انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 30 اردیبهشت1403 - 9:42am

پاسخ به موضوع  [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 185 , 186 , 187 , 188 , 189 , 190 , 191 ... 207  بعدی
 بعد از خوندن تاپیک ساخت فلزیاب چنس دلم شکست - 12 رگلاتور 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوست من از ۲۰ تا رگولاتور هم استفاده کنی جای جریان خروجی باطری را نمیده بهتره از باطری ۴امپر به بالا استفاده کنیم و منفی باطری را مستقیم به امیتر ترانزیستور قدرت انتقال دهیم من که خودم با ۲۰ ولت و۵ امپر کار میکنم با ثبات عین مداری که مهندس رستم گذاشته از ۴۰۱۳ المانی استفاده کردم که در ثبات و کار کرد ان در مدار خیلی مهمه از ۷۰۹ ۱۴ پایه بلغارستانی استفاده کردم که مال حدود۱۲ سال پیشه و در اخر از ترانزیستور buf410و buv48 اورجینال استفاده میکنم الان بردم با حساسیت زیاد برای سکه ۵۰۰ تومانی در ۷۰ سانتی و برای ظرف روغن ۵ سانتی به ۱۰۰ سانتی رسیده با لوپ عنکبوتی شیار دار که خودم پیچیدم به قطر ۵۰ واهم ۲با سیم ۵دهم دوستان تنها فرقی که مدار من با اقا رستم داره تو اهم سیم پیچه در مدار من وقتی اهم سیم پیچ را بالا میبرم هم بردم پایین میاد وهم ثبات مدارم پایین میاد ولاهی این فلزیاب اوجوبه هستش فیبر مسی ۴۲در۴۲ را با همین لوپ در۲.۹۰ سانتی در اپارتمان با این همه اهن الات کسب کردم حالا روی مدار این قدر کار کردم که وضع فیبرم هم انچنان تمیز هم نیست دو سه۳تا مقاومت را تغییر دادم وسلام با تشکر از دوستانی که در این تاپیک زحمت کشیدن خصوصا جناب رستم که واقعا دستش درد نکنه لطف بزرگی برای همه بچه های انجمن انجام داد.

سه شنبه 28 دی1394 - 12:31am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوست من این مدار با این اوصافی که شما فرمودین دارای ثبات نمیشه برای ثبات روی این مدار فقط قطعات دیق نظامی و مخصوصا برای ولومهای ۱۰ دور حتما باید نوع نظامی استفاده بشه و برای مقاومتهای قسمت تغذیه و همچنین خروجی در لوپ مدار حتما برای ثبات بیشتر از مقاومتهای حداقل ۱ وات و با درصد خطای کم استفاده بشه همچنین باید ولتاژ رگولاتور 7809 رو به 7808 تغییر بدین و برای نهایت برد هم بهتره از قویترین اپ امپی که جواب میده استفاده کنید که بهترین تا اینجا برای بنده lf۳۵۷ نوع سرامیکی بوده و بجای ای سی lm۳۵۸ از tl071 استفاده کنید برای ترانزیستور قدرت بنده با نظر شما موافقم ولی بهترین همون buv48 هست با ۱۰۰۰ ولت خروجی و ۱۵ امپر در ضمن ۴۰۱۳ فقط فیلیپ فلاپ هست و انچنان تاثیری در برد و قدرت در مدار نداره

سه شنبه 29 دی1394 - 6:43am
مدیر سایت
مدیر سایت

مجید1 نوشته است:
سلام دوست من از ۲۰ تا رگولاتور هم استفاده کنی جای جریان خروجی باطری را نمیده بهتره از باطری ۴امپر به بالا استفاده کنیم و منفی باطری را مستقیم به امیتر ترانزیستور قدرت انتقال دهیم من که خودم با ۲۰ ولت و۵ امپر کار میکنم با ثبات عین مداری که مهندس رستم گذاشته از ۴۰۱۳ المانی استفاده کردم که در ثبات و کار کرد ان در مدار خیلی مهمه از ۷۰۹ ۱۴ پایه بلغارستانی استفاده کردم که مال حدود۱۲ سال پیشه و در اخر از ترانزیستور buf410و buv48 اورجینال استفاده میکنم الان بردم با حساسیت زیاد برای سکه ۵۰۰ تومانی در ۷۰ سانتی و برای ظرف روغن ۵ سانتی به ۱۰۰ سانتی رسیده با لوپ عنکبوتی شیار دار که خودم پیچیدم به قطر ۵۰ واهم ۲با سیم ۵دهم دوستان تنها فرقی که مدار من با اقا رستم داره تو اهم سیم پیچه در مدار من وقتی اهم سیم پیچ را بالا میبرم هم بردم پایین میاد وهم ثبات مدارم پایین میاد ولاهی این فلزیاب اوجوبه هستش فیبر مسی ۴۲در۴۲ را با همین لوپ در۲.۹۰ سانتی در اپارتمان با این همه اهن الات کسب کردم حالا روی مدار این قدر کار کردم که وضع فیبرم هم انچنان تمیز هم نیست دو سه۳تا مقاومت را تغییر دادم وسلام با تشکر از دوستانی که در این تاپیک زحمت کشیدن خصوصا جناب رستم که واقعا دستش درد نکنه لطف بزرگی برای همه بچه های انجمن انجام داد.

مرسی آقا مجید من هم به نتایج شما رسیدم ، البته از ترانزیستور BUX98a استفاده کردم که فرق چندانی در برد هم با BUV48 نمیکنه حدود 5% قوی تر میشه ، BUV48 چیز خوبیه . بنده دورتادور جعبه مدار رو با نایلون های نقره ای رنگ ساندویچ که یک طرفش رسانا هست شیلد کردم که احساس میکنم مقداری تأثیر داره ! لوپ هم اگر شیلد بشه خوب هست در ثبات بهتر

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 29 دی1394 - 1:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جناب سوناتالطفاتایپیک خودتونواصلاح کنین
ایسی 358دارای دواپ امپه اما071تک اپ امپه پس نمیشه اونهاروباهم جابجاکردشایدمنظورتونTL072باشه

سه شنبه 29 دی1394 - 8:18pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوست من درست میفرمایید منظور بنده بجای lm358 از tl082 بوده و بجای lm709 از tl071 استفاده کنید اشتباه شده بود عذرخواهی میکنم

سه شنبه 29 دی1394 - 8:38pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام بر همگی
جناب سوناتا اپ امپ ۰۷۱ هیچ وقت جای ۷۰۹ رو نمیگیره در ضمن ۳۵۷ هم ایسی خوبی هستش ولی خود ۷۰۹( تو این مدار ) از ۳۵۷ بهتر جواب میده از لحاظ ثبات عرض میکنم در ضمن خروجی سه تا رگولاتور که تغذیه مدار را به عهده دارند نباید مستقیم به هم وصل بشند من خروجی هر یک از اونها رو با مقاومت ۳سه دهم اهم به هم وصل کردم در این صورته که گرمایش ایسیها کم و به حدودیک اندازه از اونها جریان کشیده میشه و در نتیجه بهره جریان بالا میره در مورد ثبات هم باید به عرضتان برسونم که ۸۰درصد بستگی به ثبات فرکانسی مدار هستش که قطعات این قسمت خیلی مهمه و شاید تا به حال کسی توجه نکرده که فرکانسهای تولید شده در ایسی تغذیه ۵۵۵ که حدود۶کیلو هرتز هستش اثر منفی روی فرکانس مرکزی ویا اصلی مدار و توام روی اپ امپها داره که من ولتاژ این قسمت را جدا کوپله کردم

چهارشنبه 29 دی1394 - 12:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مجید1 نوشته است:

سلام دوست من
ی سوال داشتم نتایجی ک ذکر کردید بامدار جناب رستم بوده یا با مداری ک چن صفحه قبل جناب محسن گذاشتن بوده؟

چهارشنبه 29 دی1394 - 12:57am
کاربر فعال
کاربر فعال

kاوه نوشته است:
مجید1 نوشته است:

سلام دوست من
ی سوال داشتم نتایجی ک ذکر کردید بامدار جناب رستم بوده یا با مداری ک چن صفحه قبل جناب محسن گذاشتن بوده؟

سلام
نه مداری که اقا رستم گذاشته اونو درست کردم فقط اون ۹ رگولاتور را حذف کردم pcbاقا محسن مثل اینکه ایراد داره من خودم دقیق نگاه نکردم از بچه ها شنیدم

چهارشنبه 29 دی1394 - 1:25am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خب ۹تارگلاتورو حذف کردی چه تغییراتی تو مدار دادی ک این حذفو جبران کنی..میشه ی عکس از مدارت بذاری؟
ممنون

چهارشنبه 30 دی1394 - 5:06pm
کاربر فعال
کاربر فعال

فعلا مقاومت ورودی ۷۰۹ یعنی ۳۳۰اهم را به ۳۹ اهم و مقاومت خروخی ۳۹۸ را از ۱۰ کیلو به ۱۲ کیلو تغییر دادم

چهارشنبه 30 دی1394 - 10:55pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 185 , 186 , 187 , 188 , 189 , 190 , 191 ... 207  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: hooman_dar و 48 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure