انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 10:14am

پاسخ به موضوع  [ 28 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3
 جدالی بین پالسی های انجمن 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

در صورت امکان واسه اینکه کار سادتر بشه شاید بهتر باشه به جای نمودار سنس یا میتر فقط قدرت سنس رو(عمق) با شدت صوت و 2یا3 نت ملودی وار واسه تفکیک( اهنی و غیر اهنی وطلا) تعریف بشه براش که خیلی حرفه ای تره کارم زودتر پیش میره تا وقت انرژی بیشتر بزاریم واسه عمق وثبات
در انتخاب مدارم تا اینجا بچه ها از بین دست سازا از قدرت تی ال و ثبات سندبانک بیشترراضی بودن(میمونه یه دقت ویه سیستم تفکیک) دیگه دید فنیش با شماست اما بهتر اونایی که انتخاب میشن تا حدودی امتحانشون رو پس داده باشن تا حد اقل به نتیجه مطلوب نزدیک باشیم یعنی تو این مرحله اگه چیز جدیدی هم اراعه ندادیم بتونیم تا حدی نکات مثبت چندتا مدارو در کنار هم داشته باشیم. @};-

پنج شنبه 17 مهر1393 - 10:17pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

نوشتن برنامه 3تا بوق متفاوت رو تفکیکه و شدت صدای سنس که معمولا همه دارن_نه میتر نه نمودارنه مشتری مداری(فقط کارایی) تو شبم نیاز به نور زمینه ندارید
این برداشتی از محصولات شرکت مینلب هست که همه دوستان اشنا هستن :ymhug: ;) ناصر جان ما هم خوشحال میشیم در اینجا تجربیات و پیشنهادات خود رو به اشتراک بزارید تا با خرد جمعی زودتر به نتیجه مطلوب برسیم. @};-

جمعه 17 مهر1393 - 1:19am
کاربر فعال
کاربر فعال

خوب دوستان ظاهرا مد نظر شما مدار "تی ال "اما من هر چی گشتم شماتیک مدار رو نتونستم پیدا کنم.میشه شماتیک رو اینجا اپلود کنید؟ضمن اینکه به نظر میرسه مدار کلون2 هم چیز خوبیه.میشه قسمت درایور و ولتاژ اون رو اصلاح کرد.ت. فقط موندم تو کلون2 مقدار خازن c7 چقدره؟همچنین مقدار اهم سیمپیچ؟ رو این مدار میشه راحت مانور داد.میتونیم طوری مدار رو اصلاح کنیم که ضمن اینکه با نرم افزار اصلی خودش کار کنه بشه برنامه جدید هم واسش نوشت.راستش من خودم هیج کدوم از این دوتا مدار رو نساختم.خودم بیشتر رو دستگاههای پالس دتکتور اقای نورمن کار کردم.دستگاههای بدی نیستند.ولی تا الان بیرون واسه تست نبردم.فقط تست داخل خونه انجام دادم.

شنبه 19 مهر1393 - 4:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

elektor نوشته است:
خوب دوستان ظاهرا مد نظر شما مدار "تی ال "اما من هر چی گشتم شماتیک مدار رو نتونستم پیدا کنم.میشه شماتیک رو اینجا اپلود کنید؟ضمن اینکه به نظر میرسه مدار کلون2 هم چیز خوبیه.میشه قسمت درایور و ولتاژ اون رو اصلاح کرد.ت. فقط موندم تو کلون2 مقدار خازن c7 چقدره؟همچنین مقدار اهم سیمپیچ؟ رو این مدار میشه راحت مانور داد.میتونیم طوری مدار رو اصلاح کنیم که ضمن اینکه با نرم افزار اصلی خودش کار کنه بشه برنامه جدید هم واسش نوشت.راستش من خودم هیج کدوم از این دوتا مدار رو نساختم.خودم بیشتر رو دستگاههای پالس دتکتور اقای نورمن کار کردم.دستگاههای بدی نیستند.ولی تا الان بیرون واسه تست نبردم.فقط تست داخل خونه انجام دادم.

سلام دوست عزیز پیشاپیش عید ولایت رو خدمت شما و همه دوستان تبریک میگم
دوست عزیز من کلون رو ساختم و مقدار اون خازن رو هم 4.7 نانو گذاشتم ولی یه چیزی که براتو بگم اینه که کلون به املاح بیش از حد حساس هستش فرکانس سر لوپ 197 هرتز هستش و یه آجر رو از 30 سانتی سنس میکنه بیشترین عمقش با لوپ 60 و 1*1 تقریبا 2 متر هست یعنی فرقی نمیکنه چه 1*1 ببندی چه 60 در هر صورت تا 2 متر میتونه یه سینی 40 رو سنس بکنه
در مورد تی ال هم باید بگم که شماتیک نداره و دوستان زحمت کشیدن از روی یه مدار اونو کپی کردن در بین همه این مدارات مشابه من بهترین نتیجه رو از لامینوس گرفتم که تقریبا 10٪ از تی ال بهتر بوده

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

شنبه 19 مهر1393 - 4:36pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

درود به دوستان خوبم
یک بار داشتم یه لامینوس اصل خیلی کم کارکرد رو میخریدم(عمقم نشون میداد) انگار صاحبش مشکل حساسیت زیاد وبی ثباتی تو زمین داشت دوستان تایید نکردن بیخیالش شدم حالا که قدرتش خوبه بد نیست برای ادقام تو برنامه باشه
ضمنا دلیل اینکه برای نقش و کارایی فیلترها تاکید داشتم چون دوستی حرفه ای گفته بودن در انجمنهای داخل برای رسیدن به ثبات کاری بیشتردست به دست کاری فرکانسها میبرن اما تو انجمنهای خارجی که خیلی جلوتر از ما هم هستند بیشتر به نقش فیلترها برای حذف نویز وصفر کردن زمین میپردازن.

یکشنبه 20 مهر1393 - 12:29pm
کاربر فعال
کاربر فعال

من فکر نکنم مقدار اون خازن 4.7 نانو باشه.اگه بخوایم کل مقادیر خازنهای مدار رو به یک واحد(نانو یا میکرو) بخونیم تحت هیچ شرایطی اون مقدار 4.7 نانو نیست.اما در مورد اینکه رو چه مداری کار کنیم:باید مداری رو انتخاب کنیم که حتما شماتیک داشته باشه.اگه مدار تی ال شماتیک نداره پس بدرد کار ما نمیخوره.چون تا شماتیک دست ما نباشه که نمیتونیم رو مدار کاری انجام بدیم.در مورد برد کلون پی ای فکر کنم از دومتر بیشتره.یا اگه نباشه میشه بیشترش کرد.حالا اگه به این جمع بندی رسیدیم که رو همین کلون کار کنیم:نظر شما در مورد این تغییرات چیه؟"1:در قسمت درایور اون ترانزیستورها حذف و به جابی اونها از ماسفت درایور استفاده کنیم.2:از ماسفت قویتری استفاده کنیم.3:از تغذیه دوبل در قسمت اپ امپ ها استفاده کنیم.4:در صورت نیاز و کارایی از ولتاژ 18 ولت استفاده کنیم.5:اگه قرار باشه برنامه جدید ننویسیم برای قدرت بیشتر میتونیم با استفاده از مولتی ویبراتورها پهنای پالس رو افزایش بدیم..البته همه اینها در صورتیه که روی این مدار توافق بشه .
جمله اخر اینکه:هنوز موتور این تایپیک گرم نشده.بجز یکی دوتا از دوستان مابقی سراغ این تایپیک نمیان.البته فکر کنم یکمی حق دارند.علتش هم اینه که از این دست تایپیکها زیاد زده شده و نیمه کاره رها شده.هرچند همین تایپک هم اگه استقبال نشه(یا بهتر بگم همفکری نشه)فکر کنم به سر نوشت همونها دچار میشه.

یکشنبه 20 مهر1393 - 10:15pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مقدار اون خازن 4.7 میکرو بدون قطب.خوب مثل اینکه از این تایپیک استقبال نشده.واسه همین تایپیک رو همینجا تموم میکنیم.از دوستانی که تو این بحث شرکت کردند ممنون.

پایان

پنج شنبه 24 مهر1393 - 1:42pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

درود
با تشکر از الکتور عزیز تا اینجای کار هم خالی از لطف نبود امیدوارم شاهد حضور پر رنگ وتوانایهای ایشون در دیگر قسمتهای فعال سایت هم باشیم همانطور که قبلا هم گفته شده هدف از ایجاد این تاپیک برسی و مقایسه مدارات مختلف بوده که مانعی بر ادامه مبحث نخواهد بود
تا اینجا مدارtl12000که به تفسیر دوستان ویرایشی از مدارs500 و 12رگلاتوره هست رضایت نسبی رو در بین داشته از دوستان باتجربه در صورت مقدور بودن درخواست مقایسه این مدار با مدار لامینوس رو دارشتم؟

چهارشنبه 7 آبان1393 - 6:04pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 28 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 95 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure