انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 4 اردیبهشت1403 - 4:28pm

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2710 , 2711 , 2712 , 2713 , 2714 , 2715 , 2716 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
asadof نوشته است:
تغییراتی که داده شده فقط همین قسمت بوده
واینکه فاصله پایه ماسفت و رگولاتور کمی زیاد کردم راحت لحیم بشه اتصالی نکنه و سوراخ روگلاتور و ماسفت کمی یزرگتر شده تا راحت جا بره

خسته نباشین.
ایشالا که مشکلی نداره. @};-

ممنون
ببخشید که جسارت کردیم.البته خودتون دو دقیقه ای ویرایش میکردید.با اینحال ویرایش کردم قسمت گراند انتقال حرارت صورت نگیره سریع قطعه لحیم بشه @};- @};- @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

چهارشنبه 6 مرداد1400 - 3:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استاد حمید درود بر شما
آیا با اندکی تغییرات لازم در دو عدد مدار فلزجو ، و پیکربندی بشکل یک دستگاه توباکس و اعمال تنظیمات ویژه ، میتوان یک توباکس ساخت.
یک مدار بدون بازر در حالت فرستنده و یک مدار در نقش گیرنده باشد.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

شنبه 9 مرداد1400 - 6:18pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
خیر چنین کاری عملی نیست.

شنبه 9 مرداد1400 - 9:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهندس جان در آینده برنامه‌ای برای طراحی یک مدار توباکسِ دیجیتال ندارید ؟!

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

یکشنبه 9 مرداد1400 - 12:15am
مدیر کل
مدیر کل

خیر متاسفانه. :D

یکشنبه 9 مرداد1400 - 12:37am
مدیر سایت
مدیر سایت

حمید نوشته است:
ممنون.
خیر چنین کاری عملی نیست.

با سلام و وقت بخیر و عرض ارادت خدمت مهندس حمید عزیز و دیگر دوستان محترم که در این سایت علمی و هنری و تحقیقاتی اطلاعات و همفکری داشته @};- @};-
مهندس حمید عزیز ، من برای خودم یک مدار با قطعات حدوداٌ خاص یک برد زدم با فیبر طرح اصلی و بجای خازنهای4700 فقط یک عدد 10000 گذاشتم اما رگلاتور 12ولت حس میکنم بیشتر گرم میشه این طبیعیه ؟ حتی وقتی که لوپ بهش وصل نیست گرم میکنه مقداری . سپاس

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 10 مرداد1400 - 7:08am
مدیر سایت
مدیر سایت

asadof نوشته است:
حمید نوشته است:
asadof نوشته است:
تغییراتی که داده شده فقط همین قسمت بوده
واینکه فاصله پایه ماسفت و رگولاتور کمی زیاد کردم راحت لحیم بشه اتصالی نکنه و سوراخ روگلاتور و ماسفت کمی یزرگتر شده تا راحت جا بره

خسته نباشین.
ایشالا که مشکلی نداره. @};-

ممنون
ببخشید که جسارت کردیم.البته خودتون دو دقیقه ای ویرایش میکردید.با اینحال ویرایش کردم قسمت گراند انتقال حرارت صورت نگیره سریع قطعه لحیم بشه @};- @};- @};-

با سلام درود بر برادر و دوست قدیمی و جویای علم برادر اسدی عزیز ، انشاا.. که هرکجا هستید سالم و سرحال باشید @};- من فکر میکنم کنترل حرارت حالابا یک حرکت روی فیبر و یا درکل مدار رو داخل رزین گذاشتن از زیر و رو میتونه کیفیت بهتری در کنترل دما و ثبات سیستم داشته باشه @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 10 مرداد1400 - 7:14am
مدیر کل
مدیر کل

مهدی نوشته است:
با سلام و وقت بخیر و عرض ارادت خدمت مهندس حمید عزیز و دیگر دوستان محترم که در این سایت علمی و هنری و تحقیقاتی اطلاعات و همفکری داشته @};- @};-
مهندس حمید عزیز ، من برای خودم یک مدار با قطعات حدوداٌ خاص یک برد زدم با فیبر طرح اصلی و بجای خازنهای4700 فقط یک عدد 10000 گذاشتم اما رگلاتور 12ولت حس میکنم بیشتر گرم میشه این طبیعیه ؟ حتی وقتی که لوپ بهش وصل نیست گرم میکنه مقداری . سپاس

ممنون. خسته نباشین. @};-
مشکلی نداره. مساله بیشتر گرم شدن رگولاتور هم اگر درست حس کرده باشین ربطی به اون خازن نداره. مگر اینکه خازن معیوب باشه و نشتی داخلی داشت باشه که موجب جریانکشی اضافه بشه. در این صورت خود خازن هم باید گرم بشه.

یکشنبه 10 مرداد1400 - 3:41pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام و درود به همه دوستان قدیمی و جدید انجمن و سلامی ویژه به حمید عزیز که بعد چند سال که اومدم دیدم هنوز هم مثل سابق بدون کمترین انتظار جواب همه دوستان از مبتدی تا حرفه ای رو میده و جای تشکر ویژه داره.دوستان من چند سال تجربه کار با فلزجو رو دارم و یجورایی باهم یکی شدیم و هرچی جلوتر میرم بیشتر دستخوش میزنم به فلزجو .بنده تجربه کار با فلزیاب های مطرح چون اسپکترا از شرکت آمریکایی وایتس و تکنتیس و مینلب رو دارم ب جد. میتونم بگم اگه بیشتر نداشته باشه کمتر از اینها نیست نسبت به هزینه ای که میکنید و تقریبا اعداد مشابهی بدست میاد در تست فلزات یکسان و جمله ای که همیشه میگم اینه که تجربه تجربه تجربه.اینقد با این دستگاه باید کار کرد که زیر زمین رو باهاش ببینید.بنده بعد 7سال کار با این دستگاه هنوز ازش چیز در میارم پس فک نکنید با چند بار کار کردن باهاش فول شدین.مثال میگم فاصله تشخیص طلا و فویل با این دستگاه با دو عدد id و Ferro مشخص میشه اونم توی چند عدد که دقیقا توی اسپکترا که vlfهست معروف به رادار زمینی هم همینجوره یا تکنتیس و دارای تفکیک دقیق هستن.یا اجسام کشیده یا دایره شکل یا مربع و مستطیل شکل یا تجاسم توخالی عددid دقیقی دارند و بجز برخی فلزات با جنس مشخص از روی اعداد شما میتونید بفهمید که اون جسم چه شکلی داره .در مورد طلا شما عددid بین 15تا20 دارید و Ferro در حالت رجکت آف بین 0-20 تاکید میکنم این اعداد زمانی دقیق هستند که لوپ شما با جنس نرمال و به درستی پیچیده شده باشه لوپ واقعا مهمه.کار با فلزجو بیشتر از درآوردن بار بیشتر هیجانش هیجان داره.طولانی شد ولی اینارو گفتم که اگه چند بار یا چند سال تلاش کردید به نتیجه نرسیدید فکر نکنید ایراد از فلزجو ایراد از مکان کاوش یا تجربه کم ویا.... بله همراهان شما هست.در مورد کار و اعداد اگه کسی سوال داشت در حد تجربه در خدمتم @};- یا حق

حاکم سرزمین خویش باش ، حتی اگر به وسعت شانه هایت باشد.

دوشنبه 11 مرداد1400 - 11:32am
مدیر کل
مدیر کل

ممنون. خسته نباشین. @};-
در مورد طلا در راهنما توضیح دادم. آیدی زیر 20 که میفرمایین مربوط به طلای کوچک یا خیلی نازک هست کما اینکه سکه 1 گرمی طلا بهمین صورت هست. اما مثلا سکه تمام آیدی حدود 45 داره و همینطور برای طلای بزرگ یکپارچه آیدی بیشتر میشه.

دوشنبه 11 مرداد1400 - 3:55pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2710 , 2711 , 2712 , 2713 , 2714 , 2715 , 2716 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: khani و 83 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure