انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 28 اردیبهشت1403 - 11:29am

پاسخ به موضوع  [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 207  بعدی
 بعد از خوندن تاپیک ساخت فلزیاب چنس دلم شکست - 12 رگلاتور 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام و ممنون رستم جان ولی تا جایی که من میدونم این ایسی پی آی سی برای این مدل السیدی اصلا پیدا نمیشه؟

برای بلند شدن باید خم شد ، گاهی مشکلات تو را خم میکنند و بدان آغاز ایستادن است . .

چهارشنبه 23 اردیبهشت1393 - 12:04am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

A.D.H1360 نوشته است:
به قوله ما:
کشک دوو آخرت خو!!!!! @};- :))
ضمن تشکر از دوست گرامی جناب رستم خان.
انشالاکه همه دوستان تا آخرهمینجور پای کار بمونن!
من بیش از پنج ویرایش این دستگاه با نامهای مختلف رو تعمیر کردم که بهترینش که ازش عکس نگرفتم به اسم spyser sp3000 بود دارای تفکیک وثبات وحساسیت بی نظیر که با یک لوپ 28 دستساز که تازه مال خودش هم نبود تو خونه یه حلقه یک گرمی طلا رو تو 50سانت میزد وتوزمین محال بو د بوق بزنه که اگه میزد حتما چیزی بود!!
به هر حال من تو این مدار هم میتونم کمک کنم وهم خودم کمک میخوام که بتونیم به کمک هم به اون چیزی که من دیدم وبعدش دیگه تو هیچ دستگاهی ندیدم برسیم.
قبل هرچیز یک سوال والبته یک راهنمایی واسه همه دوستان :من تو اکثر مدلهای این دستگاه که تعمیر کردم وکیفیتش خوب بوده ای سی اون با شماره il709m بوده وجاش هرمدلی دیگه مثل lm709 یا UA709 و...حتی فلزی اون روانداختم کیفیت وثبات دستگاه کمتر از نصف میشد ولی تو بازار هرچی میگردم این پیش شماره پیدا نمیشه!
آیا کسی از دوستان میدونه ای سی il709Mرو از کجا میشه تهیه کرد؟؟؟! :D

دوست عزیز باید بری پایا الکترونیک اون داره تازه وارد کرده در ضمن میشه عکس کامل از پشت و روی همین مداری که گفتی بزاری ممنون

برای بلند شدن باید خم شد ، گاهی مشکلات تو را خم میکنند و بدان آغاز ایستادن است . .

چهارشنبه 23 اردیبهشت1393 - 12:06am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

asadof نوشته است:
سلام
ناصر جان این مدار خوراک شماست به نظر شما راهی وجود داره هشت تا رگولاتوره دیگه بهش اضافه کرد بشه روند کرد بشه مدار 20 رگولاتور

سلام اسد جان
با تجربه اي كه من دارم تعداد 12 رگولاتور كه طراح استفاده كرده بي حكمت نيست هر چه ولتاژ خروجي رگوله شده صاف باشد
آيسي lm709 بهتر و دقيقتر كار ميكند و اگر پايه اميتر but11a به منفي 15 كاملا رگوله شده وصل شود خيلي بهتر كار خواهد كرد
خلاصه ميتونم كلي به دوستان كمك كنم هرچن كه يك عده اي نزاشتند كه تاپيك قبلي به نتيجه برسه والان هم طرف چنس ميفروشه ;) ومثل لاشخور منتظرند تا اين مدار هم تكميل شود وبفروشندش :D =))

چهارشنبه 23 اردیبهشت1393 - 12:46am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
saman001 نوشته است:
A.D.H1360 نوشته است:
به قوله ما:
کشک دوو آخرت خو!!!!! @};- :))
ضمن تشکر از دوست گرامی جناب رستم خان.
انشالاکه همه دوستان تا آخرهمینجور پای کار بمونن!
من بیش از پنج ویرایش این دستگاه با نامهای مختلف رو تعمیر کردم که بهترینش که ازش عکس نگرفتم به اسم spyser sp3000 بود دارای تفکیک وثبات وحساسیت بی نظیر که با یک لوپ 28 دستساز که تازه مال خودش هم نبود تو خونه یه حلقه یک گرمی طلا رو تو 50سانت میزد وتوزمین محال بو د بوق بزنه که اگه میزد حتما چیزی بود!!
به هر حال من تو این مدار هم میتونم کمک کنم وهم خودم کمک میخوام که بتونیم به کمک هم به اون چیزی که من دیدم وبعدش دیگه تو هیچ دستگاهی ندیدم برسیم.
قبل هرچیز یک سوال والبته یک راهنمایی واسه همه دوستان :من تو اکثر مدلهای این دستگاه که تعمیر کردم وکیفیتش خوب بوده ای سی اون با شماره il709m بوده وجاش هرمدلی دیگه مثل lm709 یا UA709 و...حتی فلزی اون روانداختم کیفیت وثبات دستگاه کمتر از نصف میشد ولی تو بازار هرچی میگردم این پیش شماره پیدا نمیشه!
آیا کسی از دوستان میدونه ای سی il709Mرو از کجا میشه تهیه کرد؟؟؟! :D

دوست عزیز باید بری پایا الکترونیک اون داره تازه وارد کرده در ضمن میشه عکس کامل از پشت و روی همین مداری که گفتی بزاری ممنون

والا من همیشه از پایا خرید میکنم وتاحالا پنج مدل 709 گرفتم ولی پیشوند IL نتونستم پیدا کنم در مورد اون مدار هم دقت کنید نوشتم که ازش عکس ندارم ولی با این حال سعی میکنم باطرفندی از صاحبش بگیرم ودوتا اسکن از پشت وروی برد بگیرم.

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

چهارشنبه 23 اردیبهشت1393 - 3:00am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
رستم عزیز واقعا ازت ممنونیم که بدون هیچ چشمداشتی این مدار رو گذاشتین و روش کار میکنین.
امیدوارم با لطف خدا و کمک همه اساتید به نتیجه دلخواه برسیم.
لطفا دوستانی که تجربه ای از این مدار دارن دریغ نکنن.
با آرزوی موفقیت همه
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

چهارشنبه 24 اردیبهشت1393 - 8:10am

pcb این دستگاه کدامه؟

چهارشنبه 24 اردیبهشت1393 - 1:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
دوستان بعضی از ایسی موجود در بازار همه تقلبی هستن مثلا در فلزیاب چنس ایسی op37 که در بازار هست اکثرا تقلبیه من خودم 5 تا حالا خریدم همه تقلبی بودن و یکی از دلیلهاش بسیار پر نویز و همچنین دلیل بعدی از پایه های 1 و 8 که برای افست هست اصلا کار نمیکنه یعنی اصلا op37 نیست من خودم از op37 که 6 سال پیش خریدم یدونه دارم که زمین تا اسمون با op37 جدید فرق میکنه
همینه که یکی مدار رو میسازه نتیجه خوبی میگیره و یکی میسازه نتیجه خوبی نمیگیره و دنبال ایسی نظامی نرید پولتونو هدر نکنید چون نظامی نیستن و همینطور براحتی وارد کشور نمیشه بدلیل تحریم , فقط دنبال ایسی باشید که خودش باشه و تقلبی نباشه

چهارشنبه 24 اردیبهشت1393 - 3:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mahdi8877 نوشته است:
سلام
دوستان بعضی از ایسی موجود در بازار همه تقلبی هستن مثلا در فلزیاب چنس ایسی op37 که در بازار هست اکثرا تقلبیه من خودم 5 تا حالا خریدم همه تقلبی بودن و یکی از دلیلهاش بسیار پر نویز و همچنین دلیل بعدی از پایه های 1 و 8 که برای افست هست اصلا کار نمیکنه یعنی اصلا op37 نیست من خودم از op37 که 6 سال پیش خریدم یدونه دارم که زمین تا اسمون با op37 جدید فرق میکنه
همینه که یکی مدار رو میسازه نتیجه خوبی میگیره و یکی میسازه نتیجه خوبی نمیگیره و دنبال ایسی نظامی نرید پولتونو هدر نکنید چون نظامی نیستن و همینطور براحتی وارد کشور نمیشه بدلیل تحریم , فقط دنبال ایسی باشید که خودش باشه و تقلبی نباشه

سلام و ممنون آقا مهدی واقعا همینه نه تنها آیسی بلکه تمام قطعات همینطوری هست

چهارشنبه 24 اردیبهشت1393 - 4:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
جناب rostam تا الان 8 صفحه پیش رفتید و شما به اپلود تعدادی عکس بسنده نموده اید ایا شما قصد دارید طرحی از طرحهای متعدد این مدار 12 رگولاتوره را با متعلقات شامل pcb و لیست قطعات و اموزشهای مربوطه اینجا اپلود کنید ؟ یا نه ؟ یا صرفا میخواهید برای بنده و امثال بنده به سبب ساختن چنس دلسوزی و سرزنش کنید ؟
محض اطلاع خدمت شما عرض کنم که مدتی هست که با کش قوس های فراوان و تلاش دوستان طلسم یکی از چندین طرحهای 12 رگولاتوره بلاخره شکسته شده !!

چهارشنبه 24 اردیبهشت1393 - 5:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام
من هم با نظر اقا مهدی در رابطه با قطعات موافقم و به خاطر نکته مهمی که عرض کردید از شما ممنونم
ولی علی آقای گل من نمیدونم شما در رابطه با الکترونیک اطلاعاتی دارید یا نه اگر تایپیکهارو مطالعه کرده باشید متوجه میشی که فعلا بحث این مدار که قلب تپنده انواع فلزیابهای مطرح است مثال شرکت md و کبری که از همین مدار با آپشنهای تحلیلی بالا استفاده کرده اند و یا به جای 12 عدد رگلاتور از مبدلهای جریان بالای 24 به 15 استفاده کرده اند به صورت نیمه حرفهای دنبال میشود تا پس از گرفتن نتایج مثبت pcbجدید طراحی و برای همه دوستان که در علم الکترونیک تازه کار ترن قرار بدیم
پس اگر در الکترونیک حرفه ای هستید با دقت متوجه میشوید که در همین 8 صفحه شرایط کامل ساخت سالم دستگاه ذکر شده
و اگر در این علم تازه کار هستید طبق قرارمان صبر کنید تا به نتایج کلی برسیم
باز هم اگر نکته مشکوک خاصی احساس میکنید من در خدمت شما هستم
با تشکر از کمک دوستان و صبر دیگر دوستان و از دوستان استاد خواهش میکنم بیشتر کمک کنند و از دوستان صبور تقاضا میکنم تایپیک را به حاشیه نبرند
دوستانی که دارند رو این مدار کار میکنند مطالب زیر رو برسی و نتایج را اعلام کنند
1-در فرکانس 73.5 قدرت سنس کمی کمتر و تفکیک کمی بهتر میشود و در فرکانس 135 دقیقا شرایط عکس میشود ولی پیک تفکیک در بازه بهتری حرکت میکنه(در اسیلسکوپ) ولی مدار قدرت تفکیک اونرو نداره
یه هدیه
به اندازه جریان خروجی که دارید تعداد ترانزیستور خروجی رو با هم سری کنید من 3 تا 2n3055 رو با هم بستم دستگاه بدون تعقییر در ثبات یا تفکیک قویتر شد

چهارشنبه 24 اردیبهشت1393 - 5:43pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 207  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 91 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure