انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 4 اردیبهشت1403 - 7:18pm

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 131 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14  بعدی
 درخواست مدار جدید پالسی از حمید اقا 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

مهندس حمید ضمن تقدیر و تشکر از این عمل ارزشمند شما برای دوستان
بایدعرض کنم که سیستم طراحی شده توسط شما باید بی نقص تر از چنس و کلون باشه ، چون هم فرکانس از 20 هرتز به بالا قابل تنظیم بوده و هم نویز خیلی کمتر از این دو سیستم قید شده داشته ، فقط مهندس حمید عرض کنم که بعضی از مدارات با لوپ های 1 متری به بالا توان کمی داشته و برد بجای بیشتر شده کمتر میشه ! مطمئن هستم شما برای حل این مورد تدابیری اندیشه کردید ، سپاسگذاریم

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 25 آذر1393 - 8:49am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
مهدی نوشته است:
مهندس حمید ضمن تقدیر و تشکر از این عمل ارزشمند شما برای دوستان
بایدعرض کنم که سیستم طراحی شده توسط شما باید بی نقص تر از چنس و کلون باشه ، چون هم فرکانس از 20 هرتز به بالا قابل تنظیم بوده و هم نویز خیلی کمتر از این دو سیستم قید شده داشته ، فقط مهندس حمید عرض کنم که بعضی از مدارات با لوپ های 1 متری به بالا توان کمی داشته و برد بجای بیشتر شده کمتر میشه ! مطمئن هستم شما برای حل این مورد تدابیری اندیشه کردید ، سپاسگذاریم

like :ymhug:

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

سه شنبه 25 آذر1393 - 9:29am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان بابت همه چی ممنون ،،استاد حميد دو هفته تموم نشد مدار رو آپ کنى تا بسازيم و قالب مردم بدبخت کنيم دمو هم باشه خيالى نيست مفت باشه کوفت باشه(قابل توجه فروشندگان عزيز) \M/

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

سه شنبه 25 آذر1393 - 9:30am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام استاد خوبم بنده چنس رو با راهنماییهای خوب شما به راحتی و با استارت اول تونستم راه اندازی کنم و به شما و کار شما ایمان قلبی دارم و از زحمات شما بسار بسیار سپاسگزارم امیدوارم در تمامی مراحل زندگیتون مثل کارتون موفق باشید حتما شما هم دوست ندارید بچه ها رو منتظر بذارین لطفا مدار رو قرار بدید تا بنده و دوستان هم خوشحالتر بشیم با تشکر و ارزوی موفقیت برای شما بزرگوار

سه شنبه 25 آذر1393 - 1:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام خداقوت خدمت استاد حمید عزیز و دوستان گلم.استاد عزیز زحمات و تلاشهای شبانه روزی مفید و بی دریغتان بر همه آشکاره ونمیشه در خطی وصف وقدر دانی نمود...از خداوند متعال خواهان سلامتی و سعادت برای شما وخانواده محترمتان هستم وشما را در اوج قله های پیشرفت و عزت قرار دهد ...ومجددا خداوند متعال رو شاکرم که استاد عالم و دلسوزی چون شما رو نصیبمون نموده ...دوستان قدر این نعمت رو بدونیم و...

سه شنبه 25 آذر1393 - 1:54pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت استاد عزیز ودوستان گلم من این موضوع رو تاز ه دیدم مداری که مهندس طراحی کنه چه شود بی صبرانه منتظر اراعه طرح هستم که بسازمش چون مهندس از ایراد و اشکالات دستگاههای دست ساز مطلع هستن مطمعنم که همه اونا رو لحاظ کردن خیلی از زحماتتون ممنونم

سه شنبه 25 آذر1393 - 5:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام خدمت همگی دوستان امیدوارم که خرم و با نشاط باشن انشاالله
و سلام خسته نباشید خدمت آقای مهندس حمید گل بنده در مورد پروگرام کردن avr خواستم نکته ای را خدمت جنابعالی عرض البته اصاعه ادب نباشه از اون جایی جنابعالی فرمودین این سیستم نیاز به ابدیت خواهد داشت این مقوله خارج کردن avr را به کرار میطلبه و این عمل عمر سلامت ایسی را به صورت چشمگیر ی به مخاطره میندازه لزا از این جهت خواستم اگر امکان داره با توجه به مهار مقوله نویز در مسیر avr از پین header استفاده بشه و از طریق کابل فلت که در سر او مادگی header وصل شده روی جعبه قرار بگیره و یا اینکه همون هدرها به صورت نری کنار avr روی مسیر تعبیه بشه تا از خاج کردن ایسی اجتناب بشه .با تشکرآیاز

سه شنبه 25 آذر1393 - 9:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
سلام مهندس جمید شنیدم میکروهای PICدارای کیفیت و کارایی بیشتری نسبت به AVRهست آیا امکان داره مدارو با این نوع میکرو طراحی کنید ؟

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

سه شنبه 25 آذر1393 - 11:09pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون.
مهدی جان به مساله بزرگی لوپ بارها اشاره شده و بنده هم توضیح دادم. چیزی که بنظر من میرسه این هست که لوپ بزرگ نیاز به جریان بیشتری داره که بغیر از کم کردن اهم لوپ میشه از طریق افزایش پهنای پالس این مساله رو حل کرد و در این مدار هم پهنای پالس قابل ملاحظه ای رو میشه تنظیم کرد. نکته دیگه نویز پذیری بیشتر در لوپهای بزرگتر هست که احتمالا اپراتور رو وادار به تنظیم حساسیت روی درجه کمتری میکنه و لذا برد مورد نظر بدست نمیاد. از این نظر هم باز هر چه نویز لوپ بیشتر حذف بشه نتیجه بهتری بدست میاد. در مدار تا حدی که امکان داشته این مساله رو در نظر گرفتم. باقی کار دیگه به شیلد لوپ بستگی داره.
ayaz mb عزیز فکر میکنم منظور شما قرار دادن پین هدر جهت پروگرام آن برد یا در واقع از طریق اتصال کابل از بیرون مدار هست. من این مساله رو بررسی کردم و بنظرم اصلا جالب نیومد! چون از یک طرف فیبر خیلی کوچک هست و گذاشتن چنین پین هدری کلا فیبر رو بزرگتر میکنه. از سوی دیگه هم بدلیل استفاده مشترک از پایه هایی که جهت پروگرام نیاز هست و پایه هایی که در حالت عادی کار فلزیاب استفاده میشه ؛ وجود کابل و حتی پین هدر میتونه نویز روی اون پایه ها بیندازه که اصلا مطلوب نیست. لذا من ترجیح دادم که میکرو روی سوکت باشه و هر بار از مدار خارج بشه و روی پروگرامر پروگرام بشه و دوباره در مدار جاگذاری بشه. بنده با همین روش تابحال بیش از 100 بار میکروی مدار رو پروگرام و جاگذاری کردم و علیرغم انواع تستها هنوز میکروی اولیه هیچ ایرادی پیدا نکرده! پس قاعدتا برای دوستانی که فقط بعد از هر بار اپدیت نیاز به پروگرام دارن نباید هیچ مشکلی وجود داشته باشه.
alirezaii21 عزیز مدار که طراحی شده و برنامه هم برای میکروی خاصی نوشته شده! پس امکان تغییر دیگه وجود نداره و لزومی هم نداره. بنده از میکروی خوبی در کلاس خودش استفاده کردم که متداول هم هست. در مورد نویز میکروهای AVR هم بنظر من خیلی اغراق شده! اصلا مساله نویز پذیری میکروهای AVR در اون حدی که شایعه سازی شده نیست و براحتی با چند فیلتر ساده قابل حذف هست. من طی صدها تستی که داشتم میکرو اصلا هنگ نکرده و مشکل خاصی هم نداشته. از نظر نویز تنها مشکل اساسی نویزی هست که از طریق لوپ جذب میشه و تا حدی تونستم اون رو کاهش بدم. برای نویز گیری در حد نهایی خودش هم کافی هست کل مدار در یک محفظه شیلد قرار بگیره تا دیگه خیالمون کاملا راحت باشه. اما باز هم فراموش نکنین بیش از 80 درصد نویز در انواع فلزیاب ها از بیرون مدار و از طریق کابل و لوپ وارد مدار میشه و تقویت میشه. در اون شرایط دیگه اندک باقیمونده نویزهایی که روی خود مدار اثرگذاری داره در نتیجه نهایی فرق زیادی ایجاد نمیکنه.
دوستان بنده در حال مونتاژ مجدد مدار روی فیبر جدید هستم. ایشالا اگر همه چیز درست باشه ؛ قبل از اصلاح نرم افزار که خودش دهها کار جزئی لازم داره ؛ فایلهای مربوط به مدار رو تهیه میکنم تا در اختیار دوستان قرار بدم. از نظر زمانی نمیتونم قول قطعی بدم ولی احتمالا تا پایان هفته آینده باید حاضر بشه.

چهارشنبه 26 آذر1393 - 5:13am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آرزوی پیروزی و بهروزی همیشگی داریم مهندس @};- @};-

چهارشنبه 26 آذر1393 - 11:56am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 131 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Honarmand7 , Majestic12 و 71 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure