انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 5 اردیبهشت1403 - 11:05am

پاسخ به موضوع  [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 191 , 192 , 193 , 194 , 195 , 196 , 197 ... 207  بعدی
 بعد از خوندن تاپیک ساخت فلزیاب چنس دلم شکست - 12 رگلاتور 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mohsenha62 نوشته است:
خب آرش جان مشخصه این ال سی دی گرافیکی هستش که پایه 3 هم vo هست به سر وسط پتانسیومتر وصل میشه برایتنظیم بک لایت ال سی دی هست تنظیم نور صفحه .در ضمن گفتم که شما مدار رو بسازید مشکلی نداره که نیازی هم به شبیه سازی نیست خدایی نکرده ما که قصد و غرض با هم نداریم که. حالا خودم انشالا تا فردا یه ببینم میتونم شماتیک بکشم .

محسن جان کسی قصدجسارت ویابی ادبی نداره برنامه شمااگه حتی انتظاربسیاری روبراورده هم نکنه بازهم تلاش شماستودنیه چون نیت شماقابل ستایشه
درخصوص خواسته من برای مدارشماتیکش به معنی این نیست که به عملکردمدارشماشکی هست بلکه اتفاقابرعکس بررسی نقاط قوت برنامه هست واقعیتش فعلابه ساخت این مدارنیازی ندارم اما اگه این تایپیکهارودنبال میکنم کاملاازروی علاقه وبمنظوربالابردن معلوماتم ازدانش وتجربه دوستان هست
بنابراین اگه حتی نتونم نقاط قوت وضعف احتمالی مدارروازطریق شبیه سازی بررسی کنم بازهم این تایپیک رودنبال میکنم وازتجربه دوستان فیض میبرم

سه شنبه 13 بهمن1394 - 10:06pm
کاربر فعال
کاربر فعال

بله این تاپیک هم دیگه انگاری به پایان رسیده و بسته شده بیشتر از اینم دیگه وقت گذرونیه که خیلیم ارزش داره این وقت عزیزی که بعضی اوقات فراموشش میکنیم .

دوستان من در مورد یه مداری دارم کار کار میکنم که امیدوارم مثل این مدار ال سی دی نباشه که به درد کسی نخوره .
این مدار یه فلزیاب تصویری هستش که بیس مدار بسیار قوی هست مثل مدار ماینر 4 گسسته هستش و البته به جز تصویر 3Dکه داره خروجی صدا و چیزایه دیگه هم داره برای آشکار کردن فلز البته این مدار رو هم همون پالس دتکتور معروف ارائه داده که یکم به هم ریخته بود که برنامه رو ویرایش کردم منبع هم:www.pulsdetektor.deهست که میتونید این مدارو ببینید .

چهارشنبه 14 بهمن1394 - 7:16pm
کاربر فعال
کاربر فعال

http://s7.picofile.com/file/8236868950/ ... _800_1.png

چهارشنبه 14 بهمن1394 - 7:20pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان در سایتش قسمت projekt all به نام 3D----BASE-2 هست ببینید اگر خوب بود واگر مایل بودید یه تاپیک برای این فلزیاب باز بشه اساتید لطف کنید یه بررسی بکنید حالا شاید به درد بخوره .سپاسگذارم

چهارشنبه 14 بهمن1394 - 7:25pm
کاربر فعال
کاربر فعال

این هم یه عکس از حالت سه بعدی نرم افزارش هست
http://s7.picofile.com/file/8236870918/2D_1_300.png

چهارشنبه 14 بهمن1394 - 7:30pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان عذر خواهی میکنم این مدار قسمت منوی کشویی software هست قسمت بالای سایت

چهارشنبه 14 بهمن1394 - 7:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محسن جان انگارازحرفهای من رنجیده خاطرشدی
اگه گفتم فعلانیازبه ساختش ندارم دلیلی براین نیست که دیگردوستان هم نیازبه ساختش ندارند
خودتون هم بهترمیدونیدکه این مدار12رگولاتوره ومدلهای دیگرش تایپیکهاوموضوعات متفاوتی رودراین انجمن ایجادکرده ودرهمگی اونهافقط به قسمت انالوگش توجه شده واگه درموردقسمت تصویریش هم موضوعی عنوان شده بصورت طوطی واربوده واگه مداری هم پیشنهادشده ازیک فلزیاب دیگه مثل دلتاپالس و...بوده که طراحیش برای این فلزیاب مطمئناناکارامده
پس خواهشااینقدرمرددنباش وبحثی روکه شروع کردی ادامه بده شمالطف کن اون شماتیکی که بادست کشیدی رواپلودکن تاخودم ودوستان دیگه تمرکزکنیم اگه برداشتتون اینه که رغبتی برای این مدارنیست بنظرم نتیجه گیریتون کمی عجولانه هست
مطمئن باش هرچه جزئیات مداربیشترروشن بشه تمایل به ساختش هم بیشترمیشه خوب اگه کسی پیدانشدکه مدارروبسازه خودم اینکاررومیکنم تابهتون ثابت کنم که اینکارتون ارزش زیادی داشته و...
دوستان فقط به عنوان تذکرویاداوری لازمه بگم که بسیاری ازفلزیابهای بازاری که مداربیسشون یکی ازمدلهای 12 رگولاتوره هست فقط بااضافه کردن مداراتی مثل این مدارداره باقیمت های نجومی تاحدود10 -12تومن فروخته میشه

چهارشنبه 14 بهمن1394 - 10:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mohsenha62 نوشته است:
بله این تاپیک هم دیگه انگاری به پایان رسیده و بسته شده بیشتر از اینم دیگه وقت گذرونیه که خیلیم ارزش داره این وقت عزیزی که بعضی اوقات فراموشش میکنیم .

دوستان من در مورد یه مداری دارم کار کار میکنم که امیدوارم مثل این مدار ال سی دی نباشه که به درد کسی نخوره .
این مدار یه فلزیاب تصویری هستش که بیس مدار بسیار قوی هست مثل مدار ماینر 4 گسسته هستش و البته به جز تصویر 3Dکه داره خروجی صدا و چیزایه دیگه هم داره برای آشکار کردن فلز البته این مدار رو هم همون پالس دتکتور معروف ارائه داده که یکم به هم ریخته بود که برنامه رو ویرایش کردم منبع هم:www.pulsdetektor.deهست که میتونید این مدارو ببینید .

دوست عزیز مدارات پالس دتکتور ارزش کار ندارن .
یعنی سخت افزاری زیاد تعریفی ندارن

این برنامه تصویریشون رو من چند سال پیش روش کار میکردم هنوزم فکر کنم دارمش .....

اگر قصد ارایه دستگاه مجزا با طرح سخت افزاری خوب داری بهتره یه دستگاه با بیس مجزای خاص خودت بزنی .

برای این نرم افزارهای visualiser که البته در ایران بعید میدونم ازشون استقبال خاصی بشه نمونه های مختلف زیادی چه اپن سورس چه سورس داخلی موجوده .

اگر علاقه به کار روش رو داشتید یه کارایی میتونم براتون بکنم.

چهارشنبه 14 بهمن1394 - 10:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

برای مداری که مدنظرتونه هم بایدبگم که باشماموافقم چون بنظرمداراستخونداری میادخوب البته ناگفته نمونه بیشترکارایی مداردرقسمت نرم افزارش متمرکزشده که اون قسمت روهم جنابعالی بازنویسی کردین البته یادمه که درخصوص ماینر4علاوه برقسمت نرم افزارش قسمت سخت افزارشم خالی ازاشکال نبودویکی ازمشکلاتش دراون ایسی 12بیتیش دیده میشدکه بامدارهم خونی نداشت
حالابابررسیهایی که شماکردین شایدهزاران سوال برای من ودیگردوستان پیش اومده که بهتره شمازحمت عنوان موضوعیشوبکشین تااونجادرخصوصش بحث بشه واینجابحثهای غیرازموضوع اصلی ادامه دارنشه
بازهم ازاطلاع رسانی ودقت نظرتون سپاسگزاریم

چهارشنبه 14 بهمن1394 - 11:03pm
کاربر فعال
کاربر فعال

در مورد مدار ال سی دی باید بگم که من تا آخرش هستم آخرشم جایی که همه و خودم بتونیم به بهترین نحو ممکن ازش بهره ببریم که دیگه نیازی به مدارات خارجی نباشه چون این مدار ال سی دی برای مدار 12 رگولاتور طراحی شده هر چند که به همه مدارات وصل میشه ولی من سعی کردم از اختلاف پتانسیل دو مدار هم بهره ببرم (توضیحات بیشتر رو میدم) و در مورد مدار پالس دتکتور هم باید بگه که بله اکثر مداراتی که ارائه داده یا عمدا یا سهوا همراه با اشکال بوده که البته من هم روی ماینر 4 کار کردم که متوجه شدم کار شاقی نکرده و فقط تبلیغات بوده تراکو پاور رو ملاک قرار داده در حالی به هیچ وجه از کاراییهای یک کانورتور استفاده نکرده و فقط حکم رگولاتور رو تو اون مدار داشته و من هم منظورم همون قسمت تصویریش بوده که بعضی جاها میشه از این تصاویر بهره.

پنج شنبه 14 بهمن1394 - 12:02am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 191 , 192 , 193 , 194 , 195 , 196 , 197 ... 207  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 و 98 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure