انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 5:40am

پاسخ به موضوع  [ 175 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 18  بعدی
 فلزیاب pim-2 یک فلزیاب دیجیتال 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: felezjoo
سلام دوستان ببخشین که چند روز نبودم چون من دستگاهی که ساختم رو برده بودم واسه تست واقعی
بله نرم افزارش دمو هست یعنی فقط 500 بار میتونی ازش استفاده کنی بعدش باید دوباده میکرو رو پروگرم کنی
اونایی که مشکل نوشته دارن اگر میکرو رو درست پروگرم کرده باشن اشکال از نحوه اتصال پایه های lcd هست اگرکسی هم مشکل پروگرم کردن داره بگه تا راهنماییش کنم
در مورد lcd دوتا عکس میزارم که از طریق اونا راحت میتونین پایه های lcd رو وصل کنین .چون زیاد با این مدار ور رفتم تقریبا اطلاعاتم خوبه هر کمکی هم ازدستم بر بیاد دریغ نمی کنم .با تشکر

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

gladyator_089

یکشنبه 13 مرداد1392 - 4:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خوب جناب گلادیاتور خوشحالم که تونستید بسازیدش لطفا درمورد برد و ثبات و تفکیک و چه میدونم هرچی که بنظرتون میرسه یه توضیحی بفرمایید ممون

یکشنبه 13 مرداد1392 - 4:32pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

میدونید که توی فلزیابهای پالسی ، کویل قلب دستگاه هست بنابراین اگر کویل درست محاسبه شود نتایج فابل فبول خواهد بود
من با کویل 34 سانتی یه سکه 25 تومنی رو توی 30 سانت سنس میکنه
با لوپ 1*1 یک قطعه آهن 15*15 در 1.5 متری
تفکیک هم دارد در حد قابل قبول
البته من کویل و لوپ رو طبق گفته های سازنده پیچیدم که به نظر من اگر با محاسبه باشه بهتر هم خواهد شد

gladyator_089

یکشنبه 13 مرداد1392 - 4:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون از جواب شما، میشه درمورد تفکیش بیشتر توضیح بدید؟ تا چه اندازه تفکیکش درست و قابل قبوله؟ ثباتش درحالت کار چطوره؟

یکشنبه 13 مرداد1392 - 8:42pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

توی lcd دو تا loader داره به نام s1 و s2 ، به هنگام سنس کردن فلزات مغناطیس شونده هر دوی آنها لود میشوند اما به هنگام سنس فلزات غیر مغناطیسی فقط s1 لود می شود.به هنگام کار هم که ثباتش عالیه.البته فراموش نشود که تمامی خازنها از نوع mkt و مقاومتها هم یک درصد باشن وگرنه ثبات بی ثبات

gladyator_089

یکشنبه 13 مرداد1392 - 9:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون، شما از کدوم ورژن نرم افزاری استفاده کردید؟ توی فایل های صفحه اول ورژن یک تا سه بود و در یوتیوب هم فیلم های باورژن 5و 6 رو گذاشتند در مورد ورژن اطلاعاتی دارید بفرمایید سخت افزار ورژن ها فرق میکنه؟
میشه از دستگاهتون فیلم یا عکس بگذارید. قبلا درمورد مزیت های این فلزیاب شنیده بودم اگر خوب باشه با همراهی شما منم یکی میسازم بازم ممنون

یکشنبه 13 مرداد1392 - 9:34pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

من از ورژن 5 استفاده میکنم ورژن 6 free نیست .از ورژن 1 تا 3 فقط نرم افزارش تغییر کرده اما از ورژن 3 به بعد 4 و 5 چند تا مقاومتش عوض شده و تفکیک هم به قسمت نرم افزاریش اضافه شده ورژن 6 هم کلاهمه چیزش متفاوته هم سخت افزارش و هم نرم افزارش.
چون من با گوشیم میام نت امکان آپلود فیلم ندارم اما عکس چرا، سعی میکنم یه روز از کافی نت فیلم هم آپ کنم
با کمال میل در خدمتتون هستم هر کاری هم از دستم بر بیاد دریغ نمیکنم .(گلادیاتور)

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

gladyator_089

دوشنبه 13 مرداد1392 - 2:00am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خیلی ممنون گلادیاتور عزیز
لطفا اگه امکانش هست فایل های ورژن پنج رو بگذارید و تغییراتی رو گفتید ورژن های داشتند ذکر کنید.
MC14504BCP رو از کجا میشه تهیه کرد بازم ممنون

دوشنبه 14 مرداد1392 - 9:58am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

این آی سی mc1 اسم کارخانه سازنده هست ، به هنگام خرید بگین 4504 ، تقدیمتون میکنن
در ورژن 3 فقط R51 میشه 68K
فایلها هم به دلیل سرعت اینترنتم در اسرع وقت

gladyator_089

دوشنبه 14 مرداد1392 - 12:36pm

gladyator_089 نوشته است:
سلام دوستان ببخشین که چند روز نبودم چون من دستگاهی که ساختم رو برده بودم واسه تست واقعی
بله نرم افزارش دمو هست یعنی فقط 500 بار میتونی ازش استفاده کنی بعدش باید دوباده میکرو رو پروگرم کنی
اونایی که مشکل نوشته دارن اگر میکرو رو درست پروگرم کرده باشن اشکال از نحوه اتصال پایه های lcd هست اگرکسی هم مشکل پروگرم کردن داره بگه تا راهنماییش کنم
در مورد lcd دوتا عکس میزارم که از طریق اونا راحت میتونین پایه های lcd رو وصل کنین .چون زیاد با این مدار ور رفتم تقریبا اطلاعاتم خوبه هر کمکی هم ازدستم بر بیاد دریغ نمی کنم .با تشکر

سلام
دوست عزیز روش پروگرام همین آیسی را به صورت مرحله به مرحله توضیح دهید در صورت امکان تصویری
من پروگرامرم usbisp هست و با نرم افزار progisp کار میکنم

دوشنبه 14 مرداد1392 - 1:24pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 175 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 18  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 و 162 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure