انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 7:31am

پاسخ به موضوع  [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 194 , 195 , 196 , 197 , 198 , 199 , 200 ... 207  بعدی
 بعد از خوندن تاپیک ساخت فلزیاب چنس دلم شکست - 12 رگلاتور 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام استاد رستم بله فرمایشه شما درسته

استاد این کار رو میشه با یه کلید زن دیجیتال انجام داد حالا فرض مثال یه 4066 که به صورت سلکتور دیجیتال عمل کنه که با انتخاب چند تا مقاومت محاسبه شده هر مقاومت رو به وسیله ی دستور کنترلر به واسطه ی 4066 تعویض کرد البته میدونم که هر آی سی کار خاص خودش رو انجام میده که 4066 ولتاژ و فرکانس رو باهاش کلید کردم ولی در مورد مقاومت نمیدونم که فکر نمیکنم فرقی داشته باشه حالا دیتاشیت رو میبینم و بیشتر توضیح میدم
که این عمل هم تنها با یه تک سوییچ قابل اجراست و در این صورت اصول کار این مدار هم با وجود مقاومتها رعایت میشه
منظورم هم از مقاومتهای محاسبه شده اینه که خب ما از چندتا فرکانس مشخص استفاده میکنیم که میشه مقدارشون رو بعد تنظیم مولتی ترن به دست بیاریم و تنها از یه مقاومت برای هر مد استفاده کنیم .

حالا دیگه راهنماییها و طبق معمول زحمت تحلیلش باز هم گردنه شماست استاد عزیزم لطفا طبق معمول معرفت ومرامتون بنده رو راهنمایی کنید تا در این مورد هم از بار علمی شما حسن استفاده :) رو داشته باشم

یکشنبه 24 بهمن1394 - 2:12am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mohsenha62 نوشته است:
سلام استاد رستم بله فرمایشه شما درسته

استاد این کار رو میشه با یه کلید زن دیجیتال انجام داد حالا فرض مثال یه 4066 که به صورت سلکتور دیجیتال عمل کنه که با انتخاب چند تا مقاومت محاسبه شده هر مقاومت رو به وسیله ی دستور کنترلر به واسطه ی 4066 تعویض کرد البته میدونم که هر آی سی کار خاص خودش رو انجام میده که 4066 ولتاژ و فرکانس رو باهاش کلید کردم ولی در مورد مقاومت نمیدونم که فکر نمیکنم فرقی داشته باشه حالا دیتاشیت رو میبینم و بیشتر توضیح میدم
که این عمل هم تنها با یه تک سوییچ قابل اجراست و در این صورت اصول کار این مدار هم با وجود مقاومتها رعایت میشه
منظورم هم از مقاومتهای محاسبه شده اینه که خب ما از چندتا فرکانس مشخص استفاده میکنیم که میشه مقدارشون رو بعد تنظیم مولتی ترن به دست بیاریم و تنها از یه مقاومت برای هر مد استفاده کنیم .

حالا دیگه راهنماییها و طبق معمول زحمت تحلیلش باز هم گردنه شماست استاد عزیزم لطفا طبق معمول معرفت ومرامتون بنده رو راهنمایی کنید تا در این مورد هم از بار علمی شما حسن استفاده :) رو داشته باشم

با سلام
ممنون از زحماتتون
برای ولوم دیجیتال میتونید برنامه ای بنویسید که ولتاژ رو از 0 تا +5 متغیر کنه و با یک lm1036 یا یک ای سی مشابه که بتونه با فرمان 0 تا 5 ولت از -15 تا +18 رو بین دو خروجی تقسیم کنه که حاصل جمع دو خروجی همیشه مساوی 32 باشه
موفق باشید

یکشنبه 25 بهمن1394 - 9:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محسن جان اگه ولوم رو هم حذف کنید عالی میشه

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

یکشنبه 25 بهمن1394 - 1:32pm
کاربر فعال
کاربر فعال

آقا رستم اون آی سی رو دیدم و چندتا آی سی مشابه که برای کنترل خروجی صدا برای آمپلیفایر طراحی شده و متاسفانه مثل کنترل ولتاژ مقاومتی عمل نمیکنه که بخواد به واسطه ی مثلا جریان یا ولتاژ کنترل بشه و برای این مدار احتمالا کاربرد نداره البته چندتا فیلتر هم داره که فقط برای خروجی صوت هستش و همونطور که مشخصه برای کنترل ولتاژ نمیشه توی همچین مداری ازش استفاده کرد

من همون مداری که عرض کرده بودم با 4 تا مقاوت آزمایشی بستم و جواب داد و از نظر اصول هم درسته و در جریان یه مدار آنالوگ قرار میگیره و به واسطه ی مدار منطقی کنترل میشه خیلی ساده است و به نظرم درستو کاربردی هست کنترلش هم با میکرو هست وبا تک سوییچ میشه یه ولوم دیجیتال والبته چون داره از میکروکنترلر استفاده میشه یه طرح کلی هم پیشنهاد دارم که فرکانس هم نمایش داده بشه تا کاربر بدونه با چه فرکانسی کار میکنه
و نمایش سنس هم روی ال سی دی باشه
حذف ذرات (یه راه واقعی سراغ دارم نه اینکه الکی باشه به درد بخوره)
سیستم کنترل حرکتی موشن دیتکشن برای ثبات مدار که بعد از هر سنس اتومات کالیبر بشه خب مدار از ثبات خارج میشه و خیلی اذیت میکنه ولی با این سیستم دیگه کاری به مدار فلزیاب نداریم (نظر شخصیه)
نمایش عمق نسبی (البته برای این چیزایی که میگم دلیل دارم و همینطور راه وروش خودش رو در نظر دارم )
و یه مطلب مهم که در مورد سنس سیلیس هست که خیلی اذیت میکنه؟؟؟؟
چندتا چیز دیگه هست که انشالا عرض میکنم خدمتتون

** حالا به نظرتون این چیزا ارزش داره تا بیشتر روش کار بشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوشنبه 26 بهمن1394 - 4:28am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محسن جان من تا الان 12 رگلاتور رو نساختم اما منتظر روزی هستم که این مدار رو به صورت بی عیب و نقص بسازم تلاش شما هم ستودنیه شما هر کاری که میتونید در مورد این مدار انجام بدید مواردی هم که گفتین ایرادری نداره و اگه اصولی انجام بشه ارزشمنده

دوشنبه 26 بهمن1394 - 9:38am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام.حافظ جان عیب و نقص چی داداش
مداری که النگوی قطر 7 سانت رو تو 80 تا90 سانت و حتی تا 1متر هم سنس میکنه چه عیبه خاصی میتونه داشته باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟تنظیم فرکانسش برای خاک هم که حتما تست کردید که واقعا خوبه
مداری که بوق الکی براش معنی نداره عیب نداره که داداش

دیگه منتظر چیز خاصی نباشید :)

فقط برای اون چیزایی هم که گفتم مدار تمام اتومات نوشتم و سیستم موشن رو هم تست کردم که مدار ساکت و آرومه مگر فلزی جلوش قرار بگیره و خوبه حالا شاید مورد پسند همه نباشه .

یه فیلم هم از مدار ولوم سعی میکنم بگیرم و بذارم تا بیشتر در مورد عملکردش اطلاع داشته باشید

دوشنبه 26 بهمن1394 - 3:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محسن جان منظورم ولوم دیحیتال بود نه عیب در مدار

دوشنبه 26 بهمن1394 - 3:21pm
کاربر فعال
کاربر فعال

بله من اشتباه متوجه شدم عذر

سه شنبه 26 بهمن1394 - 12:28am
کاربر فعال
کاربر فعال

Hi brothers,
I need last value and layout 12 reglator pcb

سه شنبه 26 بهمن1394 - 1:27am
کاربر فعال
کاربر فعال

hello walkman
But again, I was placed inside a few recent posts

سه شنبه 26 بهمن1394 - 2:02am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 194 , 195 , 196 , 197 , 198 , 199 , 200 ... 207  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 188 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure