انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 1:05pm

پاسخ به موضوع  [ 15 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2
 فرکانس کاری دستگاههای شرکت لورنز؟ 
نویسنده پیغام
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
همونطور که شما هم فرمودین برد این جداول برای فلزات جدید گذاشته شده .
اما یه چیزی رو هیچوقت تو این انجمن ندیدم کسی بنویسه :
درسته که برد فلزیابها برای فلزات قدیمی مقداری بیشتر میشه ، اما وقتی جدول طبق فلز جدید در هوا نوشته میشه ، برد برای فلز قدیمی در خاک مثل همون جدول میشه . این رو همه ی دوستان در نظر بگیرن . شاید دوستان بگن نه ، حالا میگم چطوری :
فلزی بسیار قدیمی که سالها تو خاک باشه ، نسبت به همان اندازه از همان جنس فلز جدید ، حدود 20 درصد افزایش برد برای فلزیاب خواهد داشت ، این قبول . اما وقتی که تست با فلز جدید در هوا گرفته بشه ، بعد که میری رو خاک در عمل میبینی که همون 20 درصد ( افزایش ) را باید 20 درصد ( کاهش ) بدیم برای بالانس خاک تا بتونیم جواب بگیریم . ^:)^
عجیب بود نه ؟ساده تر میگم :
یک قطعه طلای 10 در 10 سانتیمتری را در عمق 1 متری زمین در نظر بگیرید که بسیار قدیمیه . یک فلزیاب داریم که قطعه ای طلا بهمان شکل و اندازه رو در هوا از 1 متری سنس میکنه . (حالا همه فکر میکنن که طلای قدیمی را باید در 120 بزنه) اما اینطور نیست . طلای جدید را در 1 متری رو هوا سنس کرده ایم بعد میریم رو زمین مجبوریم ( 20 درصد) از برد فلزیابو بخاطر بالانس خاک کم کنیم تا تنظیم بشه . بعد میریم رو طلای قدیمی 20 درصد از برد دستگاه کم شده از اونور 20( درصد )افزایش برد هم داریم . این دو تا رو از هم کم کنیم نتیجه صفر میشه . یعنی طلای قدیمی رو از همون 1 متر میتونیم سنس کنیم که طلای جدید رو در هوا سنس کردیم .
مطمئنم بازم بعضی از دوستان میگن نه ، چند بار متن رو بخونید . آزمایش هم بکنید .

لا اله الا هو

سه شنبه 30 دی1393 - 6:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سنه دژ ( سنندج ) عزیز دستخوش :YMAPPLAUSE: ممنون از توضیحات شما.
بنده هم مطالب شمارو تایید میکنم .
بنظر میرسه فرد با تجربه و عالمی در امورات فلزیاب وردیاب باشید ، حال با توجه به تجربه شما ، برای کاوش چه دستگاهی با چه کارکردی جوابگو هست ؟
من نظرم اینه که در کشورهای اروپایی و آمریکایی که تولید فلزیاب آزاد هست ، محدودیتی به شکل قانون بر تولید کنندگان اعمال میشه که تمامی تولید کنندگان رسمی ملزم به رعایت اون می باشند و اون این هست که آنها حق تولید دستگاهی را ندارند که تا اعماق بالارو سنس کند . این به دلایل امنیتی و نظامی میباشد . این هست که اکثر دوستان باتجربه بر این عقیده هستند که دستگاههایی بی نامو نشان و قوی وجود دارد که اطلاعاتش در نت نیست و با قیمتهای بالا بفروش میرسه . این دستگاهها از تکنولوژی نظامی و قدرتمند عمدتا روسیه بهره مند هستند . خودتون میدونید روسیه که الماس تقلبی میسازه که حتی موسسه ی " دوبیر " هم نمیتونه تقلبی بودنشو تشخیص بده قطعا توانایی آشکار کننده ی فلزات از نوع پرقدرت رو هم داره . همین زالوت که تولید روسیه هست . و دوستان از عملکردش راضی هستند .
البته تولید یک پالس قدرتمند با قابلیت عبور از چندین متر خاک و سنگ امکان پذیر هست ولی زمانی که این پالس قوی در فلزیابهای پالسی استفاده بشه کنترل و مدیریتش دیگه سخت میشه .

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

سه شنبه 30 دی1393 - 8:36pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
اینکه بعضی کشورها محدودیت برد فلزیاب بر سازندگان اعمال بکنند نیست . اگه کشوری مخالف فلزیاب باشه کلا اجازه نمیده بسازن مگر اینکه زیر نظر خودش باشه . یا اجازه میده بصورت اسباب بازی ساخته بشه ( بدون آیسی با ترانزیستور ) .
تو کشورهای خارجی هم به علتهای زیر ممکنه جلوگیری بشه :
1- فلزیاب یا هرچیزیاب ساخته شده اگر از سیستمی استفاده کرده باشه که برای سلامتی انسان یا محیط مضر باشه ( مثلا : اشعه یا اورانیوم یا فرکانس فوق بالا ) اجازه ی تولید نداره بجز برای دولت و اهداف خاص . حالا اگه موضوع نظامی باشه دیگه سلامتی انسان مهم نیست و ممکنه سیستمی مثل زالوت ساخته بشه که سرطان زا هم باشه
2- هر سیستمی که از فناوری جدیدی استفاده کرده باشه که فروشش به کشورهای دیگه اقتصاد خود آن کشور را به خطر بندازه اجازه ی تولید نداره مگر برای منافع آن کشور ساخته بشه . مثل سیستمهای لرزه نگاری با عمق کیلومتری و غیره
پیوست:
url .jpg

پیوست:
url.jpg

گذشته از اینها
- اغلب کشورها آنقدر فرهنگ زیرخاکیشون زیاد نیست که با آزادی یا تولید فلزیاب مشکلی داشته باشند .
- هرچقدر هم بتونن زور میزنن که چیزهایی تولید کنن و به کشورهای دیگه صادر کنن که اقتصادشون لنگ نشه . چون اونا راه درآمد دیگه ای ندارن ( مثلا نفت و گاز و معادن بیشمار ندارن ) .
مثلا کشور چین از خودش هیچی نداره اما آنقدر تولید میکنه که داره همه ی دنیا رو میخوره . کوتوله های آجوج و ماجوج آخرالزمان خودشونن :D
در مورد الماس هم درسته که با بارورکردن چند ماهه و خوابوندن و حرارت آنچنانی و دستگاههای فوق پرس فولادی ، الماسهای گرانقیمتی تولید میکنن و شناسنامه هم دارن ( اینجا اسم تقلب یا جعل الماس نیست واقعا بصورت رسمی ساخته میشن و خریدار هم دارن). اما الماسی رو که خدا درست کرده باشه یه چیز دیگه س و میشه تشخیص داد .چون : پرس الماس واقعی در اعماق زمین بقدری قویه که اتمهاش بر اثر فشار لایه های زمین واقعا توی هم فرو رفتن و قانون فیزیک روی زمین رو بهم زدن . دما و فشاری رو که درون زمین هست بسختی میتوان روی زمین بازسازی کرد مگر با انفجار اتمی .
دیگه داریم از بحث تایپک دور میشیم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

لا اله الا هو

سه شنبه 30 دی1393 - 10:16pm

سلام دوستان
لورنز یه دستگاهیه که تو خاک ایران ج نمیده من خودم خریدم بعد چهار ماه فهمیدم این دستگاه نسبت به فلز مس ونقره وطلا حساسیتش کمه یه سینی مسی به ابعاد ۶۰*۶۰تو یکونیم متری با لوپ ۱*۱بزور سنس میکنه کلا به فلزات با رسانای پایین خوب سنس میکنه من خودم۴کیلو المنیوم تو ۳متر سنس کردم تو تست اما نسبت به فلزات رسانای بالا ضعف داره این مطلب دیروز فهمیدم و دوست داشتم به تمام عزیزان ارایه بدم که وقت بیدلیل نزارن دنبال طلا تو عمق باشن اثلا بدرد قبر هم نمیخوره فقط گول اسمشو خوردم همیشه دستگاه تونو با مس تست کنید بعد به نتایجش میرسید

کسی که اهل تدبیر است نام اشتباهش را تقدیر نمیگذارد.....

چهارشنبه 1 بهمن1393 - 1:02pm

سلام به همگی...من خودم ایکس شیش دارم..نمیدونم دوستان چطوری با این دستگاکار کردن که این توضیحاتا دادن..من به عنوان یه کارکرده با لورنز میگم قوی ترین دستگاهه موجوده.با لوپ یک در یک جی ان دی سه.وتنظیمات خودم تو دو متر و سی یا بیست..جنس مسی دراوردم.اندازه یه بیست لیتری پراکنده بود.من به جدول لورنز کار ندارم.اپراتوری لورنز اصل کاره..یه قبر بود یه دوستی با زد وان زد گفت چیزی نیست ولی با ایکس شیش راحت زدمش.با سنس سه.راضیم ازش در حد بوندسلیگا.فقط ردیاب کم دارم :D

چهارشنبه 6 آبان1394 - 12:52pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 15 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 و 147 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure