انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 8:57pm

پاسخ به موضوع  [ 118 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 ... 12  بعدی
 فلزيابي متفاوت 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

از توضیحات مفیدتو ممنونم مهندس
ناصر جان من منظورم واسه دفینه یابی هست نه چیزایه بی ارزش تازه منظورم مدارات نتیه نه شرکتی ولی اگه لورنرز طلارو راحت میزنه بقیه دستگاههایه پالسی باید بزنه فقط یکم باید روش وقت گذاشت
ای کاش یه مداره خوب تو نت پیدا میشد :ymsigh:
ناصر جان من با تی ال رفتم یه مکانه پر بار کله منطقه زدم هیچی نگرفت بعد واسه عکس گرفتن برگشتم لبه چاله ای که دوستام کنده بودن یه سکه طلا پیدا کردم حالا به نظره تو این مدار به درد میخوره؟

چهارشنبه 29 مرداد1393 - 2:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mohandes1 نوشته است:
حمید نوشته است:
ناصر جان کدوم فلزیاب شرکتی؟ چه نوع تصویری؟ فلزیاب که تصویری نمیشه همش الکیه خودت هم میدونی! :D در سیستم فلزیابی فقط میشه یک دیتالاگر اضافه کرد که برای اسکن یک محوطه و اهداف بزرگ تا حدی کاربرد داره. مثل کاری که لورنز انجام داده. ولی برای پیدا کردن دفینه های معمولی دیتالاگر تقریبا بلا استفادست! اگر هم منظور شما صرفا یک ال سی دی گرافیکی باشه که بیشتر جنبه زیبایی داره و کار خاصی نمیکنه. سایر سیستمهای غیر فلزیاب هم در چنین شرایطی خطاشون کم نیست. به جز سیستم زمین شناسی که اون هم فقط حفره رو خوب نشون میده!
منظور من از شیلد صرفا برای حذف ذرات ریز فلزی و همینطور اثرات نویزی که در زمین وجود دارن بود. وگرنه سنگهای خاص با روش شیلد قابل حذف نیستن! از این گذشته منظور بنده هم از لوپ شرکتهای بزرگ بیشتر لوپ مینلب و گرت بود که بهترین کیفیت رو در میان بقیه سازندگان فلزیاب دارن. دستگاههای شرکتی که توی ایران ساخته میشه که اکثرا بدرد نمیخورن. کلا فکر نمیکنم دستگاه خوب و واقعا کارا رو به این راحتی اجازه بدن وارد بشه!

مهندس حميد كي گفته تصويري الكيه
صاحب دستگاه يك قبر رو در منطقه مغان اسكن كرده بود كه روش سنگ داشت و زيرش يك بارطلا كه داخل ظرف سفالي بوده و حتي يون طلا كه اطراف سنگ به بيرون نشت كرده بود ودر تصوير مشخص بود رو بهم نشون داد دستگاهش هم از نوع rover c dolux بود
من خودم با دستگاه جمس okm كه سنسور دار بوديك نوع پودر نقره اي رنگ رو از 180 سانتيمتري بيرون آوردم كه تا بحال با فلزيابهاي صوتي هيچ موفقيتي بدست نياورده ام :((

با اجازه دوستان
آقا ناصر عزیز تمام دستگاه هایی که از سنسور مگنتیک استفاده میکنند فقط توانایی شناسایی میدانهای مغناطیسی عمود بر میدان زمین را دارند
و با توجه به این که هر حفره در زیر زمین دارای اوربیت میدانی می با شد پس اسکنر در صورت عدم وجود میدانی دیگر در فاصله نزدیک میتواند آن حفره را آشکار کند و در مورد اسکن توضیحات شما هم درست است ولی به این شکل که دستگاه خمره سکه را مشخص نکرده بلکه فضای خالی شده توسط خمره که یک میدان مغناطیسی دارد را مشخص کرده است و آن پاچش رنگ تحلیل نرم افزاری دستگاه از مسیر کشش میدان به سمت قطب مخالف می باشد و شاید هم میدان حاصل بر یون فلزات و خودتون خوب میدونید که چند عامل میتونه شبه میدان به وجود بیاره ولی در کل در صورت شناخت عوامل خطا یکی از بهترین روشها ی اسکن زمین سیستمهای آشکار سازی و اندازه گیری میدان مغناطیسی است و با تحلیل مناسب و شبیه سازی تصاویر هم قابل تفسیر می باشد

چهارشنبه 29 مرداد1393 - 9:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mamad13 نوشته است:
از توضیحات مفیدتو ممنونم مهندس
ناصر جان من منظورم واسه دفینه یابی هست نه چیزایه بی ارزش تازه منظورم مدارات نتیه نه شرکتی ولی اگه لورنرز طلارو راحت میزنه بقیه دستگاههایه پالسی باید بزنه فقط یکم باید روش وقت گذاشت
ای کاش یه مداره خوب تو نت پیدا میشد :ymsigh:
ناصر جان من با تی ال رفتم یه مکانه پر بار کله منطقه زدم هیچی نگرفت بعد واسه عکس گرفتن برگشتم لبه چاله ای که دوستام کنده بودن یه سکه طلا پیدا کردم حالا به نظره تو این مدار به درد میخوره؟

ممد عزيز سكه طلا رو با tl پيدا كردين ؟ يا تصادفي؟
در مورد فلزياب پالسي بايد اين خصوصيات باشه كه بتوان بهش براي دفينه يابي اميدوار بود
1- قدرتش و فركانسش اونقدر زياد باشه كه بتوان لااقل 2.5 متر با لوپ 33 سانتي رو براي فلز 20 در 20 غير آهني زد وبا لوپ يك دريك متر 7 يا 8 متر مثل لورنز عمق زني كنه
2- حساسيتش فوق العاده زياد براي طلا داشته باشه
3- مصرف باتريش يا همون جريانش زياد باشه چون مصرف كم قدرت كم رو هم درپي داره
4_ بايد لوپش درستوحسابي باشه يك لوپ 45 سانتي فلت ويك لوپ يك در يك خوب بايد داشته باشين شيلد شده با گرافيت البته بايد از سيم لوپ نمره پايين استفاده بشه وكابل رابطش از نوع خوب باشه تا نفوذ خوبي داشته ونويز از محيط نگيرد ومقاومت لوپ هم از 1.5 تا 5 اهم بسته به فركانس دستگاه داره كه بايد مناسب باشه
5- قلب هر فلزياب همون ترانزيستور قدرت ويا ماسفت قدرت ولوپ هست و البته طبقات پيشتقويت و انتيگرال گير خوبي هم داشته باشه اگه قدرت پالس ارسالي خوب باشه وقدرت آشكارسازي پسماند كم باشه باز بدرد نميخوره
6 - تجربه اپراتور ومحل كاوش هم مهمه
همه اينها بايد رعايت بشه

پنج شنبه 29 مرداد1393 - 12:00am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ناصر جان به صورت تصادفی پیداش کردم ولی مشکل اینه که دستگاه نمیزدش
شما مداری سراغ داری که این خصوصیاتو داشته باشه؟
ناصر جان اینارو من و خیلی دیگه از دوستان میدونیم و اینارو رعایت میکنیم ولی مشکل الان سنسه طلا ۲۴ عیار هست نه قدرته مدار و کار کردنه مدار شما خودت یه تیکه طلا ۲۴ عیارو با یه مدار پالسی تست کن تا دقیق متوجه مشکل بشی حالا من یه فکرایی زده به سرم باید رو این موضوع کار کنم :-?

پنج شنبه 29 مرداد1393 - 2:10am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام ممد جان
راستش من هم مثل شما از مدارات اينترنتي نتونسته ام تا بحال نتيجه رضايت بخشي بگيرم و تا بحال به طور كامل يك فلزياب پالسي از صفر طرحي نكرده ام يعني وقت نميكنم
اگه يكي از دوستان لورنز x5 داشته باشه و اسكوپ هم داشته باشه و با هام همكاري كنه ميتونم يه كارهايي بكنم به نظر من تنها راهش اينه كه يك نمونه پالسي خوبي باشه وشكل موجها هم باشه ميشه يه كارهايي كرد
اين مدار رومن خودم تاييد ميكنم وبه دوستان هم توصيه ميكنم اين مدار deepers8 رو بسازند در مورد حساس كردنش به طلا هم ميشه تغييراتي بهش اعمال كرد ضمنا فكر ميكنم سنسور مگنت كه شما درست كرده اين با اين مدار كار ميكنه
شما توباكس رو واسه كاوش بيرون بردين؟
راستش من تا بحال زياد پالسي و ردياب ساخته ام ولي اصلا توباكس نساخته ام :-?
در مورد اينكه tl طلا رو نميزنه خوب طبيعيه چون تك سمپل هست

پنج شنبه 30 مرداد1393 - 1:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

کی گفته تی ال طلا رو نمیزنه؟؟

به تعظیم مردم این زمانه اعتماد نکن , تعظیم آنان همانند خم شدن دو سرکمان است که هرچه به هم نزدیکتر شوند تیرش کشنده تر است.
خشایار شاه

پنج شنبه 30 مرداد1393 - 2:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام
ببخشید وسط بحثتون وارد میشم
همانطوری که میدونید بنده تجربه کار زیادی با توباکس معروف tm808 دارم...دیدم بحث به توباکس کشید گفتم ابتدا خدمتتون یک نکته ای از تجربیاتم رو بگم.
تی ام دستگاه بسیار خوبی هستش و یکی از مزیتهاش اینه که مس رو خیلی بهتر از استیل و آهن سنس میکنه. و کلا عمق زیادی رو میزنه.
بارها در انجمن عرض کردم تعدادی ظروف مفرقی هم باهاش خارج کردم.
ایرادی که بهش وارد بود این بود که اجسام کوچیک رو رد میداد که خوب اینم چیز خارج از عرفی نیست.
کلا تی ام بهترین دستگاه برای زمانی هستش که شما با مکانی سروکار داشته باشید که مطمئنید بار گردن کلفت داره.مثلا یک ظرف از جنس طلاکه در عمق هستش و بدرد آماتورهایی که دنبال سکه و غیره هستند نمیخوره.
هرچند بدلیل مسائل مالی خیلی ارزون فروختمش ولی واقعا دلم نمیومد اینکار رو بکنم و مکان بنده دارای قبرهایی هستش که اجسام کوچک توشون هستند و تی ام به کارش نمیاد.
واقعا 800 دلار حلال سازندش باشه که خوب چیزی ساخته%

این مملکت بیشتر از دشمن،خائن وطن فروش داره

پنج شنبه 30 مرداد1393 - 3:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ناصر جان من توباکسو بردم بیرون ولی واسه تست نه کاوش خیلی باحال طلا ۲۴ عیارو مبزنه اما طبق گفته بردیا جان فلزات کوچیکو نمیزنه ولی به نظر من یه مدار vlf مثله کوثر باید کنارش باشه اینجوری میتونیم واقعا کاره حرفه ای انجام بدیم حالا این دسته از مدارات به املاح واکنش دارن باید کاریش کرد
سنسوره مگنتم با این مدار عالی کار میکنه از خوب بودنه مدار شک ندارم مداره خوبیه
delta force جان تی ال طلا ۲۴ عیارو نمیزنه اصلا پالسیا به درد پیدا کردنه طلا ۲۴ عیار نمیخورن بیشتر طلاهایه قدیمیم ۲۴ عیار هستن شما یه مورد دستگاه پالسی دست ساز پیدا کن که طلا ۲۴ عیارو پیدا کرده ولی دقت کنی میبینی اهنو مفرقو فلزات اهنی خیلی با دقت پیدا میکنن تو تایپکا فلزیابیه پالسی بگرد ببین چندتا مورد کشف طلا داشتیم :-\
تنها فکر که من کردم مداراتی مثله توباکس و کوثر کنار هم مارو به هدفمون میرسونه حالا دوستان نظر دیگه ای دارن بگن تا بهترین راهو پیدا کنیم

پنج شنبه 30 مرداد1393 - 6:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان مشكل من هم همين اجسام كوچك هست چون خيلي مهم هستند بخصوص براي كساني كه اول ردياب ميزنند به نظر من دوستان هم بايد توباكس و هم سكه ياب داشته باشند و با هر دو منطقه رو كاوش كنند
البته اگه يك پالسي خوب باشه بهتر هست چون هردستگاه نياز به اپراتوري خوب و با تجربه داره و براي هر كدوم از اين فلزياب ها كلي وقت لازم هست تا حرفه اي شوي بخصوص براي ردياب زني
براي تفكيك هم در عمق كم vlf خوبه

پنج شنبه 30 مرداد1393 - 6:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سهيل جان اين هم فايل اصلي كه با نرم افزار sprint layout 5.0 باز ميشه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 30 مرداد1393 - 9:39pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 118 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 ... 12  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: khoshkhahi1 , mikimaus , zagalo16 و 115 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure