انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 30 فروردین1403 - 3:22am

پاسخ به موضوع  [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2711 , 2712 , 2713 , 2714 , 2715 , 2716 , 2717 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
ممنون. خسته نباشین. @};-
در مورد طلا در راهنما توضیح دادم. آیدی زیر 20 که میفرمایین مربوط به طلای کوچک یا خیلی نازک هست کما اینکه سکه 1 گرمی طلا بهمین صورت هست. اما مثلا سکه تمام آیدی حدود 45 داره و همینطور برای طلای بزرگ یکپارچه آیدی بیشتر میشه.

سلام مهندس حمید عزیز.درست می‌فرمایید در مورد سکه بجز چند جنس خاص مثل سکه های امروزی مثل500تومنی یا چند نمونه سکه مس سنگین اعداد بین 45تا 55 و سکه های برنج که شکل دایره شکل قابل قبولی دارن طلای نازک یا همون سکه های انگشتی طلا زیر 20 و در تفکیک بسته به عدد رجکت چیزی بین +70تا+95میده که بسته به نرمال بودن لوپ هستش و عدد ای دی بین 30تا350ولی فویل زیر 12 درصورت برگ بودن بین12-15متغیر بازهم کمی تفاوت عددی توی لوپ ها هستش.کلا سه جنس طلا فویل و نیکل اعداد مشابهی دارن که دیگه باید به عدد فیرو رجوع کرد.شخصا طلای بزرگ قدیمی تست نکردم ولی طلای امروزی شبیه برنج قدیمی که بخاطر ناخالصیشه.البته اینها جواب هایی هست که من گرفتم بازهم نظر و کلام شما ملاکه @};-

حاکم سرزمین خویش باش ، حتی اگر به وسعت شانه هایت باشد.

دوشنبه 11 مرداد1400 - 7:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
asadof نوشته است:
asadof نوشته است:
تغییراتی که داده شده فقط همین قسمت بوده
واینکه فاصله پایه ماسفت و رگولاتور کمی زیاد کردم راحت لحیم بشه اتصالی نکنه و سوراخ روگلاتور و ماسفت کمی یزرگتر شده تا راحت جا بره

ممنون
ببخشید که جسارت کردیم.البته خودتون دو دقیقه ای ویرایش میکردید.با اینحال ویرایش کردم قسمت گراند انتقال حرارت صورت نگیره سریع قطعه لحیم بشه @};- @};- @};-

با سلام درود بر برادر و دوست قدیمی و جویای علم برادر اسدی عزیز ، انشاا.. که هرکجا هستید سالم و سرحال باشید @};- من فکر میکنم کنترل حرارت حالابا یک حرکت روی فیبر و یا درکل مدار رو داخل رزین گذاشتن از زیر و رو میتونه کیفیت بهتری در کنترل دما و ثبات سیستم داشته باشه @};-

سلام و درود اقا مهدی عزیز @};- @};- @};-
منظور من لحظه لحیم کردن خازن روی برد بود که قسمت گراند حرارت رو دفع میکرد و باعث می شد هویه رو به مدت طولانی روی پایه گراند خازن نگه داریم و حرارت به داخل خازن انتقال پیدا میکرد تا سیم لحیم ذوب بشه ولی با خالی کردن اطراف پایه سیم لحیم خیلی سریع ذوب میشه

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

چهارشنبه 13 مرداد1400 - 8:10pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
ممنون. خسته نباشین. @};-
در مورد طلا در راهنما توضیح دادم. آیدی زیر 20 که میفرمایین مربوط به طلای کوچک یا خیلی نازک هست کما اینکه سکه 1 گرمی طلا بهمین صورت هست. اما مثلا سکه تمام آیدی حدود 45 داره و همینطور برای طلای بزرگ یکپارچه آیدی بیشتر میشه.

سلام مهندس گرامی و عزیز.
من شخصا با فلزجو هم طلا در آوردم و هم نقره و هم مفرق .
طلا و نقره بلا استثنا آیدی زیر 40 میدن .آیدی من 36 بود.
با لوپ‌ ۳۰
آیدی مفرق هم 56 بود .
یه بار هم توی بیابون آیدی ۳۲ گرفتم .که گفتم حتما طلا یا نقره هست که سرب بود.

پنج شنبه 13 مرداد1400 - 12:54am
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
مطلب همون هست که عرض کردم و در راهنما هم توضیحات زیادی دادم! کافیه یک سکه طلای تمام بهار تهیه کنین و تست بگیرین. چندی قبل هم یکی از دوستان یک ریتون طلا با آیدی بین 80 تا 90 کشف کرده بود. اما وقتی بررسی تستها یا یافته ها بر اساس خرده فلزات ریز یا نازک باشه همیشه آیدی پایین در میاد و دیگه جنس فلز هم تاثیر چندانی نداره.

پنج شنبه 13 مرداد1400 - 1:29am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ایدی سنگهای اهنی هم بین 50 تا 55 هستش

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

پنج شنبه 14 مرداد1400 - 11:08pm

سلام دوستان
خواهش میکنم یک نفر راهنماییم کنه
من اسمبل کردم قطعات رو و دستگاه رو راه اندازی کردم
کویل ۲۰ سانتی عنکبوتی متصل کردم و هنگام نزدیک کردن فلز بوق میزد دستگاه و درست کار میکرد ولی ناگهانی دستگاه خاموش شد و وقتی کویلو جدا کردم دوباره روشن شد
هر گاه کویلو وصل میکنم دستگاه خاموش میشه !!!!!!!!!!!!!

جمعه 22 مرداد1400 - 12:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: زانی و کوره هاتمه؟
سلام یا ماسفت 840مشکل داره یا ترانزیستور bs170

جمعه 22 مرداد1400 - 12:54pm
کاربر فعال
کاربر فعال

mo.sanaiy نوشته است:
سلام دوستان
خواهش میکنم یک نفر راهنماییم کنه
من اسمبل کردم قطعات رو و دستگاه رو راه اندازی کردم
کویل ۲۰ سانتی عنکبوتی متصل کردم و هنگام نزدیک کردن فلز بوق میزد دستگاه و درست کار میکرد ولی ناگهانی دستگاه خاموش شد و وقتی کویلو جدا کردم دوباره روشن شد
هر گاه کویلو وصل میکنم دستگاه خاموش میشه !!!!!!!!!!!!!
سلام دوست عزیز احتمال هم داره به جز ماسغت و 170 بی اس لوپ شما دچار مشکل شده باشه ابتدا با لوپ دیگدی تست کن موفق باشی.

یکشنبه 24 مرداد1400 - 5:58am

مهندس حمید عزیز سلام :
مهندس جان چندوقت پیش برخوردیم به یکی که تو پاش پلاتین یا به قول خودش طلای سفید داشت( بعلت شکستگی) ، اصرار داشت که دستگاه رو با اون تست کنم که دستگاه سنسش نمیکرد ولی به راحتی طلای زرد رو نشون میده ممنون میشم دلیلش رو توضیح بدین.سپاس فراوان @};-

سه شنبه 26 مرداد1400 - 6:36pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
تا جاییکه من میدونم بر خلاف تصور عمومی و اصطلاح رایج ؛ پلاتینی که برای ترمیم شکستگی استخوان استفاده میشه در واقع فلز پلاتین یا طلای سفید نیست! بلکه نوعی آلیاژ خاص هست که در عین اصطحکام با شرایط داخلی بدن انسان سازگاری داره. لذا هر آلیاژی هم که باشه قطعا میزان رسانایی الکتریکی اون در حد فلزات اصلی که میشناسیم نیست. از طرف دیگه این پلاتینها معمولا بصورت باریک و مشبک همراه با پیچ های کوچک استفاده میشن. در این صورت کلا سنس اون با فلزیاب بصورت ضعیف و از فاصله خیلی نزدیک با لوپ کوچک ممکن هست.

سه شنبه 26 مرداد1400 - 9:52pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2711 , 2712 , 2713 , 2714 , 2715 , 2716 , 2717 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mzzzzzzz و 109 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure