انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 19 اردیبهشت1403 - 4:57am

پاسخ به موضوع  [ 22 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3  بعدی
 درخواست راهنمايي مدار PI_DISC سينا مدار 
نویسنده پیغام

با عرض سلام دوست عزیز من کاملا این مدارو میشناسم ساختم هنوزم pcbاونو دارم این مدار در اصل همون مدار ruby scan هستش نمیدونم اونو دیدی یا نه ولی قدرت این مدار مثل روبی بیشتر از 2متر نهایت با لوپ 1*1 نیست با این وجود اگر زیاد هزینه کردی نگهش دار ...................شما دراصل از مدار pd3200 الهم گرفته ولی 3200 چیزه دیگه ای هست .........شما میتونی یک ماسفت irf9540 دیگه رو با ماسفتت موازی کنی بعد مدارو تست بزن تا حدی بهتر میشه ولی ولتاژ رو به18 برسون ......... راه دیگه سیم پیچتو با سیم بهتری بپیچ به همون اهم ولی دور بیشتر .....بین 1.5 اهم تا 3 اهم .......ولی اول 3 اهم رو امتحان کن ............در اخر اگر واقعا هزینه کمی کردی بیخیلش شو .......در ضمن برای ثباتش راهی ندارم چون هر کار ی کردم نشد موفق باشی

شنبه 21 آذر1393 - 12:40am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی جان لطفا اطلاعات ساخت رو آپ کنيد

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

شنبه 21 آذر1393 - 2:19am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان این مدار من بدون لوپ هم شدید نویز داره و نمودار سنس بالا و پایین می ره .کسی تجربه ای داره در اختیار من بزاره

شنبه 22 آذر1393 - 5:19pm

دوست عزیز واقعا اگر برات مقدوره که مدار دیگه ای رو بسازی از خیر این مدار بگذر به هیچ عنوان جوابی رو که میخوای نمیگیری .................در کل از مداراتی که قسمت پالس اصلی برای سیم پیچ ....پالس نمونه گیر برای تفکیک........ونمایشگر ال سی دی .....همه یکجا از میکرو مخصوصا مگا8استفاده شده دوری کن ......که بزرگترین عیبی که دارن بیثباتیشونه چون برنامه نوشتن کاری نداره ولی طراحی کردن کار هر کسی نیست ........برو سراغ مداری که قسمت پالسش با 555 ...نمونهگیرش ایسی cmosباشه حتی قسمت خروجی با صدا نه السیدی جواب گرفتی .........اون وقت خروجی صدا رو با میکرو والسیدی طراحی کن برای دقت بیشتر مدار نهنهنهنهنهنه..............قدرت مدار موفق باشی ...بیخیال این مدار شو

یکشنبه 29 آذر1393 - 12:16am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان شماتیک این مدارودرجایی دیگه اورده بودم دیدم بهتره که اینجاباتوجه به عنوان پستش مطرح بشه بنابراین اینجاهم اپلودکردم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 29 آذر1393 - 2:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

یکی ازدوستانی که این فلزیابوداره میتونه بااندازه گیری (بااسیلوسکوپ ویافرکانس متر)بگه که فرکانس کاری این مدارچنده؟

یکشنبه 29 آذر1393 - 2:46am

برادر من فرکانسش 100هرتزه ...............چرا بیخیال این مدار نمیشی ................این مدار ساده شده ....ruby scan...........hepco ........pd3200...ground imageng..............هستش که همگیشون فرکانس 100 یا 125 هرتزو دارن .....................

دوشنبه 1 دی1393 - 12:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mahdi_123 نوشته است:
برادر من فرکانسش 100هرتزه ...............چرا بیخیال این مدار نمیشی ................این مدار ساده شده ....ruby scan...........hepco ........pd3200...ground imageng..............هستش که همگیشون فرکانس 100 یا 125 هرتزو دارن .....................

ممنونم مهدی جان
مثل اینکه شمااطلاعات خوبی ازاین محصولات دارین ویااحیانایکی ازمحصولات تجاریشودارین
واقعیتش چون یکی ازمحصولات خرابشودارم نمیخوام اونوتوی سطل زباله بندازم چون نقل قولهادرموردقدرت وثبات مدارمتفاوته فقط همینومیدونم که درمدلهای تبلیغاتی ویااموزشیش خبری ازکریستال فرکانسی نیست ولی درمدلهای تجاریش کریستال فرکانسی دیده میشه
ضمنااگه مدارهای خوب وحرفه ای نداشت هیچوقت دربعضی ازسایتهاتبلیغ محصولاتشوتامبلغ18میلیون تومان نمیکرد
باهمه این تفاصیرهمونطوریکه قبلاهم گفتم من دنبال مطالب اموزشی مدارهستم چون ازنظرسخت افزاری بسیارساده طراحی شده خوب اگه کسی کمی حوصله داشته باشه شایدبشه نواقص احتمالیش روهم رفع کردبنابراین اگه اطلاعاتی مفیدی داری لطف کن به اشتراک بزارمن پیش ازهمه دنبال مشخصات سیگنالهاش هستم(فرکانس وپهنای پالسهای سیگنال اصلی اعمالی به فت -میزان پهنای پالس وتاخیرپالسهای نمونه اعمالی به ایسی هایlf398)
ممنون

سه شنبه 2 دی1393 - 10:19am

سلام .......این مدار با برنامه ای مثل این کار میکنه اینو پرگرام کن بعد دستگاهو تست بزن فقط برنامه بدون قسمت السی دی هستش بادید تو برنامه تغییری بدی .....نگاه کن پایه خروجی برا ماسفت کدومه تو برنامه همونو معرفی کن به همین ترتیب برا lf398.................قسمت اخر برنامه رو باید تغییر بدی که مربوطه به پالس اصلی و نمونه گیرا .............بجای السی دی یک پایه برا خروجی صدا معرفی شده اون رو هم با مدارت چک کن .................اینقدر اعداد قسمت اخر مدارو تغییر بده تا نتیجه دلخواه و بگیری موفق باشی ................در ضمن شما اولین مداری هست که ساختی یا مدارات دیگه هم تجربه کردی..........نظرت در مورد مدارات دیگه چیه ............اون مداری که سینا مدار 18تومن قیمت زده رو از این مدل مدارای معمولی جدا بدون ........اون اوجوبه ای هست برا خودش مدار .برنامه ....همه چیز فرق میکنه اگه دست کسای دیگه بود 40تومن هم نمیدادن
$regfile = "m8def.dat"

$crystal = 8000000

Config Portd.4 = Output
Config Portb.1 = Output
Config Portb.2 = Output

Dim A As Word 'for pulse
Dim W As Word 'for adc
Dim W2 As Single 'for adc(w)
Dim W3 As String * 7 'for aashare

Dim Z As Word
Dim B As Byte

Config Timer1 = Timer , Prescale = 1
Enable Interrupts
Enable Timer1
Enable Ovf1
On Ovf1 Mahdi
Stop Timer1
Start Timer1

Config Adc = Single , Prescaler = Auto , Reference = Internal
Start Adc

Portd.4 = 0
Portb.1 = 0
Portb.2 = 0

Speaker Alias Portb.4

Do

Z = 0

For B = 0 To 30

W = Getadc(4)

Z = Z + W
Waitms 2

Next B
W = Z / 30

W2 = W / 143.22 ' 204.6 for tabdil be 3.5volt
W2 = W2 * 0.770 'for tabdil be 0to 5volt
W3 = Fusing(w2 , "#.###")

If W2 => 0.001 Then : Sound Speaker , 50 , 200 : End If

Loop
' * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Mahdi:
A = 0
Portd.4 = 1
Do
A = A + 1
Loop Until A = 106
Portd.4 = 0
A = 0
Do
A = A + 1
Loop Until A = 15
'*******************************************************************************
A = 0
Portb.1 = 1

Do
A = A + 1
Loop Until A = 9
Portb.1 = 0
A = 0
Do
A = A + 1
Loop Until A = 5
'*******************************************************************************
A = 0
Portb.2 = 1
Do
A = A + 1
Loop Until A = 2
Portb.2 = 0
A = 0
Do
A = A + 1
Loop Until A = 500
Return

چهارشنبه 3 دی1393 - 10:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی جان لطفا از برنامه نويسی بگو انگار وارد اينکاری اصلا اگه امکانش هست يک تايپيک جدا بزن و خودت رهبری کن خيلی دوست دارم ياد بگيرم اگه افتخار بديد

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

چهارشنبه 3 دی1393 - 10:45pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 22 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: h4midr3z4 , yozar30f و 128 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure