انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 9:27pm

پاسخ به موضوع  [ 43 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی
 مدار پر قدرت DBP2010 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

این مدار رو ما از نظر رایزنی حدود 1.5 سال پیش با اقا مجتبی بررسی کردیم و یادم هست چند روز هم مرتب در موردش حرف زدیم! چیزی نیست که کسی بخواد الان رو کرده باشه! چون در انجمن های معروف خارجی اکثرا به این مدار اشاره شده و خیلی هم روش کار شده. دوستان هم اشاره کردن اگر قدرتش اندکی بیشتر از دلتا باشه در عوض ثباتش کمتر هست! در مجموع با توجه به سختی ساختش بخصوص برای بچه های انجمن ؛ مداری نبوده که بنده بیام توی انجمن بذارم وگرنه خیلی زودتر این کار رو میکردم! وضعیت ساخت دوستان رو هم که ملاحظه میکنین. بخصوص در مورد این نوع مدارات آنالوگ پر قطعه ؛ ضریب موفقیت در ساخت توسط عموم دوستان پایین هست و مرتبا سوالات ابتدایی و متاسفانه تکراری پیش میاد و آخرش همون چند نفری هم که مثلا خیلی خوب نتیجه میگیرن مدار رو میندازن یه گوشه و میرن سراغ دیگری! خب در این صورت برای چی باید وقت و انرژی گذاشت؟! :D
جناب ebi-gold من فکر میکنم کاملا حق با اقا مجتباست! شما که خودتون چند بار اشاره کردین فروشندگی میکنین. حالا جیبتون پره یا خالی بستگی به سیستم کاری خودتون داره وگرنه ما به کسی نگفتیم از شما چیزی نخره! :D همین که مرتب میفرمایین فلان مدار رو تست کردم ؛ دوستم داشت ؛ اون یکی اینجور بود این یکی اینجور .... بنظرتون آدم عاقل میتونه فکر کنه که شما یه کاوشگر هستین و مصرف کننده دستگاه یا فروشنده؟!! خیلی واضحه بنظر من. وگرنه طبیعتا لزومی نداره شما همش از مدار خودتون فیلم بذارین! اگر قصدتون کمک به بقیه هست نکاتی که بلدین رو طوری بگین که باقی دوستان استفاده کنن و به جوابی برسن. اگر بهر دلیل دوست ندارین این کار رو بکنین دیگه دلیلی هم نداره هر روز پز موفقیت خودتون با مدار فلان و بهمان رو برای بقیه بدین که مشخصه جز تبلیغ برای خودتون هیچ خیر دیگری برای بقیه نداره! کلا چند بار هم من به شما تذکر دادم این مسیر خودتون رو عوض کنین! ما که هنوز فروش رو کلا توی انجمن ممنوع نکردیم. ولی فقط در یک تاپیک مخصوص کاربران این مساله مجاز هست. بارها عرض کردم هر گونه صحبتی که رنگ و بوی تبلیغاتی یا فروشندگی یا ادعای شخصی داشته باشه در مسیر تاپیکهای ساخت مدار ممنوعه و اگر بعضی از این تاپیکها به مشکل خورده بیشتر به همین دلیل بوده که دوستان وسط تاپیک وارد مسیرهای انحرافی و غیر فنی و آموزشی شدن.

دوشنبه 9 تیر1393 - 4:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقا حمید چشم من نه دیگه نظری میدم نه میگم فلان چیز خوبه نه فلان چیز بده
من یک سوال از شما دارم اگر شما مداری رو بسازید یا از جایی بخرید فقط رو هوا تستش میکنید دستگاه باید تو دل خاک جواب پس بده
من اینجا هیچ حرفی از فروشندگی نزدم من نمیدونم چرا من تا چیزی میگم میشم ادم بده
من دیگه نه فیلم این مدار رو میزارم نه نتیجه تست کردنشو میزارم بزار این تایپیک برای خودش روالشو پیش بره تا مثل تایپیک 12000 بشه
من میگم قصدم کمکه شما میگین فروشندگی باشه همه حرف های شما درسته
روزی 3 یا 4 نفر نمیدونم کی هستن به من پیام میدن این دستگاه چند کدوم مدار رو شما میتونید بسازید آیا به ما دستگاه میدید یا اینجا کسی نیست ما بهش اعتماد کنیم من دیگه لقمه رو از پشت دهنم نمیخورم که میدونم اینها کین دیگه منو همه جور تست کردین
خواهشن دیگه به من در مورد ساخت این دستگاه و کمک کردن پیام ندید ممنون از همه من مخلص همه بچه های سایت هستم با تشکر

دوشنبه 9 تیر1393 - 6:57pm
مدیر کل
مدیر کل

حرف زدن سادست ولی واقعیت به حرف شما نیست! شما که این همه از تست خاک دم میزنی و بهش اعتقاد داری اگر خودت واقعا تا حالا به جواب نهایی رسیده بودی اینجا نبودی برادر من! ;) کمک شما رو هم تا الان اگر میخواستیم حس کنیم میکردیم! من ممنون میشم امثال شما اصلا توی این انجمن فعالیتی نکنن چه برسه به اینکه بخوان هی فیلم بذارن و از دستگاههای مختلف خودشون تعریف کنن!!! این هم که کسی به شما پیغام میده درخواست میکنه مطلبی خصوصی بین شما و اون شخص هست. ولی بهیچ وجه حق ندارین داخل محیط عمومی چنین مسائلی رو عنوان کنین! چون هر آدم ساده ای هم میتونه متوجه بشه که بیان این مطلب خودش بزرگترین تبلیغیه که شما میتونین در یک محیط عمومی برای خودتون انجام بدین! ;)

دوشنبه 9 تیر1393 - 7:23pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

تا حال به این اندیشیده اید که چرا ما باید اینگونه باشیم؟
اینکه چرا روحیه همکاری نداریم؟
چرا به فکر تحقیق و پیشرفت علمی نیستیم؟ چرا همیشه بر ضد همدیگه هستیم؟
چرا دورویی در ما بیداد میکند؟

چرا دشمنی بیشتر از دوستی رواج دارد؟ چرا دروغ بیشتر از صداقت مطرح است؟

آیا فقر فرهنگی داریم یا فقر مادی؟ علت عدم پیشرفت در چیست؟

دوشنبه 9 تیر1393 - 7:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حیف.حیف.سرانجام خوشی نمی بینم.انگار طلسم و جادو واقعیت داره.یکم به خودمون بیایم.شمارو عرض میکنم.بله شمارو

دوشنبه 9 تیر1393 - 9:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام مهندس حمید من درست می بینم این مدار جایی که دورش رو خط کشیدم دو تا فیبر داره ؟ اگه بله چرا اون فیبر جدا ساخته شده؟
واینکه ایا ارزش داره وقت روش گذاشته بشه. دوست دارم بدونم چطور مداری هستش چون که گفتید کمی از دلتا قویتره

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

دوشنبه 9 تیر1393 - 11:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس حمید اون ایسی که دورش رو خط کشیدم و ترانسیستور و چند قطعه دیگه که با دقت نگاه نکردم تو فیبر بالایی که گذاشتم او ن قطعات نیستش جاشون خالیه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

دوشنبه 9 تیر1393 - 11:57pm
مدیر کل
مدیر کل

asadof عزیز این مدار حداقل 2 ورژن داره که یکیش بصورت دو فیبر هست! علتش هم بنظر من به طراحی فیبر بر میگرده وگرنه فکر نمیکنم دلیل فنی خاصی داشته باشه.
اون ایسی که مشاهده میکنین در واقع نوعی رله هست که شبیه آیسیه و به رله ایسی هم معروفه. میشه بجاش رله با مشخصات مشابه هم گذاشت و فکر میکنم در ورژن دیگر مدار هم کلا حذف شده باشه!
اگر نظر من رو بخواین با توجه به اینکه مداری نسبتا پیچیده هست و کارایی آنچنان خاصی که فکرشو بکنید نداره ؛ ارزش ساختش زیاد نیست! مگر اینکه خودتون خیلی وارد باشین و راه اندازی چنین مداری براتون سخت و پر هزینه نباشه.

سه شنبه 9 تیر1393 - 2:23am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
آقا مجتبی و مهندس حمید عزیز قرار بود زحمت تجزیه و تحلیل مدار رو بکشین تا واسه ساخت آماده بشه.
لطفا اساتید همفکری و کمک کنن این مدار بررسی و ساخته بشه.
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

چهارشنبه 30 مهر1393 - 10:14am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

من شروع به ساخت این مدار کردم فکر میکنم از تی ال بهتر باشه

پنج شنبه 1 آبان1393 - 12:01pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 43 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: MOHAMED ALI و 97 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure