انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 10:38pm

پاسخ به موضوع  [ 15 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی
 مدار حذف كننده ذرات زمين 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام به همه دوستان اگه بشه مداري طراحي كرد كه بتونه خذرات رو خذف كنه كه روي دستگاه سوار كنيم عاليه ميشه لطفا اساتيد محترمي كه به بنده ميتونند كمك كنند ممنون ميشم

یکشنبه 25 خرداد1393 - 1:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
دوست من اگر منظورتون ردیابه که باید بگم ردیاب وقتی هدفی رو میزنه که فرکانسش با فرکانس فلز مدفون شده یکی باشه!طلاهم که فرکانسش بستگی به درصد خلوصش و مدت زمان مدفون بودنش فرکانسش فرق میکنه حتی خاک منطقه روی فرکانس هدف تاثیر داره حالا اینارو در نظر بگیر ببین آیا میشه با فرکانس فلز جدید موفق شد تنها چیزی که ثابته حفره هستش که میشه روش حساب کرد بعد چک کرد که داخلش چیزی هست یا نه !ردیاب اگر هدفی موجود نباشه میگرده نزدیکترین هم فرکانس به هدف رو هدف میزنه

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

یکشنبه 25 خرداد1393 - 1:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
اگر منظورتون نقطه زن باشه اگر بشه نوع موج خروجی رو بصورتی باشه که به هدف کوچک حساس نباشه تقریبا حذف کننده میشه یادمه توی مدار توباکس که فقط برای هدفهای بزرگتر از 10 سانت مناسب بود که باز به لایه های معدنی حساس بود این طلا ببین چیکار کرده با دنیا !

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

یکشنبه 25 خرداد1393 - 1:25pm
مدیر کل
مدیر کل

sajadm2296 عزیز به فلزجو خوش اومدین.
از اونجا که شما این مطلب رو در بخش فلزیاب های پالسی گذاشتین بنظر میرسه منظور شما در همین زمینه باشه! وگرنه در زمینه ردیاب فکر میکنم به اندازه کافی در انجمن بحث صورت گرفته که میتونین مطالعه کنین.
اما در خصوص فلزیاب های پالسی و کلا فلزیاب چیزی بعنوان مدار مجزا که مساله ذرات رو حذف کنه نداریم! در واقع اگر به بعد مداری دستگاه باشه باید مدار از ابتدا جوری طراحی شده باشه که حساسیت کمتری به ذرات و املاح داشته باشه. مثلا بعنوان یک قاعده کلی فرکانس پایین تر به این مساله خیلی کمک میکنه. از طرفی ذراتی که شما میفرمایین بصورت خیلی کلی و مصطلح ذرات گفته میشه! در صورتیکه میتونه املاح یا سنگها یا حفره یا رطوبت خاک یا تغییر جنس لایه های خاک هم باشه که بنظر برسه گاهی واکنش دستگاه رو به همراه داره. خیلی از این موارد صرفا با کسب تجربه زیاد با همون دستگاه خاص قابل تشخیص هستن. کما اینکه لورنز هم که به نظر اکثریت تعدادی از بهترین فلزیاب های پالسی رو میسازه همین مشکلات رو داره که با کسب تجربه و اپراتوری صحیح این جورخطاها در بیشتر مواقع قابل تشخیص خواهد بود.
ولی اگر خودتون میخواین مدار خاصی رو بسازین و بخواین حساسیت کمتری به این نوع خطاها داشته باشه ؛ باید بیشتر روی مساله ساخت لوپ دقت کنین. طبق یک قاعده کلی لوپ های بزرگتر حساسیت کمتری به ذرات دارن و در عین حال شیلد کردن لوپ هم میتونه کمک زیادی بکنه. در واقع مساله لوپ در همه فلزیاب ها تاثیر بسیار زیادی در کارایی و نحوه عملکرد فلزیاب داره که متاسفانه کمتر بهش توجه میشه و اکثرا فکر میکنن همه داستان به مدار بستگی داره! در صورتیکه پر واضحه که سنسور تشخیصی همه فلزیاب ها لوپشون هست که مقاومت و ظرفیت و خازن داخلی لوپش که به نحوه پیچیدنش بستگی داره ؛ برای هر مداری مهم و تاثیرگذار هست و از طرف دیگه سایز لوپ و شیلد بودنش هم در همه فلزیاب ها تاثیر زیادی در نتیجه نهایی داره.

یکشنبه 25 خرداد1393 - 4:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

alirezaii21 نوشته است:
اگر منظورتون نقطه زن باشه اگر بشه نوع موج خروجی رو بصورتی باشه که به هدف کوچک حساس نباشه تقریبا حذف کننده میشه یادمه توی مدار توباکس که فقط برای هدفهای بزرگتر از 10 سانت مناسب بود که باز به لایه های معدنی حساس بود این طلا ببین چیکار کرده با دنیا !

دقیقا درسته...به فرکانس ربط داره ولی حذف نمیکنه ضعیفتر عمل میکنه هرچی فرکانس کمتر باشه به اهداف کوچکتر جواب میده وبر عکس @};-

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

یکشنبه 25 خرداد1393 - 8:22pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام.در تکمیل نظر دوستان (به عنوان اولین جمله خودم در این انجمن)باید بگم که علاوه بر فرکانس،پهنای سمپل تایم و زمان نمونه برداری،استفاده از ولوم ترهشلد در پایه انتگرال گیر میتونه به حذف ذرات تا حدودی کمک کنه.هرچند هنوز دستگاهی ساخته نشده که صددرصد بتونه ذرات رو حذف کنه(حداقا من نه دیدم و نه شنیدم)

یکشنبه 25 خرداد1393 - 11:24pm

sajadm2296 نوشته است:
با سلام به همه دوستان اگه بشه مداري طراحي كرد كه بتونه خذرات رو خذف كنه كه روي دستگاه سوار كنيم عاليه ميشه لطفا اساتيد محترمي كه به بنده ميتونند كمك كنند ممنون ميشم

دوست عزيز
بايد فركانس رو بياري پايين واز لوپهاي بزرگتر استفاده كني
يك روش ديگري هم هست كه ميتوني با نرم افزار 3d visiualizer اسكن بگيري و در نرم افزار تخليلش كني
چون اين نرم افزار از تكنيكهاي بالايي استفاده ميكنه كه به راحتي ميتوني ذرات رو حذفش كني :D
اينطوري بگم بجاي سخت افزار نرم افزار درست كردند كه قابليتهاي سخت افزاري رو كامل ميكنه مثلا اگه ميخواستند سخت افزاري تحليل كنند بايد يكمتر فيبر مدار چاپي درست ميكردند براي پردازش در حالي كه با اين نرم افزار كه به لبتاب وصل ميشه قدرت مانور وخروجي مدار بالا ميره

****دنيا بير غمخانادير هيچكسه دائم ئوزي گولمز ---- بيرينه ورسه امك او بيرينين قدريني بيلمز
وار يوخ الدن گئدجق انسانا بير آد قالاجاق ----- ياخشيليخدان ولي دنياده دولي داد قالاجاق****

دوشنبه 26 خرداد1393 - 6:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون از اقا حميد و اقا عليرضا واساتيد ديگر سايت كه به تاپيك بنده جواب دادند البته بنده روي مداري فلزياب پالسي دارم كار ميكنم البته جاي اي سي 4013 سه تا اي سي 555 كار گذاشتم وفركانس دستگاه رو 200 درست كردم واز اي سي 709uA پلاستيكي به جاي فلزي استفاده كردم تاثير زيادي متاسفانه نداشت فقط حدود 20 سانتي متر برد دستگاه زياد شد
باتشكر از همه اساتيد

جمعه 6 تیر1393 - 11:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
اقا سجاد دوستان و اساتید خیلی خوب جواب دادن نظر شخصی من درباره حذف کردن ذرات و یا خلاص شدن از دست این ذرات و سنگ و سفال ها اینه که تا میتونید از لوپ های بزرگ تر استفاده کنید و یه چیز که خیلی مهمه و بیشتر دوستان توجه نمیکنن بهش ساخت اسکلت هستش که باید اسکلت لوپ خیلی محکم باشه و سیم هم منظم زیر لوپ بسته بشه تا موج نداشته باشه یکدست باشه وسیم ارتباطی بین دستگاه و لوپ هم باید جنسش خوب باشه اگه از سیم RG58 بدون شیلد استفاده کنید حساسیت دستگاه به طلا خیلی بیشتر میشه من یه دوستی دارم که با یه دستگاه پالسی قدیمی کار میکنه و با هیچ دستگاهی تعویضش نمیکنه دلیلش اینه که عادت کرده بهش و راحت میتونه تشخیص بده که ذرات رو گرفته یا جنس رو من که لذت میبرم وقتی باهاش کار میکنم چیزهایی بهم یاد داده که خیلی برام ارزشمنده اگه خدا بخواد توضیح میدم روش کار کردن و اوپراتوری با دستگاه های پالسی رو من به این معتقد هستم که اگه قلق دستگاه رو بدست بیارین دیگه همه چیز حل میشه

یکشنبه 8 تیر1393 - 10:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

فرکانس ۲۰۰ خوبه و نفوذ خوبی هم داره البته بستگی به منطقه هم داره شما باید بنا به محیط کاری خودتون فرکانس رو تنظیم کنید ولی فرکانس ۱۵۰ هرتز و فرکانس ۲۴۰ هرتز فرکانس هایی هستن که رو بیشتر دستگاه ه ها دیده میشه

یکشنبه 8 تیر1393 - 10:28pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 15 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 136 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure