انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 29 اردیبهشت1403 - 7:14pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 766 , 767 , 768 , 769 , 770 , 771 , 772 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mhak نوشته است:
amiri11 نوشته است:
با سلام: این هم ماسفت بدی نیست توی ایران هم مثل اینکه هست
IXFH12N100F
1000V,12A,1.05 ohms
http://peymanelc.blogfa.com/post-178.aspx

جناب امیری عزیز من ماسفت تست کردم نتیجه اصلا قابل قبول نبود حالا نمیدونم دوستانی که تست کردن چطوری تونستن نتیجه بگیرن :-?

با سلام : نتایج تست ها متاسفانه متفاوت اعلام شده قبلا هم مهندس اشاره کردند. در کل با توجه مشخصاتش تفکیک هم باید جواب بده. شرمنده با چه لوپی تست کردید ؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

آخرین بار توسط amiri11 در سه شنبه 8 اردیبهشت1394 - 11:25pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

سه شنبه 8 اردیبهشت1394 - 11:19pm
آواتار کاربر

آقا حميد بنده يك لوپ 56ميخواهم بسازم كه فيبر چوبي برش خرده اي تهيه نموده ام كه فاصله شيار ها را 4سانت در نظر گرفته ام سيم لاكي 0.65نيز تهيه كرده ام اما با محاسبات كويل اهم به 3.356رسيد شماگفتيد كه اهم لوپ بايست حداكثر 1.5اهم باشد والان چه مشكلي براي لوپ من بوجود مي آيد؟باتشكر

سه شنبه 8 اردیبهشت1394 - 11:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جناب حمید عزیز بنده این دستگاه رو در مکانی تست کردم که در قدیم اون منطقه کارگاه سفال سازی بوده که زمینهای اطرافش پر از خرده سفال هست که این خرده ها در جاهایی که بنده حفاری کردم تا ۱.۵۰ هم بود که نم هم داشتن ولی دستگاه اونارو سنس نمیکرد فکر میکنم تنضیمات حساسیت بنده روی ۱۵ بود دوستان دوباره تست کنن با تنظیم حساسیت ۱۷ تا ۱۱ هیچ افت بردی ندارید با خیال راحت میتونید کار کنید موفق باشید

سه شنبه 8 اردیبهشت1394 - 11:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

amiri11 نوشته است:
mhak نوشته است:
amiri11 نوشته است:
با سلام: این هم ماسفت بدی نیست توی ایران هم مثل اینکه هست
IXFH12N100F
1000V,12A,1.05 ohms
http://peymanelc.blogfa.com/post-178.aspx

جناب امیری عزیز من ماسفت تست کردم نتیجه اصلا قابل قبول نبود حالا نمیدونم دوستانی که تست کردن چطوری تونستن نتیجه بگیرن :-?

با سلام : نتایج تست ها متاسفانه متفاوت اعلام شده قبلا هم مهندس اشاره کردند. در کل با توجه مشخصاتش تفکیک هم باید جواب بده.

دوست عزیز من کاری به تئوریش ندارم بنده به شخصه عملی تست کردم و اصلا و ابدا تفکیک کار نمیکنه اگه لازم باشه فیلم هم میذارم تا دوستان دیگه روی این جریان وقت و هزینه ی خودشون رو صرف نکنن ماسفت هم این بوده fqa11n90c میتونین مشخاتش رو چک کنین

سه شنبه 8 اردیبهشت1394 - 11:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقای mhk عزیز از شما هم بعید بود :D این ماسفت FQA11N90C با این ماسفت IXFH12N100F کلی مشخصاتشان با هم فرق داره !
با تشکر
شب همگی خوش :D

سه شنبه 8 اردیبهشت1394 - 11:33pm
مدیر کل
مدیر کل

MOHSENEM_ نوشته است:
آقا حميد بنده يك لوپ 56ميخواهم بسازم كه فيبر چوبي برش خرده اي تهيه نموده ام كه فاصله شيار ها را 4سانت در نظر گرفته ام سيم لاكي 0.65نيز تهيه كرده ام اما با محاسبات كويل اهم به 3.356رسيد شماگفتيد كه اهم لوپ بايست حداكثر 1.5اهم باشد والان چه مشكلي براي لوپ من بوجود مي آيد؟باتشكر

برای لوپ 56 شما بابد از سیم 1 میل استفاده کنین. سیم 0.65 برای اون لوپ خیلی نازک هست و طبیعیه که مقاومت بالا میره. بالا رفتن مقاومت هم منجر به اندکی افت برد خواهد شد.

سه شنبه 8 اردیبهشت1394 - 11:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

amiri11 نوشته است:
اقای mhk عزیز از شما هم بعید بود :D این ماسفت FQA11N90C با این ماسفت IXFH12N100F کلی مشخصاتشان با هم فرق داره !
با تشکر
شب همگی خوش :D

دوست عزیز کجاش فرق داره بگو ما هم بدونیم

سه شنبه 8 اردیبهشت1394 - 11:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

MOHSENEM_ نوشته است:
باتشكر از آقاحميد.من جااي رفتم براي كاوش وبا دستگاه جيوه اي قبلا اون مكان را مورد برسي قرار داده بودندكه بعد از كاوش بنده دستگاه آقا حميد را به اون مكان بردم كه بايد عرض كنم اسم اين دستگاه رابايست انقلاب عظيم فلزجوي آقا حميد بگذاريم!حذف آهن 16 ديلي 22 در چند جاي مختلف در اون مكان بوق زد اما نميدونم كدام جنس بود وكدام سفال!!رفقا گفته اند سفال هاي قديمي را دستگاه سنس ميكند آيا فقط سفال هاي كامل را سنس ميكندياتكه سفال رانيز سنس ميكندكه اگر تكه سفال را سنس كند بنده اين مشكل را چگونه ميتوانم با تنظيمات تكه سفال را حذف نمايم باتشكر

سلام اقا محسن
در مورد سنس سفال باید به چند نکته که تجربه خودمه اشاره کنم
۱-سفال عدد تفکیک ندارد یعنی هر وقت سنس قوی بدون عدد تفکیک داشتی میتونه سفال باشه
۲-سفال محدوده سنس کمی دارد یعنی یه سفال ۲۰سانتی در مقابل یه فلز۲۰ سانتی محدوده سنسش ضعیفه
۳- اگه سیستم سفالو نزنه نسبت به سنس طلا هم ضعیف عمل میکنه یعنی سیستم حساس به طلا سفال رو هم میزنه
۴-سنس قوی بدونه عدد تفکیک و با محدوده سنس کم میتونه سفال باشه البته به این خاطر میگم میتونه که ممکنه نسبت به مورد دیگه ای هم سیستم همین رفتارو داشته باشه به طور مثال به ریشه درختان یا بعضی سنگها یا ........
اینا تجربه من بود امیدوارم مفید باشه
پیروز باشید @};- @};-

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

چهارشنبه 9 اردیبهشت1394 - 6:30am
آواتار کاربر

رفقاباطري 12ولت4.5آمپرراميتوانيدبا مهرام كيت شارژنماايدباطري اتمي
بنده 2عددباطري 12 ولت تهيه نمودم كه با اين مدارشارژر شارژ ميشود

چهارشنبه 9 اردیبهشت1394 - 7:38am
مدیر سایت
مدیر سایت

archilO نوشته است:
MOHSENEM_ نوشته است:
باتشكر از آقاحميد.من جااي رفتم براي كاوش وبا دستگاه جيوه اي قبلا اون مكان را مورد برسي قرار داده بودندكه بعد از كاوش بنده دستگاه آقا حميد را به اون مكان بردم كه بايد عرض كنم اسم اين دستگاه رابايست انقلاب عظيم فلزجوي آقا حميد بگذاريم!حذف آهن 16 ديلي 22 در چند جاي مختلف در اون مكان بوق زد اما نميدونم كدام جنس بود وكدام سفال!!رفقا گفته اند سفال هاي قديمي را دستگاه سنس ميكند آيا فقط سفال هاي كامل را سنس ميكندياتكه سفال رانيز سنس ميكندكه اگر تكه سفال را سنس كند بنده اين مشكل را چگونه ميتوانم با تنظيمات تكه سفال را حذف نمايم باتشكر

سلام اقا محسن
در مورد سنس سفال باید به چند نکته که تجربه خودمه اشاره کنم
۱-سفال عدد تفکیک ندارد یعنی هر وقت سنس قوی بدون عدد تفکیک داشتی میتونه سفال باشه
۲-سفال محدوده سنس کمی دارد یعنی یه سفال ۲۰سانتی در مقابل یه فلز۲۰ سانتی محدوده سنسش ضعیفه
۳- اگه سیستم سفالو نزنه نسبت به سنس طلا هم ضعیف عمل میکنه یعنی سیستم حساس به طلا سفال رو هم میزنه
۴-سنس قوی بدونه عدد تفکیک و با محدوده سنس کم میتونه سفال باشه البته به این خاطر میگم میتونه که ممکنه نسبت به مورد دیگه ای هم سیستم همین رفتارو داشته باشه به طور مثال به ریشه درختان یا بعضی سنگها یا ........
اینا تجربه من بود امیدوارم مفید باشه
پیروز باشید @};- @};-

آفرین بر شما ، کاملا درسته

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 9 اردیبهشت1394 - 8:50am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 766 , 767 , 768 , 769 , 770 , 771 , 772 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: khani , Majestic12 و 40 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure