انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 9:08pm

پاسخ به موضوع  [ 118 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12  بعدی
 فلزيابي متفاوت 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ولي تا جايي كه اطلاع دارم عمق زني فلزيابهاي vlf كمه مشكل من عمق زني زياد وحساسيت به طلاست مشكل ثبات رو هم ميشه به اين نحو كه از قدرت مداريكمي بكاهيم و به ثباتش اضافه كنيم فقط موضوع روي اينه كه قسمت تريشهلد مدار طوري باشه كه تغييرات پسماندهاي مغناطيسي ضعيف لوپ رو آشكار كنه تا عمق زني بالا بره در مورد حساسيت به طلا هم مشكل حل شدنيه اول بايد عمق زني زياد رو بدست بياريم بعد هم حسلاسيت به طلا بقيه مشكلات به راحتي قابل حل هستند اگه بيس مدار داراي خروچي زياد در امرعمق زني باشه بقيه مشكلات حله مثلا اگه دو برابر tl12000 عمق زني بدست بياد ديگه بقيه مشكلات به راحتي حل ميشه
دوستان اين حساسيت تريشهلد مدار با استفاده از مبدل آنالوگ به ديجيتالهاي خاصي قابل حل هست بهتره به اين لينك سري بزنين كه در آن طراحي يك فرستنده با كنترل حلقه جريان ميباشدفكر ميكنم در مدارتي مثل mdl وlandcraft و لورنز و ساير پالسيهاي شركتي از اين روش استفاده ميشه
از مهندس حميد وساير اساتيد ميخوام به اين لينك يك نگاهي بندازند و آنچه كه برداشت ميكنند بيان كنند
http://www.analog.com/library/analogDia ... nalog.html

شنبه 1 شهریور1393 - 2:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جالبه يعني هيچ كسي هيچ نظري نداره وهيچ چيزي نتونستين از لينك بالا درك كنين :-?حتي مهندس حميد شما هم :D

دوشنبه 3 شهریور1393 - 2:38pm

سلام مهندس
ببین برادر به نظر من بهترین نوع اکتشاف فضاهای خالی است. و البته نه هر فضای خالی.من دنبال یه نوع سیستمم که با استفاده از فضای خالی آشکار سازی کنه مثه okm..حالا با چند تا مدار دارم کار میکنم. امیدوارم که نتیجه بده. از شما میخام که در مورد مدار زیر که بر پایه سیستم زمین شناسی کار میکنه نه فلز یابی نظر بدید .-البته خروجیش صوتیه_..
بعدش هم میشه کاری کاری کرد که با نرم افزار viso..3d تصویر ازش بگیریم. نظرت چیه..
دمت داغ

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 3 شهریور1393 - 3:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
sasann نوشته است:
سلام مهندس
ببین برادر به نظر من بهترین نوع اکتشاف فضاهای خالی است. و البته نه هر فضای خالی.من دنبال یه نوع سیستمم که با استفاده از فضای خالی آشکار سازی کنه مثه okm..حالا با چند تا مدار دارم کار میکنم. امیدوارم که نتیجه بده. از شما میخام که در مورد مدار زیر که بر پایه سیستم زمین شناسی کار میکنه نه فلز یابی نظر بدید .-البته خروجیش صوتیه_..
بعدش هم میشه کاری کاری کرد که با نرم افزار viso..3d تصویر ازش بگیریم. نظرت چیه..
دمت داغ

ساسان عزیز توی این مدار میشه از سنسوری که دوستان گذاشتند استفاده کرد؟

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

دوشنبه 3 شهریور1393 - 3:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اين فايل رو من خيي وقت پيش در سايت مهدي قاسمي آپ كردم فكر نميكنم بتونين ازش جواب بگيرين اگه بتونين سنسور fgm-3 رو تهيه كنين من راهنمايي ميكنم كه يك pin pointer pero ,واقعي تهيه كنين البته اين بردي رو كه معرفي ميكنم يك شركت داخلي از كانادا وارد ميكنه كه كافيه يك سنسور fgm-3 بهش وصل كنين :D
lميتونين 4 سنسورش كنين اگه تمامي pinpointer هاي موجود در بازار رو بازش كنين بيشك همين برد داخلش هست كافيه سنسور fgm-3 بهش وصل كنين وبه لب تاب وصل كنين تا كار كنه اسم نرم افزارش همpinpointerproinstaller1.exe هست
قيمتش در بازار بالاي 10 ميليون هست :D ;)
مثله اين حفره ياب سنسوردار :D

http://www.phidgets.com/docs/1018_User_Guide

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 3 شهریور1393 - 3:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان پس چی شد چرا دست روی دست گداشتین [-( کاری نمیکنید قرار بود این فزیاب کولاک کنه پس سفارش قطعات بدین شروع کنین به ساخت تا کم کم بتونیم سر نخ ها و قلق های این مدار پرقدرت رو کشف کنیم دیگه ای بابا :-B چرا آدم نا امید می کنید کمر همت ببندید دیگه ای داد بی داد :ymsick: ~X( X( [-X

سه شنبه 4 شهریور1393 - 5:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

کمر غول که نمی خواهید بشکنید یا آپولو که هوا نمی کنید همش یه مدار ساده آنالوگه :-? پس زود باشین به ساخت که حسابی از غافله علم بشری عقب اغتادیم مثل اینکه خواب افتادین آره i-)

سه شنبه 4 شهریور1393 - 6:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

البته ببخشید از غافله علم فلزیاب سازی :D =))

سه شنبه 4 شهریور1393 - 6:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mohandes1 نوشته است:
ولي تا جايي كه اطلاع دارم عمق زني فلزيابهاي vlf كمه مشكل من عمق زني زياد وحساسيت به طلاست مشكل ثبات رو هم ميشه به اين نحو كه از قدرت مداريكمي بكاهيم و به ثباتش اضافه كنيم فقط موضوع روي اينه كه قسمت تريشهلد مدار طوري باشه كه تغييرات پسماندهاي مغناطيسي ضعيف لوپ رو آشكار كنه تا عمق زني بالا بره در مورد حساسيت به طلا هم مشكل حل شدنيه اول بايد عمق زني زياد رو بدست بياريم بعد هم حسلاسيت به طلا بقيه مشكلات به راحتي قابل حل هستند اگه بيس مدار داراي خروچي زياد در امرعمق زني باشه بقيه مشكلات حله مثلا اگه دو برابر tl12000 عمق زني بدست بياد ديگه بقيه مشكلات به راحتي حل ميشه
دوستان اين حساسيت تريشهلد مدار با استفاده از مبدل آنالوگ به ديجيتالهاي خاصي قابل حل هست بهتره به اين لينك سري بزنين كه در آن طراحي يك فرستنده با كنترل حلقه جريان ميباشدفكر ميكنم در مدارتي مثل mdl وlandcraft و لورنز و ساير پالسيهاي شركتي از اين روش استفاده ميشه
از مهندس حميد وساير اساتيد ميخوام به اين لينك يك نگاهي بندازند و آنچه كه برداشت ميكنند بيان كنند
http://www.analog.com/library/analogDia ... nalog.html

یه مبدل آنالوگ به دیجیتاله که توسط نرم افزار پرقدرت موجود در حافظه فقط خواندنی rom میکروکنترلر و استفاده از حافظه موقت و تصادفی ram میکروکنترلر برای انجام عملیات پردازش و تبدیل سیگنال های آنالوگ را به دیجیتال که به صورت خودکار عملیات کالیبراسیون برای حذف نویز و بی ثباتی حاصل از حرارت و سایر چیزهای دیگر را انجام میده به نظرم سیستم پرقدرت و باثباتیه برای تبدیل فلزیاب آنالوگ به دیجیتال فقط باید بیشتر بررسی بشه تا بتونیم از کارش سر در بیاریم

سه شنبه 4 شهریور1393 - 6:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حالا شما دوستان عزیز فعلا بی خیال تبدیل این فلزیاب به دیجتال بشین هنوز آنالوگش نساخنه می خواهید برین سر دیجیتال کردنش؟ فکر کنم 7 ماهه بدنیا اومدید که انقد عجله دارید اول آنالوگش بسازید از صفحه 400 به بعدش برید سراغ دیجیتال کردنش مثلا الن وقتشه که tl12000 رو بریم سراغ دیجیتال کردنش و شاید این سیستم به درد tl هم بخوره :ymhug:

سه شنبه 4 شهریور1393 - 6:49pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 118 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 , Reza.t و 127 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure