انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 5:07am

پاسخ به موضوع  [ 79 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8  بعدی
 مدار pi و همکاری دوستان 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

ganbari نوشته است:
بهرام نوشته است:
بله کاملا درسته منم موافقم 4093 تغییر کنه 4538 بهتر جواب میده اگه از نوعhcf باشه که دیگه بهتر.من لیستو اون چندتا ای سی رو پیدا کردم فقط باید روی عکس بیارم که دیگه شبهاتی نداشته باشه وبریم تو کارش

بهرام جان یه اشکال دیگه تو مدار است.بنده اصلا حواسم نبود !تا اونجایی که بنده اطلاع دارم ای سی 4093شامل چهار گیت NANDاست در حالی که تو شماتیک نوشته 4093 اما از گیت AND استفاده شده است.اینم ببین اصلش کدوم درسته؟؟؟
ضمنن کتابخانه پروتیوس ای سیNE5543نداره مشابه این ای سی رو چی بزارم؟؟؟؟؟؟؟؟/بقیه قطعات مطابق شماتیک اصلی می زارم تا بعدا تغیرات اعمال کنیم.
یا حق @};- @};- @};-

سلام
ne5534هست
http://s5.picofile.com/file/8155023950/1.bmp

چهارشنبه 12 آذر1393 - 1:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اون ایسی رو اشتباه نوشتن ومن در شماتیکی که همراه با لیست قطعات قرار میدم اصلاحش کردم دوستان لطفا این فایل رو کپی کنن وتوی پروتوس شبیه سازیش رو انجام بدن ببینیم نتیجه چی هست

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

چهارشنبه 12 آذر1393 - 2:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

این رو هم بگم در بعضی از نرم افزارها چون خود اون قطعه مورد نظر توی کتابخونه نرم افزار پیدا نمیشه یک قطعه جایگزین توی شماتیک قرار میدن.در مورد 4093 هم بله کاملا حق باشماست احتمالا این تراشه 4011 بوده که نوشته شده 4093 اگر زحمتی نیست هر سه تراشه رو توی پروتوس شبیه سازی کنین 4538.4011.4093.

چهارشنبه 12 آذر1393 - 2:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بهرام نوشته است:
این رو هم بگم در بعضی از نرم افزارها چون خود اون قطعه مورد نظر توی کتابخونه نرم افزار پیدا نمیشه یک قطعه جایگزین توی شماتیک قرار میدن.در مورد 4093 هم بله کاملا حق باشماست احتمالا این تراشه 4011 بوده که نوشته شده 4093 اگر زحمتی نیست هر سه تراشه رو توی پروتوس شبیه سازی کنین 4538.4011.4093.

بنده مدار تو پروتیوس شبیه سازی کردم که متاسفانه مشکلات زیادی داره و نمیشه RUNکرد ارور میده.اولا قسمت تاخیر مدار با ای سی 4093 کار نمی کنه و اصلا خروجی برای نمونه برداری نمیده بهیچ وجه...دوما وقتی تغذیه ای سی 5534 رو 5 ولت بدیم ای سی اصلا کار نمی کنه ولی در حالتی که 12 ولت بدیم در نرم افزار خروجی ایسی 5534 ظاهر میشه.
بهرام جان ایا شما این مدار ساختین؟؟؟؟؟؟؟از عملکردش مطمیینین؟
بنده در صدد رفع اشکالات مدار هستم فعلا ~O)

چهارشنبه 12 آذر1393 - 9:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نه دوست عزیز نساختم .در اصل نباید مشکل داشته باشه اگه خوب به پیکربندی 5534 نگاه کنی فرق زیادی با طراحی توی فلزیابهای دیگه نداره..از تغذیه 5+- مطمئنی که فعال هست تغذیه به معنای 5ولت با زمین منفی درست نیست ومسلما کار نمیکنه ما اینجا با 5+ و5- سروکار داریم واسه همین بعضی وقتها تو شبیه سازی تغذیه مدار کلا کارنمیکنه البته بیشتر نرم افزارها با تغذیه تک قطبی مشکل ندارن پای 2قطبی وسط میاد یکمی لنگ میزنن..واسه تغییر مدار هم به نظرم عجله نکنیم بهتره چون این مدار اگه نهایت مشکلی داشته باشه به راحتی میشه پیداش کرد

چهارشنبه 12 آذر1393 - 11:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

من فکر میکنم مشکل از تایمینگ 4093 هست اون مقاومتهای 1کیلو رو تا 10 یا 15 کیلو افزایش بدین ببینین چی میشه از تغذیه مدار هم مطمئن بشین

پنج شنبه 12 آذر1393 - 1:12am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بنده مدار تو پروتیوس شبیه سازی کردم. ولی RUNنشد ارور میده .مدار اینجا قرار میدم تا هر قسمت مدار تکه تکه بررسی شود .قسمت تاخیر مدار هم اینجا کار نمی کنه ولی اگه ورودی قسمت تاخیر از یک سیگنال پالس دیگه ای بدیم مدار کار می کنه.بهرام جان مدار می تونی تکه تکه برداری و کپی کنی تو یه پنجره دیگه از پروتیوس و بررسیش کنی.منم دارم رو مدار کار می کنم. ضمنا فایل پروتیوس وژن 7.10 هست.با ورژن های پایین باز نمیشه.
یا حق @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 13 آذر1393 - 12:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

واسه من 7.2 هست..خب پس اگه دوست داری روش کار کن البت منم روی مدار کار میکنم اخرسر اطلاعات رد وبدل میکنیم تا ببینیم نتیجه میده یا نه.خودمونیم ها به غیر من وشما کس دیگه ایی نیومد همکاری فقط دانلود میکنن میرن :D

پنج شنبه 13 آذر1393 - 1:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بنده نه دانلود کردم نه با پروتئوس کار کردم پس نظری هم ندارم بنده رو ببخشيد

پنج شنبه 13 آذر1393 - 2:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

arash99 نوشته است:
بنده نه دانلود کردم نه با پروتئوس کار کردم پس نظری هم ندارم بنده رو ببخشيد

ارش جان عیب نداره اگه مدار تکمیل شد حتما دانلود خواهید کرد :D فعلا دارم رو مدار کار می کنم ببینم چی میشه

پنج شنبه 13 آذر1393 - 2:53pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 79 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , IB.M.D , Majestic12 و 138 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure