انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 29 اردیبهشت1403 - 11:59pm

پاسخ به موضوع  [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 39 , 40 , 41 , 42 , 43 , 44 , 45 ... 207  بعدی
 بعد از خوندن تاپیک ساخت فلزیاب چنس دلم شکست - 12 رگلاتور 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: آذربایجان
باسلام
جناب رستم،ترانزیستورBC212 نتونستم پیداکنم،بجاش از چه ترانزیستوری استفاده کنم.
ممنون

دوشنبه 16 تیر1393 - 1:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

pouya83 نوشته است:
باسلام
جناب رستم،ترانزیستورBC212 نتونستم پیداکنم،بجاش از چه ترانزیستوری استفاده کنم.
ممنون

با سلام
از نمونه های زیر میتوانی استفاده کنی
BC 256, BC 266, BC 556

دوشنبه 16 تیر1393 - 8:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
رستم جان میشه فیلم این مدار رو هنگام سنس فلزی بذارید تا ببینم صداش چطوری هستش مرسی البته اگخ وقت دارید :ymhug:

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

دوشنبه 16 تیر1393 - 9:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: زمین
سلام دوستان عزيز طاعات قبول @};-
دستگاه من بايک باتري 12 ولت 1.3 آمپر + يک باتري 6 ولت 4.5 آمپر که با هم سري شدن کار ميکنه
ميخواستم بدونم از چه شارژري با چه ولتاژ و جريان خروجي استفاده کنم که به باتري و مدار آسيب نرسه؟ چند ساعت تو شارژ باشه؟
سپاس :-H

امام حسن مجتبی (ع): لو سکت الجاهل لما وقع الخلاف
اگر جاهل سکوت کند اختلافی پیش نمی آید

سه شنبه 17 تیر1393 - 9:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام جناب رستم عزیز
در مورد لوپ به مشکل برخوردم شما فرمودید

لوپ 52 سانتی
مقاومت اهمی لوپ با 2 متر کابل رابط 4.2 اهم-چهار ممیز دو اهم که فکر کنم 4 اهم اندازه خود سیم پیچ باشد
و ظرفیت سیم پیچ با کابل رابط372 میکرو هانری این لوپ عایق شده و غیر قابل شکاف است
و وقتی تعداد دور رو پرسیدم فرمودید
دوست خوبم برای تعداد دور لپ 53 باید لوپ رو خراب کنم از یک طرف روکششو خورد کردم و سیم پیچ رو از بین بردم ولی درست نتونستم بشمارمش اگر اشتباه نکرده باشم 24 دور سیم 0/6 باید باشه یکی از دوستان محاسبه کنه ببینه درست در میاد یا نه
متاسفانه هانری 1 میاد با این تعداد دور که با هانری لوپ شما نمیخونه لطفا دوستانی که درست کردن و نتیجه گرفتن اطلاعات لوپی که سلاختن رو بفرمایند تا ما هم بسازیم
در ضمن در مدار من در حالت بدون اتصال لوپ رگولاتورهای که برای لوپ هست گرم میکنن اما با اتصال لوپ این مشکل رفع میشه و ترانزیستور 2 but11 گرم میکنه به نظرتون ایراد کار از کجاست؟
با تشکر

سه شنبه 17 تیر1393 - 2:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: آذربایجان
سید جواد نوشته است:
دستگاه من بايک باتري 12 ولت 1.3 آمپر + يک باتري 6 ولت 4.5 آمپر که با هم سري شدن کار ميکنه
ميخواستم بدونم از چه شارژري با چه ولتاژ و جريان خروجي استفاده کنم که به باتري و مدار آسيب نرسه؟ چند ساعت تو شارژ باشه؟

دوست عزیز ،آمپر هر دو باتری که باهم سری میکنید ترجیحا"باید یکی باشه.

سه شنبه 17 تیر1393 - 3:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

asadof نوشته است:
سلام
رستم جان میشه فیلم این مدار رو هنگام سنس فلزی بذارید تا ببینم صداش چطوری هستش مرسی البته اگخ وقت دارید :ymhug:

با سلام
اسدف عزیز در صفحات اول یک فیلم گذاشتم اگر مورد خاصی به غیر از چیزی که در فیلم است مد نظر شماست بگویید تا انجام دهم

سه شنبه 17 تیر1393 - 5:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: زمین
pouya83 نوشته است:
سید جواد نوشته است:

دوست عزیز ،آمپر هر دو باتری که باهم سری میکنید ترجیحا"باید یکی باشه.

ممنون ولی مدار رو من مونتاژ نکردم مال یکی از دوستانه داد یک مدتی دستم باشه حالا شارژش تموم شده شارژر هم نداره و من نمیدونم از چه شارژری با چه جریانی باید استفاده کنم که مدار آسیب نبینه؟

امام حسن مجتبی (ع): لو سکت الجاهل لما وقع الخلاف
اگر جاهل سکوت کند اختلافی پیش نمی آید

سه شنبه 17 تیر1393 - 5:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سید جواد نوشته است:

با سلام
دوست خوبم همانطور که پویای عزیز فرمودند ترجیحا جریان هارو یکی انتخاب کنید ولی برای شارژ همچین چیدمانی حتما بین 2 باطری از یک دیود آمپر بالا در هنگام سری کردن استفاده کنید و با یک ترانس 18 ولت 1 الی 2 امپر به مدت حد اکثر 1 ساعت عمل شارژ رو انجام دهید
در صورت عدم وصل دیود باطری 1.3 آمپری شما بعد از چند بار شارژ باد خواهد کرد
ولی ترجیحا این کار را انجام ندهید فکر کنم با افزاینده 12 به 24 ولتی که مدارش در همین سایت موجود میباشد هم میتوان از این مدار نتیجه گرفت

سه شنبه 17 تیر1393 - 5:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

rostam نوشته است:
asadof نوشته است:
سلام

با سلام
اسدف عزیز در صفحات اول یک فیلم گذاشتم اگر مورد خاصی به غیر از چیزی که در فیلم است مد نظر شماست بگویید تا انجام دهم

رستم جان اتفاقا من از همون اولین پست شما خیلی مشتاق بودم فیلمش رو ببینم ولی تا الان فیلمی تو هیچ کدوم از پستها نذاشتید. هیچ فیلمی وجود نداره :(

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

سه شنبه 17 تیر1393 - 9:06pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 39 , 40 , 41 , 42 , 43 , 44 , 45 ... 207  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Resa و 55 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure