انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 2:01pm

پاسخ به موضوع  [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2505 , 2506 , 2507 , 2508 , 2509 , 2510 , 2511 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

لیتوم پلیمر نوع جدید تر و پیشرفته تر و البته کمی گرانتر هست که سبک تر و کم حجم تر هم هست و در ابعاد متنوع تری ساخته میشه. همینطور ایمنی باطریهای پلیمر خیلی بالاتر هست در حالیکه لیتیوم یون امکان انفجار و آتش سوزی رو هم بهمراه داره! بهمین دلیل در اسباب بازی ها از لیتیوم پلیمر استفاده میشه. از طرف دیگه اگر در وسایلی نظیر پهباد نیاز به جریانکشی زیاد باشه فقط باطری لیتیوم پلیمر "های پاور" جوابگو هست. طبیعتا کیفیت هر دو نوع باطری متغیر بوده و بستگی به سازنده داره اما بنظر من در مجموع لیتیوم پلیمر بهتر هست.

شنبه 26 آبان1397 - 7:47pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سوالی که برام پیش اومده اینه که میشه همه اپ امپ ها رو با یک منبع تغذیه و با تغییر ولتاژ ورودی + اشون، مثل پیکر بندی مدار شما راه انداخت؟ یا اینکه ممکنه صرفا بعضی شماره ها مثل همین LF357 با دستکاری ولتاژ ریل + خوب جواب بدن و بعضی ها دچار ناپایداری بشن و حتما باید با دوبل تغذیه راه اشون انداخت؟

یکشنبه 27 آبان1397 - 1:23pm
مدیر کل
مدیر کل

استفاده از روش زمین مجازی برای هر اپ امپی جواب میده چون در واقع نوع دیگری از همون تغذیه دوبل هست! ولی سطوح ولتاژ در اپ امپهای مختلف تفاوت داره.

یکشنبه 27 آبان1397 - 2:27pm

با اهداء درود و عرض ادب و احترام خدمت دوستان و اساتید محترم و حمید آقای گل

من هم بمانند سایرین یک سالی میشه که فلزجو رو ساختم و به جرات میتونم قسم بخورم در بین دستگاهایی که من سالها ساختم حرف اول رو میزنه و دگ مزایا که جای خود داره و تنها کسانی متوجه مزایا خواهند شد که لااقل سه دستگاه ساخته باشن از جمله دلتا پالس و ماینر ها و مایندرایور و بی ار ان و چنس و ...
بنده انواع دستگاه هارو ساختم دوستان و برای مثال سری ماینر که با جناب اقای نورمن به نتیجه ی مطلوبی دشت پیدا نکردیم و تا مابقی دستگاه ها.
برای من جالب توجه هست که حمید آقا این طرح رو به صورت آزاد قرار دادن !
واقعا بزرگواری کردین و بنده نهایت سپاس رو دارم.
مصططفی شیرازی هستم دکتری باستان شناسی وعضو انجمن باستان شناسی ایران و همچنین ارشد مهندسی عمران که صد البته بهم مربوط نمیشه اما علاقه من به تاریخ باعث شد تا در این ضمینه کار کنم.
بنده در مشهد الرضا مشغول هستم و در خدمت همه و بخصوص جناب آقای مهندس حمید که مهندس واژه ای بس کوچک در برابر علم شماست.
در عین حال من سوالاتی راجع به دستگاه دارم و البته که جای سوالی نمیزاره اما باز هم سوال در مورد برد دستگاهم دارم.
جناب مهندس حمید بزرگوار بنده با لوپ سی سانتی متری عنکبوتی یک انگشتر طلا ده گرمی رو در ۳۲ سانتی متری سنس و تفکیک در ۲۰ سانتی متری صورت میگیره با فرکانس ۱۰۰ و عرض پالس ۳۰۰ و دیلی ۱۰ اتومات دستگاه و ۱۲ دستی سنس میکنم و یک سینی استیل چهل سانتی متری رو در یک مترو شصت سنس میکنه و در یک متر و سی تفکیک سینی صورت میگیره‌.
با توجه به این حالات جناب مهندس آیا مقدار قابل قبول هست؟
نهایت سپاس رو دارم.
باز هم تشکر ویژه دارم که هم طرح رو ارائه کردین و هم اینچنین پاسخگو دوستان هستین.

یکشنبه 27 آبان1397 - 9:15pm
مدیر کل
مدیر کل

به فلزجو خوش اومدین. خیلی ممنون. ایشالا از علم شما در انجمن بهره مند بشیم. @};-
تنظیمات شما چندان مناسب نبوده. عرض پالس بیشتر از 250 تقریبا در هیچ شرایطی کمک کننده نیست و فقط میتونه ثبات دستگاه رو پایین بیاره. همینطور کویل با دیلی اتومات زیر 16 ثبات خوبی نداره. دیلی دستی هم بهتره بین 20 تا 40 تنظیم بشه. بهرحال بردهایی که با لوپ 30 بدست آوردین کاملا در رنج مطلوب هست.

یکشنبه 27 آبان1397 - 9:41pm

حمید نوشته است:
به فلزجو خوش اومدین. خیلی ممنون. ایشالا از علم شما در انجمن بهره مند بشیم. @};-
تنظیمات شما چندان مناسب نبوده. عرض پالس بیشتر از 250 تقریبا در هیچ شرایطی کمک کننده نیست و فقط میتونه ثبات دستگاه رو پایین بیاره. همینطور کویل با دیلی اتومات زیر 16 ثبات خوبی نداره. دیلی دستی هم بهتره بین 20 تا 40 تنظیم بشه. بهرحال بردهایی که با لوپ 30 بدست آوردین کاملا در رنج مطلوب هست.

با سپاس و احترام و ادب متقابل خدمت استاد بزرگوار حمید آقا

ممنونم استاد از راهنمایی و همچنین پاسخگویی شما که در اسرع وقت انجام میشه و وقعا اینقدر تعهد خب در این مملکت جای بسی تعجب داره...
با این حال نهایت سپاس رو دارم که انقدر کمک و خیرخواه دیگران هستید و امیدوارم ایزد هم به شما و دوستانی که در صنعت باستانشناسی و هر صنعت دیگری ذکات علمش رو پرداخت میکنه عمری با عزت عطا کند.
با تشکر

یکشنبه 27 آبان1397 - 10:03pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. لطف دارین. @};-

یکشنبه 27 آبان1397 - 10:13pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ببخشید حمید آقا مزاحم میشم. دو تا سوال مهم داشتم.

1) فرکانس کاری فلزجو یا فلزیاب های پالسی زیاد بالا نیست و معمولا زیر یک کیلوهرتز و بالای صد هرتز هستش. بنابراین Slew rate در حد 5V/us هم کافی به نظر میرسه. بنابراین دلیل اینکه شما روی بالاتر بودن این پارامتر تاکید دارین چی هستش؟
2) حداقل تغییرات موج میرا در مواجهه با فلز چقدر هستش؟ مثلا مینیمم ده میکرو ولت یا صد میکرو ولت؟ این سوال رو برای بدست آوردن گین بهینه می پرسم.

دوشنبه 28 آبان1397 - 7:45pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
1- اسلیو ریت ربطی به فرکانس پالس نداره! مساله اسلیو ریت برای فرکانس پالس 1 یا 1000 یکسان هست. در ضمن فلزجو از 35 تا 999 هرتز امکان تنظیم فرکانس توسط اپراتور رو داره. اسلیو ریت تحت شرایط خاصی تعیین کننده هست. بخصوص وقتی ضریب تقویت رو بیشتر در نظر بگیرین عملا اسلیو ریت مفید آپ امپ افت میکنه. وگرنه سرعت تغییر موجی که در خروجی آپ امپ داریم در واقع در حد دهم ولت بر میکرو ثانیه هست!
2- حداقل خاصی وجود نداره! هر چه این حداقل رو کمتر در نظر بگیرین فلزیاب حساس تر و ثباتش کمتر میشه. همینطور بسته به فلز مورد تست ممکنه بعضی بخشهای موج کمتر یا بیشتر تغییر دامنه داشته باشن ولی معمولا بخش ابتدایی موج بیشترین تغییر و حساسیت رو به نزدیک شدن فلز نشون میده. حالا اگر انتگرالگیری سرتاسری ملاک سنس باشه نهایتا 1 میکرو ولت تغییر در هر نقطه از موج اصلی با ضریب تقویت 1000 میتونه سبب تغییر قابل ملاحظه در خروجی و سنس با حساسیت خوب بشه. ولی اگر یک یا چند نقطه کم تعداد از موج رو در نظر بگیرین باید تقویت بیش از اینها باشه یا در واقع تغییراتی در حد دهم میکرو ولت روی موج اصلی رو در نظر بگیرین که چندان مناسب نیست. بهرحال من انتگرال گیری سرتاسری یا نمونه گیری با تعداد زیاد رو مناسب میدونم و تقویت حدود 1000 هم مناسب هست.

دوشنبه 28 آبان1397 - 10:30pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت مهندس حميد عزيز
مهندس جان يه سوال داشتم
مقاومت هاي دمپينگ و ورودي آپ امپ رو من هر دوتاشو ٣٩٠ اهم انداختم با اسكوپ با پروپ ١٠٠x كه اثر بارگزاريش خيلي كم باشه اومدم و ولتاژ روي لوپ رو(همان مقاومت دمپينگ)نگا كردم تا عرض پالس ١٢٠ همه چي اوكي هس و ولتاژ پيك روي ٥٤٤ ولت هست ولي بيشتر از اونكه ميزارم پالس رو ولتاژ دچار شكست ميشه و جالب اينكه هيچ بردي با افزايش عرض پالس ندارم لطف ميكنيد يه توضيح بدين و اينكه راهكار چيه چون علنا اينجا ديگه هيچ كاربردي ندارم از عرض پالس
مشخصات لوپ من:لوپ ٣٥ مسطح-١.٥ اهم با سيم رابط-٣٦٨ ميكرو هانري
ماسفت irf840 استفاده كردم
فركانس هم بيشتر رنج هارو تست كردم كه مسلما نبايد تغيير ميكرد ولتاژ پيك كه دقيقا اونطوري بود و تغييري نداشتم

سه شنبه 29 آبان1397 - 4:25pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2505 , 2506 , 2507 , 2508 , 2509 , 2510 , 2511 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 72 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure