انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 7:55pm

پاسخ به موضوع  [ 79 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8  بعدی
 مدار pi و همکاری دوستان 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خوب دوستان این هم pcbمدار همراه با شماتیک هم بصورت pdfهم نرم افزار پروتیوس . :ymhug: امیدوارم بعد منتاژ جواب بده البته اگه مدار بالا اومد میشه خیلی تغیرات انجام داد.
بهرام جان بنده با پروتیوس نتونستم قسمت نمونه برداری رو دقیق محاسبه کنم.چون من با دو سه تا نرم افزار الکترونیک کار می کنم برام جالب بود همون مداری که تو پروتیوس مثلا تاخیرش 10 میکروثانیه نشون میده با مولتی سیم20 میکرو ثانیه نشون میده :( لذا ایرادات قسمت تاخیر رفع کردم وزمان نمونه برداری ها باید کار عملی روش انجام بشه.بقیه قسمت های مدار اشکال نداشت .حالا ببینم کی می تونه مدار اول بسازه .بعد ساخت میشه خیلی تغیرات روش انجام داد.
ضمنن بهرام جام مقاومتR19دوتا بود تو مدار اصلی که من یکیش 51گذاشتم مقاومت ها ی متغیر رو هم با شماتیک خودم نامگذاری کردم.
یا حق @};- @};- @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 21 آذر1393 - 3:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بسیار خب قنبری جان.ممنون بابت پی سی بی. قنبری عزیز من که گفتم جای دیگه موردی نداره البته یک چندتا تغییر میخواد موقع ساخت که اون هم اشاره میکنم تا بهترین کارایی رو پیدا کنیم در مورد تاخییر کانال اول مقاومت 1کیلو و 15 کیلو باید تغییر کنه من پیشنهادم یک پتانسیومتر هست که با مقاومت مذکور سری بشه بعد بهترین زمان سنس رو داشته باشیم .درمورد اسم هم چه فرقی میکنه شماتیک به اسم من باشه یا شما که در اصل هم به اسم کس دیگه ایی هست پس مبارک باشه @};-
من اینجا پی سی بی خام پیدا نکردم و واسه خرید باید به یک شهر دیگه برم تا اون زمان هر کس مایل بود اعلام امادگی کنه مدارو بسازه البته در مرحله ساخت من و قنبری جان کمک میکنیم @};-

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

جمعه 21 آذر1393 - 4:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بهرام نوشته است:
بسیار خب قنبری جان.ممنون بابت پی سی بی. قنبری عزیز من که گفتم جای دیگه موردی نداره البته یک چندتا تغییر میخواد موقع ساخت که اون هم اشاره میکنم تا بهترین کارایی رو پیدا کنیم در مورد تاخییر کانال اول مقاومت 1کیلو و 15 کیلو باید تغییر کنه من پیشنهادم یک پتانسیومتر هست که با مقاومت مذکور سری بشه بعد بهترین زمان سنس رو داشته باشیم .درمورد اسم هم چه فرقی میکنه شماتیک به اسم من باشه یا شما که در اصل هم به اسم کس دیگه ایی هست پس مبارک باشه @};-
من اینجا پی سی بی خام پیدا نکردم و واسه خرید باید به یک شهر دیگه برم تا اون زمان هر کس مایل بود اعلام امادگی کنه مدارو بسازه البته در مرحله ساخت من و قنبری جان کمک میکنیم @};-

بهرام جان عزیز من.متوجه منظورم نشدی :(( بنده در مورد نامگذاری مقاومت های متغیر گفتم که تو pcbبا شماتیکی که خودم کشیدم تو پروتیوس نام گذاری کردم وگرنه اصل مدار مال کسه دیگری هست.و بنده هیچ موقع حق کسی رو ضایع نمی کنم.
در مورد ساخت مدار ینده قطعات رو دارم. ولی فعلا وقت منتاژ مدار ندارم اگه وقت کردم حتما منتاژش می کنم تا بشه روش کار کرد

جمعه 21 آذر1393 - 9:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ganbari نوشته است:
خوب دوستان این هم pcbمدار همراه با شماتیک هم بصورت pdfهم نرم افزار پروتیوس . :ymhug: امیدوارم بعد منتاژ جواب بده البته اگه مدار بالا اومد میشه خیلی تغیرات انجام داد.
بهرام جان بنده با پروتیوس نتونستم قسمت نمونه برداری رو دقیق محاسبه کنم.چون من با دو سه تا نرم افزار الکترونیک کار می کنم برام جالب بود همون مداری که تو پروتیوس مثلا تاخیرش 10 میکروثانیه نشون میده با مولتی سیم20 میکرو ثانیه نشون میده :( لذا ایرادات قسمت تاخیر رفع کردم وزمان نمونه برداری ها باید کار عملی روش انجام بشه.بقیه قسمت های مدار اشکال نداشت .حالا ببینم کی می تونه مدار اول بسازه .بعد ساخت میشه خیلی تغیرات روش انجام داد.
ضمنن بهرام جام مقاومتR19دوتا بود تو مدار اصلی که من یکیش 51گذاشتم مقاومت ها ی متغیر رو هم با شماتیک خودم نامگذاری کردم.
یا حق @};- @};- @};-

سلام دوست عزیز خسته نباشید @};- اینکه تو نرم افزار پروتیوس اصلا جواب نمی ده خطا داره

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

شنبه 21 آذر1393 - 12:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

asadof نوشته است:
ganbari نوشته است:
یا حق @};- @};- @};-

سلام دوست عزیز خسته نباشید @};- اینکه تو نرم افزار پروتیوس اصلا جواب نمی ده خطا داره

بله دوست عزیز شما درست می فرمایید.چون قسمت تاخیرش با 4093 تو نرم افزار جواب نمیده.بنده با 4011 و گیت های NANDدیگه هم شبیه سازی کردم.ولی باز جواب نداد.این در حالی هست که تو نرم افزارهای مولتی سیم و اورکد این قسمت کار می کنه ولی چون نتیجه متفاوت بود بنده نتونستم مقدار دقیق را محاسبه کنم.ولی از صحت مدار شکی نداشته باشین فقط باید قسمت تاخیر یا با اسکوپ یا با سعی و خطا قطعاتش انتخاب شود.
فعلا وقت ندارم ولی در اولین فرصت منتاژش می کنم

شنبه 22 آذر1393 - 11:17am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نه قنبری جان این چه حرفیه داداش چندتا خط وخطوط چه ارزشی داره که بخواد بین دو رفیق فاصله بندازه به هر حال این مدت خیلی زحمت کشیدی پس حق داری توی مدار انشاالله جواب بگیریم اسمشو میزاریمgh puls1000. :-J راستش منم تو پروتیوس 8 شبیه سازیش کردم جواب نداد .ولی توی عمل کار میکنه خیالتون راحت.یک کار دیگه هم میتونین انجام بدین تا از شک در بیاین شما اگه پیکربندی 4093 رو بخوایین به صورت مونواستابل طراحی کنید به همین صورت هست فقط قطعات هستن که سرعت پاسخ به پالس رو کم وزیاد میکنن پس جای نگرانی نیست :ymhug:

شنبه 22 آذر1393 - 3:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بهرام نوشته است:
نه قنبری جان این چه حرفیه داداش چندتا خط وخطوط چه ارزشی داره که بخواد بین دو رفیق فاصله بندازه به هر حال این مدت خیلی زحمت کشیدی پس حق داری توی مدار انشاالله جواب بگیریم اسمشو میزاریمgh puls1000. :-J راستش منم تو پروتیوس 8 شبیه سازیش کردم جواب نداد .ولی توی عمل کار میکنه خیالتون راحت.یک کار دیگه هم میتونین انجام بدین تا از شک در بیاین شما اگه پیکربندی 4093 رو بخوایین به صورت مونواستابل طراحی کنید به همین صورت هست فقط قطعات هستن که سرعت پاسخ به پالس رو کم وزیاد میکنن پس جای نگرانی نیست :ymhug:

بهرام جان ببخش چند روز نبودم.اگه مدار منتاژ شد و تستها نیز خوب از اب در اومد میشه مدار دیجیتالش کرد.چیز خاصی نداره عزیز من :ymhug: .اسمش هم هرچی دوست داشتی بزار دوست عزیز.منم در اولین فرصت منتاژش می کنم.در مورد پیکربندی 4093 نیز حق با شماست.
ضمنن این مدار کپی شده دستگاه قدیمی سورف ماستر هست فقط این مدار یکم تغیر دادند و دو کانالش کردند.که اگه اون مدار خاطرتون باشه کپی کانال 1 این مدار بود.عمقش رو هم 2.5 متر میگن برا شی بزرگ.ولی قطعا با لوپ بزرگ بیشتر میشه .
یا حق

سه شنبه 25 آذر1393 - 6:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

چقد فکر کردم مشابه این مدارو کجا دیدم فقط چندتا طبقه اضافه کردن..البته من تو یوتوب دیدم سورف یک سکه رو از 42 سانت سنس میکنه حالا این با یکی دوتا طبقه اضافه باید چند سانتی هم اضافه بزنه..این شهر خراب شده ما قطعات کجا بود وگرنه همون روزی که فیبر گذاشتی میزدم هوام اینجا خیلی سرده نمیشه زیاد بیرون رفت فکر کنم به این زودی نتونم فیرو بزنم #-o

چهارشنبه 26 آذر1393 - 2:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام.قنبری جان من طبقه vco و امپلی رو شبیه سازی کردم مشکل داره البته طبقه vco راه انداختم ولی پیکربندی دوتا ترانزیستور جواب نمیده واصلا خروجی ندارم این دوتا رو من جدا سیمکشی کردم .من مدار سورف هم دارم از روی اون چک کردم دیدم زیاد فرقی با هم ندارن فقط چند طبقه اضافه کردن که گویا مشکل داره وچیز زیاد خاصی هم نیست من درستش میکنم @};-

پنج شنبه 27 آذر1393 - 10:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بهرام نوشته است:
سلام.قنبری جان من طبقه vco و امپلی رو شبیه سازی کردم مشکل داره البته طبقه vco راه انداختم ولی پیکربندی دوتا ترانزیستور جواب نمیده واصلا خروجی ندارم این دوتا رو من جدا سیمکشی کردم .من مدار سورف هم دارم از روی اون چک کردم دیدم زیاد فرقی با هم ندارن فقط چند طبقه اضافه کردن که گویا مشکل داره وچیز زیاد خاصی هم نیست من درستش میکنم @};-

سلام بهرام جان.
اگه منظورت اون دوتا ترانزیستور بعد امپلی هست که باید جواب بده! اون دوتا ترانزیستور همون تقویت کننده پوش بول هستن که فقط توان سیگنال خروجی تقویت می کنند.چیز خواسی نیست.اگه سیگنالی بعد vco ظاهر بشه دیگه بقیش حله عشقولی :ymhug: هر جا کمک حواستی داداش بگو.بنده در خدمتم.مشکل من فقط اسکوپ هست که اونم یکی دو ماه دیگه میرم اونور برا کار یه چند ماهی کار کنم اومدنی یه خشکلش میارم.پز بدم :D
منم به محض بی کار شدن می سازمش. @};-

جمعه 27 آذر1393 - 12:28am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 79 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Dariush1330 , Taaak , talar و 83 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure