انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 29 اردیبهشت1403 - 11:59pm

پاسخ به موضوع  [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 81 , 82 , 83 , 84 , 85 , 86 , 87 ... 207  بعدی
 بعد از خوندن تاپیک ساخت فلزیاب چنس دلم شکست - 12 رگلاتور 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: آذربایجان
kavoshgar نوشته است:
pouya83 نوشته است:
باسلام

بنده جزو اولین کسانی بودم که این مدار رو باکمک جناب رستم مونتاژ کردم و در اولین استارت مدار راه افتاد و سنس هم داشت اما بردش خیلی کم بود. اون روزها بخاطر بیماری که داشتم نتونستم درمورد این مشکل و برطرف کردنش زیاد بحث وتبادل نظر کنم .
از دوستانی که این مشکل برد کم را داشتند تقاضا میکنم تا کمک کنند . ^:)^

ممنون

آقا پویا من خودم مشکل برد کم داشتم بعد بررسی مدار متوجه شدم که یه خازن 4.7 پیکو بغل 709 هستش که به اشتباه اونو 4.7 نانو جا زده بودم اون قسمت رو بررسی کن

باسلام
اون خازنو چک کردم مقدارش درسته.تمام آیسی ها و ترانزیستورقدرت رو هم روی مدار تی ال تست کردم ایرادی ندارند.

شنبه 26 مهر1393 - 11:30am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوازده ریگلاتور و من تا برد یکو هشتاد رسوندم پارسال بعد یه کتری رو میزد استیلو بعد دستگاهو روشن گذاشتم رفت بودم بیرون یادم نبود دستگاه روشنه بردش دود کرد وقتی اومدم برد دستگام داغون شده بود بعد دیدم بچها الان جدی گرفتن کارو این یجورای جالبه عکسشو میزارم قشنگ تصویر میده وقتی وصلش میکنم به لب تاب امشب قشنگ توضیع میدم براتون

شنبه 26 مهر1393 - 1:06pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

مقدسی نوشته است:
قابل توجه دوازده ریگلاتور من به لپ تاب وصل میشه تصویر میده هرکی میبینه عاشق تصویرش میشه B-)

سلام دوستان
مقدسی جان میشه لطفا واضحتر توضیح بدین موضوع رو؟
لطفا راهنمایی کنین توی چه محیط نرم افزاری و تا چه عمق و ...
یاحق @};-

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

شنبه 26 مهر1393 - 3:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

vahid_vxm نوشته است:
vahid_vxm نوشته است:
rostam نوشته است:
ا سلام
خدمت دوستان عرض کنم که از نظر استفاده از انواع سیم پیچ در این دستگاه دستتون بازه به طوری که بین 1.5 تا 2.5 اهم با ظرفیت 500 میکرو هانری دستگاه قدرت بالا ولی ثبات پایین و در دراز مدت باعث پایین آمدن تلرانس کاری قطعات میشود و در محدوده بین 3 تا 8 اهم و 900 میکرو هانری مدار از ثبات بسیار بالا و عمر طولانی قطعات را دارد ولی از نظر قدرت تقریبا 5 درصد ضعیفتر میشود که در انجام کاوش به نظر من زیاد مهم نیست و ثبات بسیار مهمتر است ودر خاک هیچ فرقی نمیکند
در مورد فیبر آقا ابی یا اقای کاوشگر و دیگر دوستانی که مدارو ساختن خواهش میکنم عکس برد مدار چاپی را که ساخته اند و جواب گرفته اند برای دوستان بگذارند با تشکر
در مورد برد کم دستگاه دوستان از 24 ولت استفاده کنید و خازنهای کنار 709 رو با دقت انتخاب کنید

سلام خیلی ممنون جنا ب آقای رستم
میشه بفرمائید با چه نوع سیمی و به چه شیوه ای یاید به لوپ 3 تا 8 اهم با ظرفیت 900 میکروهانری درست کنم
آقای کاوشگر ممنون
میشه pcb رو بصورت pdf با اندازه واقعی برای جاپ قرار بدید ممنون میشم یک تصویر از جا گذاری ققطعات بزارید که واضح باشه

ظاهرا جناب رستم تشریف ندارن از دوستان جناب اقای کاووشگر میشه راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

:( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

شنبه 26 مهر1393 - 5:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام این سیستم عمقم میگه من دو بار رو زمین تستش کردم چهل سانتو خوب تصویر میداد بردش کم بود زیادش کردم بردو برد دستگام فشار اوفد یه مقدارش رفت دو باره با لحیم درستش کردم دو باره سنس دارم دو بار رفتم واسه کاوش تو جنگل گونی حلب تو عمق چهل سانتو قششننگ تصویر داد یه نحل اسبو با یه میخ کجو عکس بردو بزارم متوجه میشین

شنبه 26 مهر1393 - 6:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام مقدسی جان لطفا کمک کن بلکن بشه کاری کرد يا کپی برداری کرد

شنبه 26 مهر1393 - 7:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

باشه داداش میزارمش چشب خیلم سادس به نظر من با این روش بشه رو سیستمای دیگم پیادش کرد

شنبه 26 مهر1393 - 7:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام
وحید عزیز نحوه ساخت سیم پیچ
1-سیم پیچ 20 سانتی: 8 دور سیم لن 8 سیم به قطر15 شروع کرده و در انتها به صورت حلزونی تموم میکنید 2 تا 2تا سیمارو به هم وصل میکنید که هر سر میشه 4 رشته که این چهار رشته رو به صورت یک در میان به 4 رشته دیگه وصل میکنید که 2 تا سر میمونه
2-سیم پیچ 60 سانت: 4 دور سیم لن رو به روش بالا می پیچید
3- سیم پیچ 1 متری :2 دور سیم لن رو به روش بالا می پیچید
روش 2 و 3 به صورت مربع باشد
موفق باشید

شنبه 26 مهر1393 - 8:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام رستم جان خیلی ممنون
میشه لطف بفرمایید راهنمایی کنید که چه نوع کابلی بهتر جواب میده تا آزمون خطا برای من کمتر بشه !؟
و با این روش هر کدام از لوپ ها باید چه اهم و سلفی را بدهند ؟ جهت مقایسه !
در تعداد دورهای سیم لاین ها باید کنار هم قرار بگیرد ؟
برای ابعاد 60 و 1 متری چطور باید این شرایط را حفظ نمود ؟ مانند تصویر اگر درست متوجه شده باشم!

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 26 مهر1393 - 8:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مرسی مقدسی جان منتظريم ،، درضمن يادمه بعد از آشنايی باشما اولين عکسهای مدار 12رگولاتور رو خصوصی برای بنده ارسال کردين که هنوز دارمشون و توضيحات مربوط به اتصالات جانبی از ميتر تا ولومها و اگه يادتون باشه با اسم کاربری قبلى arash05550خيلی توی خصوصی با هم گپ زديم نزديک به دوسال گذشت اما همچنان عاشق مدار شما بودم و هستم و فيلم تست هاى شما رو هم دارم مدار جالب و در خور تأملی هستش اگه واقعا اصولی ساخته بشه ،،، باز هم مشتاق شدم بنده هم اين مدار رو بسازم اگه شما که با اين مدار کار کردين کمک کنيد زودتر به سر مقصد اصلی ميرسيم

شنبه 26 مهر1393 - 9:21pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 81 , 82 , 83 , 84 , 85 , 86 , 87 ... 207  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Resa و 55 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure