انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 30 فروردین1403 - 7:51am

پاسخ به موضوع  [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 46 , 47 , 48 , 49 , 50 , 51 , 52 ... 207  بعدی
 بعد از خوندن تاپیک ساخت فلزیاب چنس دلم شکست - 12 رگلاتور 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Soheil2014 نوشته است:
رستم جان فایل السیدی رو بذاری لطف بزرگی میکنی؟؟

فایل همون فایل godoاست بسازیدش ولی آی سی آپ امپ رو لازم نیست بخرید ولی مدارو کامل بسازید
اینم فایلش

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 29 تیر1393 - 11:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

rostam نوشته است:
دوستان فیلم کم کیفت شد با عرض پوزش
دقت داشته باشید که با این سیستم هیچ دستگاه پالسی قادر به نمایش تصویر جنس نیست و فقط میتونه از دو میدان xوy به صورت 2 بعدی تصویر بده
که فقط در ابتدای سنس میشه فهمید جنس طویله یا دایره ای برای ایکنه بشه تصویر واقعیتری داشت باید حد اقل 8 نمونه برداشته بشه مثلا سیستم پالسی با 8 سیم پیچ با زاویه7 درجه ای سیمپیچها ازهم که خودش بحث پی چیده و مشکلی ولی شدنی
در این فیلم تصویر یک کولیس و یک حلقه در ابتدای سنس مشاهده میشود که در کولیس 2 محور xوy تقریبا قابل تشخیص و درحلقه به صورت متراکم قابل مشاهده است
در کل به نظر من تا چند درصد بیشتر کمکی برای تشخیص شکل جنس با توجه به اینکه جنس در زیر زمین هم باشه نمیکنه و بیشتر جنبه نمایشی داره

!That's Great

:ymapplause:

ایمان , راستی و خوش رویی = گنج واقعی

یکشنبه 29 تیر1393 - 11:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Soheil2014 نوشته است:
rostam نوشته است:
دوستان فیلم کم کیفت شد با عرض پوزش
دقت داشته باشید که با این سیستم هیچ دستگاه پالسی قادر به نمایش تصویر جنس نیست و فقط میتونه از دو میدان xوy به صورت 2 بعدی تصویر بده
که فقط در ابتدای سنس میشه فهمید جنس طویله یا دایره ای برای ایکنه بشه تصویر واقعیتری داشت باید حد اقل 8 نمونه برداشته بشه مثلا سیستم پالسی با 8 سیم پیچ با زاویه7 درجه ای سیمپیچها ازهم که خودش بحث پی چیده و مشکلی ولی شدنی
در این فیلم تصویر یک کولیس و یک حلقه در ابتدای سنس مشاهده میشود که در کولیس 2 محور xوy تقریبا قابل تشخیص و درحلقه به صورت متراکم قابل مشاهده است
در کل به نظر من تا چند درصد بیشتر کمکی برای تشخیص شکل جنس با توجه به اینکه جنس در زیر زمین هم باشه نمیکنه و بیشتر جنبه نمایشی داره

!That's Great

:ymapplause:

Thank you for your comment

دوشنبه 29 تیر1393 - 12:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

رستم خان این godo به کجای مدار وصل میشه؟؟؟

ایمان , راستی و خوش رویی = گنج واقعی

دوشنبه 29 تیر1393 - 12:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Soheil2014 نوشته است:
رستم خان این godo به کجای مدار وصل میشه؟؟؟

عجله نکن دوست من خیلی سادس اول مدارتونو راه بیندازید وبعد که به بهترین حالت رسید تعقیرات رو انجام میدیم و بعد این مدارو با یک سری تعقیرات جزئی نصب میکنیم
این دستگاه تقریبا 10 روزی است که جمع شده ولی چون دوستان علاقه ای به این مدار نداشتند منهم دست نگه داشته بودم امروز که اقا علیرضا مدارو درست کرد طبق قولی که دادم اطلاعاتشو گذاشتم و انشا الله هرچه زودتر دیگر دوستان هم بسازند تا بقیه اطلاعاتو بزارم تا دین قولی که دادم از گردنم بیفته و این تایپیک رو به انتها برسونیم

دوشنبه 29 تیر1393 - 12:10am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام و درووووووووووود
اقا رستم گل کاشتی واقعا دستت درد نکنه.منکه کم کم دارم هوس می کنم این مدار رو هم بسازم. این مدار هم مثل اینکه حرفهایی برای گفتن داره.انشا الله تو روز های اینده میرم سر وقتش ببینم این مدار چند مرده حلاجه.
یاحق

دوشنبه 30 تیر1393 - 2:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

rostam نوشته است:
saman2 نوشته است:
rostam نوشته است:
با سلام
نکته هایی رو که میگم دقت کنید
1-پشت مدارتون قلع مردگی و بدی لحیم کاری دارید اصلاح کنید
2-مقدار مقاومتها و خازنها را با مولتی متر یکی یکی از روی برد اندازه بگیرید و با اعدادی که دادم چک کنید
3-ولوم مولتی ترن را چک کنید پا یه هایش درست وصل شده باشد
و در مورد علامتی که در تصویر گذاشتم به جای خازن 1 عدسی 10 پیکو بگذارید
ترانزیستوری که در شکل 2 مشخص کردم درست نمیباشد از مدار خارج کرده و bc212 استفاده کنید
موفق باشید

سلام جناب رستم عزیز
خیلی ممنون بابت وقتی که برای کمک به بنده گذاشتید
در مورد قلع مردگی و بدی لحیم کاری این مدار چند با قطعات بعضی قسمتهاشو عوض کردم چون وقتمم کم بود بعد از لحیم کاری درجا با تینر و مسواک خواستم روغن رو تمیز کنم که لحیم ها کدر شدن.
در مورد تست قطعات قبل از نصب تست کردم
ولوم سالم هست هم خودش هم اتصالاتش
در مورد تعویض خازن 4.7 نانو که طبق تصویر گذاشته بودم با عدسی 10 پیکو تعویض کردم و ترانزیستور 2 هم که مشخص کردید طبق تغییراتتون tip 42 بود که طبق فرمایشتون bc212 خواستم بزارم که موجود نداشتم و bc557 گذاشتم که مشابهش هست.
با این تغییران ولوم کار کرد و صدای بوق کم و قطع میشه البته با تغییر فرکانس با ید دوباره با ولوم ور رفت تا صدا قطع بشه در حالت اتصال لوپ و بدون لوپ هم فرقی نمیکنه و سنس ندارم .
یه مشکل مونده اونم عدم سنس هستش ممنونم میشم راهنماییی کنید
با تشکر @};-

با سلام
اون ترانزیستوری که با دایره قرمز مشخص کردم و شماره 2 گذاشتم bc212 است ولی اون ترانزیستوری که شما وصل کردید ترانزیستور قدرته و مطمعنم 557 نیست اونو عوض کن

سلام جناب رستم عزیز
اونی که تو تصویر هست tip 42ه قبلا جایگذین کرده بودید با 212 و با فرمایش شما من 557 داشتم گذاشتم جاش اما اونم درست کار نکرد طرفای ما 212 پیدا نمیشه با نرم افزاری برای مشابه سازیش بود 556 رو مشابه 212 ذکر میکنه که من الان رو مدارم bc556 گذاشتم.
الان با اتصل لوپ صدای بوق کاملا قطع میشه و هیچ سنسی هم ندارم در حالت بدون لوپ با بستن ولوم سنس(صفر شدن ولوم) صدای بوق قطع میشه برای عدم سنس کجای مدار رو باید تعویض کنم فرکانس دارم در 150 هرتز تنظیم میکنم و در دوسر لوپ313 میگیرم
با تشکر

دوشنبه 30 تیر1393 - 3:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست خوبم دورو بر ۷۰۹ و۳۹۸ رو چک کن و ببین ۹ ولت رو داری _قطعه ای جا به جا نزدی یا مورد خاصی نداری
اندازه مقاومتها رو از روی مدار اندازه بگیر و با لیستی که گذاشتم چک کن
۴۰۱۳ رو تعویض و ولوم سنس رو چک کن ببین سالمه

دوشنبه 30 تیر1393 - 9:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
سلام رستم جان من وقتی لوپ رو ب مدار وصل میکنم صدا قطع میش و ولوم کار نمیکنه؟

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

سه شنبه 31 تیر1393 - 5:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

rostam نوشته است:
دوست خوبم دورو بر ۷۰۹ و۳۹۸ رو چک کن و ببین ۹ ولت رو داری _قطعه ای جا به جا نزدی یا مورد خاصی نداری
اندازه مقاومتها رو از روی مدار اندازه بگیر و با لیستی که گذاشتم چک کن
۴۰۱۳ رو تعویض و ولوم سنس رو چک کن ببین سالمه

سلام دوست عزیز
9 ولت رو دارم قبلا هم فرموده بودید این مورد رو درست بود قطعات هم درست هستن تصویر از رو و پشت مدار خدمتتون ارائه کردم توش همه چیز ومعلومه
اندازه مقاومتها تقریبا درسته مثلا مقاومت 10 کیلو اهم های که بنده دارم با ولت متر 9.60 کیلو میشه که این مقدار هم فکر کنم مال خطای دستگاه اندازه گیری باشه چون همین مقاومت در مدار زمین شناسی و چنس هم زدم با داین مقدار و مثل ساعت درست کار میکنه.
4013 هم تعویض کردم و هم همه آی سی ها رو 709 فلزی هم گذ اشتم اما سنس در مدارم ندارم.
ولومها سالم هستند چک شده
دوستان کسی با این فیبر این مدار رو ساخته و نتیجه گرفته؟
پیوست:
finalll (Copy).JPG

لطفا از دوستان از چند جای مدارشون ولتاژ گیری کنن و روی فیبر بزارن تا ما هم ولتاژهای هر بخش رو بتونیم چک کنیم ببینیم درست هستن یا نه اینکار برای همیشه مشکل عیب یابی این مدار رو راحت میکنه چون شماتیک نداره
با تشکر

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 31 تیر1393 - 6:05pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 46 , 47 , 48 , 49 , 50 , 51 , 52 ... 207  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 102 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure