انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 17 اردیبهشت1403 - 12:46pm

پاسخ به موضوع  [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 188 , 189 , 190 , 191 , 192 , 193 , 194 ... 207  بعدی
 بعد از خوندن تاپیک ساخت فلزیاب چنس دلم شکست - 12 رگلاتور 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mohsenha62 نوشته است:
<<<<<<<<<<<<یه نکته ی دیگه >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

اگر نظری در رابطه با منوی این مدار دارید بگید اگر تغییری لازمه ویا اضافه شدن منوی دیگه پیشنهای اگر دارید در مورد طرح صفحه ی منو بگید تا انجام بدم

باید بگم این کاری بود که از دستم بر میومد شاید خیلی ناچیز ویا ابتدایی باشه شاید به درد نخور باشه ،شاید خنده دار باشه ،شاید در حد کاردستی باشه ولی من این کارو کردم ووظیفه خودم دونستم تا اینجا قرارش بدم من این مدار و طبق فیلمی که قرار دادم ساختم و خوب هم کار میکنه اگر جایی اشکالی هست ویا تغییری لازمه لطفا همکاری کنید بمب باران نکنید مثل دفه ی پیش (من اون رادیو سازه نیستم) در مورد برنامه و هگز میکرو هم باید بگم اگر تغییری لازمه که انجام بدم، بعد هگزرو قرار بدم اگر نه که همین هگز فعلی رو تقدیم کنم .
و در رابطه با اون مدار خود فلزیاب هم باید بگم مدار کاملا صحیح و درسته خودم هم از اون استفاده کردم و با یک ریگولاتور که با یک هیت سینگ خوب میبندم روش چون اعتقادی به موازی کردن ریگو لاتور ندارم (نظر شخصیه )چون که قطعات اختلاف پتانسیل زیادی دارن نه تنها درست به نظرم نمیاد بلکه تو کارکرد مدار هم مشکل ساز میشه.

اساتید بازم جسارت کردم ببخشید

خسته نباشید دوست من کارتون خیلی خوب است
لطفا فایل هگز و پروتئوس رو بفرستید

جمعه 8 بهمن1394 - 1:26am
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان از این فایل استفاده کنید پارت لیست داره و تمام قطعات رو شماره بندی کردم راحت تره و البته پی دی اف راهنما و سایز واقعی هم قرار دام

جمعه 9 بهمن1394 - 4:29am
کاربر فعال
کاربر فعال

فایل ولت متر دیجیتال با پارت لیست و فایل های راهنما و چاپ:
http://s7.picofile.com/file/8235883350/ ... H.zip.html

جمعه 9 بهمن1394 - 4:32am
کاربر فعال
کاربر فعال

رمز فایل >>>>>>>>>>>>>>>> mohsenha62

جمعه 9 بهمن1394 - 4:35am
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان این چندتا نکته رو توجه کنید لطفا

جایی که با suket مشخص شده برای کی پد هست که بکاپ تاچه که اهمیتی نداره

TUCH:
کلا چهارتا سیم داره که به ترتیب لحیم کنید اگر درست کار نکرد بر عکس کنید درست میشه

RELAY:
از یه رله دو کنتاکت برای تعویض پایه های مولتی ترنه که تو حالت تفکیک برای فلزات و غیر فلزاته که اختیاریه

SOUND:
یه بازر یا بیزره برای حالت صدا که توی منو میشه فعال یا غیر فعالش کرد

L1:
یه سلف مقاومتی هست که خیلی مهمه چون برای نویز ای دی سی استفاده شده البته برای این کار از حالت SLEEP میکرو هم استفاده کردم که نویز پذیریش صفره اگر هم پرش ولتاژ داشته باشه از سمت مدار فلزیابه که با چند بار نمونه براداری سعی کردم این رو هم به حداقل بروسونم شما هم روی مقاومتای ورودی ولتاژ رو و هم پشتش رو با چسب حرارتی پر کنید که دیگه ......

یه پتانسیومتر هم هست برای نور ال سی دی هست

LED:
فقط برای مشخص شدن روشن یا خاموش بودن مدار هست

بازهم اگر سوالی بود یا اشکالی بود بگید.
در آخر هم جسارتا مدار رو بسازید لطف کنید بسازید تا من هم دل گرم بشم که رادیو سازه نیستم هگز رو هم که یه باگ جزئی تو برنامه بود تا فردا شب قرار میدم

جمعه 9 بهمن1394 - 4:50am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام
جناب محسن فایل هگز

جمعه 9 بهمن1394 - 9:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

:-BD

ای کاش زندگی هم دنده عقب داشت

جمعه 9 بهمن1394 - 9:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محسن جان ممنونم
فایل هگزش چون نبودمیپرسم
ازاتمگا32استفاده شده مطمئناکاریک ولتمترساده روانجام نمیده وقابلیتهای دیگه ای هم بایدداشنه باشه
میشه لطف کنی ازقابلیتهای دیگه این مداربیشترتوضیح بدین؟
چون اگه مدنظرمون ولت گیری ساده باشه اتمگا8هم کافیه

شنبه 10 بهمن1394 - 1:27pm
کاربر فعال
کاربر فعال

بله خب ولت متر ساده که نیست و در ضمن نزدیک دو پورت از پین ها درگیر ال سی دی هست یک پورت درگیر ADC هست با MEGA8 نمیشد و در ضمن عرض کردم شاید منو ساده باشه ولی حجم برنامه بالاست به دلیل پر شدن حافظه ها چون برای دقیق شدن ولتاژ خروجی از چند رقم اعشار پر میشه اکثر متغیرها از نوه SINGLE هست فضای زیادی رو درگیر میکنه ، و نمونه برداریهای مداوم برای حذف نویز و پرش ولتاژ ،بیشتر روی این بحث کار کردم خب نویز تو کارکرد مدار اختلال ایجاد میکنه ... و همچنین در حالت کالیبر هم تو همون فاصله از ورودی ولتاژ 120 بار نمونه میگیره که خب در هر صورت مدار هر چقدر هم پایداری داشته باشه در حدود 2 میلی ولت که پرش داره پس از بین چند نمونه یکیش رو انتخاب میکنه و در حالت پیش فرض قرار میده و در ضمن در حالت سنس هم اگر مدار فلزیاب از پایداری خارج بشه به همون اندازه ای که ولتاژ کم یا اضافه شده به علاوه عدد+ 5 میلی ولت ویا - میشه به صورت اتومات که در این حالت درسته که مدار فلزیاب از بالانس خارج شده ولی مدار دیجیتال اونو جبران میکنه .

یکشنبه 10 بهمن1394 - 1:27am
کاربر فعال
کاربر فعال

ببخشید یه تک سوییچ هم اضافه شده که در حالت سنس بشه به صورت دستی با یک بار فشار سوییچ عمل کالیبر رو انجام داد که در هر لحظه بشه مدار رو پایدار نگه داشت مثل سوییچ TM808

یکشنبه 10 بهمن1394 - 1:32am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 188 , 189 , 190 , 191 , 192 , 193 , 194 ... 207  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: behroozbandary , zagalo16 و 134 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure