انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 5:18pm

پاسخ به موضوع  [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 193 , 194 , 195 , 196 , 197 , 198 , 199 ... 207  بعدی
 بعد از خوندن تاپیک ساخت فلزیاب چنس دلم شکست - 12 رگلاتور 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

آرش جان این هم شماتیک
http://s6.picofile.com/file/8237275592/ ... t.PDF.html

و در ضمن خدمت شما عرض کنم بنده خوش قول نباشم بد قول هم نیستم

و در جواب امیر خان هم باید بگم که در هر صورت منظور بنده بیس مدار بود که در مدارات دیجیتال و گسسته هم باید از یک سخت افزار برای آشکار سازی و تقویت نیز استفاده کرد میکرو به تنهایی کارساز نخواهد بود پس در هر حال نیاز به تقویت کننده ها و آشکار سازها همیشه هست و در ضمن با نظر شما در مورد adc بدون خطا موافقم ولی باید عرض کنم هر قدر قدرت نمونه برداری و سرعت بالا باشه پس خطای کمتری در پیش خواهد بود پس در این صورت 16 بیت بهتر 8 بیت میکرو ویا 10 بیت خواهد بود البته چون من منظورم avr بود و عمومی هم هست اینرو گفتم وگرنه که میشه از یک ARM قدرتمند CORTEX استفاده کرد که بسیار هم عالی میشه و از شما خواهش میکنم عجولانه وسطحی جواب یا نظر ندید لطفا یک مقدار تفکر کنید.منظور من فقط تعویض قطعات مدار نبود بلکه تعویض بیس مدار به واسطه ی قسمت آشکار ساز بود و یک قسمت از تقویت کننده هم که خود میکروکنترلر محسوب میشه .

شنبه 16 بهمن1394 - 12:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز شما میای میگی لطفا توجه کنید و نظر بدید
بعد کسی راهنماییت میکنه میخوای توجیهش هم بکنی ؟؟؟!!

نظرخواستی من هم فکر کردم قضیه واقعیه و میخوای یه چیزی یاد بگیری نظرم رو گفتم و راهنماییت کردم .

اگه قراره هر ذهنیت غلطی شما داری رو در قالب نظر سنجی جا بدی
خوب بجای نظرخواهی و راهنمایی بگو میخوام یه عده آدم ناوارد بیان بگن احسنت همون که شما گفتی درسته من یکی مطمئن باش 100 سال نظر نمیدم ....راهنماییش پیشکش.

اگر داری نظر فنی میپرسی مخاطبت که مثلا اونی که سوالش راجع به اینکه مدار میتر رو میشه به فلزجو هم وصل کرد یا نه !!!
یا اونی که فرق دی سی کانورتور رو با رگولاتور نمیدونه که نیست .

مخاطبش آدمای فنی سایت هستن ( در این سایت جمعا 10 نفرشون رو نداریم یا شاید داریم من تا حالا ندیدم )

شما داری راجع به یه چیزایی صحبت میکنی که از اساس طرز کارش اطلاع نداری .

یه مدار آنالوگ زیر متوسط ( ما کلا مدار آنالوگ pi که بشه بهش گفت در حد متوسط نداریم .... میخواد 1 رگولاتور داشته باشه یا یه عده فکر کنن 50 تاش فرقی میکنه ) رو گذاشتی بیس کار ....
همین مدار آنالوگ رو بعید میدونم تحلیل کارش رو داشته باشی
بعد میخوای با میکروکنترلر ظاهر این مدار بزک کنی اونم این فرمی ؟؟

اگر اصولش رو بشناسی دستکاری کردن این مدار و مشابهاتش شبیه به اینه کسی بره روی ژیان مثلا پخش مانیتور دار نصب کنه فکر کنه اینجوری شتابش بالا میره .
یا فرمونش هیدرولیک میشه.
یا با رینگ اسپرت ترمزهاش abs میشه .

به اینکار میگن آفتابه خرج لحیم کردن .

این مدار نمیدونم چند رگلاتوره ( یدونه اش لازم بوده بقیه اش دکوریه ) اگر کسی وارد باشه و اصولش رو بشناسه بعد از اصلاح و تغییرات و جابجایی صحیح شاید با یکسال کار کردن روش توسط یه شخص وارد مثلا به یک سوم تا نصف قابلیتهای فلزجو یا کلون پی آی و امثالهم برسه ...
هزینه اش هم حداقل 5 برابره.

برای شما با این پیشنهادهایی که تا الان بعنوان راهکار و دورنما دادی ( دوست عزیز کار کردن در بخش الکترونیک اونم طراحی یا تغییر مدار پیش نیاز میخواد اونم در چند فیلد ) شاید 5 -6 سال روی چند تا دستگاه فلزیاب کار کنی یه روز به نصف قابلیتهای فلزجو برسی ... اونم باز میگم با روند صحیح وگرنه صحبت ترمیستور و دستورات توقف کامپایلر و این چیزا رو بعنوان بالانس دستگاه در نظر گرفتن بعید میدونم هیچوقت به جواب برسه

حالا میخوای فکر کن من عجولم میخوای فکر کن سطحیه یا هرچی ....
در این سایت از اون 4-5 نفری که در بخش الکترونیک و طراحی مدار سابقه دارن و حرفه ای هستن سوال کن ببین عین 5 نفرشون همین جواب سطحی رو بهت میدن یا نه .

شما فکر میکنم دوست داری شبیه ایجاد کننده این تاپیک یه سری جو و حاشیه رو بیاری برای عده ای بقیه اش رو ولش کن .... تاریخچه اش برای همه در دسترسه.

علی ایحال یه لطف بکن از این به بعد از این فرم نظر سنجی ها داشتی یا عمومی مطرح نکن یا بگو منظورم از نظر فنی و تجربی نیست که وقت بقیه رو هدر ندی .

موفق باشی

شنبه 16 بهمن1394 - 1:18am
کاربر فعال
کاربر فعال

اولا که منظور بنده از این حرف توهین نبود ....و اگر هم چیزی رو مطرح میکنم اول تستش میکنم بعد میگم چرا که اساتید محترمی مثل شما بنده رو زیر سوال نبرن حالا بحث حرارت مدار در همچین مواردی انقدر مهم هست که بخواییم روش مانور بدیم و ضمنا نکنه شما فکر میکنی ما شب خوابیدیم صبش هم اومدیم اینجا مطلب گذاشتیم نه داداش به اندازه ای حالیمه که امثال شما نتونن ببرنم زیر سوال ،و همینطور در مورد مبانی و اصول فلزیاب گفتید که مطمعن باش در حدی اشراف دارم که نخوام مدار فلز جورو برای خودم ملاک قرار بدم من در مورد شخص حمید جان هیچ حرفی نمیزنم در مورد مداره فقط.

شنبه 16 بهمن1394 - 1:34am
کاربر فعال
کاربر فعال

بزک چیه مرد حسابی یه مدار به عنوان ولوم دیجیتال گذاشتن نمیتونی تحلیل کنی حالا از روی علم روز دارم میگم بجای این مدار که اصلا مداری نیست که به درد این کار بخوره بیایید از یه میکرو استفاده کنیم میگی برای کار جزئی از میکرکنترلر؟؟؟؟؟؟؟؟
حالا شما بیا یه مدار ولوم دیجیتال لطف کن بذار ما رو راهنمایی کن ازش استفاده کنیم خب نیاز داریم بهش حالا شما افتخار میدی این لطف رو در حق ما بکنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شنبه 16 بهمن1394 - 1:43am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز

جوابت رو قبلا دادم .
جواب اونی هم که فینگرتاچ رو بعنوان ولوم دیجیتال گذاشته بود دادم .

فکر نمیکنم دیگه بحثی با هم داشته باشیم .

من با همین یکی دو تا کامنت شما به نتیجه رسیدم که شما بهتره همون روندهایی که فکر میکنی درسته رو ادامه بدی .
اگر ان شالله تا سال 98 همین موقع به نتیجه رسید بیا اینجا اعلام کن بگو فلانی گفته بودی 5 -6 سال دیگه هم به جواب نمیرسی من 1 سال زودتر رسیدم .

در غیر اینصورت بعید میدونم از اونایی که باندازه کافی تجربه و شناخت دارن کسی حاضر بشه به این فرم ادعاها و این فرم برخوردا کمک و راهنمایی بده .

بازم با تمام این اوصاف موفق باشی

شنبه 16 بهمن1394 - 1:57am
کاربر فعال
کاربر فعال

چه شبه ای چه جوی آقای محترم مگه من بیکارم که بیام اینجا خودمو دیگران رو اذیت کنم مگه مریضم آخه تورو خدا کم توهین کنید بابا خدارو خوش نمیادا نکنید این کارارو اذیت نکنید تاوان داره این کارا به قران گوشت تنم میریزه به حضرت عباس مدیون میشید به مردم حالا اعتقاد ندارید اون بحثش جداست ولی مطمعن باشید این جور برچسب زدنا کار آدمایه ضعیفه حالا یه چی یاد گرفتیم تقی به توقی میخوره آی شبه آی جو آی فلان کسکه آی فلانه ای وای ای وای

حالا چون تا بوده همین بوده و امسال رستم خان که خودشونو با هزار مصیبت ثابت کردن تا به همین توهین ها تو دهنی بزنن امیر جان یه مدار دیجیتال که طراحی خودت باشه شما بذار یه مدار هم من بذارم بعدش همون چند نفری که گفتی قبولشون داری نظر بدن بعدش بشینیم ببینیم اصلا چیزی از این اومدن رفتنا یاد گرفتیم یا نه ولی
مدار کپی یا تکراری نباشه جوری نشه خودمونو خراب کنیم

قبوله؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
زمانش رو هم شما تعیین کن یه مدار با بیس کاملا دیجیتال با عمق کاوش 3 متر تنظیم فرکانس اتومات برای هر نوع خاک کالیبراسیون اتومات در حال سنس تفکیک 60 درصدی ،حذف ذرات ،تعیین عمق نسبی و حجم نسبی،نمایش سه بعدی واقعی روی ال سی دی و مدار به هیچ وجه در هیچ حالتی پایداریشو از دست نده،و هر چیز دیگه ای که شما اضافه کنی .ببین من آذریم حضرت عباس هم عشقمه به همون حضرت پای حرفم هستم تا به این توهینا جواب بدم حالا بگو تا کی مدار رو تحویل بدیم یا علی

شنبه 16 بهمن1394 - 2:03am
کاربر فعال
کاربر فعال

منتظر جوابتون هستم امیرخان ؟؟؟؟

شنبه 16 بهمن1394 - 2:19am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

برادر من ظاهرا آخر شبه زیاد حالت مساعد نیست .....

از بحث خارج از موضوع و ادامه اش هم ظاهرا لذت میبری .

علی ایحال امیدوارم این یکی دیگه درخواست آخرتون باشه

نظر سنجی و راهنمایی عمومی میخوای بعد که راهنماییت میکنن منتقد میشی کلی بحث خارج از موضوع راه میندازی حالا هم داد و هوار و شیون راه میندازی ؟؟؟!

شما تاپیک میزنی که بیاید ببینید و نظر بدید راهنماییت میکنن یکدفعه از موضع کمک گیرنده تبدیل به صاحب نظر میشی ! بعدش هم جنابعالی هستی که ادعای تصمیم به انجام تغییرات در یه مدار داشتی ( حالا تغییراتش در چه حدیه و خود مدار اصلیش چه اسباب بازی بوده بماند ) من باید بیام یه مدار دیجیتال اینجا بگذارم ؟

بابت چی ؟
بابت ادعای شما ؟
یا بابت اینکه یه سری روش غلط مد نظرت بوده لطف کردم راهنماییت کردم ؟

این چه رسمیه اینجا اشتباهات هر کس رو بهش میگی طلبکار یه مدار میشه ؟

فرض کن اونی که اشتباهات کارت رو بهت گفته مدار از خودش داره یا نداره ....

چه ربطی به روش غلطی که شما اینجا براش نظر سنجی گذاشتی و راهنمایی خواستی داشت ؟

فرض محال ( باز روی محالش تاکید دارم ) میگیریم اصلا جنابعالی یه دستگاه کامل ساخته بودی تست هم شده بود و اینجا گذاشته بودی .

طبق این چیزایی که راجع بهشون سوال کردی ساخته شده باشه کار نمیکنه .
اگر هم کار کنه یک پنجم دستگاههای موجود کارایی نداره .

شک داری ؟
از همین چند نفر آدم وارد این سایت بپرس شاید لطف کردن برات توضیح دادن .

*دوست عزیز شما در شرایطی وارد ادعای شخصی میشی که حتی در استفاده از دستورات کامپایلری که داری باهاش کار میکنی آشنایی نداری نمیدونم طبق کدوم پشتوانه فکر میکنی میتونی دستگاه حتی تستی بسازی که حالا داری دنبال شرط بندی اش میگردی؟
میای میگی 100 wait میگذارم !! برای به تعادل رسیدن و بالانس ....
احتمالا کسی که داشته کار با این کامپایلر رو آموزش میداده یادش رفته توضیح بده wait تعریف شده در حلقه وقفه شما هر 1 واحدش فقط برای خودت معتبره.
Wait میلی ثانیه هم توی کتابخونه اون کامپایلر خاص دستور حلقه وقفه بوده ... یه کامپایلر دیگه ممکنه اسم کتابخونه اش delay باشه ... یکی دیگه nop باشه ... یکی دیگه استاپ باشه و ...
بقیه اش هم بماند.
کسی که یکبار روی یه مدار عملی کار کرده میدونه برای رسیدن به تعادل دمایی یه مدت صبر میکنن مدار بعد از راه اندازی به تعادل دمایی میرسه ...
نه هر چند ثانیه یکبار یک حلقه کالیبراسیون میگذاره ....
ترمیستور ؟!! دمای داخل کیس رو بخوان بگیرن از سنسورای دما استفاده میکنن نه ترمیستور غیر دقیق ... خیلی میکروها روی خودشون سنسور دما دارن هر چند دما و اندازه گیریش اینجا موضوعیت نداره با خیلی مسایل دیگه که شما ازش اطلاع نداری .
اونایی که برنامه نویسی بلدن در مدارات حساس به زمان از کامپایلر زبون محاوره ای استفاده نمیکنن با اسمبلی برنامه مینویسن.
توی مدارای یکم سطح بالاتر از چشمک زن و این چیزای آموزشی هم کسی از wait یا هر وقفه دیگه برای زمان سنجی استفاده نمیکنه .
دستگاهی مثل فلزیاب که پردازنده تمام وقت زیر باره بدون وقفه و استفاده از کتابخونه های غیر بهینه کامپایلرای آماده توان پردازشی کم نیاره هنر کرده .
دیگه جا برای وقفه و حلقه اینجوری بجای زمان سنج باقی نمیمونه ....
منتهی مراتب کسایی که الفبای کار رو بلد نیستن جالبه اونقدر اعتماد بنفس کاذب پیدا میکنن که ب بسم الله با همه میخوان شرط بندی هم بکنن .

من نوعی اگر بخوام شخصی با شما بحث کنم نمیگم بیا تا فلان تاریخ یه دستگاه بساز ببینم میتونی یا نه .
یدونه منحنی موج خروجی آمپلی فایر گیرنده رو برات میگذارم میگم فرض کن بخش سخت افزاری سیستم درست کار کرده و همه تنظیمات پارامترها سرجاشه از حالا تا بعد از عید فرصت داری فقط فلوچارت تحلیل این سیگنال تر و تمیز رو برای فلزیابی در آوردی یعنی حداقل میدونی برای ساخت فلزیاب پیش نیاز تئوری اجرای تستی چیه.
بقیه اش بماند.

،،،،،،،،،،،،،،

این تغییراتی که مد نظرشما روی مدار آنالوگه از نظر فنی در حد همون تعویض خازن و مقاومتهاییه که بقیه در مورد دستگاههای دیگه نسخه اش رو میپیچن و یه عمره کارشون از این مدار به اون مدار رفتنه.
چون شبیه کسایی هستن که الفبای یه زبونی رو بلد نیست میخواد به اون زبون شعر بگه .

هر چقدر اونا طبق شناخت و اصول کار کردن و جواب گرفتن شما هم نفر دوم جواب میگیری.

ما اینجا بحث شخصی با کسی نداریم .

چیزی گفته میشه برای راهنمایی جمع بوده

اولش هم بهت گفتم درخواست عمومی نظر و راهنمایی نداده بودی اصلا جواب به سوال و درخواستت نمیدادم . وقت اضافی نداریم که با یه عده آدم ناوارد ولی بسیار پر ادعا هدرش بدیم .

امیدوارم این بحث رو دیگه همینجا تعطیلش کنی .

ادعایی چیزی داشتی یه تاپیک جدا بزن شاید وقت داشتم بیام اونجا همراهیت کنم

شنبه 16 بهمن1394 - 2:51am
کاربر فعال
کاربر فعال

:)) عزیز جان قابل توجه شخص شما باید عرض بکنم که در مورد wait یا waitms ویا waitus یه زبان برنامه نویسی به نام بیسیک هست که حالا تو محیط های مختلف مثل بسکام ویا در محیط ویژوال بیسیک ازش استفاده میشه و برای تاخیر در نمونه برداری هم از خیلی روشها میشه استفاده کرد چرا حول میشید شما حالا بگو از تایمر و یا همون وقفه و یا حتی از counter میشه از این حالتها بهره گرفت من که نمیخواستم بشکافم که فقط یه توضیح سطحی بود وگرنه که خودم از مد مقایسه استفاده کردم و همینطور اون وقفه ای که برای چند waitms عرض کردم فقط برای کالیبر اولیه و پر کردن یک خانه از حافظه بود و در مدت زمان کارکردن مدار به صورت اتومات در هر لحظه عمل کالیبرانجام میشه و در مورد ترمیستور باید بگم بله شما درست میگی سنسور اندازه گیری دما وجود داره مثال سادش lm35 ولی فدات بشم ما که نمیخواییم کاردستیه دماسنج درست کنیم که انقدر از مدارات حرفه ای دور هستید که فرق اینارو ندونستید ویا اینکه اصلا منظور منو متوجه نشدید بنده گفتم سنسوری که در جریان مدار قرار بگیره نه خارج از مدار و در ضمن در مورد کلمات به ظاهر قلمبه سلمبه ی شما هم باید عرض کنم که من 12 سال کار عملی تو کارنامم دارم سعی کردم که یاد بگیرم به جای اینکه تئوری تایپ کنم و خودمو گول بزنم .
چی تو چنته داری رو کن ببینیم چند چندیم مهندس جان

من دارم میگم این کار رو کردم داره جواب میده شما میگی ترمیستور قدیمیه ،ای بابا ما اصلا نمیدونیم ATMEGA8 چیه یه دفه میپریم تو FPGAحالا سر حرفم هستم اگر بیای تو میدون از نظر علم الکترونیک تا ریز به ریزش رو میریزم تو دایره چون شما فقط تئوری بلدی اونم نسبی موردی نداره تئوریش رو هم یه TDPکامل با جزییات سخت افزار وقطعات ارائه میدم .
باکی از این مسائل ندارم عزیز جان شغلمه زندگیمو بابتش از دست دادم مجانی به دست نیاوردمش و در برابر کسی میشکافمش که پابه پام بیاد

اون مدار ال سی دی هم برای سنجش افرادی بود که ادعا داشتن ولی تو خصوصی برای یه همچین مداری بال بال میزدن.
C و ++C وKEILو AVR STUDIO مردن که از اسمبلی استفاده کنیم دیگه نشه از پاسکال استفاده کنیم
PIC صنعتیه و اسمبلی مینویسن دیگه شما انقدرام جدی نگیر

شنبه 17 بهمن1394 - 5:11am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محسن عزیز این دوستم امیر خان معلول الحاله و شرایط خوبی نداره اصلا به حرفاش اهمیت نده و نمیدونم کی ازش حمایت میکنه منو یاد ناصر میاندازه
برای ولوم خدمتون عرض کردم شما برنامه ای میخواهید که ولتاژ رو از -15 تا 18 ولت تغییر بده و میتونید 4 ولت از هر طرف هم بزنید
موفق باشی

چهارشنبه 21 بهمن1394 - 9:25am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 193 , 194 , 195 , 196 , 197 , 198 , 199 ... 207  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 و 135 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure