انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 6:09pm

پاسخ به موضوع  [ 1418 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 142  بعدی
 MDL 8500 افسانه یا واقعیت؟! 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

پیوست:
main.jpg

دوستان عزیز در این تاپیک قصد داریم از فلزیاب پالسی MDL 8500 که مدتی هست ذهن بنده رو مشغول کرده صحبت کنیم.
خلاصه جریان این فلزیاب این هست که یک پالسی ظاهرا ساخت ایران هست که مشخص هم نیست چه شرکت یا شخصی اون رو میساخته و هر چه هست ساختش دیگه مدتهاست متوقف شده و به نوعی به خاطره ها پیوسته!
در توضیح این فلزیاب عنوان شده متفاوت ترین و قویترین پالسی ساخته شده تاریخ با قابلیت برد 2 رقمی (بیش از 10 متر!) هست که در عین داشتن فرکانس پالسی بالایی در حدود 580 هرتز در عین حال نفوذ خوب و ثبات بینظیر در حدی داشته که شخصی ادعا کرده بدون بالانس خاصی کار کرده و حتی توانایی این رو به اپراتور میده که با حالت دویدن هم بتونه توسط این فلزیاب کاوش خودش رو بدون مشکل به هم خوردن ثبات انجام بده! البته با ذکر این مساله که این فلزیاب پالسی دیجیتال فاقد سیستم تفکیک هست.
دستگاه با باطری 12 ولت 5 آمپر تغذیه شده که چون عنوان شده حدود 4 ساعت بیشتر کار نمیکنه پس باید جریانکشی در حد قابل تامل 1 آمپر داشته باشه. بنظر من چنانکه در تصاویری که خواهید دید میشه حدس زد از یک ماسفت کانال منفی حداقل 1000 ولت بالای 20 امپر باید برای قسمت پالس استفاده شده باشه. در این صورت محاسبه و تجربه من اینطور میگه باید توسط لوپ 45 سانتی بتونه یک سکه از فاصله ای حدود 60 سانتی در هوا سنس بکنه که کمی از فلزیابهای لورنز قویتر بنظر میرسه!
در تصاویر میبینید که از مدار نسبتا پیچیده بخصوص در قسمت گیرنده استفاده شده و اگر توصیفاتی که ذکر شده و من بشدت نسبت بهشون بخصوص مساله ثبات و نفوذ در خاکش بدبین هستم ؛ یک شاهکار بینظیر و خلاقانه بوده.
دوستان لطفا دقت کنین این فلزیاب بصورت رسمی اصلا تولید نمیشه. کسی هم اگر اینو داشته باشه بصورت دست دوم هست. پس دقت کنین باز هم بعضی ها به عنوان فروشنده این فلزیاب شما رو فریب ندن! ضمن اینکه اطلاعات فوق اصلا به منزله تاییدشون نیست! بنابراین من از دوستانی که اطلاعات موثق در مورد این دستگاه دارن یا اصلا خودشون این فلزیاب رو داشتن یا دارن خواهش میکنم در موردش اطلاعات درست و بیشتری در اختیار ما بذارن.
از دوستانی مثل اقای کرمی عزیز هم که میدونم به این فلزیاب آشنایی دارن و حتی دارن روی طرحش کار میکنن خواهش میکنم اطلاعات بیشتری بدن. هر چند کپی کردن این طرح بسیار مشکل بنظر میرسه ولی غیر ممکن نیست! بنظر من اکثر شماره ایسی ها رو از روی نحوه سیمکشی مدار میشه استخراج کرد. بیشتر از نظر من مهم این هست که برنامه میکرو کنترلر دستگاه قابل استخراج باشه. حتی اگر نشه این طرح رو کپی کرد شاید با آنالیز شکل امواج و بسیاری از فاکتورهای کارکرد مداری و فهمیدن حداقل قسمتی از نحوه عملکرد مدار آنالوگ و شماره قطعات استفاده شده ؛ برای طراحی یا توسعه سایر فلزیاب های پالسی به ایده های خوب و جدیدی دست پیدا کرد.
دوستان میتونن بحث در مورد این مدار در انجمن ژئوتک رو که از چند سال پیش هم آغاز شده از تاپیک زیر در اون انجمن دنبال کنن:
http://www.geotech1.com/forums/showthre ... -Detectors

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 27 آبان1392 - 8:13am
مدیر کل
مدیر کل

پیوست:
lcd.jpg

پیوست:
up side (1).jpg

پیوست:
IMG0013A.jpg

دوشنبه 27 آبان1392 - 8:21am
مدیر کل
مدیر کل

پیوست:
IMG0011A.jpg

پیوست:
IMG0012A.jpg

با تشکر از جناب Mr MeTaL عزیز از انجمن تعمیرکاران که ریسک و زحمت شکافت دستگاه و عکسبرداری رو به انجام رسوندن. @};-

دوشنبه 27 آبان1392 - 8:25am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام مهندس
من مدتی قبل این فلزیاب رو داشتم ,ازش زیاد راضی نبودم فکر کنم اون چیزایی که در موردش گفته میشه بیشتر افسانه باشه تا واقعیت!
وقتی دستگاه رو روشن میکردی باید تقریبا چند دقیقه صبر میکردی تا دستگاه گرم بشه تا بتونی باهاش کار کنی ,این زمان هم توسط تایمر معکوس بر روی ال سی دی نمایش داده میشد.
با لوپ 45 سکه رو راحت تو 50 سانتی سنس میکرد (البته در هوا )
اون چیری که منو راضی نکرد به هم خوردن بالانس زود به زود دستگاه با کمترین تغییر فاصله لوپ تا زمین بود ,دستگاه فرکانس متغییر و دارای مد حساسیت هست که با توجه به نوع زمین فرکانس خروجی و حساسیت دستگاه قابل تغییر هست ,تنظیمات پیچیداه ای نداره و اپراتور میتونه باهاش براحتی کار کنه
یک تکه تیر اهن به ابعاد تقریبی 15 *30 در عمق یک متری با لوپ 45 قابل سنس نبود ولی با لوپ 1*1 اون سنس میکرد

در حال حاضر هم هر کسی خواست اونو تهیه کنه با قیمت 4.5 تا 5 تومن میتونم براش براحتی تهیه کنم

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

دوشنبه 27 آبان1392 - 1:15pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام
این دستگاه در تهران توسط شرکت طلیعه کاوش تولید میشد که با منحل شدن شرکت دیگه تولید نداره. یکی از دوستان من 4-5 سال پیش این دستگاه رو ازشون خریداری کرده بود و باهاش میتونست یک درب آهنی رو از 6متری بزنه ولی اصلا ثبات خوبی نداشت. اگه بشه روی ثباتش کار کرد عالی میشه چون بردش که خیلی خوب بود.

دوشنبه 27 آبان1392 - 2:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

چای محسن بخرید خودروی ولکس ببرید.
جهارشنبه پولی دلپذیر.
پرفکت استپز بخرید 100 کیلو لاغر شوید.
کرم حلزون حاوی الانتوئنه و ....
و اما به این دقت کنید . هرجا سخن از اعتماد است نام بانک ملی ایران می درخشد.
اینها همه شعار تبلیغاتی هستند که به شکلهای مختلف در جهت فروش محصول ساخته شده اند.
من فکر میکنم این فلزیاب ساخت داخله و با استفاده ازنبوغ سازندگان خود جهت تبلیغ به این شکل معرفی میشه .
چطوری معرفی میشه هوشیار جان ؟
از مدتی قبل در انجمنهای داخلی و خارجی به شکلی که هیج کس فکرشو نمیکنه داره واسه ی این فلزیاب تبلیغ میشه . یکی داره میگه لورنز پیشش سوسکه . یکی دیگه داره میگه تورو خدا اگه شما از اینا دارین به من بفروشید . یکی دیگه میگه .....
و این اواخر هم حمید خان رو بفکر فرو برده .
اینکه در ساختارش از ماسفت استفاده شده و دارای فرکانس متغیر برای زمینهای مختلفه و.... ایده ی خوبیه ولی ، ما تا از نظرات استفاده کنندگان آگاه نشیم و خودمون باهاش کار نکنیم نمیتونیم تصمیم به خریدنش بگیریم.
با این ترفند خیلیا ندیده عاشق این دستگاه شدن و دارن دنبالش میگردن . از دوستانی که این دستگاه دارن خواهشمندیم نظرات خودشونو بنویسند . از تولید کننده ی دستگاه که این نوشته رو ملاحضه میفرمایند درخواست میکنیم جهت هماهنگی و تست یا حتی فروش ( البته در صورت صحت مطالب منتشر شده ) با مدیریت انجمن تماس حاصل فرمایند.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

دوشنبه 27 آبان1392 - 2:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hoshyar191 نوشته است:
چای محسن بخرید خودروی ولکس ببرید.
جهارشنبه پولی دلپذیر.
پرفکت استپز بخرید 100 کیلو لاغر شوید.
کرم حلزون حاوی الانتوئنه و ....
و اما به این دقت کنید . هرجا سخن از اعتماد است نام بانک ملی ایران می درخشد.
اینها همه شعار تبلیغاتی هستند که به شکلهای مختلف در جهت فروش محصول ساخته شده اند.
من فکر میکنم این فلزیاب ساخت داخله و با استفاده ازنبوغ سازندگان خود جهت تبلیغ به این شکل معرفی میشه .
چطوری معرفی میشه هوشیار جان ؟
از مدتی قبل در انجمنهای داخلی و خارجی به شکلی که هیج کس فکرشو نمیکنه داره واسه ی این فلزیاب تبلیغ میشه . یکی داره میگه لورنز پیشش سوسکه . یکی دیگه داره میگه تورو خدا اگه شما از اینا دارین به من بفروشید . یکی دیگه میگه .....
و این اواخر هم حمید خان رو بفکر فرو برده .
اینکه در ساختارش از ماسفت استفاده شده و دارای فرکانس متغیر برای زمینهای مختلفه و.... ایده ی خوبیه ولی ، ما تا از نظرات استفاده کنندگان آگاه نشیم و خودمون باهاش کار نکنیم نمیتونیم تصمیم به خریدنش بگیریم.
با این ترفند خیلیا ندیده عاشق این دستگاه شدن و دارن دنبالش میگردن . از دوستانی که این دستگاه دارن خواهشمندیم نظرات خودشونو بنویسند . از تولید کننده ی دستگاه که این نوشته رو ملاحضه میفرمایند درخواست میکنیم جهت هماهنگی و تست یا حتی فروش ( البته در صورت صحت مطالب منتشر شده ) با مدیریت انجمن تماس حاصل فرمایند.

سلام دوست عزیز ممکنه حرف شما درست باشه اما توجه فرمائید این مطلب تو 07-02-2008 تو انجمن ژئوتک شروع شده و توسط فردی غیر ایرانی
هر چی که هست امیدوارم این همکاری بین دوسستان و مهندسین که برای این موضوع ایجاد شده نتایج خوبی به همراه داشته باشه
شاد باشید

دوشنبه 27 آبان1392 - 3:07pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: یزد
محسن1 نوشته است:
با سلام
این دستگاه در تهران توسط شرکت طلیعه کاوش تولید میشد که با منحل شدن شرکت دیگه تولید نداره. یکی از دوستان من 4-5 سال پیش این دستگاه رو ازشون خریداری کرده بود و باهاش میتونست یک درب آهنی رو از 6متری بزنه ولی اصلا ثبات خوبی نداشت. اگه بشه روی ثباتش کار کرد عالی میشه چون بردش که خیلی خوب بود.

اگه دستگاه تولید میشد ودر حاله فروش بود میشد بگیم شگرد تبلیغاتیه.
من این دستگاه رو 9ساله پیش گرفتم.دستگاه ساده وجمع وجوریه. تنها دستگاهیه که قدرت کاوشش از چیزی که سازندش اعلام میکنه بیشتره.
http://www.geotech1.com/forums/showthre ... ors/page10
http://www.irantk.ir/showthread.php?t=45617&page=2

دوشنبه 27 آبان1392 - 3:33pm
استادیار
استادیار

محل اقامت: ایران
با سلام
دوستان عزیز توجه کنن این مدل با جلد زرد ساخت ایرانه.ورژن یکش جلد سفید داره و فوق العاده قویه.این سیستم سال2001 وارد ایران شده و یه شرکت آمریکایی اونو زده بعد 100 تا شمارش معکوس روشن میشه و با لوپ2*2 تمیز کار میکنه.حساسیت به املاح و مواد معدنی داره ولی با یه ترفند خیلی ساده مشکلش بر طرف میشه...مشکل ثبات و نمیشه به این نسبت داد چون هر وقت فاصله دستگاه به لوپ نزدیک بشه یه خورده الارم میزنه پس رعایت فاصله الزامیه.و در حین کاوش لوپش نیم متر از زمین باید فاصله داشته باشه...تفکیک نداره ولی قابلیتهای زیادی در رابطه با حساسیت و تغییر فرکانس داره...من با فلزیابهای زیادی کار کردم ولی خدایی هیچ دستگاهی رو ندیدم به اندازه mdlقوی باشه.البته ورزن یکش ;) من قصد هیچ تبلیغاتی رو ندارم و طبق صحبتهای مهندس حمید نمونه دسته دومش فقط موجوده.اگه بشه فایلای این مدار و استخراج و روش کار کرد وافعا ارزشش و داره.از مهندس حمید هم بابت این تایپیک تشکر میکنم امیدوارم بتونیم به نتیجه برسیم

دوشنبه 27 آبان1392 - 4:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ازبه اشتراک گذاری اطلاعات خوب دوستان بسیارممنونم
واقعیتش دوستان درسته که فعلاکسی مدارشوتولیدنمی کنه امااین تبلیغات ودربعضی مواقع بزرگنمایی قدرت دستگاه بعضی ازسودجویانوبه فکرمیندازه که برای محصولات خودشون با یک باکس ویک نمایشگرمشابه ودرج اسم تقلبی این دستگاه به مردم بفروشندمن جایی خونده بودم که ثبات این دستگاه اونقدرزیاده که حتی درحالت دویدن میشه سنس مطمئن داشت اماوقتی مطالب دوستانواینجاخوندم کاملامتفاوت بودو...
دوستان من هم بانظراقاحمیدواقای کرمی موافقم به نظرمن هم اگه بتونیم باکمک دوستانی که این دستگاه رودارندوازکارکردش راضی هستندشماتیکشواستخراج کنیم خیلی خوبه ببینیداگه نشه به نرم افزارشم دست پیداکردبازهم باتوجه به سیگنالهای موجودمیشه برنامشونوشت وبرای ایسی های پاک شده هم باتوجه به ورودی وخروجی هاوپایه تغذیه و...شمارشونودراورد اون چیزی که تواین فلزیاب برام جالبه استفاده ازخازن 10000میکروهستش که نشون دهنده مصرف بالای جریانشه بنابراین بنظرم قدرت میدان مغناطیسی اطراف سیم پیچش بایدبالاباشه که خودش حسنه وحسن دیگشم تغذیه نسبتاپایینشه (12ولت)که برای ثبات دهی به دستگاه دستوبازمیزاره

دوشنبه 27 آبان1392 - 6:43pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1418 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 142  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 157 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure