انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 9:29am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2708 , 2709 , 2710 , 2711 , 2712 , 2713 , 2714 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام

مهندس حمیدعزیز وآقامهدی بزرگوارسلام :
آره طبق دستور مهندس حمیدسیمکشی هارو با اهم متر چک کردم ، یکی از پایه ها قطع شده بود که دوباره لحیم کردم ردیف شد . ما ، شما ها عزیزان رو داریم غم نداریم . @};- @};-

سه شنبه 15 تیر1400 - 5:23am
مدیر سایت
مدیر سایت

kiya نوشته است:
مهندس حمیدعزیز وآقامهدی بزرگوارسلام :
آره طبق دستور مهندس حمیدسیمکشی هارو با اهم متر چک کردم ، یکی از پایه ها قطع شده بود که دوباره لحیم کردم ردیف شد . ما ، شما ها عزیزان رو داریم غم نداریم . @};- @};-

@};- شکرخدا :ymapplause:

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 26 تیر1400 - 10:12am

سلام اساتید محترم
در حیاط یک خانه با استفاده از یک دبه و یک لگن بزرگ که زیر لوپ گذاشتم چند تست انجام دادم که در تصویر می بینید. تست ها با یک عدد سکه 500 تومانی انجام شدند و لوپ ها حدود 3 متر از هر طرف با اهن الات فاصله دارند فقط یک لوله آب در فاصله‌ی حدود 1.5 متری هست(البته لوله اب زیر لوپ نیست و فاصله داره) در ابتدای تست حواسم به دسته دبه نبود که دو تست اول با توجه به آن انجام شده ولی در باقی تست ها، دسته دبه را در اوردم و دور کردم.
روبروی هر کدوم از تست ها یک توضیح در تصویر نوشتم.
همچنین با توجه به توضیحاتی که در فرم ها از شما خواندم به نظرم کانکتور لوپ به دستگاه برایمان مشکل زا باشد که در تصویر برای شما فرستادم. این کانکتور نظامی هست که 3 تا هر کدوم حدود 20 تومن خریداری کردیم اما به نظر فلزی هستند.
یک مشکلی هم که برای تست بیشتر اوقات به وجود می امد سنس لحظه ای و مثلا در 2 ثانیه زیر 5 واحد سنس می شد و چند ثانیه قطع میشد و من رو به شک می انداخت که این سنس سکه 500 تومنی هست یا نه. برای همین با وسواس زیادی تست ها را گرفتم و مجبور بودم چندین بار دکمه بالانس را بزنم.
فقط یک بار 4 سکه را روی هم و کنار هم گذاشتم که اعداد FERRO و ID را ببینم تفاوتی ایا دارد یا خیر
حذف آهن هم که خاموش بوده است.

پیوست:
نتایج

پیوست:
لوپ ۶۰ سانتی

پیوست:
لوپ ۲۵ سانتی

پیوست:
کانکتور نظامی دو پین

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 30 تیر1400 - 7:23pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین. به فلزجو خوش اومدین. @};-
تستهای خوبی انجام دادین. البته برد شما کمی کمتر از حد انتظار هست که میتونه دلایل مختلفی داشته باشه. مثلا همون کانکتور فلزی بخصوص اگر آهنی باشه هم روی برد و هم تفکیک اندکی اثر منفی داره. همینطور شرایط کابل و کیفیت کویل هم مهم هست. بین تنظیمات دیلی دستی 40 برای تست کمی بالاست و بین 20 تا 30 مناسب تره. همینطور اسپید 6 رو بدلیل سرعت سنس کم توصیه نمیکنم و 8 یا 9 بهتر هست. درجه حساسیت رو هم قید نکردین ولی ما تست برد هوایی رو معمولا روی حساسیت 18 در نظر میگیریم. بعلاوه محیط حیاط با وجود فاصله ای که بین لوپ تا زمین در نظر گرفتین ممکنه کماکان برای تست مناسب نباشه. اگر بتونین لوپ رو عمودی قرار بدین نتیجه دقیق تری بدست میاد.

چهارشنبه 30 تیر1400 - 8:09pm

حمید نوشته است:
خسته نباشین. به فلزجو خوش اومدین. @};-
تستهای خوبی انجام دادین. البته برد شما کمی کمتر از حد انتظار هست که میتونه دلایل مختلفی داشته باشه. مثلا همون کانکتور فلزی بخصوص اگر آهنی باشه هم روی برد و هم تفکیک اندکی اثر منفی داره. همینطور شرایط کابل و کیفیت کویل هم مهم هست. بین تنظیمات دیلی دستی 40 برای تست کمی بالاست و بین 20 تا 30 مناسب تره. همینطور اسپید 6 رو بدلیل سرعت سنس کم توصیه نمیکنم و 8 یا 9 بهتر هست. درجه حساسیت رو هم قید نکردین ولی ما تست برد هوایی رو معمولا روی حساسیت 18 در نظر میگیریم. بعلاوه محیط حیاط با وجود فاصله ای که بین لوپ تا زمین در نظر گرفتین ممکنه کماکان برای تست مناسب نباشه. اگر بتونین لوپ رو عمودی قرار بدین نتیجه دقیق تری بدست میاد.

ممنون بابت پاسخ سریعتون

۱- به جای این کانکتور از چه کانکتوری استفاده بکنیم؟ نمیتونم کابل رو مستقیم به برد لحیم کنم، چون میخوام راحت بتونم لوپ رو عوض کنم
۲- درجه حساسیت رو روی ۱۸ گذاشته بودم
۳- اعداد دیباگ ۲ به نظرتون چطوره؟ از این اعداد نمیشه فهمید کیفیت لوپ چطوره؟
۴- لوپ رو خریداری کردیم. به نظر میاد کیفیت لوپ خوب باشه ولی این رو چجور میتونم مطمئن بشم؟
۵- توی تست آخر با لوپ ۶۰ سانتی، در فاصله‌ی ۳۰ سانتی ID بین ۵۰ تا ۶۰ نوسان داشت ولی وقتی که سکه توی فاصله‌ي دو سه سانتی لوپ قرار میگرفت، ID میشد ۴۱ ثابت می‌موند. این تغییرات ID طبیعیه؟ علتش چی میتونه باشه؟
اما برای لوپ 25 سانتی وقتی در فاصله تفکیک قرار میگرفت و یا نزدیک لوپ سکه را میگذاشتم ID تغییر زیادی نداشت
۶- تفاوت سکه کنار هم و یا بر روی هم چی هست که ID ها این قدر تفاوت دارند
برای سکه های کنار هم همون ID حدود 42 بود اما وقتی روی هم قرار میگرفتند ID حدود 60 میداد

چهارشنبه 30 تیر1400 - 9:14pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
1- کانکتور در بازار زیاد هست. هر کانکتور غیر فلزی که حداقل دو پین با اتصال محکم فراهم بکنه قابل استفادست. یکی از بهترین گزینه ها کانکتور نظامی پلاستیکی ضد آب هست.
2- روی حساسیت 18 میتونین از گراند 10 هم استفاده کنین تا حین تست بالانس دستگاه حفظ بشه.
3- اعداد کاملا در رنج نرمال هستن.
4- دیلی و اعداد 3 گانه که طبیعی هستن. فکر نمیکنم لوپ مشکلی داشته باشه.
5- در راهنما توضیح دادم وقتی سنس ضعیف باشه و بخصوص نویز هم در محیط وجود داشته باشه نتیجه تفکیک مطمئن نیست. بعلاوه برای تفکیک باید هدف در مرکز لوپ به مدت 2 ثانیه نگه داشته بشه. در هر صورت برای سکه 500 تومنی آیدی حدود 40 درست هست.
6- فلزیاب بیشتر از سطحی از فلز که به سمت لوپ قرار داره تاثیر میپذیره. لذا چیزی که میفرمایین باید برعکس باشه. یعنی چند سکه روی هم نباید فرق زیادی با یک سکه داشته باشه ولی چند سکه کنار هم تفکیکش متفاوت هست. کلا آیدی بیشتر به بزرگی و ضخامت فلز بستگی داره.

چهارشنبه 30 تیر1400 - 9:37pm

ممنون بابت راهنمایی دقیق و کامل و سریعتون @};- @};- @};-
من کانکتور رو عوض میکنم و دوباره توی یه محیط دیگه تست رو انجام میدم

پنج شنبه 30 تیر1400 - 1:31am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. موفق باشین. @};-

پنج شنبه 30 تیر1400 - 1:35am

سلام خدمت استاد عزیز
متاسفانه در شهرمون کانکتور نظامی پلاستیکی پیدا نکردم
شما چی رو توصیه میکنید که راحت تر پیدا بشه؟ مثلا فیش آنتن برای این کار خوبه؟

پنج شنبه 31 تیر1400 - 9:44am
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
این رو که پاسخ دادم. اگر منظورتون اسم یا شماره باشه متاسفانه به اسم نمیشناسم. ولی کانکتورهای زیادی دیدم که شرایطی که عرض کردم رو دارن. فیش آنتن بسته به کیفیتش ممکنه مناسب باشه. ولی اگر اتصال محکمی نداشته باشه مناسب نیست و بی ثباتی زیادی ایجاد میکنه.

پنج شنبه 31 تیر1400 - 3:47pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2708 , 2709 , 2710 , 2711 , 2712 , 2713 , 2714 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: arta1987 و 106 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure