انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 18 اردیبهشت1403 - 1:14pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2048 , 2049 , 2050 , 2051 , 2052 , 2053 , 2054 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام خدمت تمامی دوستان

بلاخره تونستم میکرو را با پروگرمر tnm2000 پروگرم کنم و دستگاه عالی کار میکنه
از دوستان و اساتید تقاضا دارم بهترین تنظیمات دستگاه را برای لوپ 60 و 30 سانت برای کار در سنگ و ساروج بگن
ممنون میشم

خداوندا .... دوستانی دارم آیینه تمام نمای عشق . رسمشان معرفت . کردارشان جلای روح و یادشان صفای دلارای من است .
پس آنگاه که دست نیاز به سوی تو میاورند پر کن از آنچه در مرام خدایی توست

شنبه 13 آذر1395 - 9:06am
مدیر سایت
مدیر سایت

خوشحالم استاد شهریار عزیز ، احسنت به شما :-BD @};- @};- @};-
لازم دونستم این مطلب رو اضافه کنم به خاطر یک جنس و یک نواخت نبودن بعضی قطعات و ساختار هر مدار توسط دوستان ، ممکنه مقدار کمی تنظیمات تفاوت داشته باشه ، به نظر بنده بهترین کار اینه که در یک متری زیر خاک فلزی گرد با قطر 30 سانت دفن کنید و با لوپ 60 تست بگیرید . و با تنظیمات مختلف کار کنید ، اول از تنظیمات پیش فرض استفاده کنید ، اگر سنس شد که چه بهتر اگر نشد باید تنظیمات رو تغییر بدید با توجه به شرایط و جنس خاک منطقه ! در بخش اپراتوری نقطه زن فلزجو هم مطالب خوبی در مورد اپراتوری و تنظیمات خابیده ! میتونید مطالعه بفرمائید @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 13 آذر1395 - 11:49am
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: وطنم ایران
سلام، بالاخره تونستم یک فلزیاب برای خودم درست کنم، بااجازه یک اسم هم روش گذاشتم،البته ارزش معنویش بالاتراز این چیزهاست،، تشکرفراوان ازجناب مهندس حمید.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 13 آذر1395 - 8:36pm

سلام و خسته نباشید خدمت استاد حمید بزرگوار. استاد من تازه وارد این سایت شدم و دستگاه و ساختم چندتا سوال داشتم ازتون .سوالم یکم زیاده ولی همه جواباش کوتاه هست شرمنده مبتدی هستم !
1 من دستگا رو ساختم مقاومت 18k 1 درصد نداشتم . از یه 10k و 4.7k و2.2k و 1k رو باهم سری کردم شد 17.9k یک درصد مشکلی که نداره؟؟؟؟
2 مقاومن 1.8k هم ندارم معمولی میشه استفاده کنم جاش؟؟؟؟
3من خازن 5 پیکو دادن بهم روش نوشته 5C 1KV مشکلی نداره این خازن ؟
این سوالای دستگاه بود ولی سوال اصلی مربوط به ساخت لوپ هست لطفا راهنمایی دقیق بفرمایید
برای لوپ 60 یک صفحه MDF به قطر 60 سانت بگیرم یا بیشتر باشه ؟؟؟ صفحه چند میل باشه ؟؟؟ بهترین حالت چند شیاره است به عدد بگید ؟؟؟
بعد فاصله شیارها چند سانت از هم باشه ؟؟؟؟برای 15 شیار نوشته بودین 12.4 سانت یعنی چی؟؟؟؟ طول شیارها چند سانت باشه ؟؟
لطفا هم برای لوپ 45 هم کامل توضیح بدید که صفحه mdf قطرش چقد باشه 45 یا بیشتر باشه؟
کابل RG59 بدون فویل بگیرم ؟؟؟؟ دو جوره یکی 50 اهمی یکی 75 اهمی کدومو بگیرم ؟؟؟ چه فیشی براش بگیرم ؟ چند پین باشه ؟؟؟ یه جا نوشتید سه پین چرا باید سه پین باشه ؟؟؟؟
استاد بزرگواذ شرمنده سوالم زیاده مبتدی هستم شرمنده؟
همه علامت سوالهارو اگه میشه جواب بدین
با تشکر از زحمات بی درقتون

شنبه 13 آذر1395 - 11:06pm
مدیر کل
مدیر کل

به فلزجو خوش اومدین. ممنون. خواهش میکنم.
قطعات معمول تر و پیش پا افتاده تر از این هستن که شما بگین نداشتم یا بخواین بصورت ترکیبی مقاومت درست کنین! لااقل چنین مدار ساده ولی با کارایی بالا ارزششو داره که این قطعات رایج رو از بازار تهیه کنین تا مدارتون بهتر در بیاد و خیالتون راحت تر باشه.
1- مقاومت 18 کیلو 5 درصد بهتر از این هست که این همه مقاومت سری کنین! میتونین چند تا 5 درصد تهیه کنین و با اهم متر چک کنین کدومش به رقم 18 کیلو نزدیک تره و همونو روی مدار بذارین.
2- توضیح فوق برای مقاومت 1.8 کیلو هم صدق میکنه.
3- اگر واقعا 5 پیکو باشه مشکلی نداره. این خازن یا 4.7 پیکو در همه جا یافت میشه.
برای لوپ 60 طبیعتا قالب همون 60 سانت هست! ضخامتش هر چه در عین استحکام نازک تر باشه بهتره. ولی معمولا کمتر از 3 میل دیگه جواب خوبی نمیده. تعداد شیار عدد فرد هست و میتونه 11 یا بیشتر باشه. بستگی به سیم شما هم داره. مثلا اگر سیم لاکی 0.7 استفاده کنین 17 شیار میتونه خوب باشه. فاصله شیارها با یک محاسبه ساده که در سطح ریاضیات دوره ابتدایی هست حساب میشه. یعنی قطر دایره قالب لوپ رو تقسیم بر تعداد شیارها میکنین. کمی هم خطا داره که باید روی میز کار خودتون حساب کنین و با قلم علامت بزنین تا میزون در بیاد.
برای لوپ 45 هم توضیحات فوق صدق میکنه فقط قطر قالبش 45 سانته. کلا بعضی جزئیات رو دیگه خودتون موقع ساخت قالب باید دقیق در بیارین.
کابل RG58 بدون فویل بهتر هست. کانکتور هم پلاستیکی و مدلش زیاد فرق نمیکنه. در راهنما توضیح داده شده. 3 پین از نظر استحکام و لق نخوردن برتری داره وگرنه 2 پین کفایت میکنه. در مورد علامت سوال آخرتون که فرمودین مبتدی هستین پاسخی ندارم! :D

شنبه 13 آذر1395 - 11:30pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام ودرود فراوان بر استاد حمید
با تنظیماتی که برای لوپ 60فرمودین دوباره برای تست رفتم...
دیگه فلزجو به زمین وسنگ و املاح حساسیت نشون نمیده وعالی کارمیکنه.
اما اعداد سه گانه درست نیستن و از عمق سنس مدار کم شده.
خازن 5پیکو رو دوبار تعویض کردم اما مشکل برطرف نشد
برای اتصال لوپ به مدار از کانکتور سه فیشه واز کابل با شیلد مسی 75اهم استفاده کردم

شنبه 13 آذر1395 - 11:59pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
در خصوص اعداد 3 گانه جز مطالبی که عرض کردم چیزی بنظرم نمیرسه. سعی کنین راهنما رو یک بار دیگه مطالعه کنین شاید چیزی رو از قلم انداخته باشین. مدار واقعا پیچیدگی خاصی نداره و با کمی دقت مطابق انتظار جواب میده.

یکشنبه 13 آذر1395 - 12:56am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم . اقا حمید من یه مدار دیگه مونتاژ کردم و کلیه قطعاتو نو انداختم ولی بازم مشکل کویل ارور دارم . کلافم کرده . و لطف کنید بگید به پایه های 2 و 3 ای سی 357 چند ولت برق باید برسه

یکشنبه 13 آذر1395 - 1:35am

استاد مرسی از راهنماییتون فقط ی چیزی این کابل دو مدله 50 اهمی و 75 اهمی کدومو بگیرم؟ چند متر باشه ؟؟؟ و قاب برای اینکه لوپب که ساختم بزارم داخلش چی هست از کجا گیر بیارم ؟

یکشنبه 13 آذر1395 - 1:50am
مدیر کل
مدیر کل

Farhadzare نوشته است:
سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم . اقا حمید من یه مدار دیگه مونتاژ کردم و کلیه قطعاتو نو انداختم ولی بازم مشکل کویل ارور دارم . کلافم کرده . و لطف کنید بگید به پایه های 2 و 3 ای سی 357 چند ولت برق باید برسه

فکر میکنم در این زمینه بیش از حد لزوم توضیح دادیم! باید بررسی کنین کجا اشتباه کردین. پایه 3 آپ امپ که همون ولتاژ 9.5 ولت هست و برای پایه 2 هم تست ولتاژ خاصی نداریم.

یکشنبه 13 آذر1395 - 2:17am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2048 , 2049 , 2050 , 2051 , 2052 , 2053 , 2054 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: BUYELL و 138 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure