انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 29 اردیبهشت1403 - 7:05pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 758 , 759 , 760 , 761 , 762 , 763 , 764 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

spook_mer نوشته است:
سلام . وقت بخیر

از تلاش و محبتهای بیدریغ و بیمانند مهندس حمید ممنونم. البته یه خورده دیر دارم تشکر میکنم که امیدوارم به بزرگواری خودشون ببخشن.
مهندس جان کارت ، علمت، معرفتت لنگه نداره

خیلی ممنون از شما. خواهش میکنم. لطف دارین. :ymhug:

دوشنبه 7 اردیبهشت1394 - 11:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام : اقای reza2490 : دیگر تنظیمات خصوصا دیلی چند بود ؟
در ضمن قطر و جنس لوله 2 متری برای لوپ باید طوری باشه موقع حرکت کردن شخص لوله کمانه نشه ، ولی با این طول(2 متر) حتی لوله های پی وی سی تا قطر 1 اینچ هم انعطاف پذیری دارند و ارتفاع تا زمین تقریبا ثابت نمی مونه و مجدد باید بالانس کنی .لویه با قطر بزرگتر هم مکافاته ! بهترین لوپ به نظر من همان یک متریه !
همچنین زمینی که با ورژن 1.5 در ان کاوش میکردی با این زمین جدید از نظر املاح و مواد معدنی باید فرق داشته باشه ولی نه به صورتیکه نتوانی هیچ قسمتیش کار کنی .
باز اگر دیلی را تا 30 افزایش داده ای و با دیگر تنظیمات هم ور رفته ای ، و با لوپ کوچک هم مشکل داشته ای ! اینجاست که مهندس عزیز باید راهنمایی کنند.با تشکر

آخرین بار توسط amiri11 در دوشنبه 7 اردیبهشت1394 - 11:32pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

دوشنبه 7 اردیبهشت1394 - 11:30pm
مدیر کل
مدیر کل

reza2490 نوشته است:

خوب در مورد ثبات باید بگم زمانی که با لوپ 2متری حرکت می کنی همش صداش در میاد توری که نمیدونی کی فلزو سنس کرده کی نویزه همش باید هرزگاهی دکمه بالانس را بزنی توی این کاوشها یاد چنس افتادم که همش سرو صدا ی الکی میکرد با لوپ 40هم همین شکل بود من سه جا رو رفتم همین تور بود
عددسنس هم تا 16 اوردم فرقی نکرد فاصله 30سانت فکر کنم کلن این دستگاه با فضای سبز مشکل داره!!!
داخل یک مزرعه گندم که ردیاب زدش را با لوپ 2متری کاوش کردم که فاصله لوپ تا زمین 1متر بود ولی باز سرو صدا داشت که اون نقطعه را نتونستیم بگیریم! ~X(
باید اینم بگم که با ورزن 1.50چند بار کاوش رفتم توری ساکت بود با لوپ2متری که هرز گاهی برای اینکه بدونم دستگاه داره درست کار میکنه خود دستگاه رو نزدیک لوپ میکردم تا صداش در میو مد بدون فلز صداش در نمیومد.
حالا این بی ثباتی چه علتی داره.اثراتش زمینه املاه هست چی هست :-? ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ویک مورد هم اینکه قبلا هم خدمتتون عرض کردم اینه که تا میتر 23 مثل حذف اهن صداش بیشتر موقه ها در نمیومد گاهی اوقات هم تا میتر 50 بی صدا بود این یک ایراد بزرگه که باید رفع بشه :-?

در مورد افزایش ناگهانی پهنای پالس و یا فرکانس هم من یک هیت سینگ بهش اضافه کردم وقبل از کاوش حدود 10دقیقه صبر کردم وبا دستگاه تست حذف اهن انجام دادم بعد شروع کردم توری میتر منفی مینداخت که مجبور به کم کردن پهنای پالس به160شدم!

من فکر میکنم مشکلی در خصوص لوپ یا کابل یا کلیت دستگاه شما وجود داشته باشه. چون نسخه 1.50 رو محص احتیاط امروز کاملا بررسی و با نسخه اخر مقایسه کردم و انصافا نسخه آخر از همه لحاظ بهتره!
چیزی که شما میفرمایین میتونه مربوط به عدم رعایت فاصله صحیح از زمین و قرار دادن روی درجه حساسیت بالا و استفاده از دیلی پایین باشه. همینطور برخی لوپها بیشتر به زمین حساس هستن. وگرنه مساله شما نمیتونه از نویز باشه. عدد منفی که با تکان دادن لوپ بوجود میاد میتونه نشانگر اثر زمین و نامناسبی تنظیمات و یا حتی بی ثباتی خود لوپ باشه.
افزایش ناگهانی پهنای پالس یا فرکانس هم دقیقا به همین صورت هست که فرمودین و برای من هم همینطوره! کافیه یک دقیقه صبر کنین میبینین دستگاه کاملا حالت عادی پیدا میکنه! این هم دلیلی نداره جز تغییر وضعیت حرارتی مقاومتهای 2 وات و ماسفت.

دوشنبه 7 اردیبهشت1394 - 11:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
reza2490 نوشته است:

خوب در مورد ثبات باید بگم زمانی که با لوپ 2متری حرکت می کنی همش صداش در میاد توری که نمیدونی کی فلزو سنس کرده کی نویزه همش باید هرزگاهی دکمه بالانس را بزنی توی این کاوشها یاد چنس افتادم که همش سرو صدا ی الکی میکرد با لوپ 40هم همین شکل بود من سه جا رو رفتم همین تور بود
عددسنس هم تا 16 اوردم فرقی نکرد فاصله 30سانت فکر کنم کلن این دستگاه با فضای سبز مشکل داره!!!
داخل یک مزرعه گندم که ردیاب زدش را با لوپ 2متری کاوش کردم که فاصله لوپ تا زمین 1متر بود ولی باز سرو صدا داشت که اون نقطعه را نتونستیم بگیریم! ~X(
باید اینم بگم که با ورزن 1.50چند بار کاوش رفتم توری ساکت بود با لوپ2متری که هرز گاهی برای اینکه بدونم دستگاه داره درست کار میکنه خود دستگاه رو نزدیک لوپ میکردم تا صداش در میو مد بدون فلز صداش در نمیومد.
حالا این بی ثباتی چه علتی داره.اثراتش زمینه املاه هست چی هست :-? ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ویک مورد هم اینکه قبلا هم خدمتتون عرض کردم اینه که تا میتر 23 مثل حذف اهن صداش بیشتر موقه ها در نمیومد گاهی اوقات هم تا میتر 50 بی صدا بود این یک ایراد بزرگه که باید رفع بشه :-?

در مورد افزایش ناگهانی پهنای پالس و یا فرکانس هم من یک هیت سینگ بهش اضافه کردم وقبل از کاوش حدود 10دقیقه صبر کردم وبا دستگاه تست حذف اهن انجام دادم بعد شروع کردم توری میتر منفی مینداخت که مجبور به کم کردن پهنای پالس به160شدم!

من فکر میکنم مشکلی در خصوص لوپ یا کابل یا کلیت دستگاه شما وجود داشته باشه. چون نسخه 1.50 رو محص احتیاط امروز کاملا بررسی و با نسخه اخر مقایسه کردم و انصافا نسخه آخر از همه لحاظ بهتره!
چیزی که شما میفرمایین میتونه مربوط به عدم رعایت فاصله صحیح از زمین و قرار دادن روی درجه حساسیت بالا و استفاده از دیلی پایین باشه. همینطور برخی لوپها بیشتر به زمین حساس هستن. وگرنه مساله شما نمیتونه از نویز باشه. عدد منفی که با تکان دادن لوپ بوجود میاد میتونه نشانگر اثر زمین و نامناسبی تنظیمات و یا حتی بی ثباتی خود لوپ باشه.
افزایش ناگهانی پهنای پالس یا فرکانس هم دقیقا به همین صورت هست که فرمودین و برای من هم همینطوره! کافیه یک دقیقه صبر کنین میبینین دستگاه کاملا حالت عادی پیدا میکنه! این هم دلیلی نداره جز تغییر وضعیت حرارتی مقاومتهای 2 وات و ماسفت.

مهندس لوپ وکابل من در هردو ورزن یکی بوده بله شما درست می گید توی خونه منم هیچ مشکلی ندارم
فاضله لوپ گفتم که 30سانت دیلی 30 حساسیت16 گراند1 سرعت سنس 1 لوپو خیلی ارام حرکت میدادیم
فقط مکانها یکی نبود. گفتم با فظای سبز مشکل داره !باید توری باشه که با اکثر زمینها وشرایط کارکنه.
برای پهنای پالس هم گفتم 10دقیقه صبرکردم ایا در اون حالت لوپ را هم حرکت داده اید؟

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

دوشنبه 7 اردیبهشت1394 - 11:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
دوست عزیز احتمالا زمینی که کار کردی شوره زار بوده .

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

دوشنبه 7 اردیبهشت1394 - 11:53pm
کاربر فعال
کاربر فعال

درود.دوستان w11nk100z رو پاپا داره 5800 تومان
آیسی lf357n پلاستیکی با کد m78ad طبقه اول امجد داره که احتمالا اصل باشه.3-4 تا مغازه با سعید فاصله داره. 6000 تومان

آخرین بار توسط systembbp در دوشنبه 7 اردیبهشت1394 - 11:58pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

دوشنبه 7 اردیبهشت1394 - 11:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خیر دوست عزیز. تازه کار نیستم تعریف از خود نباشه در حد اپراتور حرفعی هستیم بعد از 100بار کاوش

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

دوشنبه 7 اردیبهشت1394 - 11:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
reza2490 نوشته است:
خیر دوست عزیز. تازه کار نیستم تعریف از خود نباشه در حد اپراتور حرفعی هستیم بعد از 100بار کاوش

دوست عزیز اخه من خیلی وقت پیش این مشکل شما را با سیستم دیگه ای داشتم که با برسی فهمیدم زمین شوره زار این مشکل را بوجود میاره.

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

سه شنبه 7 اردیبهشت1394 - 12:04am
مدیر کل
مدیر کل

reza2490 نوشته است:
مهندس لوپ وکابل من در هردو ورزن یکی بوده بله شما درست می گید توی خونه منم هیچ مشکلی ندارم
فاضله لوپ گفتم که 30سانت دیلی 30 حساسیت16 گراند1 سرعت سنس 1 لوپو خیلی ارام حرکت میدادیم
فقط مکانها یکی نبود. گفتم با فظای سبز مشکل داره !باید توری باشه که با اکثر زمینها وشرایط کارکنه.
برای پهنای پالس هم گفتم 10دقیقه صبرکردم ایا در اون حالت لوپ را هم حرکت داده اید؟

در مورد تفاوت نسخه ها واقعا چیزی وجود نداره که بگیم 1.50 باید بهتر بوده باشه! اصلا در بخش سنس تقریبا هیچ چیزی تغییر نکرده.
تنظیمات شما هم خوب بودن و فقط میشه گفت حساسیت رو بالا گذاشتین! وقتی در چنین شرایطی مشکل دارین بایدخیلی راحت از درجات بالا صرفنظر کنین! این همون کاریه که با تنظیم ولوم مدارات انالوگ هم باید انجام داد ولی اونجا چون درجه بندی دقیقی وجود نداره شاید براتون راحت تر قابل قبول باشه! بهرحال ممکنه نیاز باشه تا درجه 10 حساسیت رو پایین بیارین و البته مطمئن باشین کماکان 70 درصد برد نهایی رو خواهید داشت ودر عوض برد دستگاهتون با برد تفکیک مساوی میشه!
اما اگر میفرمایین دقیقا مساله از فضای سبز هست این نکته دیگریه و باید بررسی بشه هر چند بعیده کار جدیدی بشه صورت داد. هر کاری بشه کرد از طریق همین تنظیمات که در اختیارتون هست شدنیه.
در مورد پهنای پالس هم اگر ماسفت زیاد داغ کنه کلا ثباتش پایین میاد و این برای هر ماسفتی صدق میکنه. در عین حال بعضی زمینها با افزایش پهنای پالس واکنش شدیدی نشون میدن و لذا در اون مکانها نباید پهنای پالس رو افزایش داد! اگر این قضیه کلا جواب نمیداد خب دوستان بصورت مکرر از بنده درخواست پهنای پالس بیشتر از 300 نمیکردن! ولی بحث اینه که واقعا بستگی به شرایط مکان و لوپ شما هم داره.

سه شنبه 7 اردیبهشت1394 - 12:22am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
hamedkk نوشته است:
دوستای عزیز !
من واقعا متوجه نمیشم که این همه تعویض ماسفت و تلاش برای افزایش برد برای چیه. باور کنید این مدار همین الان هم خیلی عالیه . بزنید تو دل بیابون و دنبال هدفتون باشید. چرا اینقدر وقت رو تلف می کنین و دنبال چند سانتی متر برد بیشتر هستید؟ مطمئن باشین اگر زیر خاک جنسی در عمق معقول که توسط سیستم پالسی قابل کشف باشه وجود داشته باشه، این سیستم اونو میزنه. با تعویض ماسفت هم ممکنه بتونید به چند سانت افزایش برد برسید ، اما در عمل چندان تاثیری نخواهد داشت. اینو از روی تجربه و حفاری های زیاد میگم. برای همتون آرزوی موفقیت میکنم. مهندس حمید کار اصلی رو انجام دادن. بیاین ما هم تو کار تخصصی ایشون دخالت نکنیم و کاوشگر های خوبی باشیم.
امیدوارم جسارت نباشه و سوء تفاهمی هم پیش نیاد. نیت فقط خیر بوده و بس.

خیلی ممنون حامد عزیز.
بنده هم تقریبا با شما هم عقیده هستم. ولی خب چه میشه کرد تا حالا در مورد دهها مدار در انجمن شاهد بودیم که دوستان بیش از اونکه به جوابگیری واقعی و عملی از یک طرح توجه کنن ؛ دوست دارن داخل منزل بشینن و مرتبا با دستگاهشون ور برن!!! :D خب این هم یک مدلش هست! لذا بنده خودم مساله ماسفت رو مطرح کردم که بنظرم میتونست اندکی تاثیر داشته باشه و از طرفی بر خلاف سایر قطعات ؛ مورد ماسفت رو آنچنان تست نکرده بودم. هر چند که این شماره هایی هم که مطرح میشه زیاد رایج نیستن. در هر صورت ور رفتن با ماسفت بهتر از این بود که به جون بقیه مدار بیفتن! :D
در مجموع بنده اعتقاد دارم با توجه به شرایط کاری خیلی بهتر دستگاهی که الان در اختیار دوستان هست و همینطور مناسب شدن شرایط آب و هوایی در اکثر نقاط کشور ؛ دوستان کم کم باید بفکر کاوش باشن! اینجوری شاید به پیشبرد پروژه هم کمک بیشتری بشه. ولی شما ببینید ما از کی گفتیم هر کسی از دستگاهش فیلم بگیره هنوز غیر 2-3 مورد خبری نیست! فقط منتظر هستن یک نسخه جدید بیاد 2 صفحه تشکر کنن و بعدش هم هیچی! :D

مهندس جان بهتر از این هستش که سراغ مواد برن معتاد بشن :)) :)) =))

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

سه شنبه 7 اردیبهشت1394 - 1:04am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 758 , 759 , 760 , 761 , 762 , 763 , 764 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , khani , Majestic12 و 41 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure