انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 11:11am

پاسخ به موضوع  [ 118 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 12  بعدی
 فلزيابي متفاوت 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

چرا فرکانس کاری مدار اینقدر بالاست اینجوری به فلزاته سنگین واکنشه بالایی داره ولی تو خاک نفوذش خیلی کم میشه
اول بهتر نیست مدارو شبیه سازی کنیم بعد بسازیم؟

سه شنبه 28 مرداد1393 - 7:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mamad13 نوشته است:
چرا فرکانس کاری مدار اینقدر بالاست اینجوری به فلزاته سنگین واکنشه بالایی داره ولی تو خاک نفوذش خیلی کم میشه
اول بهتر نیست مدارو شبیه سازی کنیم بعد بسازیم؟

سلام ممد عزيز
اين مدار براي لوپهاي بزرگ يك در يك و 2 در 2 كارايي بهتري داره و براي عمق زني طراحي شده فركانسش هم بايد بالا باشه تا حساسيت ميدان مغناطيسي و پسماند لوپ به فلزات نسبتا كوچكتر خفظ بشه شما نگران نفوذش نباش كه داراي دو مد نفوذ هم براي زمينهاي مرطوب ونرم وهم براي زمينهاي سخت و خشك داره
فركانس روي نفوذ تاثير كمتري داره تا عرض پالس اگه عرض پالس رعايت بشه با فركانس 500 هرتز ميتوان عمق نفوذ خوبي داشت :YMPEACE:

سه شنبه 28 مرداد1393 - 7:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

من که از مدار خوشم اومده اگه واقعا با این فرکانس کار کنه طلارو خیلی خوب میزنه کمکی از دسته من بر بیاد من در خدمتم ناصر جان من برم شبیه سازیش کنم :D

سه شنبه 28 مرداد1393 - 7:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مدار احتمال خیلی زیاد جواب میده ولی باید واسه j113 جایگزین پیدا کنیم فکر کنم کمیاب باشه.ناصر جان تا حالا کسی مدارو ساخته؟فیلمی از کار کرده مدار داری؟

سه شنبه 28 مرداد1393 - 8:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نه داداش من از شما ناراحت نيستم از شما به ما رسيده

سه شنبه 28 مرداد1393 - 9:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ناصر جان تلاش شما برای پیدا کردن یک مدار مناسب ستودنیست .
بهتون تبریک میگم . انشااله موفق باشید .
مدار خوبی به نظر میرسه ، نه تنها بیس mdl دیجیتاله بلکه احتمالش زیاده بیس بسیاری از دستگاههای موفق بازار باشه .
مهندس جان ، در هرصورت به توان و دانش خودت اطمینان داشته باش و با صبر ، حوصله و پشتکار به کارت ادامه بده تا حسن نیت شما به کاربران اثبات بشه .
شما مهندس تسلای ، سایت فلزجو هستی .

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

سه شنبه 28 مرداد1393 - 9:51pm
مدیر کل
مدیر کل

در مورد ترانزیستور J113 باید عرض کنم اینم یکی از فت هایی بود که ما مشابهش رو در توباکس ساشو داشتیم! در واقع میشه با رعایت ترتیب پایه ها طبق دیتاشیت از ترانزیستورهای PN4393 یا 2N4393 هم استفاده کرد. البته همشون کمیاب هستن!
من یادم هست دو سال پیش که روی توباکس کار میکردیم هیچکدوم زیاد پیدا نمیشد! اما به لطف توباکس و سفارشات مکرر الان اگر به سایت پایا الکترونیک تشریف ببرین میبینین همه این شماره ها از جمله J113 اصلی رو داره! :D پس بهتره شماره اصلی رو بگیرین چون مشابهاتش هم در بازار راحت پیدا نمیشه.

سه شنبه 28 مرداد1393 - 10:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mamad13 نوشته است:
مدار احتمال خیلی زیاد جواب میده ولی باید واسه j113 جایگزین پیدا کنیم فکر کنم کمیاب باشه.ناصر جان تا حالا کسی مدارو ساخته؟فیلمی از کار کرده مدار داری؟

ممد عزيز
از فلزياب deepers كه فيلم تست در يوتيوب زياده ومطمعنن خيلي از شركت هاي فلزياب در كشورمون ساخته اند وبهينه اش كرده اند
ولي هيچ وقت نمياند نونشون رو آجر كنند واطلاعات ساختش رو بزارند پس بايد خودمون روي مدار كار كنيم
فعلا كه من قطعاتش رو ندارم ولي تا نسازم وشكل موجهاش رو بررسي نكنم نميتونم زياد روش نظر بدم دارم شماتيكش بررسي ميكنم

سه شنبه 28 مرداد1393 - 11:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ناصر جان اول باید مدارو بسازیم ببینیم در چه حده از همه مهمتر ایا فلزات با ارزشو تو عمق میزنه اگه نزد میشه همین تی ال خودمون :D
بیشترفلزیابها به طلا ۲۴ عیار واکنش خیلی خیلی ضعیفی دارن به جز توباکس ساشو که واکنشش خوبه ولی تنظیم و حملش سخته به همین خاطر باید مدارو با طلایی ۲۴ عیار تست کرد اگه این مدار یه سکه طلایه۲۴ عیارو رو تو ۴۰ سانتی یزنه واقعا محشره من با تی ال رفتم بیابون یه سکه ۲۴ عیارو باید میکردی تو لوله لوپه تا میزدش کلونم به زور از ۱۵ سانتی میزد و خیلی دیگه از دستگاهها همین جوری بودن البته اینارو نگفتم که این مدار اینجوریه بلکه برعکس به نظر من این مدار باید به فلزات با ارزش واکنش خوبی داشته بشه

چهارشنبه 28 مرداد1393 - 12:20am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درسته اكثر فلزيابهاي فركانس پايين حساسيت كمي نسبت به طلا دارند درسته كه ذرات رو رد ميكنند به همان اندازه طلا رو هم ردميكنند كه اين در كاوش خيلي مهمه علت اينكه خيلي ها طرفدار لورنز x5 هستند همين حساسيت بالاي لورنزنسبت به طلا هست
البته با تنظيم ديلاي ميشود حساسيت فلزياب را به طلا زياد كرد هر چه كه نمونه برداري از اول شيب ميرايي لوپ باشه به همان نسبت به طلا حساستر ميشه مسئله فركانس هم خيلي تاثير گزار هست علت حساسيت زياد توباكس هم همين مورد فركانس هست كه فكر ميكنم بايد 11 كيلو هرتز در توباكس باشه :-?

ل113 , 4070 هم در زمينه حساسيت به طلا نقش مهمي دارند بايد سرعت كليد زني آنقذر زياد باشه تا نمونه هايي كه توسط آن گرفته ميشه كاملا واضح باشند كه براي ل113 فكر ميكنم دقت تا 6ميكرو ثانيه هست در tlاين نمونه گيري با lf398 هست كه فكر ميكنم سرعتش پايين تر باشه همين ل113 خودش خوبه
براي چنس هم به نظر من آقاي اندي يكمي بي انصافي كرده در برنامه نويسي
چون نرخ ارسال داده ها با ads7816 با 16كيلو بايت در ثانيه هست كه ميتونست در هنگام شبيه سازي سمپل ها در برنامه فلزياب را تا چندين برابر بيشتر به طلا حساستر بكنه واما در mdl كه طراحش واقعا مخه اين نرخ ارسال با ad7714 برابر با 24 كيلو بايت بر ثانيه هست وچون برخلاف چنس كه از پرو توكل ارتباطي سريال در اون استفاده شده اگه ارتباطش با ميكرو به صورت پارالل باشه كه ظاهرا اينطوري هست واون دوتا ميكرو 18 پايه در mdl بد جوري من روسردر گم كرده اند وكار 4070 رو بعهده دارند يقينا بايد با ميكرو اصلي ارتباط پورتي داشته باشند :-? وطراح ديگه از بين 40 تا پايه ميكرو كم آوره وديگه مجبور به استفاده از لچ براي السيدي شده وسرعت ارسال داده فوق العاده زياد ميشه كه ديگه بايد ديتا رو پورتي بخونه و اگه 12مد فيلترينگ كه داخل ad7714 هست راه اندازي درست بكنه كه غوغا ميكنه @-)

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 28 مرداد1393 - 12:43am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 118 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 12  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 191 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure