انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 9:22am

پاسخ به موضوع  [ 118 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 ... 12  بعدی
 فلزيابي متفاوت 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

برای حساسیت به طلای عیار 24 باید چند مساله رعایت بشه.
یکی اینکه تنظیم دیلی کمتر گذاشته بشه تا در همون میکرو ثانیه های ابتدایی میرایی موج ؛ ارزیابی سیگنال صورت بگیره. طبیعتا این کار در صورتی ممکنه که خود لوپ هم به اندازه کافی سریع تخلیه بشه. پس هیچوقت نمیشه در پالسی ها از لوپ با سیستم معمولی برای طلای 24 جواب عالی گرفت! باید حتما لوپ سریع ترجیحا از نوع عنکبوتی ساخته بشه. از طرف دیگه تنظیم پایین دیلی میتونه باعث حساس تر شدن دستگاه به املاح و ذرات و شبهه فلزات بشه که این هم در نوع خودش بسته به نوع خاک منطقه میتونه دردسر ساز باشه!
راه دیگه افزایش فرکانس هست که باعث سنس بهتر طلا میشه و تا حدودی حداقل نیاز به لوپ مخصوص رو کمتر میکنه! اما ایراد این روش هم حساسیت به ذرات و فلزات ریزتر و همینطور نفوذ کمتر در خاک و البته مصرف باطری بالاست! در عین حال برای جبران حساسیت اضافی روی فرکانس بالا معمولا بهتره از لوپ بزرگتری استفاده بشه.
در مجموع به همه چیز در فلزیابی نمیشه همزمان دست پیدا کرد. خیلی از مسائل با یک مدار و یک نوع تنظیم در کنار هم قابل دستیابی نیستن. برای همین باید بسته به شرایط و هدف ؛ اپراتور تنظیمات مختلفی استفاده کنه.
سیستم توباکس هم در واقع نوعی وی ال اف و از نوع بالانس القایی هست. اون سیستم کلا به فلزاتی مثل طلا و روی که برای پالسی ها مشکل هستن اتفاقا بیشتر حساسیت داره و در عوض استیل رو ضعیف تر میزنه!!! اینها خواص فرکانسی در فلزیابی هستن. به همین دلیل شما هر چند تا پالسی بسازین تقریبا شبیه به هم عمل میکنن و هر چی وی ال اف هم بسازین باز مشابهت های رفتاری با هم دارن!

چهارشنبه 28 مرداد1393 - 1:54am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس حميد عزيز منطقه ما ذرات آهني زياد داره چون كوهستاني هست چندين بار هم با دوستم دستگاه تصويري روور سي دولوكس وچندين دستگاه آلماني خوب آورديم تا اسكن كنيم ولي خوب جواب ندادند :(( :(( :((
الان ديگه من به فلزيابهاي صوتي كه عمق نفوذ زياد و لوپ بزرگ فكر ميكنم به همين خاطر هست كه من روي مدارهاي زيادي كار ميكنم بلكه گره از مشكلم باز بشه :YMPRAY:

چهارشنبه 28 مرداد1393 - 2:01am
مدیر کل
مدیر کل

ناصر جان اشتباه نکن! حذف ذرات آهنی با مدار پالسی بخودی خود ممکن نیست! تنها راه استفاده از لوپ های بزرگتر و صد البته روش صحیح شیلد کردن لوپ هست! شیلد رو اصلا دستکم نگیرین. شیلد کردن لوپ یکی از مهمترین کارهایی هست که منجر به حذف تقریبی ذرات فلزی موجود در سطح خاک میشه. بهترین چیزی هم که برای شیلد لوپ استفاده میشه یک غیر فلز رساناست تا روی فلزیابی دستگاه تاثیر منفی نذاره! تنها غیر فلز رسانا هم گرافیت هست! پس راه اصلی شیلد گرافیتی لوپ فلزیاب هست. همونطور که در تاپیک چنس بطور مفصل در موردش صحبت کردیم. اگر لوپ فلزیاب های شرکتهای معروف رو هم باز کنین مشاهده میکنین که دقیقا از ماده سیاه رنگی در داخل قالب لوپ استفاده شده که همون گرافیت هست و اگر با اهم متر روی این ماده تست کنین متوجه میشین که مقاومت کمی رو نشون میده.

چهارشنبه 28 مرداد1393 - 2:11am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
ناصر جان اشتباه نکن! حذف ذرات آهنی با مدار پالسی بخودی خود ممکن نیست! تنها راه استفاده از لوپ های بزرگتر و صد البته روش صحیح شیلد کردن لوپ هست! شیلد رو اصلا دستکم نگیرین. شیلد کردن لوپ یکی از مهمترین کارهایی هست که منجر به حذف تقریبی ذرات فلزی موجود در سطح خاک میشه. بهترین چیزی هم که برای شیلد لوپ استفاده میشه یک غیر فلز رساناست تا روی فلزیابی دستگاه تاثیر منفی نذاره! تنها غیر فلز رسانا هم گرافیت هست! پس راه اصلی شیلد گرافیتی لوپ فلزیاب هست. همونطور که در تاپیک چنس بطور مفصل در موردش صحبت کردیم. اگر لوپ فلزیاب های شرکتهای معروف رو هم باز کنین مشاهده میکنین که دقیقا از ماده سیاه رنگی در داخل قالب لوپ استفاده شده که همون گرافیت هست و اگر با اهم متر روی این ماده تست کنین متوجه میشین که مقاومت کمی رو نشون میده.

پس اگه اينطوريه كه من خودم با دستگاه هاي شركتي چندين بار از منطقه اسكن گرفتم اونقدر سنگ واملاح داره كه اصلا تصوير بدرد نميخوره لوپ اونها كه استاندارد هست :-?
پس چرا همان دستگاه در مغان جواب ميده ولي منطقه ما ادا در مياره
از دوستاني كه با مشكل من برخورد كرده اند لطفا راهنماييي كنند كدوم دستگاه در منطقه كوهستاني پر از سنگلاخ و ذرات خوب جواب ميده :-?

چهارشنبه 28 مرداد1393 - 2:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

من که از فلزیابایه پالسی زده شدم به این مدارم به خاطر فرکانسش علاقه مند شدم که بازم خوردیم به بن بست :ymsigh:
به نظره من برایه پیدا کردنه دفینه فقط به توباکس میشه اعتماد کرد مهندس حمید خیلی عزیزی ۱ ساله توباکسو ساختم تازه فهمیدم چه مداره خوبیه
مهندس حمید کوثر به طلا ۲۴ عیار واکنش خوبی داره؟به جز توباکس چه مداری طلا ۲۴ عیارو خوب میزنه ؟تمامه مدارات vlf چنین واکنشی به طلا دارن؟
مدارات tr چی اونا واکنشون به طلا خوبه؟توباکس چه خطاهای داره میشه ؟ خطاهاشو کم کرد؟ببخشید که زیاد سوالاتم زیاد شد
پس نتیجه اخر من این شد برای پیدا کردنه طلا پالسیا بدرد

چهارشنبه 28 مرداد1393 - 2:38am
مدیر کل
مدیر کل

ناصر جان کدوم فلزیاب شرکتی؟ چه نوع تصویری؟ فلزیاب که تصویری نمیشه همش الکیه خودت هم میدونی! :D در سیستم فلزیابی فقط میشه یک دیتالاگر اضافه کرد که برای اسکن یک محوطه و اهداف بزرگ تا حدی کاربرد داره. مثل کاری که لورنز انجام داده. ولی برای پیدا کردن دفینه های معمولی دیتالاگر تقریبا بلا استفادست! اگر هم منظور شما صرفا یک ال سی دی گرافیکی باشه که بیشتر جنبه زیبایی داره و کار خاصی نمیکنه. سایر سیستمهای غیر فلزیاب هم در چنین شرایطی خطاشون کم نیست. به جز سیستم زمین شناسی که اون هم فقط حفره رو خوب نشون میده!
منظور من از شیلد صرفا برای حذف ذرات ریز فلزی و همینطور اثرات نویزی که در زمین وجود دارن بود. وگرنه سنگهای خاص با روش شیلد قابل حذف نیستن! از این گذشته منظور بنده هم از لوپ شرکتهای بزرگ بیشتر لوپ مینلب و گرت بود که بهترین کیفیت رو در میان بقیه سازندگان فلزیاب دارن. دستگاههای شرکتی که توی ایران ساخته میشه که اکثرا بدرد نمیخورن. کلا فکر نمیکنم دستگاه خوب و واقعا کارا رو به این راحتی اجازه بدن وارد بشه!

چهارشنبه 29 مرداد1393 - 4:09am
مدیر کل
مدیر کل

mamad13 عزیز تازه شما به حرف 1 سال پیش من رسیدین! من بارها عرض کرده بودم تناقضاتی در سیستم فلزیابی وجود داره که به ویژه برای سنس طلا کار رو دشوار میکنه! موضوع هم اینجاست که ما فلزیابی میخوایم عمق بالا بزنه و طلا رو عالی بزنه و ذرات و املاح رو هم نزنه! خب چنین چیزی وجود نداره. حداقل با تکنولوژی ساده موجود در این مدارات اصلا نمیشه بهش رسید.
توباکس ساشو هم سیستم TR هست و از فرکانس وی ال اف استفاده میکنه. مشابه بسیاری از سایر وی ال اف هاست. حساسیت اینها به طلا بسیار خوبه. ولی حساسیتشون به املاح هم بالاست. وی ال اف های معمولی که عمق کارشون به بیش از 2 متر نمیرسه و مشکل اساسیشون همین هست. کوازار هم جزو همونهاست و اصولا باید سنس خیلی خوبی برای طلا داشته باشه و علاوه بر اون تفکیک خوبی هم داره. هر چند ساخت مشکل و لوپ پیچیده در کنار عمقزنی پایینش ارزش ساختش رو جهت دفینه یابی بشدت پایین میاره و عملا به عنوان یک سکه یاب خوب میشه بهش توجه داشت.
اما سیستم توباکس با وجود داشتن فرکانس وی ال اف ؛ بدلیل حالت فرستنده و گیرنده ای که داره برد نهایی بسیار بالایی داره و میشه تا 8 متر برای اهداف بسیار بزرگ روش حساب کرد. تفکیک هم نمیتونه داشته باشه. مساله توباکس هم اینه که برد بالاش برای اهداف خیلی بزرگ بدست میاد. وگرنه یک فلز 50 سانتی رو بین 3 تا 4 متر بیشتر نمیزنه. البته اگر بخواین با ثبات باشه باید قدرتش رو کم کنین! عملا برای چنین هدفی یک پالسی با لوپ 1 متری جواب مشابهی میده. حالا این اگر به طلا حساس هست به املاح هم حساس تره و پالسی که کمتر به املاح حساسه به طلا کمتر حساسیت داره! پس مشاهده میکنین که همزمان نمیشه به همه چیز رسید. :D

چهارشنبه 29 مرداد1393 - 4:19am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام روشيك جان ميبينم كه آنلاين هستين
ميخواستم در مورد اين مدار نظر بدين واينكه اين مدار رو شما ساختين؟چه جوابي داد ؟
آخه در انجمن ايرانپالس در تاپيكش گفته بودين كه ميسازينش :-?

چهارشنبه 29 مرداد1393 - 11:40am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mamad13 نوشته است:
من که از فلزیابایه پالسی زده شدم به این مدارم به خاطر فرکانسش علاقه مند شدم که بازم خوردیم به بن بست :ymsigh:
به نظره من برایه پیدا کردنه دفینه فقط به توباکس میشه اعتماد کرد مهندس حمید خیلی عزیزی ۱ ساله توباکسو ساختم تازه فهمیدم چه مداره خوبیه
مهندس حمید کوثر به طلا ۲۴ عیار واکنش خوبی داره؟به جز توباکس چه مداری طلا ۲۴ عیارو خوب میزنه ؟تمامه مدارات vlf چنین واکنشی به طلا دارن؟
مدارات tr چی اونا واکنشون به طلا خوبه؟توباکس چه خطاهای داره میشه ؟ خطاهاشو کم کرد؟ببخشید که زیاد سوالاتم زیاد شد
پس نتیجه اخر من این شد برای پیدا کردنه طلا پالسیا بدرد

ممد عزيز اين هم ديگه از اون حرفهاست
داداش كي گفته پالسيها بدرد نميخورند
اگه اونطوري باشه كه هيچ كس نمياد پولش رو به لورنز بده :-?
شما قيمت tm808 رو با لورنز x5 مقايسه كن همه چي دستت مياد X_X

چهارشنبه 29 مرداد1393 - 11:46am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
ناصر جان کدوم فلزیاب شرکتی؟ چه نوع تصویری؟ فلزیاب که تصویری نمیشه همش الکیه خودت هم میدونی! :D در سیستم فلزیابی فقط میشه یک دیتالاگر اضافه کرد که برای اسکن یک محوطه و اهداف بزرگ تا حدی کاربرد داره. مثل کاری که لورنز انجام داده. ولی برای پیدا کردن دفینه های معمولی دیتالاگر تقریبا بلا استفادست! اگر هم منظور شما صرفا یک ال سی دی گرافیکی باشه که بیشتر جنبه زیبایی داره و کار خاصی نمیکنه. سایر سیستمهای غیر فلزیاب هم در چنین شرایطی خطاشون کم نیست. به جز سیستم زمین شناسی که اون هم فقط حفره رو خوب نشون میده!
منظور من از شیلد صرفا برای حذف ذرات ریز فلزی و همینطور اثرات نویزی که در زمین وجود دارن بود. وگرنه سنگهای خاص با روش شیلد قابل حذف نیستن! از این گذشته منظور بنده هم از لوپ شرکتهای بزرگ بیشتر لوپ مینلب و گرت بود که بهترین کیفیت رو در میان بقیه سازندگان فلزیاب دارن. دستگاههای شرکتی که توی ایران ساخته میشه که اکثرا بدرد نمیخورن. کلا فکر نمیکنم دستگاه خوب و واقعا کارا رو به این راحتی اجازه بدن وارد بشه!

مهندس حميد كي گفته تصويري الكيه
صاحب دستگاه يك قبر رو در منطقه مغان اسكن كرده بود كه روش سنگ داشت و زيرش يك بارطلا كه داخل ظرف سفالي بوده و حتي يون طلا كه اطراف سنگ به بيرون نشت كرده بود ودر تصوير مشخص بود رو بهم نشون داد دستگاهش هم از نوع rover c dolux بود
من خودم با دستگاه جمس okm كه سنسور دار بوديك نوع پودر نقره اي رنگ رو از 180 سانتيمتري بيرون آوردم كه تا بحال با فلزيابهاي صوتي هيچ موفقيتي بدست نياورده ام :((

چهارشنبه 29 مرداد1393 - 12:02pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 118 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 ... 12  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 123 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure