انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 12:43pm

پاسخ به موضوع  [ 79 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 8  بعدی
 مدار pi و همکاری دوستان 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بهرام نوشته است:
واسه من 7.2 هست..خب پس اگه دوست داری روش کار کن البت منم روی مدار کار میکنم اخرسر اطلاعات رد وبدل میکنیم تا ببینیم نتیجه میده یا نه.خودمونیم ها به غیر من وشما کس دیگه ایی نیومد همکاری فقط دانلود میکنن میرن :D

اره بهرام جان حالا فردا پس فردا که مدار کامل شد ببین چقدر نظر می دن :D یکی میگه بردش کمه.یکی میگه بی ثبات .یکی میگه مدارم بالا نمیاد. :))
اخرشم ما متهم خواهیم شد =))

پنج شنبه 13 آذر1393 - 2:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خوب بهرام جان چون شما پروتیوس ورژن 7.10 ندارید :D بنده شروع می کنم به تحلیل مدار و رفع ایرادات .خوب از اسیلاتور مدار شروع میکنم.
اسیلاتور امواج پالسی با فرکانس 613 هرتز تولید می کند.با توجه به دوره تناوب که 1.63 میلی ثانیه هست عرض کردم.
پهنای پالس منفی برای درایو ماسفت 50 میکروثانیه هست.
خروجی ترانزیستور پالس های تولید شده برای مدار تاخیر را وظیفه دارد.که همان شکل موج خروجی اسیلاتور با کاهش ولتاژ تا 5 ولت ومعکوس همان شکل موج .در شکل نیز همه چیز مشخص هست ولی مشکل اینجاست که مدار تاخیر با موج خروجی از ترانزیستور کار نمی کند که شاید در عمل این مشکلی نباشد.
تا اینجا مدار مشکلی ندارد.
اینم شکل موج وشماتیک قسمت اسیلاتور

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 13 آذر1393 - 3:43pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوستان عزیز خسته نباشید.
هستن افرادی مثل بنده که پای مونتاژ کردن که به میون میاد کم نمیارن . ولی واقعیت اینه که سواد تجزیه و تحلیل کردن رو ندارم . یه همچین آدمی که حرفی توی مباحث برای گفتن نداره چطور میتونه توی پروسه شرکت داشته باشه .
شخصا براتون آرزوی موفقیت دارم.

پنج شنبه 13 آذر1393 - 4:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

واما مدار تاخیر کانال 1....با شبیه سازی شکل موج ورودی به این قسمت مدار .مدار تاخیر نیز راه افتاد. خروجی پین 10 ای سی 1با لبه بالا رونده تحریک می شود و خروجی پین 11 این ای سی با لبه پایین رونده .با تغیر مقاومت های R11,R14 از 1 کیلو تا 15 کیلو می توان دیوتی سایکل خروجی برای نمونه برداری را از 0 میکرو ثانیه تا 15 میکرو ثانیه تغییر داد.
راستی بهرام جان من نقش اون پتانسیومتر روی مدار تاخیر هارو نفهمیدم؟؟؟یعنی نرم افزار هیچ چیز نشون نداد؟
این هم نقشه اون قسمت با شکل موج دیجیتال خروجی حاج بهرام

پنج شنبه 13 آذر1393 - 5:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خوب مدار تاخیر در کانال 2 نیز تحلیل شد .در مدار دوم با تغییر مقاومتR28,R38 از یک کیلو تا 15 کیلو وبا فرض ثابت ماندن خازن هایC13,C15در 1 نانو.دیوتی سایکل های امواج تولید شده از صفر تا 15 میکرو ثانیه تغیر می کند .
حال اگر این مقاومت ها در 1 کیلو ثابت بماند با تغیر خازن های قید شده از 1 نانو تا 10 نانو .دیوتی سایکل موج ها از صفر تا9 میکرو ثانیه .تغیر می کند.خوب حالا بهرام جان انتخاب این مقادیر باید تو عمل صورت گیرد که بشود روی تفکیک اهن کاری صورت گیرد.
فکر کنم بهرام جان از ارایه این مدار پشیمون شدین =)) =)) =))

پنج شنبه 13 آذر1393 - 6:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام نه دوست خوبم اتفاقا خیلی از پشت کارت خوشم اومد دست مریضاد.یک اتفاق بد واسم پیش اومد که نتونستم خبر بگیرم یک نامرد از خدا بیخبر چند تکه گوشت الوده به سم کرده بوده گربه های منم خوردن دیروز یکیش مرد به قدری هم ناز بودن که باورت نمیشه.امروزم من به دوتاشون امپول تزریق کردم تا بهتر بشن ولی چون بدنشون ضعیف شده بود برعکس شد حیونای بی ازار جلو چشمام جون دادن منم حالم خیلی خراب شد نه تنها من کل خونه واده ناراحتن داداش.

خب بریم سر اصل مطلب در مورد تاخیر در 4093 کانال اول ودوم کاملا باشما موافقم مقدار دقیق مقاومت و خازن باید در عمل نتیجه بده تا بهترین کارایی رو داشه باشیم به نظر من تنها مشکلمون توی مدار همین قسمت هست مابقی رو هم اگه دست برده باشن که من بعید میدونم با انالیز مدار میشه فهمید .اگه تونستی بعد از تقویت کننده کم نویز چند انتگرالگیر رو هم دست ببری مقدار خازنها و مقاومتهاشو کم زیاد کن تا ببینیم توی کدوم مقدار تعیین شده سرعت پاسخ فرکانسی مناسب داریم اینطوری میتونیم مدارو در حد نرمال در بیاریم البته شاید الان اخرش باشه ولی شما یک زحمت بکش
راستی متهم شدن خودت ومن خوب اومدی @};- @};- :D

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

پنج شنبه 13 آذر1393 - 11:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بهرام جان از بابت گربه هات متاسفم :(
اما در مورد مدار باید عرض کنم که با حذف خازن های c12,c5ذر قسمت تاخیر نیز این قسمت راه افتاد. :YMPEACE:
ولی باید اون مقاومت ها و خازن هایی که گفتم در تایمینگ مدار درست در عمل ازمایش شود.تا در تفکیک جواب بدهد.حال میرم به قسمت برش شکل موج و تقویت کننده 5534 ببینم این قسمت چه مرگشه :D ~O)

جمعه 14 آذر1393 - 7:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اینم از قسمت تقویت کننده 5534 که تا +-3ولت سیگنال خروجی رو بعد از برش تقویت میکند.این قسمت مدار نیز فکر کنم درست کار می کند.اگه شکل موج پاسخ فرکانسی نیز خواستین براتون میزارم تا تحلیل کنید.
اینم شکل موج ورودی و حروجی تقویت کتتده5534 :ymhug:

جمعه 14 آذر1393 - 7:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ایشالا که مدار به نتیجه برسه

درسته ما فقریرا پول نداریم ولی دل داریم

جمعه 14 آذر1393 - 10:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

قربانت قنبری جان باور کن گربه مادر داره دنبال بچه هاش میگرده دل هممون خون شده تا بوده همین بوده مرصی

کارت حرف نداره منم حدث زده بودم جای دیگه مشکل نداره به غیر از 4093 البته انشالله کار به پی سی بی رسید رگلاتور7805 باید تغییر کنه به 78l05 از نوع 100 میلی امپر اون رگلاتور امپرش با کانورتر منفی 7660 که نهایت 50 میلی امپر جریان میده جور در نمیاد فقط من اخرین ویرایش شماتیک گذاشته بودم که خازنها مرتب شده برحسب اسمشون شما از کدوم شماتیک انالیز کردی c5 .c12 هردو خازنهای کوپلینگ هستن اگه حذف بشن که نمونه برداری نداریم این مطلب من از روی اخرین ورزنی که گذاشتم گفتم اخه من سه تا شماتیک گذاشتم که دوتاشون مشکل چیدمان قطعات دارن.خدا قوت خسته نباشی @};-

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

شنبه 15 آذر1393 - 1:07pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 79 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 8  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: zagalo16 , مهدی مولایی و 188 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure