انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 10:16am

پاسخ به موضوع  [ 375 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 ... 38  بعدی
 TL12000 دیجیتال 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

mahmood51 نوشته است:
H.S.P نوشته است:
سلام دوستان
من تازه با این انجمن اشنا شدم با تجربه ای که توی کار با مگنومترها داشتم بنظرم زیاد وقتتون روبابت ساخت مگنومترها هدر ندید بهتره . چوه کارایشون در دفینه یابی زیاد نیست.

بنده نیز 100% با این دوستمون موافقم. \M/ دوستان انشا الله که موفق بشید و اونی بشه که میخوایید. ولی اوناییکه تیمهای مجرّب ساخت این نوع دستگاهها رو دارن و با حساسترین سنسورها مگنتومترهای چند سنسوره میسازن دستگاهاشون مفت هم نمی ارزه. مثلاً همین 4-3 شب پیش به اصرار یه بنده خدایی که یدونه ازون چند سنسورای 8-7 هزار یورویی از آلمان وارد کرده بودن بردمش یه تست میدانی معرکه و بهش اثبات شد که تا حالا (6ماه)علّاف اندر علّاف بوده.

با سلام
خوب به هرحال براي كساني كه پولهاي آنچناني ندارن تا دستگاه هاي گرون قيمت بخرن ، ستون به ستون فرجه ، فقط سختي بيشتري بايد متحمل بشن تا به موفقيت برسن ، اين روش مگنومتر هم به نوع خودش درانجمن تازگي داره و بايد توسط دوستان علاقه مند ساخته و تجربه بشه تا انشاا.. نتايج مورد بررسي و مشورت قرار بگيره تا كمكي به همه پژوهشگران عزيز بشه @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 12 مرداد1393 - 9:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: felezjoo
سلام جناب MA-123
من مدار دیجیتال رو درستش کردم و کار میکنه اما تیرگی نوشته ها خیلی زیاده ، برای تنظیم این تیرگی چیکار باید کرد

gladyator_089

یکشنبه 12 مرداد1393 - 11:29pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان
دوست من gladyator_089 مقاومتهارو چک کن چیزی اشتباه نزدی
مدار خودم صفحه 5هستش یه نگاه بهش بنداز

یکشنبه 12 مرداد1393 - 11:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اینم از مدار من
جناب MA-123 من مدارو چک کردم در عکسی هم که گذاشتم میتونین ببینین که تیرگی نوشته به قدری زیاده که نوشته ها به زور خونده میشه
مهندس حمید به نظر شما برای رفع این مشکل چیکار کنم؟ :((

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

gladyator_089

دوشنبه 13 مرداد1393 - 9:44am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اساتید ببخشید در حضور شما نظر میدم :D
گلادیاتور جان پایه شماره 1 و 16 ال سی دی مربوط به بک لایت و رنگ ال سی دیه
که میتونی از یه پتاسیومتر یا یه مقاومت برا کم کردن رنگ یا بک لایت ال سی دی استفاده کنی
موفق باشی

درسته ما فقریرا پول نداریم ولی دل داریم

دوشنبه 13 مرداد1393 - 9:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مرسی اهورا جان
من فک میکردم که رنگش با پایه های 3 و 5 تنظیم میشه و پتانسیومتر رو به اون پایه ها زدم ج نداد

gladyator_089

دوشنبه 13 مرداد1393 - 9:58am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نه به پایه 16 باید وصل کنی
اگه تو فایل میتر یا فانکشن بهنام هم دقت کنی میبینی یه پتاسیومتر برا بک لایت گذاشته و یه پتاسیومتر برا رنگ ال سی دی گذاشته
که بک لایت ال سی دی به پایه شماره یک و برا رنگ به پایه شماره 16 وصل میشه
امیدوارم که درست شه
من کلاسم شروع باید برم فدا مدات عصر میام نتیجشو میبینم

درسته ما فقریرا پول نداریم ولی دل داریم

دوشنبه 13 مرداد1393 - 10:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

باشه تست میکنم ولی فک کنم رنگ و بکلایت رو بر عکس گفتین به هر حال میرم تست کنم ممنووووون داداش

gladyator_089

دوشنبه 13 مرداد1393 - 10:21am
مدیر کل
مدیر کل

دوستان خواهشا دقیق و درست همدیگه رو راهنمایی کنین تا طرف مقابل گمراه نشه! حالا این نکته کنتراست مساله عمومی بود که من میدونستم وگرنه اگر در جزئیات مخصوص به یک مدار باشه و اینجوری راهنمایی صورت بگیره که واویلا! :D
ببینید در ال سی دی های 16 در 2 پایه شماره 3 ال سی دی مربوط به کنتراست یا همون درجه سیاهی نوشته های ال سی دی هست. شما این پایه 3 رو باید توسط یک پتانسیومتر مثلا 5 کیلو یا بیشتر به زمین مدار وصل کنین. بعد هم موقع کار جوری تنظیمش میکنین که کنتراست مطلوب شما باشه. یعنی نه زیاد پررنگ نشون داده بشه و نه کم رنگ.
بک لایت یا نور پشت صفحه هم اصلا ربطی به این پایه ها نداره! نور با پایه 15 و 16 کنترل میشه. پایه 15 مثبت هست و 16 هم باید به زمین وصل بشه. برای تنظیم نور هم میشه از یک پتانسیومتر 5 کیلو بین پایه 15 و ولتاژ 5+ ولت استفاده کرد.
دقت کنین منظور از استفاده از پتانسیومتر در هر دو قسمتی که عرض شد به صورتی هست که کافیه از سر وسط و یکی از سرهای کناری پتانسیومتر استفاده بشه. سر سوم میتونه آزاد باشه یا به سر وسط متصل بشه.

دوشنبه 13 مرداد1393 - 3:20pm

سلام بچه ها من این مدار ساختم مداردیجیتال دوست عزیز مون خیلی از نکته های مهمو نگفته .شمادرغیر این صورت نمیتونید راه اندازی کنید مدارو یا بایدبه علم میکرو تسلط باشید بدونید چه عیب های گذاشته شده .من کمکتون میکنم راهش بیندازید ولی کلا طراحی ناقصیه

دوشنبه 13 مرداد1393 - 4:12pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 375 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 ... 38  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 207 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure