج شنبه 9 شهریور1396 - 9:13pm

سلام خدمت اساتید
دو تا سوال داشتمی
۱- منبع تغذیه این دستگاه چجوریه؟ در مورد نحوه ی شارژ و نوع باطری و میزان کارکردش یه توضیح مختصر بدین ممنون میشم
۲- قیمت این دستگاه چنده؟
با تشکر :-BD

پنج شنبه 9 شهریور1396 - 11:20pm
مدیر کل
مدیر کل

جواد64 نوشته است:
استاد عزیزممنونم
بله قبلا توضیح داده بودین
ولی با این توضیح موضوعو بهتردرک کردم بهرحال شاگردیم تاموضوعودرک کنیم یه مقدارطول میکشه ولی با داشتن استادی مثل شمامیشه تمامی مسایل مربوط به فلزیابو بهتر درک کرد
@};- @};-

خواهش میکنم. لطف دارین. @};-

جمعه 9 شهریور1396 - 2:33am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2310 , 2311 , 2312 , 2313 , 2314 , 2315 , 2316 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: khani , mahdi_123 , mwcc و 142 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure