انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 4:51am

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 131 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 14  بعدی
 درخواست مدار جدید پالسی از حمید اقا 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون از لطف همه دوستان.
بینا جان بله حق با شماست خودم هم فکر میکنم در ایران تا بحال کسی چنین طرحی رو کار نکرده! البته تلاش هایی شده ولی به این صورت طراحی خالص و با نرم افزار قوی نبوده! مطمئنا این جوابی در مقابل خیلی حرف و حدیثهایی خواهد بود که دشمنان و رقبا در مورد توانایی من مطرح کرده بودن! البته این رو هم عرض کنم مدار بقدری ساده هست که شاید کسی باور نکنه میتونه چنین امکاناتی داشته باشه! :D ولی واقعیت این هست که بالای 90 درصد کاراییش به عهده نرم افزارش خواهد بود. از طرف دیگه واقعا به این نتیجه رسیدم که هر چقدر مدار کوچکتر و قطعات کمتر باشه ؛ هم فیبرش ایده ال تر در میاد و هم مشکلات ساخت کمتر میشه و هم کیفیت قطعات کمتر تاثیر داره! در خصوص ال سی دی هم خب میشد مثلا 4 سطری گذاشت! ولی واقعا نیازی نبود. این ال سی دی 16 در 2 کوچکتر و ارزان تر هست و برای نمایش اطلاعات ضروری کفایت میکنه. تفکیک هم عرض کردم فعلا بهیچ وجه دنبالش نیستم. ولی جوری در نظر میگیرم که بعدا بتونم در نرم افزار اضافش کنم. بنابراین حواسم به شکل موج روی اسکوپ هست که اطلاعات تفکیک حذف نشه!
در خصوص میکرو هم خیر بنده فایل هگز رو منتشر خواهم کرد!!! :D ولی فایل هگزی که دارای مراحل زیادی تست امنیتی هست تا کسی امکان سوء استفاده نداشته باشه. تعداد دفعات روشن و خاموش هم لحاظ میکنم تا حدی که مثلا 2 ماه یک بار نیاز به پروگرام مجدد میکرو داشته باشه و مشکلی برای استفاده عادی نداره اما برای فروشندگان عزیز دردسر بزرگی خواهد بود! :D اصولا چون ممکنه هر چند روز ورژن نرم افزار آپدیت بشه ؛ باید فایل هگز رو منتشر کرد و دوستان هم حتما نیاز به پروگرامر خواهند داشت. در واقع یک پروگرامر AVR از نوع یو اس بی باید حتما داشته باشین. شماره میکرو رو هم سوال نکنین که فعلا مطرح نمیکنم! ;) :D
مهدی جان بحث ذرات پیچیده تر از این حرفاست. ولی بیشترش از طریق فرکانس و پهنای پالس و تنظیم دیلی قابل انجام هست که در اختیار خودتون خواهد بود. پس تنوع کاربردش خیلی زیاده و میتونین جوری تنظیم کنین که فقط فلز بزرگ رو بزنه یا هر مدل دیگه ای! این تنظیمات تا حدی به لوپ مورد استفاده هم بستگی داره و در مجموع ترکیبات بی نهایت زیادی خواهید داشت! یک انعطاف پذیری فوق العاده که هر جور بخواین بهتون جواب میده!
دکمه بالانس اتومات و یا همون ZERO که داره و از ملزومات هست! فعلا در روتین بالانس اولیه ابتدا دیلی اتومات پیدا میشه و سپس ترشهولد بر اساس درجه حساسیتی که تنظیم شده ست میشه و تقریبا 0.5 ثانیه هم بیشتر طول نمیکشه! متدهای پیچیده تری هم لازم هست که ایشالا در اینده با مطالعه سیستمهای مطرح فلزیاب بصورت مدلهای بالانس جدید اضافه میکنم.
فعلا با تغییر فاصله لوپ با زمین بوق خواهد زد! چون بالانسش ابتدایی و ثابت هست. ولی با نزدیک شدن به زمین بوق نمیزنه! با دور شدن از زمین بوق میزنه. :D بهرحال بستگی به جنس خاک هم داره.
فرکانس رو هم اتفاقا از 50 هرتز گذاشتم تا 400 هرتز. در فرکانسهای پایین مصرف باطری خیلی کمتر میشه. فرکانسهای بالا مصرف رو بالا میبره و فرق مثبتی هم من ندیدم. جز اینکه در فرکانسهای بالا سرعت سنس بیشتره! البته من به فاکتور سرعت سنس که خیلیا براشون مهم هست توجه ویژه داشتم. الان در خود 50 هرتز سرعت سنس در حد تقریبا 1 دهم ثانیه هست که با بالاتر رفتن فرکانس به صدم ثانیه میرسه و بنظرم سرعت سنس مناسبی هست و میشه با سرعت خوبی منطقه رو اسکن کرد.

یکشنبه 9 آذر1393 - 5:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حميد جان واقعا دمت گرم حلالت باشه شيری که خوردی

یکشنبه 9 آذر1393 - 5:23pm
آواتار کاربر

سلام مهندس واقعا طرح خوب و جالبیه فقط اینکه با بالا اومدن لوپ بوق میزنه !اگر بشه کاری کرد که با کمی بالا پایین شدن بوق نزنه دیگه آخرشه

یکشنبه 9 آذر1393 - 6:21pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون.
oghol عزیز از این حیث فعلا در حد فلزیاب های معمولی دیگه هست. اما اینکه یه ذره بالا و پایین بشه بوق نزنه بستگی به تنظیم حساسیت داره! اگر حساسیت کم باشه طبیعتا این اتفاق نمیفته ولی برد کمتر میشه و در همه فلزیاب ها به همین صورته. با این حال عرض کردم مبحث تکنیک های بالانس از نظر نرم افزاری پیچیدست و در نسخه اولیه اولویت کاری نداره! نگران نباشین در اینده روی تک تک موارد کار میکنیم چون همه چیز نرم افزاری هست و بعدا آپدیتش میکنیم.

یکشنبه 9 آذر1393 - 6:43pm
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خیلی ممنون.
oghol عزیز از این حیث فعلا در حد فلزیاب های معمولی دیگه هست. اما اینکه یه ذره بالا و پایین بشه بوق نزنه بستگی به تنظیم حساسیت داره! اگر حساسیت کم باشه طبیعتا این اتفاق نمیفته ولی برد کمتر میشه و در همه فلزیاب ها به همین صورته. با این حال عرض کردم مبحث تکنیک های بالانس از نظر نرم افزاری پیچیدست و در نسخه اولیه لولویت کاری نداره! نگران نباشین در اینده روی تک تک موارد کار میکنیم چون همه چیز نرم افزاری هست و بعدا آپدیتش میکنیم.

تشکر بی صبرانه منتظر هستیم =p~

یکشنبه 9 آذر1393 - 7:10pm
مدیر سایت
مدیر سایت

مهندس حميد از توضيحات شما سپاسگذارم ، مسئله فاصله رو خوب اومديد وقتي با نزديك شدن لوپ به زمين از نقطه اوليه بالانس بوق نزنه خيلي خوبه مثل brn ميشه ، شما اگر در 10 سانتي زمين بالانس رو انجام بديد و بعد لوپ رو تا 5 سانتي بياريد اونوقت قدرت سنس دستگاه خيلي بالا ميره به شرطي كه واقعاً با اين كار ثبات بهم نريزه ، مسئله بعدي اينه كه مهندي حميد آيا اين مدار توان انجام كار با لوپ هاي بزرگ رو داره ( 1 يا 2 متري ) و بردش بيشتر ميشه در خاك ؟
چون سيستمي مثل BRN با لوپ بزرگ هم خيلي بردش در خاك بالا نميره نهايت 1 الي 1/5 متر ، مهندس حميد آرزوي ما سلامتي شماست در درجه اول ، انشاا.. سلامت باشي برادر

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 9 آذر1393 - 9:20pm
مدیر کل
مدیر کل

مهدی جان خیلی ممنون از توضیحات شما. بله فکر میکنم مشکلی نباشه. بهرحال برای این حرفا خیلی زوده! :D
اما سوال بسیار جالبی در خصوص لوپ بزرگ کردین! بله یکی از کاربردهای تنظیم پهنای پالس همین هست! در لوپهای کوچک ما به پهنای پالس کمتر نیاز داریم تا اهداف کوچک بهتر سنس بشن. برعکس در لوپ بزرگ به پهنای پالس بیشتری نیاز داریم تا اهداف بزرگ بهتر سنس بشن و در عین حال خطوط میدان لوپ هم قوی تر باشه! پس انتظار میره این مدار با لوپهای بزرگ هم بتونه خیلی جواب خوبی بده.

یکشنبه 9 آذر1393 - 9:35pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان شب همه بخير
مهندس حميد ممنون بابت توضيحات.
در مورد تنوع لوپ در اين مدار براي تنظيم پهناي پالس پيشنهاد ميكنم منوي انتخاب لوپ داشته باشه كه با انتخاب مثلا لوپ 50 سانتي پهناي باند و ... اتوماتيك تنظيم بشه.
راستي مهندس جان ميشه اين مدار رو چند كاره كرد؟ مثل طرحي كه اقا رستم براي 12 رگولاتوره فرمودن كه با مگنومتر تركيب ميشه و همينطور با گيرنده مادون قرمز يون يابي ميكنه و با نرم افزار تصوير ميده و...
ببخشيد اگه بحث غير علمي باشه.
ياحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

یکشنبه 9 آذر1393 - 9:41pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
خب اینکه خودش انتخاب لوپ داشته باشه شدنی هست! ولی این دیگه خیلی چیز لوکسی میشه! :D هر وقت فهمیدیم هر لوپی با چه پهنای پالسی بهتر جواب میده دیگه اتوماتیک کردنش راحته. وگرنه تنظیم پهنای پالس هم کلا در چند ثانیه امکانپذیره. همینطوریش هر لوپی ببندین چون دیلی اتومات هست فوری کار میکنه و هیچ تنظیمی نمیخواد!
حالا اجازه بدین بصورت فلزیاب پالسی درست کار بکنه شاید بشه برای مگنت هم فکری کرد! تا اونجا راه زیادی مونده. در خصوص مادون قرمز هم فکر نمیکنم ارتباطی داشته باشه!

یکشنبه 9 آذر1393 - 10:00pm
آواتار کاربر

سلام به همه ی دوستان
داداش حمید تو کره ی زمین یدونه ای اینم تقدیم شما @};- @};-
واقعا تشکر و قدر دانی بابت مداری که طراحی کردید که مسلما کار هر کسی نیست این کار شما هم تاثیر زیادی برای کم شدن کلاهبرداری خواهد شد انشاالله خیرش را ببینید .یه نظر هم دارم که مدار اگر smd باشه حجمش خیلی کوچیک میشه البته اگر قطعات smd راحت گیر بیاد خیلی خوب میشه .تشکر

یکشنبه 9 آذر1393 - 10:08pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 131 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 14  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 233 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure