انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 2:16pm

پاسخ به موضوع  [ 75 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8  بعدی
 تجربیات کاربران و نکات اپراتوری فلزیاب TL12000 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

با سلام خدمت تمام دوستان , ضمن تقدیر و تشکر از اقای هدایتی و مهندس mehdi8877 بزرگوار و سایر دوستان که در ساخت این مدار زحمت کشیدن , لطفا دوستان تجربیاتشون رو درباره نحوه کار این مدار از دیگر کاربران دریغ نکنن با تشکر

آخرین بار توسط ارتین در سه شنبه 13 خرداد1393 - 12:44pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

سه شنبه 13 خرداد1393 - 12:11pm
مدیر سایت
مدیر سایت

بخش خیلی خوبی هست ، تشکر از جناب آرتین عزیز
مخصوصاً پیدا کردن محل دقیق برای کشف هدف مدفون با لوپ 1 در 1 توسط TL12000 که موضوع مهمی بوده که از با تجربه های نقطه زنی دعوت به همکاری داریم
@};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 13 خرداد1393 - 12:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود بر شما
با سپاس از آرتین ، خوب فکر کنم باید یکیمون شروع کنه تا اساتید و افراد باتجربه هم پا پیش بذارند، پس با اجازه

لوپ اورجینال این دستگاه یه تکه کابل 8 متریه که میشه اون رو بسته به تعداد دورها در ابعاد مختلفی آماده کرد(مثلا 4دور با قطر64سانت یا 3 دور با قطر85سانت و 5دور با قطر 50 سانت و ... ) و برای هر کدوم از این حالت ها صرف نظر از مقاومت اهمی که 1.7 اهم ثابته ، مقاومت القایی(اندوکتانس) متفاوته و با توجه به اینکه برای کار کردن با کویلهای مختلف بااندوکتانسهای مختلف ، ولوم ست موقع تعویض کویل باید هربار تنظیم مجدد بشه ، برای سهولت این مساله یه سلکتور چند حالته روی مدار پیش بینی شده که بشه با چند تا پتانسیومتر مولتی ترن ، تنظیمات پیشفرضی رو برای چند تا کویل مختلف یا در واقع چند سایز مختلف از لوپ برای استفاده همیشگی روی دستگاه ایجاد کرد تا بعد از تعویض کویل فقط با تغییر حالت سلکتور و تنظیم ولوم تیون بشه دستگاه رو در بهترین حالت قرار داد . با داشتن این تنظیمات اولیه نه تنها سرعت عمل اپراتور در تعویض لوپ بالا میره بلکه در تاریکی مطلق هم میتونه بدون نیاز به دیدن عدد ولومها دستگاه رو بالانس کنه :-?

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

سه شنبه 13 خرداد1393 - 7:29pm
مدیر سایت
مدیر سایت

davood_zzz نوشته است:
درود بر شما
با سپاس از آرتین ، خوب فکر کنم باید یکیمون شروع کنه تا اساتید و افراد باتجربه هم پا پیش بذارند، پس با اجازه

لوپ اورجینال این دستگاه یه تکه کابل 8 متریه که میشه اون رو بسته به تعداد دورها در ابعاد مختلفی آماده کرد(مثلا 4دور با قطر64سانت یا 3 دور با قطر85سانت و 5دور با قطر 50 سانت و ... ) و برای هر کدوم از این حالت ها صرف نظر از مقاومت اهمی که 1.7 اهم ثابته ، مقاومت القایی(اندوکتانس) متفاوته و با توجه به اینکه برای کار کردن با کویلهای مختلف بااندوکتانسهای مختلف ، ولوم ست موقع تعویض کویل باید هربار تنظیم مجدد بشه ، برای سهولت این مساله یه سلکتور چند حالته روی مدار پیش بینی شده که بشه با چند تا پتانسیومتر مولتی ترن ، تنظیمات پیشفرضی رو برای چند تا کویل مختلف یا در واقع چند سایز مختلف از لوپ برای استفاده همیشگی روی دستگاه ایجاد کرد تا بعد از تعویض کویل فقط با تغییر حالت سلکتور و تنظیم ولوم تیون بشه دستگاه رو در بهترین حالت قرار داد . با داشتن این تنظیمات اولیه نه تنها سرعت عمل اپراتور در تعویض لوپ بالا میره بلکه در تاریکی مطلق هم میتونه بدون نیاز به دیدن عدد ولومها دستگاه رو بالانس کنه :-?

داود جان تشکر از شرکت و همکاریتون تو این مبحث , پس با توجه به گفته های جنابعالی نصب اون سه تا مولتی ترن ایستاده لازمه , حالا اگه اطلاعاتی از نحوه ست کردن این مولتی ترن ها با اندازه کویل های مورد اشاره دارین رو لطف کنید بگین , ظاهرا با تنظیم عقربه میتر این کار انجام میشه , اگه امکان داره بیشتر توضیح بدین , در مورد تفکیک این مدار اطلاعاتی دارین ؟ فکر کنم یجا خوندم که اگه نقطه ای مشخص شد با یه سری تنظیمات دوباره لوپ رو روی همون نقطه میبریم اگه صدای دستگاه در این حالت ساکت بود , میشه حدس زد که فلز مورد نظر طلا هست ؛ یه همچین چیزای یادمه ولی دقیق نمیدونم , در مورد مقدار حساسیت این مدار به املاح و مواد معدنی و نحوه رد دادن املاح و نحوه بالانس اولیه مدار برای کاوش هم اگه نظری دارین خوشحال میشم بشنویم , تشکر

سه شنبه 13 خرداد1393 - 7:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خواهش میکنم خجالتم ندین ، یه چیزی گفتم یخ صفحه وا بشه :ymcowboy:
راستش در مورد تفکیک من هنوز به نتیجه ای نرسیدم ولی یادمه که آقای هدایتی در مورد مهارت دوستانشون و حرکت عقربه میتر در تشخیص نوع فلزات یه تجاربی داشتند و بهتره دوستان باتجربه تر از من نظر بدند.
اما برای بالانس اولیه پیشنهاد من روش سعی و خطاست یعنی اینکه با تغییر پتانسیومتر ها به مقادیر جزئی ، و سپس تست قدرت ، به بهترین ستینگ برای هر نوع لوپ برسیم.
هنوز هم ندیدم به املاح یا آجر و سفال حساسیتی نشون بده که این حسن بزرگیه در مقایسه با سایر مدارای پالسی .

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

سه شنبه 13 خرداد1393 - 8:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام خدمت همه دوستان و اساتید
ضمن تقدیر و تشکر به خاطر مطلبی که دوست عزیزم آقا داوود فرمودن باید به عرضتون برسونم که اون پتانسیومترها یه کار دیگه هم میکنن شما اون پتانسیومتر ها رو روی 74.8کیلو و64.4کیلو و50.4 کیلو تنظیم کنید با یه لوپ 60 سانت که اهمش 1.7 و ظرفیتش 400 میکرو هانری باشه یه تست انجام بدین
به این صورت که
کلید سلکتور رو تو هر کدوم از این مقدار ها که قبلا تنظیم شده قرار بدین مثلا 74.8 کیلو بعد دستگاه رو در آستانه قرار بدین و جوری تنظیم کنید که میتر در حد وسط قرار بگیره و صدای دستگاه بلند بشه بعد یه فلز رو به لوپ نزدیک بکنید خواهید دید که صدای دستگاه قطع خواهد شد ولی الان اگه مقداری ذرات رو نزدیک لوپ کنید متوجه خواهید شد که همچنان صدا ادامه داره پس با این روش هم میتونید پی به ذرات ببرید البته اینو بگم که اگه فلزات مختلف رو امتحان بکنید متوجه خواهید شد که در هر پتانسیومتر که روی اعداد مختلف تنظیم شده یک نوع فلز رو بیشتر از حالتهای دیگه میزنه با این روش هم میتونین حالت تفکیک رو روی سیستم خود اضافه کنید
دوستان شرمنده که نمیتونم زیاد تو بحثها شرکت کنم دارم یه بحرانی رو میگذرونم اینو دلیل بر کنار گذاشتن مدار از طرف من طلقی نکنید من همچنان دارم رو این مدار کار میکنم به محض اینکه بتونم به نتایج بهتری یا امکاات بیشتر این سیستم پی ببرم شما رو هم در جریان خواهم گذاشت
موفق باشید :-BD

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

سه شنبه 13 خرداد1393 - 10:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kavoshgar نوشته است:
با سلام خدمت همه دوستان و اساتید
ضمن تقدیر و تشکر به خاطر مطلبی که دوست عزیزم آقا داوود فرمودن باید به عرضتون برسونم که اون پتانسیومترها یه کار دیگه هم میکنن شما اون پتانسیومتر ها رو روی 74.8کیلو و64.4کیلو و50.4 کیلو تنظیم کنید با یه لوپ 60 سانت که اهمش 1.7 و ظرفیتش 400 میکرو هانری باشه یه تست انجام بدین
به این صورت که
کلید سلکتور رو تو هر کدوم از این مقدار ها که قبلا تنظیم شده قرار بدین مثلا 74.8 کیلو بعد دستگاه رو در آستانه قرار بدین و جوری تنظیم کنید که میتر در حد وسط قرار بگیره و صدای دستگاه بلند بشه بعد یه فلز رو به لوپ نزدیک بکنید خواهید دید که صدای دستگاه قطع خواهد شد ولی الان اگه مقداری ذرات رو نزدیک لوپ کنید متوجه خواهید شد که همچنان صدا ادامه داره پس با این روش هم میتونید پی به ذرات ببرید البته اینو بگم که اگه فلزات مختلف رو امتحان بکنید متوجه خواهید شد که در هر پتانسیومتر که روی اعداد مختلف تنظیم شده یک نوع فلز رو بیشتر از حالتهای دیگه میزنه با این روش هم میتونین حالت تفکیک رو روی سیستم خود اضافه کنید
دوستان شرمنده که نمیتونم زیاد تو بحثها شرکت کنم دارم یه بحرانی رو میگذرونم اینو دلیل بر کنار گذاشتن مدار از طرف من طلقی نکنید من همچنان دارم رو این مدار کار میکنم به محض اینکه بتونم به نتایج بهتری یا امکاات بیشتر این سیستم پی ببرم شما رو هم در جریان خواهم گذاشت
موفق باشید :-BD

:x @};- :-BD

این مملکت بیشتر از دشمن،خائن وطن فروش داره

سه شنبه 13 خرداد1393 - 10:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

davood_zzz نوشته است:
درود بر شما

درود بر شما وجناب کاوشگر عزیز به خاطر نکات جالبی که مطرح کردید.
یه سوال
از چه کابلی بهتره استفاده کنیم؟
ممنون

سه شنبه 13 خرداد1393 - 11:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستاني كه tl12000 رو درست كرده اند ببينين به سفال حساسه ؟ به ذرات چطور؟
وقتي در حداكثر قدرت تنظيم ميكنين با بالا پايين شدن مدار صداش در نمياد ؟

چهارشنبه 13 خرداد1393 - 12:54am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

طبیعتا کابل 5رشته 0.75میلی متر مربع که در اصطلاح بازاری بهش میگن 5 در 0.75
به نظرم دلیل اصلی انتخاب کابل برق بعنوان لوپ اینه که اولا در مقایسه با کابل های شبکه که اکثرا مفتولی هستن ، رشته های افشان اون انعطاف پذیره و در مقابل خم و راست شدن آسیب نمیبینه ، از طرفی اهم نهایی 1.7 برای 8متر کابل یا بعبارتی 40 متر سیم ، فقط با این سایز کابل محقق میشه
جنس کابل هم فکر نکنم با توجه به کمیاب بودنش تنوع زیادی داشته باشه توی بازار ، و هرچی گیرمون بیاد بهتره بخریم

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

چهارشنبه 14 خرداد1393 - 11:47am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 75 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mksss و 86 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure