انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 10:12am

پاسخ به موضوع  [ 375 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 ... 38  بعدی
 TL12000 دیجیتال 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: felezjoo
حمید نوشته است:
دوستان خواهشا دقیق و درست همدیگه رو راهنمایی کنین تا طرف مقابل گمراه نشه! حالا این نکته کنتراست مساله عمومی بود که من میدونستم وگرنه اگر در جزئیات مخصوص به یک مدار باشه و اینجوری راهنمایی صورت بگیره که واویلا! :D
ببینید در ال سی دی های 16 در 2 پایه شماره 3 ال سی دی مربوط به کنتراست یا همون درجه سیاهی نوشته های ال سی دی هست. شما این پایه 3 رو باید توسط یک پتانسیومتر مثلا 5 کیلو یا بیشتر به زمین مدار وصل کنین. بعد هم موقع کار جوری تنظیمش میکنین که کنتراست مطلوب شما باشه. یعنی نه زیاد پررنگ نشون داده بشه و نه کم رنگ.
بک لایت یا نور پشت صفحه هم اصلا ربطی به این پایه ها نداره! نور با پایه 15 و 16 کنترل میشه. پایه 15 مثبت هست و 16 هم باید به زمین وصل بشه. برای تنظیم نور هم میشه از یک پتانسیومتر 5 کیلو بین پایه 15 و ولتاژ 5+ ولت استفاده کرد.
دقت کنین منظور از استفاده از پتانسیومتر در هر دو قسمتی که عرض شد به صورتی هست که کافیه از سر وسط و یکی از سرهای کناری پتانسیومتر استفاده بشه. سر سوم میتونه آزاد باشه یا به سر وسط متصل بشه.

پس حدس خودمم درست بود که پایه 3 هست اما من این پتانسیومتر رو بین پایه های 3 و 5 قرار میدادم ممنون مهندس جان

gladyator_089

آخرین بار توسط gladyator_089 در دوشنبه 13 مرداد1393 - 5:24pm ویرایش شده است، در کل 2 بار ویرایش شده است.

دوشنبه 13 مرداد1393 - 5:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

simins نوشته است:
سلام بچه ها من این مدار ساختم مداردیجیتال دوست عزیز مون خیلی از نکته های مهمو نگفته .شمادرغیر این صورت نمیتونید راه اندازی کنید مدارو یا بایدبه علم میکرو تسلط باشید بدونید چه عیب های گذاشته شده .من کمکتون میکنم راهش بیندازید ولی کلا طراحی ناقصیه

سلام دوست عزیز میشه نواقصات رو بفرمایین؟ :)

gladyator_089

دوشنبه 13 مرداد1393 - 5:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بنده نیز 100% با این دوستمون موافقم. \M/ دوستان انشا الله که موفق بشید و اونی بشه که میخوایید. ولی اوناییکه تیمهای مجرّب ساخت این نوع دستگاهها رو دارن و با حساسترین سنسورها مگنتومترهای چند سنسوره میسازن دستگاهاشون مفت هم نمی ارزه. مثلاً همین 4-3 شب پیش به اصرار یه بنده خدایی که یدونه ازون چند سنسورای 8-7 هزار یورویی از آلمان وارد کرده بودن بردمش یه تست میدانی معرکه و بهش اثبات شد که تا حالا (6ماه)علّاف اندر علّاف بوده. [/quote]
سلام دوست عزیز شما چطوری تست گرفتید که فهمیدید یارو 6 ماه الاف بوده میشه روشش رو بگی و اینکه یعنی سنسور جناب محمد 13 هم بدرد نمی خوره بنده خدا گفت خودم تست گرفتم خوب حفره زده که این یعنی چی؟ ;;)

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

دوشنبه 13 مرداد1393 - 8:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان عزیز حالا این سنسور جواب بده یا نه بسازید ضرر نداره فوقش 10 هزار تومان خرج بشه دیگه. فعلا که دونفر ناشناس اومدند گفتند عضو تازه وارد هستند . که نیستند من تا حدودی میشناسمشون :D با این سنسور کار کردند جواب نداده که مشخص هستش نیتشون چیه! نا امید کردن دوستان که فروشنده هستند نمی خوان لو بره :D پس بسازید تست بگیرید من هم تا چند روز دیگه قطعات رسید اماده میشه تست میگیرم نتیجه رو اعلام میکنم

دوشنبه 13 مرداد1393 - 8:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

asadof نوشته است:
بنده نیز 100% با این دوستمون موافقم. \M/ دوستان انشا الله که موفق بشید و اونی بشه که میخوایید. ولی اوناییکه تیمهای مجرّب ساخت این نوع دستگاهها رو دارن و با حساسترین سنسورها مگنتومترهای چند سنسوره میسازن دستگاهاشون مفت هم نمی ارزه. مثلاً همین 4-3 شب پیش به اصرار یه بنده خدایی که یدونه ازون چند سنسورای 8-7 هزار یورویی از آلمان وارد کرده بودن بردمش یه تست میدانی معرکه و بهش اثبات شد که تا حالا (6ماه)علّاف اندر علّاف بوده.
سلام دوست عزیز شما چطوری تست گرفتید که فهمیدید یارو 6 ماه الاف بوده میشه روشش رو بگی و اینکه یعنی سنسور جناب محمد 13 هم بدرد نمی خوره بنده خدا گفت خودم تست گرفتم خوب حفره زده که این یعنی چی؟ ;;)

بردمش روی محلی که 10 سال پیش در عمق 3 متری پیت 17 کیلویی پر از فلز دفن کرده بودیم و بعدش رو جاییکه زیرش چاه بود هیچکدومشو نتونست نشون بده با اون سیستم ارسال بلوتوث و لبتاپ و برنامه با کیفیتش و.... نتیجه= 0 بود.
فقط اگر میچسبوندیمش به آهنای بزرگ یه چیزایی مینداخت و...
بنده نگفتم که سنسور آقا محمد کار نخواهد کرد. منظورم این بود که اوناییکه یه تیم مهندسین وارد و حرفه ا ی دارن وکارشون اینه و پروبهای چند سنسوره میزنن، اونم آلمانیش همگی سیستماشون در یافتن آنومالیهای زمین عاجزند و شانسی و گاهاً یه چیزایی میندازن. اونوقت یک چنین چیزی جای خود داره. یعنی فکر نکنم نتیجه کار به درد عملیات جدی و مهم بخوره. انشا الله که اشتباه کنم.

دوشنبه 13 مرداد1393 - 9:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ولي من فكر ميكنم سنسور مگنت آقا مجمد درسته وجواب ميده
شك نكنين و با حوصله بسازين :YMPEACE:

دوشنبه 13 مرداد1393 - 10:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
mohandes1 نوشته است:

like :ymhug:

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

دوشنبه 13 مرداد1393 - 10:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mohandes1 نوشته است:

اقا ناصر من هم زیاد امیدوار نبودم ولی چون که اقا محمد گفتند خودشون تست کردند و جواب گرفتند دارم میسازم من امروز هسته فریت رو سفارش دادم یه دونه 5 هزار تومان از اصفهان امروز پست کردند :D

دوشنبه 13 مرداد1393 - 10:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جناب simins ما همچنان منتظر بیانات شما هستیم

gladyator_089

سه شنبه 13 مرداد1393 - 12:16am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

من از تمام دوستان مخصوصا گلادیاتور برای اینکه اشتباه کردم تو پایه ها پوزش میطلبم
آره درسته تو پایه 3 ال سی دی وصل میشه X_X X_X X_X X_X

درسته ما فقریرا پول نداریم ولی دل داریم

سه شنبه 14 مرداد1393 - 4:01am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 375 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 ... 38  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 208 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure