انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 30 اردیبهشت1403 - 6:20am

پاسخ به موضوع  [ 177 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 ... 18  بعدی
 تجزیه و تحلیل مدار tl 12000 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mohandes1 نوشته است:
كاوشگر جان اون مداري كه با دوستتون كار كردن فركانسش چنده كه ميتونه اجسام رو به صورت عمودي بهتر سنس كنه ؟
راستش من خودم از فلزيابهاي نت خسته شدم ميخوام مدار باارزشي طراحي كنم واون رو به تمامي دوستاني كه مثل بنده توانايي خريد دستگاههاي حرفه اي رو ندارند هديه بدم با تمام جزئيات ساخت
فروشنده ها هم اگه بسازند براي فروش ديگه با انصاف به هموطن هامون بفروشند :D

داداش ناصر
فرکانس رو فعلا رو 200 هرتز تنظیم کردیم خوب جواب داده فقط یه کم نویز داشت که اونم داره ایشالا حل میشه

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

دوشنبه 22 تیر1393 - 1:35am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

A.D.H1360 نوشته است:
ahriman نوشته است:
کاوشگر جان ببخشید ولی یکی 5/12 و یکی دیگش 3/26 کیلو اهم هستن :D

برای هر مدار باید مجزا تنظیم بشه چون من تو مدار دیگه 37kبرای all metal و47.5k برای تفکیک دارم

دوستان اون مولتي ترنها رابطه مستقيم با خازني دارند كه به پايه 8 و10 آيسي 4013 وصل ميشه شما اگه مقدار خازن رو تغيير بدين رنج تغييرات اونها هم عوض ميشه اگه خازن يكصدم هم تلرانس داشته باشه براي مدار اون تنظيمها بايد عوض بشه پس تنظيمات رو بايد به صورت عملي بالوپ مورد نظرتان به روش تجربه وخطا در بهترين حالتها تنظيم كنين چون كاليبره كردن مدارات آنالوگ خيلي سخت تر هست
اينطوري بگم اون خازن پالسهاي تريگر آيسي رو ميسازه كه اين پالسهاي تاخير يا همون ديلاي با هر لوپي يك نوع جواب رو ميدهند
شما ميتونين اون خازن رو 22 نانو فاراد بزنين بجاي 2.2 نانو فاراد
كه در اون صورت باد از مولتي ترنهاي 10 كيلو استفاده كنين دراين صورت تنظيم دقيقتر و ثبات فركانسي بهتري خواهيد داشت

آخرین بار توسط mohandes1 در دوشنبه 22 تیر1393 - 1:46am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

دوشنبه 22 تیر1393 - 1:38am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mohandes1 نوشته است:
arash99 نوشته است:
ببينيم با وجود اين فروشنده های چاپلوس اينبار اين مدار به کجا خواهد رسيد مثل مرد تا تهش بريد و اتحاد رو به اوج برسونيد تا اين يارو بزنه بسازه و . . . .

آرش جان چي بهم ميدي اگه كاري كنم كه 8 متر رو مثل mdl بزنه يك دست كتوشلوار شيك برام ميگيري :D شوخي :))

درسته میشه در قسمت پیش تقویت کننده مدار رو تقویت کرد ولی op-amp ها دارای فرمول و قواعد خواص خود هستند و هرگونه دستکاری محاسبه نشده می تونه مشکلات زیادی را به وجود بیاره که کاملا از چشم پنهان می مونه در ضمن تقویت بیش از حد باعث ایجاد پدیده برش سیگنال در خروجی میشه مثل کاری که من در دلتا پالس انجام دادم که برش سیگنالی داشتم :-?

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

دوشنبه 22 تیر1393 - 1:46am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان این هم از لیست مقاومتها
http://s5.picofile.com/file/8129965642/AHRIMAN.zip.html

درسته ما فقریرا پول نداریم ولی دل داریم

دوشنبه 22 تیر1393 - 1:49am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

asadof نوشته است:
mohandes1 نوشته است:
arash99 نوشته است:
ببينيم با وجود اين فروشنده های چاپلوس اينبار اين مدار به کجا خواهد رسيد مثل مرد تا تهش بريد و اتحاد رو به اوج برسونيد تا اين يارو بزنه بسازه و . . . .

آرش جان چي بهم ميدي اگه كاري كنم كه 8 متر رو مثل mdl بزنه يك دست كتوشلوار شيك برام ميگيري :D شوخي :))

درسته میشه در قسمت پیش تقویت کننده مدار رو تقویت کرد ولی op-amp ها دارای فرمول و قواعد خواص خود هستند و هرگونه دستکاری محاسبه نشده می تونه مشکلات زیادی را به وجود بیاره که کاملا از چشم پنهان می مونه در ضمن تقویت بیش از حد باعث ایجاد پدیده برش سیگنال در خروجی میشه مثل کاری که من در دلتا پالس انجام دادم که برش سیگنالی داشتم :-?

اسد جان اين قصه سر دراز دارد جسارت نشه فكرنميكنم نياز به پيشتقويت باشه
موضوع سمپل گيري با آيسي 24 بيتي مبدل ديجيتال وبه آنالوگ هست واستفاده از فيلتر لدر و آشكارسازي هارمونيكهاي زوج در پردازنده dspic فكر ميكنم خارج از بحث اين انجمن هست چون اگه توضيح بدم همه گوشاشون تق تق ميكنه حالا شماها بگين كه فرقي بين لورنز با tl12000 نيست :D

دوشنبه 22 تیر1393 - 1:51am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ahriman نوشته است:
دوستان این هم از لیست مقاومتها
http://s5.picofile.com/file/8129965642/AHRIMAN.zip.html

سپاس @};- @};- @};-
اهريمن جان تمامي قطعات مطمعني درست هستند :YMPRAY:
اين كه عكسه پس پارت ليست كو :(( :-? X_X @-)

دوشنبه 22 تیر1393 - 1:55am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نقل قول:
اسد جان اين قصه سر دراز دارد جسارت نشه فكرنميكنم نياز به پيشتقويت باشه
موضوع سمپل گيري با آيسي 24 بيتي مبدل ديجيتال وبه آنالوگ هست واستفاده از فيلتر لدر و آشكارسازي هارمونيكهاي زوج در پردازنده dspic فكر ميكنم خارج از بحث اين انجمن هست چون اگه توضيح بدم همه گوشاشون تق تق ميكنه حالا شماها بگين كه فرقي بين لورنز با tl12000 نيست :D

ناصر جان این توضیح رو تو خصوصی من بفرست @-)

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

دوشنبه 22 تیر1393 - 1:59am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان این رو دانلود کنید هم کاملتره هم یه اشتباه بود درستش کردم
ناصر جان پارت لیست هم به زودی قرار میدم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

درسته ما فقریرا پول نداریم ولی دل داریم

دوشنبه 22 تیر1393 - 2:25am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اين همه از نبود دنپينگ يا مقاومت موازی با لوپ حرف زدين خوب از عکس ارسالی توسط دوستمون معلوم شد اين مقاومت وجود داره و 330اهمه

دوشنبه 23 تیر1393 - 8:15am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ای کاش رگولاتورها رو هم مشخص ميکردی ،اما برام جالبه بدونم خازنهای چهارگانه 3.3uf درمدار چه نوع خازنى هستن بنده تاحالا اين نوعشو نديدم دوستان راهنمايی بفرماييد

دوشنبه 23 تیر1393 - 8:24am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 177 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 ... 18  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , Majestic12 و 72 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure