انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 9:05am

پاسخ به موضوع  [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 195 , 196 , 197 , 198 , 199 , 200 , 201 ... 207  بعدی
 بعد از خوندن تاپیک ساخت فلزیاب چنس دلم شکست - 12 رگلاتور 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

I just got this circuit is a digital circuit because you have previous posts, I've got graphical LCD circuit by idc box that connects to you

http://s6.picofile.com/file/8239090376/ ... r.zip.html
ببخشید شما مگه فارسی بلد نیستید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خب یه مدار کامل هست که بچه ها زحمتشو کشیدن و گذاشتن که کلا آنالوگه ولی مداری که من ساختم از قسمت vco استفاده نکردم ینی کلا حذفش کردم و از خروجی iclf398 استفاده کردم و به یه مدار دیجیتال با ال سی دی وصل کردم
حالا هر دوی این مدارا درست هستن به سلیقه ی خودتون میتونید بسازید

سه شنبه 26 بهمن1394 - 2:13am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mohsenha62 نوشته است:
آقا رستم اون آی سی رو دیدم و چندتا آی سی مشابه که برای کنترل خروجی صدا برای آمپلیفایر طراحی شده و متاسفانه مثل کنترل ولتاژ مقاومتی عمل نمیکنه که بخواد به واسطه ی مثلا جریان یا ولتاژ کنترل بشه و برای این مدار احتمالا کاربرد نداره البته چندتا فیلتر هم داره که فقط برای خروجی صوت هستش و همونطور که مشخصه برای کنترل ولتاژ نمیشه توی همچین مداری ازش استفاده کرد

من همون مداری که عرض کرده بودم با 4 تا مقاوت آزمایشی بستم و جواب داد و از نظر اصول هم درسته و در جریان یه مدار آنالوگ قرار میگیره و به واسطه ی مدار منطقی کنترل میشه خیلی ساده است و به نظرم درستو کاربردی هست کنترلش هم با میکرو هست وبا تک سوییچ میشه یه ولوم دیجیتال والبته چون داره از میکروکنترلر استفاده میشه یه طرح کلی هم پیشنهاد دارم که فرکانس هم نمایش داده بشه تا کاربر بدونه با چه فرکانسی کار میکنه
و نمایش سنس هم روی ال سی دی باشه
حذف ذرات (یه راه واقعی سراغ دارم نه اینکه الکی باشه به درد بخوره)
سیستم کنترل حرکتی موشن دیتکشن برای ثبات مدار که بعد از هر سنس اتومات کالیبر بشه خب مدار از ثبات خارج میشه و خیلی اذیت میکنه ولی با این سیستم دیگه کاری به مدار فلزیاب نداریم (نظر شخصیه)
نمایش عمق نسبی (البته برای این چیزایی که میگم دلیل دارم و همینطور راه وروش خودش رو در نظر دارم )
و یه مطلب مهم که در مورد سنس سیلیس هست که خیلی اذیت میکنه؟؟؟؟
چندتا چیز دیگه هست که انشالا عرض میکنم خدمتتون

** حالا به نظرتون این چیزا ارزش داره تا بیشتر روش کار بشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با سلام محسن عزیز پوزش میخوام شما درست میفرماید ایسی بالا فقط با جریان کنترل میشه و شما درست میفرمایید
lm2576 برسی کنید و ببینید ایسی متقارن هم داره که فکر کنم ایده عال باشه
لطفا ببینید برنامه پیشنهادی با lm317 کار میکنه یا نه
تمام مواردی که فرمودین شدنیه ولی در نهایت به نظر من به طرح یک فلزیاب جدید میرسه که اگر اینطور باشه بهتره از قید و بند این دستگاه خارج بشید و مدار جدیدی طراحی کنیم و یا اعمال تغییرات بسیار ساده انجام بشه متاسفانه بیشتر دوستان توانایی انجام کارهای پیچیده ندارند
موفق باشید

سه شنبه 27 بهمن1394 - 11:00am
مدیر سایت
مدیر سایت

موافقم جناب رستم ، ولی خوب بهتره آقا محسن کارش رو ادامه بده وکلیات رو بخوبی جمع بندی و مرتب داشته باشه و تا وقتی که به نتیجه عالی نرسیده همگانی نکنه تا دوستان سردرگم نشن . چون توان علمی الکترونیک خیلی ها مثل خودم بالا نیست و به بمبست علمی و عملی میخورن و همین مدار آنالوگی رو هم که ساختن میزنن خراب میکنن و از کار میندازن و گرفتار میشن :x ولی کار شما آقا محسن قابل تحسینه انشاا.. آرزومندیم که به نتایج قابل افتخاری برسید و همه رو خوشحال کنید . :ymapplause: :-BD

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 27 بهمن1394 - 11:29am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام آقا رستم این lm2576 هم یه رگولاتوره خطی هستش انگار که نمیشه باهاش این کارو کرد ولی دز مورد lm317 باید شدنی باشه که حالا منظورتون از برنامه ی پیشنهادی متوجه نشدم ببخشید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سه شنبه 27 بهمن1394 - 3:02pm
کاربر فعال
کاربر فعال

اینه شماتیک ولوم دیجیتال هست ببینید نظرتون چیه ؟؟؟؟؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 27 بهمن1394 - 3:40pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با اینم میشه یه ولتاژ مثبت ومنفی درست کرد

با اون دوتا خازن ولتاژا درست میشن پتانسیومتر pot هم برای تنظیم توازن balance تغذیه دوبل به کار میره و ولتاژهای مثبت ومنفی نسبت به پایه خروجی lm386 که یه زمین مجازی هستش محسوب میشه ،حالا با اتصال تغذیه 12 ولت میشه خروجی +6و-6 ولت رو نسبت به پایه ی خروجی آی سی بوجود آورد.

البته به جای اون پتانسیومتر هم میشه از مداری که گذاشتم استفاده کرد

حالا ببینید ترکیب این دوتا مدار یا مدار اولی به تنهایی چطوره؟؟؟؟؟؟؟؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 27 بهمن1394 - 3:56pm
کاربر فعال
کاربر فعال

نطر نمیدید؟آقا رستم جان
میدونم اینجا وب سایت درد و دل نیست ولی دلم گرفته دوست دارم بگم ببخشید

نمیدونم احساس میکنم همه خسته شدیم دیگه یه موقع هایی بود چقدر ذوق شوق برای یه مدار بود ،چقدر بحث و همکاری بود مشکلات روزمره یک طرف و درگیری ها برای رفع نیاز ها هم یک طرف یه راهی رو پیش گرفتیم که اگر قرص نباشیم در جا آنفولانزای نا امیدی میاد سراغمون دارویی نداره فقط میتونیم با همکاری و امید دادن به هم دیگه اینو از خودمون دورش کنیم خدایی دقت کردید که بعضیهامون با چه مشکلاتی داریم میجنگیم اصلا از مفهوم یه زندگی خوب و یا متوسط به دوریم شب وروزمون شده درگیری ولی مطمعنم میشه به این سردرگمی پایان داد

یکی از عوامل مهم این سردرگمی بی پایان کپی کردن مدارات هست اصلا ما با این کار داری موقتمون رو تلف میکنیم خودمون برا خودمون مانع درست کردیم بابا این کپی کردنا یه مانع بزرگه برای رسیدن به هدف ماست، برحسب نیازمون باید بریم جلو نه اینکه یه چیزی بسازیم تا نیازمون رو برطرف کنه در حالی که هیچ اطلاعی ازش نداریم وزمانی ازش اطلاع پیدا میکنیم که دیگه چند سال یا چند ما ه از عمرمون رفته خب این زمان رو روی نیازهامون صرف میکنیم و در آخر هم میدونیم به دردمون میاد دیگه چه کاریه آخه.

من از شما دعوت میکنم برای طراحی یه مدار خوب و به درد بخور همکاری کنیم هرکی یه قسمت از مدار رو طراحی کنه یا یه طراحی بذاریم وسط بر طبق استانداردهای روز حل وفصلش کنیم نه اینکه با تعویض قطعات و بحثهای الکی درگیر بشیم
من هستم .شما چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سه شنبه 27 بهمن1394 - 11:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز شما که بابت بیان دوستانه همین درد دلهای امروز چند روز قبل کلی بحث حاشیه ای و شرط و شرط بندی راه انداختی !

مقادیری توهین هم نثار ما کردی که چرا حرفایی که امروز میزنی رو من نوعی دیروز گفتم .

اول یه دور مباحث گذشته رو مرور کن ببین مشخصا وضعیت چیه .

بعدش اگر واقعا اعضای اینجا دنبال طرح اجرای داخلی بودن من نوعی دو مدل طرح دستگاه زدم از نظر امکانات و قابلیت ها شبیه هیچکدوم از این دستگاههای رایج آنالوگ و دیجیتال نیستن.
حتی در رنج تجاری چند ده میلیونی

مطابق اصول کاری انحصاری خودمون کار میکنن.

یک نمونه امکانات کامل داره قیمت سخت افزارش حدود 250 تومن در میاد.
نمونه دوم ساده سازی شده اولیه یه سری امکانات سخت افزاری از روی دستگاه حذف شده و به موبایل انتقال پیدا کرده .
البته نرم افزار کاری موبایلش با نمونه اول مشترکه
قیمت تموم شده اش زیر 100 تومنه.

از چند ماه قبل قرار بر این بود که در این انجمن ارایه بشن
منتهی مراتب اینجا با این وضعیت برخورد و سطح برداشت عمومی هر کسی باشه مردد میشه که اصلا جای مناسبی برای ارایه طرح هست یا نه .

مدار خوب اصول کار خاص خودش رو میطلبه ....

حالا هر کی هر چقدر دوست داره توهین کنه و داستان بگه .
اگر از توش یه دستگاه نصفه نیمه که کار کنه در اومد .....

چهارشنبه 28 بهمن1394 - 1:11pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان گلم قبل از هر چیزی خسته نباشید دارم خدمت اسانید خودم در مورد مدارات دوستان باید واقع بین باشیم دوستانی دارم که با مدارات همین انجمن به موفقیت رسیدن خداروشکر گره ای از زندگیشون هم باز شد به نظر بنده عوض کردن طرح و غیره یکم بیمورد هست این مدارات جوابگو هستن فقط 2 تا شرط داره یکی اینکه برای قطعات دوستان هزینه کنید مثلا برای ولومهای 10 دور از نوع ویشای تهیه کنید شاید یکم گرون باشن منتها ما یکبار میخواهیم بسازیم پس باید خوب بسازیم و دومی هم زبون دستگاهتونو بفهمید یعنی سعی کنید اپراتوریشو بی نقص انجام بدین اگر این دو مورد رعایت بشه حتما نتیجه میگیرید حالا چه دستگاهتون انالوگ باشه و چه دیجیتال چند مورد خدمتتون عرض میکنم که اگر برای هر مداری رعایت کنید جواب خوبی میگیرید
1-استفاده از ولومهای دقیق در مدارات انالوگ(مارکهای ویشای یا اسپکترون)
2-استفاده از باطریهای لیتیوم ایون با امپر ساعت بالا
3-استفاده از خازنهای مارک ویما المان و برای خازنهای الکترولیت هم خازنهای ژاپنی عالی هستن
4-استفاده از کابلهای جنس خوب برای لوپ
5-با دوسایز لوپ کار کنید یکی 1.5 در 1.5 یا بالاتر و یکی 45 سانتی برای داخل حفره
6-استفاده از مقاومتهای یک دهم درصد خطا
7-استفاده از فیبر فایبر گلاس ضروریه
8-لوپتونو حتما شیلد گرافیت کنید و یا از نوارهای الومینیومی استفاده کنید
9-سیمکشی داخل مدار سعی کنید کوتاهترین حد ممکن باشه

با رعایت نکات بالا حتما نتایج خوبی میگیرید ;)
موفق باشید

چهارشنبه 28 بهمن1394 - 6:56pm
کاربر فعال
کاربر فعال

امیر خان بالاخره حرف دلتو گفتی و یه تبلیغیم از خودت ارائه دادای توهین چیه آقا جون ما رفیقیم با هم.

چهارشنبه 28 بهمن1394 - 7:58pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 195 , 196 , 197 , 198 , 199 , 200 , 201 ... 207  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: alisardarzadeh , mnbvcxzaqwsx و 185 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure