انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 12:41pm

پاسخ به موضوع  [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2468 , 2469 , 2470 , 2471 , 2472 , 2473 , 2474 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
تفاوتش اونقدر نیست که سختی کار رو توجیه بکنه! اگر فریم 1 متری رو با روش تخت بپیچین ممکنه اندکی برد بیشتر بشه و البته عملکرد تفکیک هم تضمین شده هست. اما از نظر تاشو بودن و جمع کردن کویل کار مشکل میشه. مزایای ذکر شده رو میتونین با استفاده از سیم مناسب و دارای روکش ضخیم و پیچیدن منظم بدست بیارین.

سپاس ازشما. اینکه میفرمایید پیچیدن منظم منظورتون چند لایه روی هم و چسبیده به هم ؟

دوشنبه 25 تیر1397 - 5:31pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
منظور این هست که هنگام پیچیدن سیمها زیر و رو نشه و تا حد ممکن نظم رعایت بشه. اگر بتونین چند لایه و منظم روی هم بپیچین قطعا بهتر هست.

دوشنبه 25 تیر1397 - 5:55pm

سلام مهندس حمید من بخاطر ناخالصی سیم لاکی برای لوپ 60 بجای سیم 70 از سیم 85 استفاده کردم بنظر شما مشکلی که نداره چون با سیم 70 مقایسه کردم بلحاظ برد زیاد تغییری نمیکنه

چهارشنبه 26 تیر1397 - 12:50am
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
سیمهای لاکی رایج در بازار اکثرا مشابه هم هستن و داشتن ناخالصی هم تاثیر محسوسی در کار ایجاد نمیکنه. اما ضخامت سیم هم از حیث رسیدن به مقاومت بهتر و همینطور ظرفیت خازنی مناسب اهمیت داره. بهمین جهت ما سایز سیم خاصی رو توصیه میکنیم. لذا برای لوپ 60 سیم لاکی 0.7 مناسب تر هست. اگر از سیم 0.85 استفاده کنین برد شما تغییر خاصی نمیکنه! اما هم مقاومت پایین میاد که منجر به کاهش ثبات میشه و هم ظرفیت خازنی بیشتر میشه و هم وزن لوپ بالاتر میره و در عین حال نویز پذیر تر هم میشه.

چهارشنبه 26 تیر1397 - 2:07am

سلام مهندس خسته نباشید
مهندس من مدار و ساختم ولتاژ ها درست اند از پروگرامر و نرم افزار پیشنهادی شما استفاده میکنم مدار برای بار اول بالا اومد و شروع به شمارش کرد ومن کلید okرو هم فشار دادم زمانی که میخواست اطلاعات مربوط به دستگاه رو نشون بده من متوجه شدم که lf357رو جاگذاری نکردم مدار و خاموش کردم و اون داخل سوکتش جا زدم هر کار کردم دیگه مدار بالا نیومد چندین بار پروگرام کردم با نرم افزار پیشنهادی شما و progisp فایده نداشت روی ال سی دی عبارتpress ok میومد و هر چی ok فشار میدادم فایده نداشت مدارو دوباره خاموش روشن میکردم دوباره خیلی سریع شروع به نوشتن اعداد میکرد وهمون عبارتpress okنمایش داده میشد خیلی با میکرو ور رفتم (پروگرام کردن) الان دیگه فقط یه ردیف مربع سیاه نشون میده
کریستال وlf357وال سی دی وتعویض کردم فایده نداشت به نظرتون میکرو خراب شده ؟ آیا باید میکرو نو بخرم؟
خواهش میکنم کمکم کنید به کمک شما سخت محتاجم!

چهارشنبه 27 تیر1397 - 12:22pm
مدیر کل
مدیر کل

به فلزجو خوش اومدین. ممنون.
در خصوص استفاده از برنامه progisp باید عرض کنم قبلا از این برنامه برای میکروی اتمگا328 استفاده کردم و نتیجه خوبی بهمراه نداشته! لذا حتما از برنامه و پروگرامر پیشنهادی استفاده کنین. دقت کنین نوشته های ابتدای بالا آمدن دستگاه باید حدود 4 ثانیه طول بکشه وگرنه نشان میده در پروگرام فیوز بیتها مشکل وجود داشته. البته در صورت استفاده از برنامه هایی غیر از نوع پیشنهادی ممکنه اشکالات مختلفی بوجود بیاد که تنها یکی از اونها سرعت غیر عادی عملکرد دستگاه هست!
عدم جاگذاری آیسی 357 ربطی به مشکل در بخش دیجیتالی و میکرو نداره. سیمکشی کلیدها رو هم تا فیبر با دقت بررسی کنین. میکروی شما در حال حاضر درست پروگرام نشده و با احتمال کمی ممکنه قفل یا معیوب هم شده باشه. توضیحات راهنما رو در مورد پروگرام با دقت رعایت کنین.

چهارشنبه 27 تیر1397 - 5:10pm

سلام مهندس خیلی ممنون که وقت گذاشتین و پاسخ من رو دادید
من هرچی که به ذهنم میرسید رو چک کردم ولی امروز علاوه بر پروگرام کردن میکرو پشت فیبرم و هم با تینر پاک کردم که اگه قلع مردگی یا زائده ای وجود داشته باشه از بین بره مسیر بین خطوط پشت فیبر رو هم با دقت پاک کردم و میکرو خیلی خوب کار کرد و مدار راه افتاد و الان هم خیلی خوشحالم که تونستنم این پروژه رو تمام کنم(چون من رشتم هیچ ربطی به الکترونیک نداره و این دومین مدار دیجیتالی بود که کار کردم،اولی همون اهم متر توی انجمن بود)
خلاصه میخواستم از تیم مدیریتی این انجمن بخصوص شما مهندس حمید عزیز که واقعا لفظ مهندس شاید شایسته شما نباشه و باید دنبال یه کلمه دیگه برای وصف توانایی و معرفت شما گشت نهایت تشکر رو داشته باشم
مهندس حمید عزیز مطمئنم در اون دنیا هر دین و مذهبی رو که ترازو و ملاک سنجش اعمال قرار بدن شما از اون دسته آدمایی هستین که دست پر اونجا حاظر شدین.
ببخشید اگه طولانی شد فقط خواستم تشکری کرده باشم و همچنین اگر کسی مشکل من رو داشت شاید کارش راه بیافته دوستان عزیز حتما بعد از پایان کار پشت فیبر رو به دقت (بهتره از ذره بین استفاده کنین) برسی کنین شاید مشکلتون حل بشه همیشه دنبال یه ایراد خیلی بزرگ نگردین(مثلا پروگرام نشدن میکرو) شاید یک ایراد خیلی ریز وجود داشته باشه که به چشم نیاد و شما رو از ادامه کار دلسرد کنه
با تشکر

چهارشنبه 27 تیر1397 - 11:29pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام به مهندس خوب و دوست داشتنی خودمون حمید خان.خوبی خوشی بهترینها رو در لحظه برات ارزو دارم.مهندس جان من پروگرام مالتی پروگرام eca رو خیلی وقته گرفتم ولی متاسفانه نسخه جدیده و جامپر نداره قبلا یه نسخه با جامپر بود پروگرام میکردم ولی این هیچ کاری نمیکنه و میخواستم ببینم شما راه حلی داری راش بندازم.دوستان هم اگه کسی میدونن لطف کنن بگن.ممنون

حاکم سرزمین خویش باش ، حتی اگر به وسعت شانه هایت باشد.

جمعه 29 تیر1397 - 1:43pm
مدیر کل
مدیر کل

Ali.sh نوشته است:
سلام مهندس خیلی ممنون که وقت گذاشتین و پاسخ من رو دادید
من هرچی که به ذهنم میرسید رو چک کردم ولی امروز علاوه بر پروگرام کردن میکرو پشت فیبرم و هم با تینر پاک کردم که اگه قلع مردگی یا زائده ای وجود داشته باشه از بین بره مسیر بین خطوط پشت فیبر رو هم با دقت پاک کردم و میکرو خیلی خوب کار کرد و مدار راه افتاد و الان هم خیلی خوشحالم که تونستنم این پروژه رو تمام کنم(چون من رشتم هیچ ربطی به الکترونیک نداره و این دومین مدار دیجیتالی بود که کار کردم،اولی همون اهم متر توی انجمن بود)
خلاصه میخواستم از تیم مدیریتی این انجمن بخصوص شما مهندس حمید عزیز که واقعا لفظ مهندس شاید شایسته شما نباشه و باید دنبال یه کلمه دیگه برای وصف توانایی و معرفت شما گشت نهایت تشکر رو داشته باشم
مهندس حمید عزیز مطمئنم در اون دنیا هر دین و مذهبی رو که ترازو و ملاک سنجش اعمال قرار بدن شما از اون دسته آدمایی هستین که دست پر اونجا حاظر شدین.
ببخشید اگه طولانی شد فقط خواستم تشکری کرده باشم و همچنین اگر کسی مشکل من رو داشت شاید کارش راه بیافته دوستان عزیز حتما بعد از پایان کار پشت فیبر رو به دقت (بهتره از ذره بین استفاده کنین) برسی کنین شاید مشکلتون حل بشه همیشه دنبال یه ایراد خیلی بزرگ نگردین(مثلا پروگرام نشدن میکرو) شاید یک ایراد خیلی ریز وجود داشته باشه که به چشم نیاد و شما رو از ادامه کار دلسرد کنه
با تشکر

خواهش میکنم.
بابت رفع عیب و راه اندازی مدار تبریک میگم. خیلی ممنون از لطف شما. :ymhug: @};-

جمعه 29 تیر1397 - 8:50pm
مدیر کل
مدیر کل

6mehdi9 نوشته است:
سلام به مهندس خوب و دوست داشتنی خودمون حمید خان.خوبی خوشی بهترینها رو در لحظه برات ارزو دارم.مهندس جان من پروگرام مالتی پروگرام eca رو خیلی وقته گرفتم ولی متاسفانه نسخه جدیده و جامپر نداره قبلا یه نسخه با جامپر بود پروگرام میکردم ولی این هیچ کاری نمیکنه و میخواستم ببینم شما راه حلی داری راش بندازم.دوستان هم اگه کسی میدونن لطف کنن بگن.ممنون

خواهش میکنم. @};-
قبلا توضیح دادم و در راهنما هم اشاره کردم که اگر از نوع جدید پروگرامر مذکور و بدون اون جامپر استفاده میکنین نیاز نیست به جامپری دست بزنین. فقط در مورد جاگذاری کریستال اضافی کنار سوکت زیف اقدام کنین. فکر میکنم توضیحات راهنما در بخش پروگرام کامل هست.

جمعه 29 تیر1397 - 8:53pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2468 , 2469 , 2470 , 2471 , 2472 , 2473 , 2474 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Kürşat و 100 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure