انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 23 اردیبهشت1403 - 12:43am

پاسخ به موضوع  [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 41 , 42 , 43 , 44 , 45 , 46 , 47 ... 207  بعدی
 بعد از خوندن تاپیک ساخت فلزیاب چنس دلم شکست - 12 رگلاتور 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

asadof نوشته است:
سلام
رستم جان به نظر میاد صداش با tl12000 فرق داشته باشه درسته؟ مخصوصا اول سنس مدار وقتی که فلزی رو نزدیک مدار میکنید.

اسدف عزیز من مدار tl رو ندارم یکی از دوستان ساخته و کار نمیکنه و اینجا پیش منه و حقیقتا وقت ندارم درستش کنم و نمیتونم جوابی عملی به سوال شما بدم با عرض پوزش
ولی از نظر علمی میشه گفت نباید فرق زیادی داشته باشند چون بیس هر دو مدار یکی و نوع تعقییر صدا در موقع سنس وابستگی زیادی به کالیبره بودن lm358با المانهای وابستش داره

چهارشنبه 18 تیر1393 - 10:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سید جواد نوشته است:
سلام دوستان
من یه مشکلی الان برای مدارم اتفاق افتاد :-s
دستگاه رو که روشن کردم و بالانس کردم مثل قبل سنس داشت ولی صدای بلندگو خیلی ضعیف بود واسه همین هدفون وصل کردم دیدم نه مشکلی نیست اما بعد چند دقیقه یک آیسی بشدت داغ کرد و دیگه سنس نداشتم فقط یکسری صدای عجیب و غریب همین.... وقتی آی سی رو برداشتم باز هم همین صدا رو داشتم چرا این اتفاق میوفته؟
آی سی هم روش نوشته 555

سید جان ترانزیستور های bc 321 رو عوض کن با 555 رو
علتشهم اینه که یا فرکانس رو خیلی بالا بردی یا مدارت نشتی داره با تینر 10000 مدارتو با مسواک بشور وسریع خشک کن مواظب باش خازنها تینر نخورند و فرکانسو 172 هرتز بزار

چهارشنبه 18 تیر1393 - 10:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

saman2 نوشته است:
rostam نوشته است:
saman2 نوشته است:
سلام
جناب رستم میشه سوالی رو که تو صفحه قبل پرسیدم رو جواب بدید
از دوستانی که این مدار رو ساختن لطفا اطلاعات لوپشون رو اعلام کنن تا ما هم استفاده کنیم
با تشکر

سامان عزیز با عرض پوزش پست شما را ندیدم
مقدار ظرفیتی که بدست آوردید خیلی بالاست مطمعنید موقع اندازه گیری آهنربا و یا فلز بزرگی چسبیده به سیم پیچ نبوده چون باعث تعقییر ظرفیت القایی سیم پیچ میشه ولی 1 خداییش زیاده راستی مقدار مقاومتتون چقدر شده
من پیشنهاد میکنم یک بار در شرایط درست اندازه بگیر و بعد چند دور چند دور تعداد سیم پیچ رو کم کن تا به عدد مورد نظر برسی و بعد برای همه دوستان اعلام کن ممنون

سلام جناب رستم عزیز
واقعیتش من ام اول فکر میکردم اندازه گیریم اشتباه هست و چند باری تست کردم سلفهای مقاومتی بشکه ای و لوپهای که برای چنس ساخته بودمهمش درست بود پس دستگاهئ اندازه گیری درسته لوپ رو هم در محیطی که نه آهنی بهش چسبیده ونه آهنربا اندازه گیری کردم .موضوع رو هم با مهندس حمید در میان گذاشتم که نظر ایشون هم این بود که این 1 هانری با این تعداد دور و مسااحت درست و عادی هست .
اهم در لوپ 53 با دهانری 400 شد 2اهم تعداد دور 14 با سیم 0.5
در لوپ 53 باهانری1.1 شد2.6 اهم تعداد دور 24با سیم 0.6
لطفا شما لوپ رو دوباره بررسی کنید صد در صد لوپی که 24 دور سیم 0.6 برای لوپ 53 سانتی هانریش 372 نمیشه
با تشکر

سامان عزیز گفتم که درست نیست یادمه اقا حمید نرم افزاری داشت که ظرفیت سیم پیچ رو حساب میکرد اگه زحمتی نیست با اون نرم افزار چک کن سیم پیچه رو خراب کردم و چسبش انقدر مزخرفه که نمیشه خوردش کرد سری پیش هم 2 /3 تاش قطع شد که با مکافات به هم وصلش کردم

چهارشنبه 18 تیر1393 - 10:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
rostam نوشته است:
با سلام
دوست خوبم A.D.H1360 در مورد شارژ 100 درصدی باطری های تک آمپر شما درست میفرمایید ولی در شرایطی که دوست خوبمون سید عزیز اعلام کرد با شرایط شارژری شما بعد از چند بار شارژ باطری 1.3 آمپری به لقا ء الله میپیونددولی در روشی که من گفتم باطری تا 90 در صد شارژ میشود ولی عمر باطری بیشتر میشود
با تشکر

بله شما درست میفرمایید مهندس جان وممنون بابت اطلاعات ارزشمند شما @};-
خواستم بدونم شما باچه فرکانسی بهترین نتیجه رو از مدار گرفتین ودر خروجی مدار از چه ترانزیستوری استفاده کردین؟

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

پنج شنبه 18 تیر1393 - 12:06am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: زمین
rostam نوشته است:
سید جواد نوشته است:
سلام دوستان
من یه مشکلی الان برای مدارم اتفاق افتاد :-s
دستگاه رو که روشن کردم و بالانس کردم مثل قبل سنس داشت ولی صدای بلندگو خیلی ضعیف بود واسه همین هدفون وصل کردم دیدم نه مشکلی نیست اما بعد چند دقیقه یک آیسی بشدت داغ کرد و دیگه سنس نداشتم فقط یکسری صدای عجیب و غریب همین.... وقتی آی سی رو برداشتم باز هم همین صدا رو داشتم چرا این اتفاق میوفته؟
آی سی هم روش نوشته 555

سید جان ترانزیستور های bc 321 رو عوض کن با 555 رو
علتشهم اینه که یا فرکانس رو خیلی بالا بردی یا مدارت نشتی داره با تینر 10000 مدارتو با مسواک بشور وسریع خشک کن مواظب باش خازنها تینر نخورند و فرکانسو 172 هرتز بزار

سلام ممنونم رستم جان محبت کردی داداش انشاءالله تندرست باشی @};-

امام حسن مجتبی (ع): لو سکت الجاهل لما وقع الخلاف
اگر جاهل سکوت کند اختلافی پیش نمی آید

پنج شنبه 19 تیر1393 - 10:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

A.D.H1360 نوشته است:
rostam نوشته است:
با سلام
دوست خوبم A.D.H1360 در مورد شارژ 100 درصدی باطری های تک آمپر شما درست میفرمایید ولی در شرایطی که دوست خوبمون سید عزیز اعلام کرد با شرایط شارژری شما بعد از چند بار شارژ باطری 1.3 آمپری به لقا ء الله میپیونددولی در روشی که من گفتم باطری تا 90 در صد شارژ میشود ولی عمر باطری بیشتر میشود
با تشکر

خواستم بدونم شما باچه فرکانسی بهترین نتیجه رو از مدار گرفتین ودر خروجی مدار از چه ترانزیستوری استفاده کردین؟

با سلام
دوست خوبم فرکانس بین 100 تا 380 هرتز فرکانس مناسبی برای اسکن میباشد با این تفاوت که در فرکانس پایین قدرت نفوذ بهتر و مسیر نفوذ کمترکه برای مکانهای سنگلاخی و چند لایه مناسب است و با فرکانس بالاتر قدرت نفوذ کمتر و مسیر نفوذ بیشتر دارید که برای مکانهای یک دست مثل اوار و یا قبر مناسب است
میتوانید ولوم فرکانس را با یک مقاومت 27 کیلو موازی کنید و به جلوی پنل بیاورید
دستگاه در خاک ماسه ای با فرکانس 174 هرتز و در خاک قبر 250 هرتز و در کوهستان 123 هرتز برای دستگاه من خوب جواب داد
موفق باشید

پنج شنبه 19 تیر1393 - 7:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
rostam نوشته است:
A.D.H1360 نوشته است:
rostam نوشته است:
با سلام
با تشکر

با سلام
دوست خوبم فرکانس بین 100 تا 380 هرتز فرکانس مناسبی برای اسکن میباشد با این تفاوت که در فرکانس پایین قدرت نفوذ بهتر و مسیر نفوذ کمترکه برای مکانهای سنگلاخی و چند لایه مناسب است و با فرکانس بالاتر قدرت نفوذ کمتر و مسیر نفوذ بیشتر دارید که برای مکانهای یک دست مثل اوار و یا قبر مناسب است
میتوانید ولوم فرکانس را با یک مقاومت 27 کیلو موازی کنید و به جلوی پنل بیاورید
دستگاه در خاک ماسه ای با فرکانس 174 هرتز و در خاک قبر 250 هرتز و در کوهستان 123 هرتز برای دستگاه من خوب جواب داد
موفق باشید

سلام رستم جان خسته نباشید داداش واقعا ازت تشکر میکنم مطالب مفیدی گفتید مرسی :ymhug:

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

پنج شنبه 19 تیر1393 - 8:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
اقا رستم من از اول تا اخر این صفحه رو خوندم و گنجکاو شدم بسازم و با مدار tl12000 مقایسه کنم ولی متاسفانه قطعات این مدار مشخص نیست و قبلا در مورد این مدار چی بوده و شده هیچ اطلاعی ندارم چون پیگیر این مدار نبودم
شما لطف کن تمام مقاومتها و ترانسیستورها و خازنها رو اطلاعات دقیق شون رو با توجه به مدار خودت بذار مثل کاری که در tl12000 انجام شد یعنی همون مدار خودت که با لوپ 45 حدود 2.5 میزنه لیست قطعا همون مدار رو بذار تا من و دوستان بسازیم بعد در مورد افزایش عمق کار بشه .
مثلا شما گفتید مقاومت R32=1K و R26=10K ولی تو عکس زیر چیز دیگه ای هستش یا شماره ترانسیستور یه چیز دیگه گفتید ولی تو عکس پایین bc231 هستش؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

پنج شنبه 19 تیر1393 - 11:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اسدف عزیز فکر کنم تصاویر گویاست ولی اگر وقت کنم حتما انجام میدم

جمعه 19 تیر1393 - 12:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

rostam نوشته است:
اسدف عزیز فکر کنم تصاویر گویاست ولی اگر وقت کنم حتما انجام میدم

جناب شما تو word نوشتید R32 یک کیلو بذارید ولی تو تصاویر زده 88 اهم کجا گویا هستش [-X
اگه می تونید از روی رنگ یا اینکه یدونه از پایه های مقاومتها رو در بیار اندازه بگیر بعد بذار دیگه خودت استاد هستید بعد این کار من فیبر میزنم و نتایج رو نسبت به TL12000 به اطلاع شما میرسانم موفق باشید

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

جمعه 20 تیر1393 - 12:42pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 41 , 42 , 43 , 44 , 45 , 46 , 47 ... 207  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , mahdi_123 , mwcc و 124 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure