انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 16 اردیبهشت1403 - 10:47pm

پاسخ به موضوع  [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 42 , 43 , 44 , 45 , 46 , 47 , 48 ... 207  بعدی
 بعد از خوندن تاپیک ساخت فلزیاب چنس دلم شکست - 12 رگلاتور 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

asadof نوشته است:
rostam نوشته است:
اسدف عزیز فکر کنم تصاویر گویاست ولی اگر وقت کنم حتما انجام میدم

جناب شما تو word نوشتید R32 یک کیلو بذارید ولی تو تصاویر زده 88 اهم کجا گویا هستش [-X
اگه می تونید از روی رنگ یا اینکه یدونه از پایه های مقاومتها رو در بیار اندازه بگیر بعد بذار دیگه خودت استاد هستید بعد این کار من فیبر میزنم و نتایج رو نسبت به TL12000 به اطلاع شما میرسانم موفق باشید

دوست خوبم اگه تمام صفحات رو خونده باشید من خودم گفتم اون فایل وردی که در تایپیک 12 رگلاتوره کهیال بود اشتباهه ولی بازم شما گیر دادید به اون فایل طبق چیزی که روی نقشه نوشتم بساز ید و اگر بازهم به تایپیکها دقت کنید حتی عکس مدار رو با کیفت بالا چند تیکه کردم و گذاشتم
موفق باشید

جمعه 20 تیر1393 - 1:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درسته اقا رستم من عکسها رو دانلود کردم ممنون از زحمات شما چون شما تو فایل WORD به دیود تاکید داشتید که کاتد با اند اشتباهی نشه فکر کردم همون مقاومتهای WORD درسته. پس اون مقاومتها ی تو صفحه WORD درست نیست ولی چرا جناب پویا نتایج درستی از این مدار نگرفتند :-?

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

جمعه 20 تیر1393 - 2:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اسدف عزیز مطمعن باش دلیل جواب نگرفتن پویای عزیز مثل عدم دلایل کار نکردن tl12000 نیست و یکجایی اشتباه کردن که طبیعیه و قابل اصلاح
پویای عزیز و دیگر دوستانی که مدارو ساختن هیچ اطلاعاتی نمیدن تا بدونیم مدارشون در چه وضعیتی
ولی به هر حال موفق و پیروز باشند

جمعه 20 تیر1393 - 8:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

والا خواستم بسازم دیدم تمام ترانسیستور هار رو BC321 تو عکس زدید و تو صفحات از یه شماره دیگه نام بردید. فعلا دست نگاه داشتم

جمعه 20 تیر1393 - 8:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: زمین
rostam نوشته است:
سید جواد نوشته است:
سلام دوستان
من یه مشکلی الان برای مدارم اتفاق افتاد :-s
دستگاه رو که روشن کردم و بالانس کردم مثل قبل سنس داشت ولی صدای بلندگو خیلی ضعیف بود واسه همین هدفون وصل کردم دیدم نه مشکلی نیست اما بعد چند دقیقه یک آیسی بشدت داغ کرد و دیگه سنس نداشتم فقط یکسری صدای عجیب و غریب همین.... وقتی آی سی رو برداشتم باز هم همین صدا رو داشتم چرا این اتفاق میوفته؟
آی سی هم روش نوشته 555

سید جان ترانزیستور های bc 321 رو عوض کن با 555 رو
علتشهم اینه که یا فرکانس رو خیلی بالا بردی یا مدارت نشتی داره با تینر 10000 مدارتو با مسواک بشور وسریع خشک کن مواظب باش خازنها تینر نخورند و فرکانسو 172 هرتز بزار

سلام رستم جان
من آی سی 555 رو گرفتم ولی BC321 اینجا پیدا نمیشه!
نمیشه چیز دیگه گذاشت؟
بعد ببخشید من مثل شما خیلی حرفه ای نیستم اگر سوال ابتدایی میکنم بزارید به حساب نادانی
این تنظیم فرکانس رو 172 که فرمایش کردید از کجای مدار انجام میشه؟ من اسیلسکوپ هم ندارم!

امام حسن مجتبی (ع): لو سکت الجاهل لما وقع الخلاف
اگر جاهل سکوت کند اختلافی پیش نمی آید

جمعه 20 تیر1393 - 9:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

این نوع ترانسیستور مثبت هستش BC177/BC257/BC307/BC320/ همشون جواب میده

جمعه 20 تیر1393 - 10:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستانی که مشکل زیر رو دارند
سامان عزیز در پیام خصوصی نوشته
سلام جناب رستم عزیز
مدار من بوق متتدش قطع نمیشه ترانزیستور but11 سالمه قبلا با مقاومت های زیرش شدیدا داغ میکرد که با تعویض tr3 که tip142 گذاشته بودم با c321 شکل داغ کردنش حل شد قبل از تعویض بوق ممتد میزد وقتی لوپ رو وصل میکردم بوق قطع میشد اما سنس نداشتم الان با 321 بوق ممتد در هر دو حالت وصل هست و سنس ندارم بین مقاومت 27 و 28 یه جامپر از بالا زده شده با قطع اون با تغیرر vr کنارش میشه صدای بوق رو با ولوم قطع کردم .
مدارم فرکانس میده و میتونم تغییرش بدم
به نظرتون ایراد مدار من از کجاست ؟ اگر باید ولتاژ نقاطی رو اندازه بگیرم تا از صحت مدذار اطمینان حاصل کنم لطفا بفرمائید
در ضمن من با لوپی 53 با هانری 375 مدار رو تست کردم
با تشکر

خوب دوستان زمانی از tip142 استفاده کنید که حتما از ترانزیستور قدرت مثلا 2n3055 استفاده کنید مگر نه but11 داغ میکند و مدار از ثبات می افتد
در مورد ترانزیستور های مدار تحقیقاتی کردم و متوجه شدم که تا 2 سال پیش ترانزیستور 321 ترتیب پایه هاشون امیتر بیس کلکتور بوده که بعضی از ترانزیستورهای 321 وارداتی جدید به صورت کلکتور بیس امیتر میباشد حتما چک کنید
شما لطفا بیس ترانزیستور 1 را از مدار در بیاور باید بوق دستگاه قطع شود و بعد با ولتمتر ولتاژ محل نصب بیس را اندازه بگیر و ولوم سنس را در حداقل بگذار باید ولتاژ منفی یا صفر ولت داشته باشی اگر نبود 555 ها را چک کن اگر ولتاژ درست شد که شد اگر نشد بگو تا بقیه مراحل را دنبال کنیم
با تشکر ممنون میشم اگر موارد رو در همین تایپیک اعلام کنید نه در پیام خصوصی تا اگر منهم نتوانستم دوستان و اساتید خوب کمکتان کنند و کمکی به بقیه دوستان هم که همچین مشکلی دارند باشد
با تشکر

شنبه 21 تیر1393 - 9:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

asadof نوشته است:
والا خواستم بسازم دیدم تمام ترانسیستور هار رو BC321 تو عکس زدید و تو صفحات از یه شماره دیگه نام بردید. فعلا دست نگاه داشتم

اسدف عزیز طبق لیست بساز و در جای ترانزیستور 2 و 3 و مقاومت 6 از پایه کانکتور استفاده کن برای انجام تعقیرات
تنها ایراد اعداد نوشته شده خازن 13 است که 1 نانو صحیح میباشد

شنبه 21 تیر1393 - 10:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سید جواد نوشته است:
rostam نوشته است:
سید جواد نوشته است:
سلام دوستان
من یه مشکلی الان برای مدارم اتفاق افتاد :-s
دستگاه رو که روشن کردم و بالانس کردم مثل قبل سنس داشت ولی صدای بلندگو خیلی ضعیف بود واسه همین هدفون وصل کردم دیدم نه مشکلی نیست اما بعد چند دقیقه یک آیسی بشدت داغ کرد و دیگه سنس نداشتم فقط یکسری صدای عجیب و غریب همین.... وقتی آی سی رو برداشتم باز هم همین صدا رو داشتم چرا این اتفاق میوفته؟
آی سی هم روش نوشته 555

سید جان ترانزیستور های bc 321 رو عوض کن با 555 رو
علتشهم اینه که یا فرکانس رو خیلی بالا بردی یا مدارت نشتی داره با تینر 10000 مدارتو با مسواک بشور وسریع خشک کن مواظب باش خازنها تینر نخورند و فرکانسو 172 هرتز بزار

سلام رستم جان
من آی سی 555 رو گرفتم ولی BC321 اینجا پیدا نمیشه!
نمیشه چیز دیگه گذاشت؟
بعد ببخشید من مثل شما خیلی حرفه ای نیستم اگر سوال ابتدایی میکنم بزارید به حساب نادانی
این تنظیم فرکانس رو 172 که فرمایش کردید از کجای مدار انجام میشه؟ من اسیلسکوپ هم ندارم!

سید عزیز سلام
خواهش میکنم همینکه ساختیش پس استادی شکسته نفسی نفرمایید
با اهمتر پایه پتانسیومتر رو اندازه بگیر و توی 30 کیلو تنظیم کن تقریبا بین 130 تا 160 تنظیم میشه
موفق باشی

شنبه 21 تیر1393 - 10:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: زمین
شما لطف داري رستم جان ولي من واقعيت رو گفتم حضرت عباسي الکترونيکم خوب نيست :D
اين دستگاه مال يکي از دوستام هست گفت رفيق داري راه بندازيش گفتم از شما بپرسم که استاد اين کار هستيد راستش تمام اي سي ها و ترانزيستورها پاک شده ست اين عکس مداره
اي سي 555 رو عوض کردم الان سنس داره ولي از بلندگو صدا نمياد بايد هدفون گذاشت دو تا سوال دارم ممنون ميشم راهنمايي کنيد
1- ترانزيستوري که بايد عوض کنم روي عکس کدومه؟
2- اون پتانسيومتر که فرمايش کرديد رو 30 کيلو تنظيم کنم رو هم مشخص کنيد ممنون ميشم
نکته اي يا تغييري به نظرتون ميرسه که در صورت اعمال در ثبات و برد دستگاه تاثير داره بفرماييد
سپاسگذارم @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

امام حسن مجتبی (ع): لو سکت الجاهل لما وقع الخلاف
اگر جاهل سکوت کند اختلافی پیش نمی آید

یکشنبه 22 تیر1393 - 3:11pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 42 , 43 , 44 , 45 , 46 , 47 , 48 ... 207  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Farshadh54 , FX5 و 224 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure