انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 12 اردیبهشت1403 - 12:26pm

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 203 , 204 , 205 , 206 , 207 , 208 , 209 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

عزیزان
تشکر به خاطر زحماتتون
تصمیم گرفتم این مدارو بسازم ولی به خاطر کمبود وقت نتونستم کل صفحاتو بخونم.در صورت امکان در مورد
سوالاتم جواب کوتاه بدید
1. لیست اخرین اپدیت قطعات
2.اخرین پی سی بی جهت موننتاژ
3. اخرین هگز
4.چه نوع ایسی پروگرامر بگیرم
5. بهترین سایت برای خرید قطعه که همرو داشته باشه و قیمت مناسب
6. بهتین اهم لوپ و هانری و ابعاد
7.لوپ عنکبوتی بهتر یا معمولی

البته به درد سایر دوستان هم میخوره

دمتون گرم

یکشنبه 4 بهمن1393 - 12:37am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

benz نوشته است:
عزیزان
تشکر به خاطر زحماتتون
تصمیم گرفتم این مدارو بسازم ولی به خاطر کمبود وقت نتونستم کل صفحاتو بخونم.در صورت امکان در مورد
سوالاتم جواب کوتاه بدید
1. لیست اخرین اپدیت قطعات
2.اخرین پی سی بی جهت موننتاژ
3. اخرین هگز
4.چه نوع ایسی پروگرامر بگیرم
5. بهترین سایت برای خرید قطعه که همرو داشته باشه و قیمت مناسب
6. بهتین اهم لوپ و هانری و ابعاد
7.لوپ عنکبوتی بهتر یا معمولی

البته به درد سایر دوستان هم میخوره

دمتون گرم

دوست عزیز همه توی صفحه ی اول تاپیک موجوده کامل کامل هست
فروشگاه هم چهره الکترونیک. ایران میکرو .پایا. روبوییک

یکشنبه 4 بهمن1393 - 12:44am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

داداش شما همه سوالاتت رو در صفحه اول با دانلود چند فايل پيدا ميکنى از توضيحات تا شروع ساخت و بهر بردارى
ياحق

یکشنبه 4 بهمن1393 - 12:47am
کاربر فعال
کاربر فعال

arash99 نوشته است:
مجيد جان لطفا يک عکس از لوپت بزار در ضمن من بعد از دوستان تقاضا دارم فقط فيلم بگيرن و بزارن البته با لوپ در حال حرکت

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 4 بهمن1393 - 12:51am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقابنز همیه سوالات شما رو آقا حمید زحمت کشیدن و در یک فایل در صفحه اول جمع آوری کردن با خوندن دقیق همیه جزییات دستتون میاد

یکشنبه 4 بهمن1393 - 12:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مرسی مجيد جان
دوستان نظری در رابطه با لوپ 1*1 به روش تخت جمع شونده ندارند

یکشنبه 4 بهمن1393 - 12:53am
مدیر کل
مدیر کل

majidrt27 نوشته است:
سلام
من هم تازه از قبرستون رسیدم . گفتم نتایج رو بزارم تا دوستان نظر بدن

زمین خیس(آب جمع شده بود)
لوپ 60
سنس 16
دیلی 29

وقتی دستگاه رو روشن کردم یک مقدار بوق داشت که سنس رو روی 16 گذاشتم. تقریبا ساکت شد ولی باز هم بوق داشت. میشد فهمید که این بوق برای سنس فلز نیست. گاها عدد روی ال سی دی تا 80 هم بالا میرفت و شاید 5 متر همین جور این بوق بود و با بالا پایین کردن ارتفاع لوپ عدد کم یا زیاد میشد. وقتی که در حین کاوش این بوق قطع نمیشد متوجه میشدم بخاطر فلز نیست تا اینکه بالاخره بعد از حدود 15 دقیقه کاوش کنار یک درخت که معروف بود به گته دار ( درخت بزرگ ) عدد سنس روی دستگاه رسید به 999. بعد از چند مسیر لوپ رو به این نقطه آروم نزدیک کردم هر چه بیشتر نزدیک میشدم به نقطه عدد روی صفحه بیشتر میشد تا اینکه روی 999 ثابت میشد. در کنار همه ی بوق ها کاملا مشخص بود که این بوق برای فلز هست. واقعا سرد بود و نشد حفاری کرد. با قصد قبلی خواستم تو یه منطقه ای کاوش کنم که خیس باشه . بارندگی بود. تنظیمات دستگاه رو بغیر از سنس دست نزدم و به صورت پیش فرض بود. هر وقت صدای بوق الکی میومد یه بار دیلی اتومات رو میزدم و تقریبا ساکت میشد

خیلی ممنون مجید عزیز از لطفی که نسبت به بنده داشتین.
نتایج شما خوب بوده هر چند بنظر میرسه از تنظیمات درستی استفاده نکردین. بنده هر چند برای کار در چنین محیطی یک مجموعه تنظیمات خاص میتونم پیشنهاد بدم که جواب خوبی میده ؛ اما باز هم متذکر میشم توصیه بنده برای کار در محیط قبرستان نیست و این کار رو شخصا صحیح نمیدونم و توصیه نمیکنم. لذا مسئولیت اینگونه استفاده ها صرفا به عهده شماست و تنظیمات بهینه رو هم باید خودتون پیدا کنین.
در خصوص درجه سنس 999 بطور قطع یعنی صد در صد کامل نشانه وجود فلز هست و مشخصا فاصلش تا لوپ هم باید کم باشه. دیگه فقط موضوع اینه که آیا فلز با ارزشی باشه یا نه. با توجه به اینکه فرمودین با نزدیک شدن درجه بالا میرفت تا به 999 برسه میشه گفت فلز زیاد کوچکی هم نیست! تخمین عمق فلز در چنین شرایطی بستگی به گستردگی ناحیه سنس داره و بسته به نوع و سایز لوپ مورد استفاده کاملا تجربی هست که طبیعتا چون تجربه قبلی وجود نداشته نمیشه عمق رو بدرستی حدس زد.

یکشنبه 4 بهمن1393 - 1:47am
مدیر کل
مدیر کل

koohyar نوشته است:
درود
دوستان من گارد یا همون دیلی بیشترین تاثیر رو از اندوکتانس میپذیره! بعبارت دیگه هرچه اندوکتانس بالاتر باشه به همون نسبت هم دیلی بالاتر میره یعنی سیستم دیلی اتومات رو در رقم بالاتری میشناسه!
خب حالا درواقع میشه نتیجه گرفت که عدد دیلی بالا یا پایین نشانگر کیفیت خوب یا بد لوپ نیست فقط بیان کننده بالا یا پایین بودن ظرفیت لوپ هست!
ولی چه چیزی باعث میشه که در ذهن عموم نقش ببنده که اگه دیلی پایینتر باشه کیفیت لوپ بهتره!؟
این رو حتی بارها و بارها در انجمنهای خارجی هم دیدم! پس باید دلیلی برای این گفته باشه!
خب حالا بزار ببینم اصلا لوپ خوب و باکیفیت چه ویژگیهایی داره!؟ طبیعیه گزینه اول برد و عمق زنی بالا و گزینه دوم حساسیت به فلزات ارزشمند
جالب اینجاست که هرچه دیلی لوپ در محدوده بین 10 تا 20 باشه حساسیت به فلزات ارزشمند بهتره این یعنی اینکه در محدوده اندوکتانس 350 تا 400 میکروهانری ما بهترین شرایط رو برای سنس فلزات ارزشمند ایجاد میکنیم !
دلیل اینکه شرکتهای معتبر فلزیابی لوپهایی با اندوکتانس 350 تا 400 میکروهانری در نظر میگیرند هم همینه و البته نمیشه از این مورد چشم پوشید که بهترین طلایاب دنیا یعنی GPX ظرفیت لوپهاشو نزدیک به 350 میکروهانری حفظ میکنه که میشه به عنوان تایید استناد کرد.
پس دوستان عزیز باید هنگام پیچیدن لوپ بسیار به میزان اندوکتانس توجه داشته باشند و سعی کنن ظرفیت کویل رو در همین محدوده تعیین کنن تا بهترین نتیجه رو بگیرن.
موفق باشید

خیلی ممنون کوهیار عزیز.
این درسته که با افزایش ظرفیت لوپ دیلی هم بالاتر در میاد. اما تنها عامل افزایش دیلی ظرفیت لوپ نیست! حالت خازنی بین سیمهای لوپ که معمولا به عنوان فاکتور اصلی سنجش کیفیت لوپ مطرح هست نقش زیادی داره. چون وقتی خازن پارازیتیک یک سیم پیچ بیشتر باشه زمان تخلیه لوپ رو افزایش میده. هر چند این خازن در محدوده پیکوفاراد هست ولی میتونه به اندازه چند میکروثانیه بازگشت موج میرا رو به تاخیر بیندازه و این معادل دیلی بالاتر هست. چون از لوپهای کوچک برای سنس فلزات کوچک استفاده میشه و طلای کوچک هم نیاز به دیلی در حدود 20 و حتی کمتر داره ؛ لذا در این مورد دیلی پایین اهمیت داره. ولی به اعتقاد من برای لوپ بزرگ دیگه زیاد مهم نیست. هر چیزی در جای خودش و بسته به نیاز اهمیت داره.
شاید یکی از دلایلی که ظرفیت 350 میکرو هانری جواب خوبی میده همین مساله دیلی هست. ولی بنظر من این مورد هم الزاما برای لوپهای بزرگ صادق نیست! متاسفانه ما از ظرفیت لوپهای بزرگ شرکتی اطلاع دقیقی نداریم. در این مورد خاص هم مینلب بنظر الگوی خوبی نیست چون لوپهای استاندارد مینلب آنچنان بزرگ نیستن! شاید فلزیاب های لورنز که فریم 1 متری هم دارن ملاک بهتری باشه. باید دید ظرفیتشون چقدر هست.

یکشنبه 4 بهمن1393 - 2:15am
کاربر فعال
کاربر فعال

خواهش میکنم برادر
خودم میدونم که وضعیت آب و هوای خوب نبود برای تست . ولی دیدم جو این تاپیک داره بهم میخوره گفتم ارزششو داره تو این سرما برم سر زمین تا یکم ذهنا از اون بحث فاصله بگیره.
خدارو شکر هم جواب داد و اتفاقا برای خودم یک تجربه ی جالب بود. تنها چیزی که برای من مهم نبود تو این مرحله بحث تفکیک بود. چون مرحله مرحله قراره تکمیل بشه
تا همین جاشم عالی هست. ایشالله بهترم میشه

یکشنبه 4 بهمن1393 - 2:26am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام حمیدجان خوشحالم فروشنده ها نتونستن با کارهاشون شما رو ناراحت کنن و امیدوارم همیشه موفق باشی یک پیشنهاد دارم اگر امکانش هست به نوعی بشه غضیه حذف اهن رو عملی کنید تا تستی بگیریم تا قبل از اینکه شما زحمت تفکیک رو بکشید خیلی خوب میشه با این حال خود حذف اهن هم گامی در جهت راه اندازی تفکیک میتونه باشه با تشکر از شما دوست خوبم :-BD

یکشنبه 5 بهمن1393 - 6:33am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 203 , 204 , 205 , 206 , 207 , 208 , 209 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mnbvcxzaqwsx و 146 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure