انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 29 اردیبهشت1403 - 2:36am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 757 , 758 , 759 , 760 , 761 , 762 , 763 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
من واسه باتری مشکل دارم
از این باتریهای لیتیومی 3.7 ولتی 2امپر دارم. موندم 5 سل ببندم یا 6 سل؟
اگه 6 سل ببندم مشکل شارژ ندارم چون یه شارژر 3 سل دارم که میتونم 3 سل نوبتی شارژ کنم ولی 6 سل برای مدار مشکل ایجاد نمیکنه؟

دوشنبه 7 اردیبهشت1394 - 8:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

شماچراخودتوعذاب میدی؟2تا12ولت 1.2دهم امپربگیرسری کن بایک ترانس 24ولت500میلی امپر برای شارژ

دوشنبه 7 اردیبهشت1394 - 8:48pm
مدیر کل
مدیر کل

تهم نوشته است:
سلام
من واسه باتری مشکل دارم
از این باتریهای لیتیومی 3.7 ولتی 2امپر دارم. موندم 5 سل ببندم یا 6 سل؟
اگه 6 سل ببندم مشکل شارژ ندارم چون یه شارژر 3 سل دارم که میتونم 3 سل نوبتی شارژ کنم ولی 6 سل برای مدار مشکل ایجاد نمیکنه؟

مشکلی نداره 6 سلول هم میتونین استفاده کنین. هر چند 5 سلول بهتر هست ولی 6 سلول هم ایرادی بوجود نمیاره. ولتاژ نهاییش هم با دو باطری خشک 12 ولت برابر هست.

دوشنبه 7 اردیبهشت1394 - 9:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: بهشت ایران
2840644 نوشته است:
سلام به دوستان خوبم امروز یک مدل ای سی lf357نظامی گرفتم که روی ای سی کدh947ab نوشته رنگ قهوه ای تیره داره و یک لایه سفید رنک به قطر نیم میلیمتر دور تا دور ای سی روی پایه ها هست که بعد از تحقیق متوجه شدم یک لایه سلیکون ضد نویز هست که در ای سی های نظامی استفاده میشه برد دستگاه حدود ۱۵ درصد بیشتر شده نسبت به قبل از استفاده از این ای سی قیمت در قزوین چون طرف وارد کننده هست و اشنا هم بود ۲۲۰۰۰ تومن بود خودش میگفت ۶ دلار وارد کرده تعداد حدودا ۱۰ عدد داره در مورد ماسفت ۱۱nk100 هم چون ایشون وارد کننده هستن فرمودن تعدادی از این ماسفت دارن بنده برسی کردم دقیقا همون ماسفتی هست که ما لازم داریم دوستان اگر میخوان تهیه کنن پیغام خصوصی برای بنده بذارن تا من شماره ایشون رو براشون بفرستم قیمت با هزینه پستی حدود ۲۱۰۰۰ تومن هست ایشون شماره کارت میدن شما مبلغو براشون واریز کنید و ادرس بدین تا براتون ارسال کنن در مورد ای سی اپ امپ نظامی هم رایزنی کردم که با همین ماسفت اگر دوستان نیاز دارن بفرستن :ymhug: :ymhug:

سلام. اون فروشگاه رو 2روز پیش من بهش سفارش داده بودم که 357 و 11nk100 اصل بیاره . ولی نتونستم برم بگیرم ایشالا فردا میرم که بگیرم البته اگه تموم نکنه تا فردا!

دوشنبه 7 اردیبهشت1394 - 9:27pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام و عرض خسته نباشید خدمت دوستان مخصوصا مهندس حمید.مهندس باز یه سوال ;;) ابا لوپ مربع نسبت به لوپ دایره برد بیشتری داره یا فرقی نمیکنه مثلا لوپ 60مربع با لوپ 60دایره ایا تو بردشون اختلافی هستش یا فرقی نمیکنه و ایا لوپ مستطیل با لوپ مربع تو برد اختلافی دارن یا اینکه باید حتما چهار ضلع لوپ یکسان باشند؟؟ممنون بابت جوابتون.

دوشنبه 7 اردیبهشت1394 - 10:11pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام . وقت بخیر

از تلاش و محبتهای بیدریغ و بیمانند مهندس حمید ممنونم. البته یه خورده دیر دارم تشکر میکنم که امیدوارم به بزرگواری خودشون ببخشن.
مهندس جان کارت ، علمت، معرفتت لنگه نداره

دوشنبه 7 اردیبهشت1394 - 10:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

behnam karami نوشته است:
سلام و عرض خسته نباشید خدمت دوستان مخصوصا مهندس حمید.مهندس باز یه سوال ;;) ابا لوپ مربع نسبت به لوپ دایره برد بیشتری داره یا فرقی نمیکنه مثلا لوپ 60مربع با لوپ 60دایره ایا تو بردشون اختلافی هستش یا فرقی نمیکنه و ایا لوپ مستطیل با لوپ مربع تو برد اختلافی دارن یا اینکه باید حتما چهار ضلع لوپ یکسان باشند؟؟ممنون بابت جوابتون.

به داداش من زياد تست کردم فرقى نداره

خدايا مددی کن

دوشنبه 7 اردیبهشت1394 - 10:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
reza2490 نوشته است:
سلام خدمت همه دوستان ومهندس حمید عزیز @};-

من جمعه وشنبه را رفتم کاوش وباید بگم دستگاه با ورزن 2.12 ثباتش خوب نبود ولی با ورزن 1.50خیلی بهتر بود نمی دونم دوستان تو کاوش واقعی تست کردن یانه
زمانی که املاه یا ریشه گیاهان رو میگرفت وقتی تا 1متر هم از اون نقطه دور میشدی باز سنس به همون شکل بود حتی گراندو روی 1وسرعتو روی1گذاشته بودم ودیلی دستی روی 30 !!!!!!!!!!!!!!!!!! :-?

ویه جای دیگه که قبرستان گبری بود رفتم که نقطه به نقطه همه جا رو سنس می کرد که همه را اهن نشون میداد عدد تفکیک بین46تا60بود وصدا قطع میشد جای را حفاری نکردیم چون نزدیک به 100جا حفاری شده بود چندتاشون قوطی کنصرو بودن که روی خاک بودن ویک پوکه گلوله :-?

تا حالا 3تا قبرستان رفتم همش پر اهنه جریان چیه :-w

پالسو هم وقتی زیاد میکنی عدد میتر خیلی منفی الکی میندازه وروی بالانس قرار نمی گیره!!!!!!!!!!!!

خسته نباشین.
من واقعا خوشحال میشم دوستان اگر اسم ثبات رو میارن دقیقا توضیح بدن منظورشون از ثبات چی هست؟! ما ثبات در اثر تاثیر نویز داریم ؛ در اثر تاثیر خاک و زمین و املاح داریم و غیره. اگر درست توضیح بدین میشه متوجه شد که منظور شما چیه. ولی واقعا فکر نمیکنم از نظر خود دستگاه این نسخه ها تفاوتی داشته باشن. گاهی هم میزان حساسیت در یک نسخه بالاتر رفته و برد بیشتر شده که خب اون بی ثباتی که میفرمایین در این شرایط عادی هست و باید در عوض درجه حساسیت رو کمتر کنین. درجات حساسیت بیشتر از 18 بخصوص در نسخه های مختلف کمی تفاوت داشتن.
در مورد افزایش ناگهانی پهنای پالس و یا فرکانس هم توضیح دادم بدلیل اینکه مقاومت های 2 وات و ماسفت بعد از این تنظیم حرارتشون کاملا تغییر میکنه ؛ لازم هست حدود 1 دقیقه صبر کنین تا گرم بشن و بعد از دستگاه استفاده کنین! این مساله هیچ ارتباطی به طراحی نداره و بخصوص در درجات حساسیت بالا بدلیل تغییر وضعیت این قطعات و اثرش روی شکل موج کاملا طبیعیه. اگر میخواین این حالت کمتر بشه باید هر دو مقاومت 2 وات رو از نوع بسیار مرغوب بذارین و ماسفت هم در عین باکیفیت بودن هیت سینک داشته باشه.

خوب در مورد ثبات باید بگم زمانی که با لوپ 2متری حرکت می کنی همش صداش در میاد توری که نمیدونی کی فلزو سنس کرده کی نویزه همش باید هرزگاهی دکمه بالانس را بزنی توی این کاوشها یاد چنس افتادم که همش سرو صدا ی الکی میکرد با لوپ 40هم همین شکل بود من سه جا رو رفتم همین تور بود
عددسنس هم تا 16 اوردم فرقی نکرد فاصله 30سانت فکر کنم کلن این دستگاه با فضای سبز مشکل داره!!!
داخل یک مزرعه گندم که ردیاب زدش را با لوپ 2متری کاوش کردم که فاصله لوپ تا زمین 1متر بود ولی باز سرو صدا داشت که اون نقطعه را نتونستیم بگیریم! ~X(
باید اینم بگم که با ورزن 1.50چند بار کاوش رفتم توری ساکت بود با لوپ2متری که هرز گاهی برای اینکه بدونم دستگاه داره درست کار میکنه خود دستگاه رو نزدیک لوپ میکردم تا صداش در میو مد بدون فلز صداش در نمیومد.
حالا این بی ثباتی چه علتی داره.اثراتش زمینه املاه هست چی هست :-? ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ویک مورد هم اینکه قبلا هم خدمتتون عرض کردم اینه که تا میتر 23 مثل حذف اهن صداش بیشتر موقه ها در نمیومد گاهی اوقات هم تا میتر 50 بی صدا بود این یک ایراد بزرگه که باید رفع بشه :-?

در مورد افزایش ناگهانی پهنای پالس و یا فرکانس هم من یک هیت سینگ بهش اضافه کردم وقبل از کاوش حدود 10دقیقه صبر کردم وبا دستگاه تست حذف اهن انجام دادم بعد شروع کردم توری میتر منفی مینداخت که مجبور به کم کردن پهنای پالس به160شدم!

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

دوشنبه 7 اردیبهشت1394 - 10:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوست من مشکل از دستگاه شما و یا لوپتون هست بنده هفته گذشته با همین دستگاه داخل باغ که تازه ابیاری کرده بودن کاوش کردم که دستگاه خیلی با ثبات بود و اصلا بوق اظافی نداشت احتمالا باید مقادیر مقاومتهای دمپینگ شما به اشتباه بالاتر از ۳۹۰ باشه چکشون کنید

دوشنبه 7 اردیبهشت1394 - 11:05pm
مدیر کل
مدیر کل

behnam karami نوشته است:

خواهش میکنم.
بله این سوال بارها مطرح شده و عرض کردم اگر قطرها یکی باشه نوع مربعی اندکی قویتر هست. ولی لوپ دایروری میدان متمرکز تر و نقطه زنی دقیق تری داره. لذا ساخت لوپ مربعی فقط برای ابعاد بزرگ توصیه میشه که ساخت و استفادش بصورت دایروی خیلی مشکل هست.
لوپ مستطیلی دیگه میدان متقارنی نداره و بستگی داره موقع حرکت به چه صورت حمل بشه. در یک جهت بردش بیشتر میشه. ولی بستگی به نوع قرارگیری فلز در خاک هم داره. اگر فلز هم مستطیلی باشه و جهت طولی اون با لوپ مطابقت داشته باشه برد بیشتری میده! لوپهای مستطیل و بخصوص بیضی بیشتر بخاطر سطح وسیعتری که موقع اسکن زمین پوشش میدن استفاده دارن.

دوشنبه 7 اردیبهشت1394 - 11:25pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 757 , 758 , 759 , 760 , 761 , 762 , 763 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: alinamy525 , Google , Majestic12 و 76 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure