انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 8:48pm

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2218 , 2219 , 2220 , 2221 , 2222 , 2223 , 2224 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اینم یکی دیگه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 7 خرداد1396 - 12:31pm
مدیر کل
مدیر کل

mafia نوشته است:
دوستان اینجا صفحه ای به عنوان موفقیت دوستان از کار کردن با این مدار هست؟؟؟گشتم پیدا نکردم

احتمالا اصلا جستجو هم نکردین! :D برخی یافته ها با این فلزیاب در لابلای مطالب همین تاپیک مطرح شده ولی موارد بیشتری در تاپیک مربوط به اپراتوری این دستگاه بیان شده:
viewtopic.php?f=22&t=2614
ضمن اینکه عملکرد فلزیاب کاملا مشخص هست. وقتی شما در تستهای هوایی و تست زیر خاک برای فلزات جدید و حتی طلا نتیجه قابل قبولی ملاحظه بکنین طبیعتا باید حین کاوش هم جواب خوبی بدست بیاد. بقول معروف حساب فلزیاب خیلی سر راست تر از این حرفاست که جای حرف و حدیثی داشته باشه. تمام تنظیمات موثر در کار یک فلزیاب پالسی هم در این طرح استفاده شده و راهنمای ساخت و اپراتوری اون هم بنظرم از هر طرح دیگری کامل تر و گویا تر هست. فقط یک نکته اساسی و ابتدایی در کاوش باقی میمونه: "در مکانی که چیزی نیست با دستگاه میلیاردی هم بار از زمین در نمیاد!!!" اگر شما و دیگر دوستان به این حرف ایمان بیارین بیشتر وقت خودتون رو صرف مکان یابی میکنین و بعد به مدل دستگاه فکر میکنین.

یکشنبه 7 خرداد1396 - 2:01pm
مدیر کل
مدیر کل

رهاد نوشته است:
مهندس حمید
درباره مقاومتR9که یک مگا اهم هست .جایی خوندم که اگراین مقدارکمترباشه دربردمدارتاثیرداره،امکانش هست مقاومت بالاتری ازاین رنج جایگذاری کردکه بعلت دقیق نبودن اهم مقاومت ها اهم مقاومت بالاتردرصورت کم بودن به عدد 1مگانزدیگترباشه.این فکرم بخاطردردسترس نبودن مقاومت های 1درصدی هست اش.
باتشکر

بله مقاومت 1 مگا اهم روی برد تاثیر داره. یعنی اگر بیشتر از این مقدار باشه حساسیت و برد بیشتر میشه و بالعکس. اما اولا برای گرفتن نتیجه ای متفاوت نیاز به تغییر مقدار قابل ملاحظه هست. پس این مقاومت حتی اگر از نوع 5 درصد هم باشه تفاوت محسوسی ایجاد نمیشه. در ثانی اگر مقدارش خیلی تغییر بکنه تفکیک هم بر هم میخوره. مقداری که من در نظر گرفتم بر اساس دستیابی به برد حداکثری توام با ثبات نسبی بوده و البته تنظیم درجه حساسیت بصورت دیجیتال در اختیار اپراتور هست. بهرحال اگر منظور شما تفاوتی بین 0.9 تا 1.1 مگا اهم باشه باید عرض کنم زیاد فرق نمیکنه. ضمن اینکه این مقاومتهای با مقدار بالا رو باید در بیرون مدار تست کنین و بعلاوه دستتون هم به نوک پرابها تماس نداشته باشه وگرنه مقاومت خود بدن روی مقدار خوانده شده از اهم متر تاثیر میذاره.

یکشنبه 7 خرداد1396 - 2:09pm
مدیر کل
مدیر کل

جواد64 نوشته است:
سلام وخسته نباشیدبراستادعزیزودوستان
استادجون یه لوپ 1متری تخت بامغزی rg58درست کردم توخونه 3مترو60سانت سینی 55روسنس کرد البته بازتوخونه چندروزدیگه بیرونم تست میکنم .دارم همون سایزوبالاک سیم درست میکنم باهم مقایسه کنم .چندتا عکس بااجازه میزارم

خواهش میکنم. خسته نباشین.
مشخصه که در ساخت مدار و فریم دقت زیادی کردین و من اشکال خاصی نمیبینم. سینی 55 سانتی با فریم 1 متری باید تا حد 3.3 متر قابل سنس باشه که شما بیش از این مقدار جواب گرفتین! هر چند این تفاوت مثبت احتمالا بدلیل تخت پیچیدن فریم 1 متری بوده ولی در هر صورت برای تست در محیط منزل نتیجه عالی بدست آوردین.

یکشنبه 7 خرداد1396 - 2:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
فقط یک نکته اساسی و ابتدایی در کاوش باقی میمونه: "در مکانی که چیزی نیست با دستگاه میلیاردی هم بار از زمین در نمیاد!!!" اگر شما و دیگر دوستان به این حرف ایمان بیارین بیشتر وقت خودتون رو صرف مکان یابی میکنین و بعد به مدل دستگاه فکر میکنین.

:)) :-J :D

اما به لحاظ منطقی از سه حالت خارج نیست:

یا زمین باردار نبود
یا دستگاه مناسب نبود
یا اپراتوری درست نبود

اما نمیدونم چرا اکثرن مطمئنن زمین بارداره و اپراتوری خودشونم بی نقصه؟!! :-?

یکشنبه 7 خرداد1396 - 3:29pm
مدیر کل
مدیر کل

مناسب بودن دستگاه از نظر قدرت فقط در مواردی که هدف نسبت به اندازش در عمق کمی بیشتر از حد معمول باشه تاثیر داره. فرض کنین هدفی میتونه توسط فلزیاب بطور معمول در 3 متر سنس بشه. حالا احتمال اینکه مثلا این هدف درست در عمق 3.5 متری باشه چقدره؟! مشخصا احتمالش بسیار کم هست. یعنی در اغلب موارد اهداف یا در عمق کمتری هستن و توسط اکثر دستگاهها بخوبی سنس میشن و یا برعکس عمق قرارگیریشون تا حدی زیاد هست که توسط هیچ دستگاهی سنس نمیشن! با این وجود تلاش من از ابتدای این پروژه بر این بوده که قدرت عمل این فلزیاب تا حد ممکن کمی قویتر از دستگاههای معمول باشه تا اون چند درصد از اهدافی که احیانا در عمق نهایی قابل سنس توسط فلزیاب قرار دارن و شاید قبلا توسط دستگاههای دیگر سنس نشدن با این دستگاه قابل سنس باشن. جز این نمیشه کاری کرد و البته اپراتوری و تنظیمات هم تاثیر داره. در بحث فلزیاب مهمتر از اینها انتخاب لوپ با سایز مناسب نسبت به شرایط کاوش هست چون بسادگی میشه گفت بهترین فلزیاب دنیا هم با لوپ 45 ممکنه یک هدف خاص رو سنس نکنه ولی یک فلزیاب کاملا معمولی ممکنه همون هدف رو با فریم 1 متری براحتی سنس کنه!
جدا از مواردی که فرمودین حالت چهارمی هم وجود داره و اون احتمال جابجایی بار توسط موجودات ماورایی هست که بعضی دوستان مطرح میکنن و در حیطه بحث دستگاه و مسائل فنی مهندسی نیست! :D

یکشنبه 7 خرداد1396 - 5:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
جدا از مواردی که فرمودین حالت چهارمی هم وجود داره و اون احتمال جابجایی بار توسط موجودات ماورایی هست که بعضی دوستان مطرح میکنن و در حیطه بحث دستگاه و مسائل فنی مهندسی نیست! :D

استاد همیشه نکته بینی شما من رو متعجب میکنه :D

احتمالن بشه با ترکیب علم سایکولولوژی و کابالا و ردیابی و شاید هم چند تا دیگه ازین دست علوم دستگاهی طراحی کرد که این مشکل هم حل بشه! /:)
البته اون بعضی از دوستان عکس حالت فوق رو هم مطرح میکنند!یعنی اینکه ممکنه موجودات ماورایی برای انسان بار هم پیدا کنند و دو دستی تقدیم کنند!! :-o
اما مشکل این دوستان و تفاوت اونها با شمای استاد حمید اینه که شما حداقل راهکاری واقعی و منطقی و قابل آزمایش به همه ما دادین(یچیزی شبیه به چوب ماهیگیری) اما اون دوستان فقط حرف میزنند دریغ از یک راه حل عقلانی!! :|
تعجبم از کسانی هست که ابلهانه هر یاوه ای رو باور میکنند! :))

بامید خردمندی و رهایی از موهومات بجا مانده از عصر نادانی @};-

یکشنبه 7 خرداد1396 - 6:12pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون از شما. لطف دارین. @};-

یکشنبه 7 خرداد1396 - 6:49pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس این مشخصات لوپ هامه
لوپ45سیم افشان 0.75تعداددور24امپدانس376مقاومت 0.8
لوپ45سیم لاکی0.6تعداددور19امپدانس360مقاومت1/2
لوپ 50سیم لاکی 0.8تعداددور18امپدانس365مقاومت1
لوپ50سیم لاکی0.7تعداددور18امپدانس376مقاومت1/2
لوپ70سیم لاکی1میل تعداددور15امپدانس 366مقاومت 0.7
آیامیتونم لوپ عنکبوتی بامشخصات بهترازاینها برنم که توبردتاثیربزاره؟

دوشنبه 8 خرداد1396 - 5:00am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام
مهندس حمید من کیت اولی ام مشکل کویل ارورش رفع شد.
اولاکه یه جای مدارلحیم اس اتصال داشت به زمین.بعدش ام BS170سوخته بود .اما حالا هردوتاکیت روتنظیم میکنم طبق راهنما سنس نمیکنه مگراینکه فلزروبچسبونم به کویل؟
S12-D20-F169-P265
A149-B384-C541 ووقتی دکمه پایین رونگه میدارم Deley 6
(20)

دوشنبه 8 خرداد1396 - 8:30am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2218 , 2219 , 2220 , 2221 , 2222 , 2223 , 2224 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Taaak , zagalo16 و 122 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure