انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 8:09am

پاسخ به موضوع  [ 375 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 28 , 29 , 30 , 31 , 32 , 33 , 34 ... 38  بعدی
 TL12000 دیجیتال 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

mamad13 نوشته است:
دوستان کسی سنسور تی ال نساخته اگه ساختید چرا اعلام نتیجه نمیکنید؟

آقا محمد بنده تازه امروز فريت 3 سانتي رو تهيه كردم و قراره انشاا.. بسازم خبرشو بهتون ميدم محمدآقا ، از اينكه پيگير كار و نتيجه دوستان هستي سپاسگذارم برادر ، درضمن چطور بايد با اين سنسور ولومهارو تنظيم كرد ؟ @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 3 شهریور1393 - 11:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهدی جان باید عقربه میترو وسط بزاری و اهنربا بهش نزدیک کنی ولی واسه کار حرفه ای باید مدار در حالت تیک تیکه نسبتا تند باشه تا بهترین بردو داشته باشید

سه شنبه 3 شهریور1393 - 12:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

منم مداره دیجیتالو ساختم تا ببینم مشکلش یه که بدون مشکل بالا اومد وکار کرد ولی حیف یه اتصالی رخ داد و میکرو سوخت اما تو همون ۵ دقیقه ای که مدار کار کرد یه چیزایی دستگیرم شد این مدار میتونه ولومه تی ال حذف کنه j3 و j2 دکمه کم کردنه ترشهولده که دوستانی که مدارو به تی ال وصل کردن بایدرو این قضیه کار کنن منم دوباره مدارو راه میندازم به قسمت اسپیکرم یه بلند گو وصل کنید تا صدا داشته باشیم بعد ازنصب مدار صدا قطع میشه

سه شنبه 3 شهریور1393 - 1:54am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درسته. بعد از نصب مدار صدا قطع میشه و عملا واکنشی تو مدار دیجیتال نسبت به کاهش و افزایش صدا دیده نمیشه. یعنی رو صفحه چیزی کم و زیاد نمیشه. فقط با اون پتانسیومتر میتونی حساسیتش رو به سیگنال صوتی که از تی ال دریافت میکنه تنظیم کنی. وقتی نقطه in+ رو به پایه بیزر میزنم واکنش بهتره. این پایه به پایه 3 آیسی 331 وصله. در ضمن من یه بیزر هم گذاشتم تو قسمت اسپیکر مدار دیجیتال. ولی بازم وقتی دو تا مدار به هم وصله ( یعنی به پایه 7 آیسی 331) از هیچکدوم صدا ندارم. گلادیاتور عزیز اگر امکان داره شما از رو تصویر به طور واضح اتصالات رو توضیح بدین. بلکه مشکل ما هم حل بشه. ممنونم ازت @};-

سه شنبه 4 شهریور1393 - 8:10am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
شما بعد از اتصال مدار دیجیتال به تی ال با پتانسیومتر ولتاژ مدار ال سی دی رو روی چند تنظیم میکنین؟
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

سه شنبه 4 شهریور1393 - 9:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mamad13 نوشته است:
منم مداره دیجیتالو ساختم تا ببینم مشکلش یه که بدون مشکل بالا اومد وکار کرد ولی حیف یه اتصالی رخ داد و میکرو سوخت اما تو همون ۵ دقیقه ای که مدار کار کرد یه چیزایی دستگیرم شد این مدار میتونه ولومه تی ال حذف کنه j3 و j2 دکمه کم کردنه ترشهولده که دوستانی که مدارو به تی ال وصل کردن بایدرو این قضیه کار کنن منم دوباره مدارو راه میندازم به قسمت اسپیکرم یه بلند گو وصل کنید تا صدا داشته باشیم بعد ازنصب مدار صدا قطع میشه

سلام محمد جان پس شما ميگيد اين مدار باعث حذف يکى ازفولومها ميشه و حتی ميشه صدارو از مدار ديجيتال گرفت و بيزر روی مدار رو خارج کرد درسته ؟؟؟اما دوتا سوال هم من دارم آيا نمايشگر. باطری عمل ميکنه و سوال دوم با وجود اين مدار آيا لازم هست که ميتر نصب بشه يا خود مدار حکم يه ميتر رو هم داره و سوال بعدی در رابطه با j1و j2هستش که آيا با اين دو کليد مدار روی آستانه قرار ميگيره يا با ولوم ؟؟؟؟

سه شنبه 4 شهریور1393 - 9:38am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اينجاست که بايد دوستمون MA-123 به بچه ها کمک کنه احتمال ميدم ايشون سورس برنامه رو دارن و احتمالا برنامه نويسی هم بلد هستش اگه بزرگواری کنن و توضيحات کامل رو ارائه بدهند واقعا ممنون ميشيم چون از نظر من تی ال و چنس تنها مدارات پالسی پی آی انجمن هستند که قدرت قابل قبولی دارند
ياحق

سه شنبه 4 شهریور1393 - 9:55am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
آرش جان منم با شما موافقم و امیدوارم MA-123 عزیز کاربران این انجمن رو از اطلاعات خوبشون بی بهره نذارن.
همگی موفق باشین.
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

سه شنبه 4 شهریور1393 - 10:11am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان منم سنسور رو درست کردم. فقط خواهش میکنم اگر کسی در مورد تنظیمات مدار وقتی که این سنسور بهش وصله توضیح بده. ممنون میشم @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 4 شهریور1393 - 9:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان من سنسور مگنومتر رو تست کردم. البته توی خونه و بعد از جاگذاری تو لوله پلیکا و در حضور تیر آهن های سقف و کف و نویز های بی امان لامپ های کم مصرف و تلویزیون و بلند گوهای سینمای خانگی که تو خونه پخش شدن و خودشون میدان مغناطیسی دارن . نتیجه این بود که دقیقا مثل فیلمی که دوستمون گذاشتن عمل میکنه و یه آهنربای همون اندازه ای رو تو همون متراژ فیلم سنس میکنه . انشاا... چند روز دیگه که دستگاه رو تموم کردم و بیرون بردم نتیجه تست هامو میذارم. بلکه بتونه حفره بزنه و کارایی داشته باشه . اگر در مورد مدار دیجیتال هم کسی به نتیجه ای رسیده لطفا ارائه کنه . من هنوز نمیدونم برای دادن سیگنال به این مدار از چه اتصالاتی استفاده کنم . ممنون @};- @};- @};-

چهارشنبه 5 شهریور1393 - 10:41pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 375 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 28 , 29 , 30 , 31 , 32 , 33 , 34 ... 38  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 195 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure