انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 29 اردیبهشت1403 - 11:09pm

پاسخ به موضوع  [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 40 , 41 , 42 , 43 , 44 , 45 , 46 ... 207  بعدی
 بعد از خوندن تاپیک ساخت فلزیاب چنس دلم شکست - 12 رگلاتور 
نویسنده پیغام
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

asadof نوشته است:
rostam نوشته است:
asadof نوشته است:
سلام
رستم جان میشه فیلم این مدار رو هنگام سنس فلزی بذارید تا ببینم صداش چطوری هستش مرسی البته اگخ وقت دارید :ymhug:

با سلام
اسدف عزیز در صفحات اول یک فیلم گذاشتم اگر مورد خاصی به غیر از چیزی که در فیلم است مد نظر شماست بگویید تا انجام دهم

رستم جان اتفاقا من از همون اولین پست شما خیلی مشتاق بودم فیلمش رو ببینم ولی تا الان فیلمی تو هیچ کدوم از پستها نذاشتید. هیچ فیلمی وجود نداره :(

اسدف عزیز بفرما صفحه 12
viewtopic.php?f=8&t=1564&start=110
یا
http://www.felezjoo.com/viewtopic.php?f ... &start=110

سه شنبه 17 تیر1393 - 9:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

رستم جان اتفاقا من از همون اولین پست شما خیلی مشتاق بودم فیلمش رو ببینم ولی تا الان فیلمی تو هیچ کدوم از پستها نذاشتید. هیچ فیلمی وجود نداره :([/quote]

اسدف عزیز بفرما صفحه 12
viewtopic.php?f=8&t=1564&start=110
یا
http://www.felezjoo.com/viewtopic.php?f ... &start=110[/quote]
کانی جان مرسی تشکر ^:)^ ^:)^

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

سه شنبه 17 تیر1393 - 10:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
rostam نوشته است:
سید جواد نوشته است:
سلام دوستان عزيز طاعات قبول @};-
دستگاه من بايک باتري 12 ولت 1.3 آمپر + يک باتري 6 ولت 4.5 آمپر که با هم سري شدن کار ميکنه
ميخواستم بدونم از چه شارژري با چه ولتاژ و جريان خروجي استفاده کنم که به باتري و مدار آسيب نرسه؟ چند ساعت تو شارژ باشه؟
سپاس :-H

با سلام
دوست خوبم همانطور که پویای عزیز فرمودند ترجیحا جریان هارو یکی انتخاب کنید ولی برای شارژ همچین چیدمانی حتما بین 2 باطری از یک دیود آمپر بالا در هنگام سری کردن استفاده کنید و با یک ترانس 18 ولت 1 الی 2 امپر به مدت حد اکثر 1 ساعت عمل شارژ رو انجام دهید
در صورت عدم وصل دیود باطری 1.3 آمپری شما بعد از چند بار شارژ باد خواهد کرد
ولی ترجیحا این کار را انجام ندهید فکر کنم با افزاینده 12 به 24 ولتی که مدارش در همین سایت موجود میباشد هم میتوان از این مدار نتیجه گرفت

البته خیلی ببخشید رستم جان ولی تا جایی که من اطلاع دارم برای شارژباطریهای اسیدی وسیلد اسید باید به ازای هر سل 0.2ولت برای شارژاستانداردو0.3ولت برای شارژسریع ولتاژشارژر از باطری بیشتر باشه که برای باطری12ولت ولتاژشارژمیشه13.8ولت وبرای 18 ولت میشه حدود21ولت وبا ولتاژ18 نمیشه باطری 18رودرست شارژکرد وای به اینکه یک دیود هم سری باشه که 0.6ولت اون رو هم کم میکنه ومیشه 17.4ولت!! @};-

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

چهارشنبه 17 تیر1393 - 12:10am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
جناب رستم میشه سوالی رو که تو صفحه قبل پرسیدم رو جواب بدید
از دوستانی که این مدار رو ساختن لطفا اطلاعات لوپشون رو اعلام کنن تا ما هم استفاده کنیم
با تشکر

چهارشنبه 18 تیر1393 - 3:56am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام
دوست خوبم A.D.H1360 در مورد شارژ 100 درصدی باطری های تک آمپر شما درست میفرمایید ولی در شرایطی که دوست خوبمون سید عزیز اعلام کرد با شرایط شارژری شما بعد از چند بار شارژ باطری 1.3 آمپری به لقا ء الله میپیونددولی در روشی که من گفتم باطری تا 90 در صد شارژ میشود ولی عمر باطری بیشتر میشود
با تشکر

چهارشنبه 18 تیر1393 - 8:17am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

saman2 نوشته است:
سلام
از دوستانی که این مدار رو ساختن لطفا اطلاعات لوپشون رو اعلام کنن تا ما هم استفاده کنیم
با تشکر

سامان عزیز با عرض پوزش پست شما را ندیدم
مقدار ظرفیتی که بدست آوردید خیلی بالاست مطمعنید موقع اندازه گیری آهنربا و یا فلز بزرگی چسبیده به سیم پیچ نبوده چون باعث تعقییر ظرفیت القایی سیم پیچ میشه ولی 1 خداییش زیاده راستی مقدار مقاومتتون چقدر شده
من پیشنهاد میکنم یک بار در شرایط درست اندازه بگیر و بعد چند دور چند دور تعداد سیم پیچ رو کم کن تا به عدد مورد نظر برسی و بعد برای همه دوستان اعلام کن ممنون

چهارشنبه 18 تیر1393 - 8:24am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
رستم جان به نظر میاد صداش با tl12000 فرق داشته باشه درسته؟ مخصوصا اول سنس مدار وقتی که فلزی رو نزدیک مدار میکنید.

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

چهارشنبه 18 تیر1393 - 1:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

rostam نوشته است:
saman2 نوشته است:
سلام
با تشکر

سامان عزیز با عرض پوزش پست شما را ندیدم
مقدار ظرفیتی که بدست آوردید خیلی بالاست مطمعنید موقع اندازه گیری آهنربا و یا فلز بزرگی چسبیده به سیم پیچ نبوده چون باعث تعقییر ظرفیت القایی سیم پیچ میشه ولی 1 خداییش زیاده راستی مقدار مقاومتتون چقدر شده
من پیشنهاد میکنم یک بار در شرایط درست اندازه بگیر و بعد چند دور چند دور تعداد سیم پیچ رو کم کن تا به عدد مورد نظر برسی و بعد برای همه دوستان اعلام کن ممنون

سلام جناب رستم عزیز
واقعیتش من ام اول فکر میکردم اندازه گیریم اشتباه هست و چند باری تست کردم سلفهای مقاومتی بشکه ای و لوپهای که برای چنس ساخته بودمهمش درست بود پس دستگاهئ اندازه گیری درسته لوپ رو هم در محیطی که نه آهنی بهش چسبیده ونه آهنربا اندازه گیری کردم .موضوع رو هم با مهندس حمید در میان گذاشتم که نظر ایشون هم این بود که این 1 هانری با این تعداد دور و مسااحت درست و عادی هست .
اهم در لوپ 53 با دهانری 400 شد 2اهم تعداد دور 14 با سیم 0.5
در لوپ 53 باهانری1.1 شد2.6 اهم تعداد دور 24با سیم 0.6
لطفا شما لوپ رو دوباره بررسی کنید صد در صد لوپی که 24 دور سیم 0.6 برای لوپ 53 سانتی هانریش 372 نمیشه
با تشکر

چهارشنبه 18 تیر1393 - 2:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: زمین
سلام دوستان
من یه مشکلی الان برای مدارم اتفاق افتاد :-s
دستگاه رو که روشن کردم و بالانس کردم مثل قبل سنس داشت ولی صدای بلندگو خیلی ضعیف بود واسه همین هدفون وصل کردم دیدم نه مشکلی نیست اما بعد چند دقیقه یک آیسی بشدت داغ کرد و دیگه سنس نداشتم فقط یکسری صدای عجیب و غریب همین.... وقتی آی سی رو برداشتم باز هم همین صدا رو داشتم چرا این اتفاق میوفته؟
آی سی هم روش نوشته 555

امام حسن مجتبی (ع): لو سکت الجاهل لما وقع الخلاف
اگر جاهل سکوت کند اختلافی پیش نمی آید

چهارشنبه 18 تیر1393 - 4:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سيد جان لطفا از مدار عکس بزار لطفا اينطور که نميشه

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

چهارشنبه 18 تیر1393 - 10:18pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 40 , 41 , 42 , 43 , 44 , 45 , 46 ... 207  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 35 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure