انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 31 فروردین1403 - 1:08am

پاسخ به موضوع  [ 175 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 14 , 15 , 16 , 17 , 18  بعدی
 فلزیاب pim-2 یک فلزیاب دیجیتال 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: felezjoo
AMI4R نوشته است:
ebi-gold نوشته است:
دوست عزیز آقا asghar من این مدار رو خیلی ساختم و اگه به مشکلی برخوردید در ساخت میتونید رو من حساب باز کنید

سلام دوستان من این فلزیابو ساختم ولی مشکل اینه که فقط موقع روشن شدن دستگاه صداش از در میاد و دیگه تو هیچ شرایطی صدا نمیده از لوپ تخت ۲۵ سانتی استفاده میکنم و اهمش ۳.۲ هست و وقتی سیم اتصال لوپ رو وصل میکنم اهکش میشه ۴.۵ اهم و یه مشکل دیگه این که دستگاه همش در حال نوسان هست و نمودار s1 و s2 یه فلش هایی نشون میده و کم و زیاد میشه ، میخواستم بدونم اون مشکل اول که صدا نمیده و این مشکل دوم که همیشه پرش داره نموداراش از چیه ، اینم عکس لوپ و دستگاه

سلام
برای مشکل صدا ، ترانزیستور کنار اتصال کانکتور صدارو چک کنید.فک کنم bc337 هست

gladyator_089

دوشنبه 26 مرداد1394 - 9:48am

gladyator_089 نوشته است:
AMI4R نوشته است:
ebi-gold نوشته است:
دوست عزیز آقا asghar من این مدار رو خیلی ساختم و اگه به مشکلی برخوردید در ساخت میتونید رو من حساب باز کنید

سلام دوستان من این فلزیابو ساختم ولی مشکل اینه که فقط موقع روشن شدن دستگاه صداش از در میاد و دیگه تو هیچ شرایطی صدا نمیده از لوپ تخت ۲۵ سانتی استفاده میکنم و اهمش ۳.۲ هست و وقتی سیم اتصال لوپ رو وصل میکنم اهکش میشه ۴.۵ اهم و یه مشکل دیگه این که دستگاه همش در حال نوسان هست و نمودار s1 و s2 یه فلش هایی نشون میده و کم و زیاد میشه ، میخواستم بدونم اون مشکل اول که صدا نمیده و این مشکل دوم که همیشه پرش داره نموداراش از چیه ، اینم عکس لوپ و دستگاه

سلام
برای مشکل صدا ، ترانزیستور کنار اتصال کانکتور صدارو چک کنید.فک کنم bc337 هست

اخه موقع روشن کردن صدا میده ولی صدا موقعی که لوپ داره یه فلزی رو سنس میده هیچ صدای تق تق نمیده در کل فقط روشن میکنم صدا میده

دوشنبه 26 مرداد1394 - 10:35pm

یک چیزی یادم رفت بگم این قسمت صدا رو تو پروتوس بستم ولی بازهم فقط موقع روشن شدن صدا میده ، میشه کد hex رو که ازش استفاده میکنید و کار میکنه رو بفرستید برام یا اینجا آپلود کنید .

دوشنبه 26 مرداد1394 - 10:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

پس دوست عزیز ایراد از پروگرم اتمگا 8 هست
شما دوتا فایل باید پروگرم کنید .یکی ایپرام هست یکی هم هگز اصلی
فیوز بیت هم اینطوری تنظیم کنید:H-Fuse: D9
L-Fuse: 24
موفق باشید @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

gladyator_089

دوشنبه 26 مرداد1394 - 11:50pm

gladyator_089 نوشته است:
موفق باشید @};-

دستتون درد نکنه :-BD ا بابت اپلود فایل ولی متاسفانه با فیوز بیت هایی که گفتین انجام دادم ولی بازهم این مشکل وجود داره ، میتونین بیشتر راهنمایی کنین

چهارشنبه 27 مرداد1394 - 1:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

AMI4R نوشته است:
gladyator_089 نوشته است:
موفق باشید @};-

دستتون درد نکنه :-BD ا بابت اپلود فایل ولی متاسفانه با فیوز بیت هایی که گفتین انجام دادم ولی بازهم این مشکل وجود داره ، میتونین بیشتر راهنمایی کنین
سلام میکرو رو چطوری پروگرم میکنید؟

gladyator_089

چهارشنبه 28 مرداد1394 - 7:00pm

gladyator_089 نوشته است:
AMI4R نوشته است:
gladyator_089 نوشته است:
موفق باشید @};-

من با میکرو AVR کار میکنم و تا اونجایی که میدونم تو این مدار از پالس PWM برای تولید صدا استفاده شده که تنها قسمتی از فیوز بیت ها که به PWM بستگی داره فرکانس کریستال هست که تو این مدار از کریستال داخلی ۸ مگاهرتز استفاده شده و همونجوری که گفتم این مدار تو اول روشن شدن صدا میده ولی صدای دتکت کردن نمیده همچنین من این مدارو تو پروتوس بستم و همون اول صدا میداد پس مشکل نمیتونه از پروگرام کردن میکرو باشه و کد این طور هست حالا اگه میتونین بیشتر راهنمایی کنین متشکرم ;)

چهارشنبه 28 مرداد1394 - 10:20pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: یزد
سلام دوستان کسی هست با vandl puls 2 ,pim2هر دو کار کرده باشه مقایسه کنه.

پنج شنبه 29 مرداد1394 - 10:41pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: یزد
از کجا میشه فهمید دستگاه با فایل اصلی ساخته شده یا دمو؟حتما باید دبار روشن خاموش کنیم؟

دوشنبه 20 مهر1394 - 11:18pm
کاربر فعال
کاربر فعال

نقل قول:
نقل قول:

من با میکرو AVR کار میکنم و تا اونجایی که میدونم تو این مدار از پالس PWM برای تولید صدا استفاده شده که تنها قسمتی از فیوز بیت ها که به PWM بستگی داره فرکانس کریستال هست که تو این مدار از کریستال داخلی ۸ مگاهرتز استفاده شده و همونجوری که گفتم این مدار تو اول روشن شدن صدا میده ولی صدای دتکت کردن نمیده همچنین من این مدارو تو پروتوس بستم و همون اول صدا میداد پس مشکل نمیتونه از پروگرام کردن میکرو باشه و کد این طور هست حالا اگه میتونین بیشتر راهنمایی کنین متشکرم ;)

سلام دوست خوبم ایا شما در مدارتون از خازنهای تانتال یا smd تانتال استفاده کردید که در مسیر صدا قرار داشته باشه اگر اینطور هست باید با نوع الکترولیت تعویض بشه در بیشتر مواقع دوستان این اشتباه رو انجام میدن که برای کیفیت بیشتر ازتانتالها بجای الکترولیت استفاده میکنن در صورتی که جواب نگرفتیدمقاومتها رو در مسیر چک کنید که مقدارشونو اشتباه نذاشته باشید

سه شنبه 20 مهر1394 - 1:55am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 175 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 14 , 15 , 16 , 17 , 18  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , haikel774 و 117 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure