انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 9:21pm

پاسخ به موضوع  [ 22 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3  بعدی
 تقاضای کمک و راهنمایی جهت ایراد در MDL 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

محمود جان با این اوصاف دستگاه شما با شرایط دمای فریزری مشکل داره! حالا نمیدونم جایی که تشریف بردین احیانا مگه سیبری یا قطب بوده که تا این حد سرد بوده؟! :D
بهرحال فکر میکنم شما خود دستگاه رو داخل فریزر گذاشتین و متوجه شدین که سرما مشکلساز میشه. حالا باید بگردین قطعه ای رو پیدا کنین که به دمای پایین حساس هست. اصولا حتی قطعات نو هم خیلیاشون با دمای زیر صفر درجه مشکل دارن! این نکته در دیتاشیت قطعات مختلف ذکر میشه و باید در مورد قطعات بخصوص آیسی ها به پسوند دقیق شماره قطعه دقت کنین چون معمولا بیشتر تفاوت پسوند شماره قطعات در همین بازه دمایی کارکردشون هست.
اگر خودتون قطعه ای رو تعویض کردین باید مجدد بررسی کنین که مشکلی نداشته باشه. اگر هم از قطعات تعویض شده نباشه ممکنه گذر زمان و عمر قطعات منجر به این مساله شده باشه!
بهرحال اتصالات سیمکشی و حتی فیبر رو هم باید دقیق بررسی کنین. گاهی اوقات ممکنه حتی یک لحیم بصورت مویی شل شده باشه که فقط با ذره بین دیده میشه و در اون صورت گرما و سرما منجر به قطع و وصل شدن پایه مورد نظر میشه!!!

دوشنبه 4 آبان1393 - 2:14am
استادیار
استادیار

محل اقامت: ایران
mahmood51 نوشته است:
ممنونم آقا حمید. 1 ساعت داخل یخچال گذاشتمش روشن شد. ولی نیم ساعت که داخل فریزر گذاشتم همونطوری شد. روشن نشد که نشد تا اینکه چند دقیقه گذاشتمش روی رادیاتور گرم و روشن شد.
آقا کرمی عزیز ممنون از توجهت. یعنی شما هم با این توصیفات تشخیص میدید که باید اونیکی قالب TO-220 رو تعویض کنم؟ اسمشو میدونید؟

خواهش میکنم.جناب محمود عزیز فک کنم مشکل تو پنل جلو دستگاه هستش. :-? تو این سیستم ارتباط کلیدها به برد اصلی با یه فلت صورت گرفته که جنس اون از سیمه مسی نیست و با تغییر دما شاهد تغییر مقاومت فلت هستیم :-? من اطلاعات دقیقی از جنس فلتها ندارم ولی میدونم چیزی شبیه به گرافیته.فک کنم مهندس حمید بهتر بتونن اینجا کمک کنن...به جای اون ماسفت هم میتونی IRF740جا بزنی و هیچ مشکلی هم پیش نمیاد.متاسفانه من شماره ماسفت اصلی رو ندرم ولی همین ماسفت هم به سرش زیاده :D

دوشنبه 5 آبان1393 - 10:05am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان عزیز مخصوصاً آقا حمید و آقا کرمی از بابت توضیحات و بذل توجهتون خیلی ممنونم.
والله حمیدجان اونجاییکه بردیمش سرماش اگر خیلی میشد به اندازه همون یخچال بود. البته من سطح کابلا و سوکتارو که دست میزدم خیلی سردتر حس میشدن.
ولی پارسال هم که آخرین بار بود بردیمش سر چاه که شرایط یخبندان و وحشتناکی بود دقیقاً همینطوری رفتار کرد که روشن نشد. با باطری ماشین روشن شد. مجبور شدیم یه جوری کل باطری ماشینو به تاپ زیر من وصل کنیم با 2 متر کابل هم باطریو به دستگاه وصل کردیم و با بالابر پایین وبالا میرفتم :D که به علت بیثباتی و... پروژه تعطیل و......

آقا کرمی عزیز، به نظرت حاضر آمادۀ اون پانل جلویی که کل کلیدها رو داره تو بازار پیدا میشه؟ ویه سؤال دیگه اینکه به نظرت این ماسفت کوچیکه هم ممکنه در اون سیگنال وحشتناکی که ما داشتیم و زد خازن اصلیو پوکوند و ماسفت اصلیم نیمسوز کرد، به علت جریانکشی زیاد دچار حالت نیمسوزی شده باشه؟ آیا خود همین هم بر ثبات و قدرت اثری داره یا نه چون فقط سوییچه اتصاله فقط رو ثبات مؤثره؟ ممنونم

دوشنبه 5 آبان1393 - 1:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mahmood51 عزیز ضمن عرض سلام باتوجه به اینکه دستگاه ارزشمندی در اختیار دارید از خود تعمیری پرهیز کنید . پیشنهاد میکنم دستگاه رو همراه لوپ تحویل مهندس حمید بدید تا ضمن تعمیر و آنالیز و تست ، پاسخ مناسبی برای افسانه یا واقعی بودن برد بالای mdl پیدا کنند.
البته از مهندس حمید هم درخواست داریم علی الرغم مشغله ی کاری تقبل تعمییر فرموده و گزارشی از کارکرد دستگاه تهیه و بعنوان دستاورد دیگری برای فلز جو منتشر فرمایند .

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

دوشنبه 5 آبان1393 - 3:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hoshyar191 نوشته است:
mahmood51 عزیز ضمن عرض سلام باتوجه به اینکه دستگاه ارزشمندی در اختیار دارید از خود تعمیری پرهیز کنید . پیشنهاد میکنم دستگاه رو همراه لوپ تحویل مهندس حمید بدید تا ضمن تعمیر و آنالیز و تست ، پاسخ مناسبی برای افسانه یا واقعی بودن برد بالای mdl پیدا کنند.
البته از مهندس حمید هم درخواست داریم علی الرغم مشغله ی کاری تقبل تعمییر فرموده و گزارشی از کارکرد دستگاه تهیه و بعنوان دستاورد دیگری برای فلز جو منتشر فرمایند .

سلام.اگر میتونستم اینکارو میکردم ولی نظر به دلایلی که قبلاً هم در محلّ خودش(تاپیک...افسانه یا..) حسابی اشاره کردم وخود مهندس حمید هم میدونن، نمیتونم. به هر حال مجبور بودیم خودمون یه چیزاییشو تعویض کردیم و بهتر هم شد. الآن هم دنبال تعمیرحرفه ای نیستیم بلکه در پی تعویض قطعه یا قطعات محتمل هستیم. اگر شما هم راهکار و جواب خوبی برای استمداد بنده داشته باشید مزید امتنان خواهد بود برادرم.

دوشنبه 5 آبان1393 - 6:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست خوبم سلام
با اجازه اساتید
به نظر من مورد شما بسیار ساده تر از اون چیزی هست که فکر میکنید توجه داشته باشید که ضریب انقباض حرارتی قلع بیشتر از مس میباشد
شما یک بار کل مدار را قلع کشی کنید و زیر میکروسکوب نگاه کنید احتما لا از جایی میکرو قطعی (قطعی خیلی ریز)دارید و بخصوص مسیر ولتاژی مدار را چک کنیید
زمانی که دما به زیر صفر میرود و شما قلع مردگی یا میکرو ترک بین منطقه لحیم شده و لاین مسی داشته باشید به خاطر تفاوت ضریب انقباض و انبساط طولی احتمال قطع شدن آن منطقه را دارید و در دمای بالا به علت افزایش ضریب طولی اتصال دارید و مدارتان کار میکند و وقتی باطری با آمپر بالا استفاده میکنید باعث افزایش ضریب طولی لاین مسی شده و مدار شما با بی ثباتی کار میکند
به نظر من مورد بالامیتواند یکی از عوامل ایجاد ایراد در مدار شما باشد
موفق باشید

دوشنبه 5 آبان1393 - 7:38pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

به احتمال زیاد روی بورد شما قطعی یا قلع مردگی وجود داره.گاها باچشم هم قابل تشخیص نیست. برای اطمینان هم که شده با هویه وسیم لحیم مرغوب بیفتید به جونش و لحیم هاشو تازه کنید.

دوشنبه 5 آبان1393 - 8:03pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

آقا محمود شايد هم در اون منطقه جن :ymdevil: دستگاه شما رو از كار ميندازه(شوخي) X_X X_X =)) =)) =)) =)) :)) :))

دوشنبه 5 آبان1393 - 9:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام. دوستان ممنون از بذل توجهتون. فکر کنم فرمایشات آقا رستم و یولداش درست باشه.
تا 1 ساعت پیش داشتم باهاش ور میرفتم گفتم بزار از همون اول ورودی چکش کنم که متوجه شدم سیم ورودی منفی باطری تقریباً نیم وصله. لامذهب ظاهرش اصلاً نشون نمیداد. کابل کاملاً ردیف قوی و نرم بود ولی از داخل قطعی بدی داشت که مولتیمترقطعیشو در وضعیتی خاص تأیید میکرد. یعنی در وضعیتی کاملاً قطع بود که کاملاً عوضش کردم. یعنی باطری آمپر بالا این قطعی رو پر میکرده؟؟ حالا باید ببینم باز هم اونطوری میشه یا نه. اگر شد باید به توصیه آقا کرمی و تسلا عمل کنم و اون ماسفت سوییچ رو عوض کنم.بقیه قسمتا و اتصالات خیلی خوب بودن. البته بعضی از لحیمکاریاشم دستی زدم وتازشون کردم.

آقا تسلا(یا ناصر) اگرچه شوخی گفتی ولی اثرجنهای لعنتی خیلی خیلی جدّیتر از این حرفاست وخارج از حوصله اینجا. لعنتیا مو به تن سیخ میکنن.

دوشنبه 5 آبان1393 - 11:05pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محمود جان ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

دوشنبه 5 آبان1393 - 11:16pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 22 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mikimaus , mnbvcxzaqwsx , zagalo16 و 118 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure