انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 1 خرداد1403 - 6:19am

پاسخ به موضوع  [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 181 , 182 , 183 , 184 , 185 , 186 , 187 ... 207  بعدی
 بعد از خوندن تاپیک ساخت فلزیاب چنس دلم شکست - 12 رگلاتور 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
mohsenha62 نوشته است:
من این فایل رو قرار دادم چون خودم ساختمش ،اصلا هم راضی نیستم کسی ضرر ببینه چون خودم سینه سوختم با هزار مشکل درس خوندم کار کردم و سعی کردم به کسی ضرر وزیانی نرسونم خودم هم ارشد الکترونیک از یه دانشگاه معتبر هستم مقامهای ملی وجهانی رباتیک هم دارم لیگ اصلی من هم مین یاب اتومات بوده (فقط محض اطلاع عرض میکنم لطفا عذرخواهی منو پذیرا باشید واقعا شرمندم)نه قصد خریدو فروش دارم نه چیز دیگه این هم آخرین پستمه فقط وفقط به خاطر عزیزانی اومدم که درگیر این مدار بودن و شبیه خودم میدیدمشون که با هزار مشکل دارن کار میکنن وگه نه نیازی به چیز دیگه ای ندارم گلیم خودمو بلدم چجوری از آب بکشم بیرون.حاضرم برای کسانی که شک وتردید گریبان گیرشون شده مجانی برای دو نفر بفرستم ولی بالا غیرتا مردونه بیایید بگید و تمام کنید این بچه بازیارو بابا آخه سمت ریگولاتور که دیگه این حرفارو نداره که این بحث کاملا ابتداییییییییییییییییییییییییییه ما داریم روی یکی از مشکلترین تکنولوژیهای دنیا کار میکنیم خدایی یه کم بیشتر فکر کنید

مرد حسابی بچه بازی چیه شما هنوز بلد نیستی یه رگولاتور مثبتو ببندی میگی ارشد الکترونیک داری :D رگولاتورو برعکس بستی مقاومت 330 اهم اضافی کنارش چی ؟خازن پشت رگولاتور +-غلطه بازم بگم
شما مثلا مهندسی هنوز تلفظ یه قطعه رو بلد نیستی {ریگولاتور} :D شما بهتره تشریف ببرید از همون ابتدایی دوباره خونی کنید
آقای کرمی 2 سال قبل sx500 رو عمومی کرد مدار مورد نظر از هر لحاظ از فیبر شما بهتر طراحی شده بود ولی باز به 12 رگولاتور نمیرسه
شما مدعی هستید مداریکه ساختید برد و ثبات خوبی داره در حالیکه فایلی که ارایه دادید چنتا ایراد اساسی داره این 2حالت بیشتر نداره یا شما فایلی که از روش ساختید رو قصدا ارایه ندادید ویا اصلا مدارو نساختید X(

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

شنبه 12 دی1394 - 3:40pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام اول از همه از زحمات محسن جان تشکر میکنم دوست خوبم در مورد تغییراتی که انجام دادین جای تقدیر داره منتها یک نکته رو فکر کنم جناب روت از همه بهتر میدونه اونم اینه همین ۱۲ رگولاتوره با بیس قدیمیش فکر میکنم عالیه و مشکلی نداره منتها تنها فرقش با مدار ارائه شده توسط شما در ساخت دوستانه تونم با قطعات نظامی و کمی تغییرات در ولومها یعنی تبدیل این مدار از ولوم انالوگ به دیجیتال در جهت بالا بردن ثبات مدار هست نظر بنده اینه شما استاد بزرگوار و همچنین دیگر اساتید فن در جهت تغییر این ولومها اقدام کنن مشکل اصلی این مدار متاسفانه از قطعات ما هست نه طراحی شما ولومها رو و کلا همه قطعات رو کاملا نظامی ببندید و از ترانزیستور 2n 3773 قابلمه ای استفاده کنید به ثبات کامل میرسید این مدار از لحاظ برد همینطور ی هم عالیه منتها ثباتش کمی روی زمین کمه یه کساله دیگه هم هست که دوستان باید رعایت کنن اون هم شما دوست من اقا محسن عزیز در پستهای خودتون فرمودین استفاده از لوپ با ظرفیت مقاومتی ۶ اهم و همچنین شیلد لوپ توسط گرافیت هست که تا الان بنده هیچ جایگزینی نتونستم برای این گرافیت پیدا کنم در هر صورت با رعایت این چند نکته به ثبات خیلی بالایی میرسید امیدوارم همگی موفق باشید

استاد رستم لطفا روی تبدیل ولومها از انالوگ به دیجیتال نظر بدید

شنبه 12 دی1394 - 8:20pm
کاربر فعال
کاربر فعال

واقعا متاسفم وای به حال اونایی که از الکترونیک سر در نمیارن مثل من!!!!!!!!!!!

بله شما صحیح میفرمایید بنده تمام عمرم رو تلف کردم برای الکترونیک برای خودم متاسفم از این پس فقط یاد میگیرم وگوش میدم ..تا ببینیم کی میشه که درس پس بدم از راهنماییاتون کمال قدردانی رو دارم .سپاسگذارم

یکشنبه 12 دی1394 - 2:40am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
mohsenha62 نوشته است:

بله شما صحیح میفرمایید بنده تمام عمرم رو تلف کردم برای الکترونیک برای خودم متاسفم از این پس فقط یاد میگیرم وگوش میدم ..تا ببینیم کی میشه که درس پس بدم از راهنماییاتون کمال قدردانی رو دارم .سپاسگذارم

سلام به همه
با اینکه بنده فعلا روی این مدار کار نکرده ام و به این زودی ها هم کار نخواهم کرد ولی باز از زحمات شما تشکر می کنم بالاخره هم شما تلاش نمودید و هم نظرات بسیار مثبتی دادید
در مورد اشکلات جزئی فایل ارائه شده توسط شما هم باید بگویم که با یک چشم بر هم زدن شما می توانید این فایل را اصلاح نمائید و دوباره در تایپیک قرار دهید و دیگر هیچ بحث و جدلی هم ندارد
موفق باشید (البته این جمله را معمولا دبیران عزیز در آخر برگه امتحان بعد از سرویس کردن دهان دانش آموزان می نوشتند) خخخخخخخخخخخ

یکشنبه 13 دی1394 - 1:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
mohsenha62 نوشته است:

اینکه بنده ایراد فایل ارایه شده شما رو گرفتم در واقع به شما در ساخت و پیشبرد فایلتون کمک کردم حالا این کار من باعث تاسفه !!!!!!!
توصیه میکنم این دوستمون هر زمان ایرادات فایلشون رو حل کردن و خودشون ساختن و فیلم تست گزاشتن بعد دوستان اقدام به مونتاژ کنن
در واقع در هر تایپیکی هر کسی مدعی مورد خاصی از برد وثبات هست دوستان در خواست فیلم تست کنن تا دوستان بتونن خودشون قضاوت کنن و مدارو بسازن

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

یکشنبه 13 دی1394 - 2:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام
دوستان عزیز دوباره دارید بی راهه میرید که
تمام تغییرات مثبت رو که گفتم چرا هی این شاخه به اون شاخه میپرید جناب محسن عزیز احتمالا به صورت تجربی مدار رو بهینه کردند و بعد اقدام به رسم شماتیک نمودند که دوست خوبمون علیرضای عزیز ایرادات رو مشخص کردند و جای تشکر داره
دوستان با توجه به فیلمی که گذاشته بودم بهترین برد برای این فلزیاب با یک سیم پیچ 30 سانتی 4.5 اهمی و 680 میکروهانری برای یک سکه 500 تومانی در زیر خاک 57 سانت است حالا اگر کسی به عمق بیشتر از این رسیده اعلام و تغییراتش رو بگه
من برای تست از گلدان شبیه ساز استفاده کردم
دوست باشید و موفق

یکشنبه 13 دی1394 - 4:09pm
کاربر فعال
کاربر فعال

جناب رستم یه درخواست از شما دارم
مدار خودتون را در برودت هوا (سردی و گرما)تست کردین یا نه اگه کردین لطفا توضیح بدین

یکشنبه 13 دی1394 - 5:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مجید1 نوشته است:
مدار خودتون را در برودت هوا (سردی و گرما)تست کردین یا نه اگه کردین لطفا توضیح بدین

با سلام
دوست من دستگاه رو دوستان در دمای 2 درجه زیر صفر هم تست کردند و مشکلی نبوده
شما سعی کنید از 398 اصلی و قطعات دور 709 و 398 رو حتما مرغوب و چسبیده به مدار بسازید
اگر مقاومت موازی با لوپتون هم کربنی باشه این اتفاق میافته و اگر جنس مولتی ترنتون خوب نباشه ضریب انبساط و انقباض حرارتیش باعث این مشکل میشه
موفق باشید

یکشنبه 13 دی1394 - 5:44pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان در مورد در مورد حرارت مدار یک نمونه فوم هست که برای دور پنجره های یو پی وی سی استفاده میشه که خیلی هم برای گرما و سرما خوب عمل میکنه کل مدار رو میشه با این فوم پر کرد و کنده شدنش هم خیلی راحته

یکشنبه 13 دی1394 - 9:10pm
کاربر فعال
کاربر فعال

rostam نوشته است:
مجید1 نوشته است:

با سلام
دوست من دستگاه رو دوستان در دمای 2 درجه زیر صفر هم تست کردند و مشکلی نبوده
شما سعی کنید از 398 اصلی و قطعات دور 709 و 398 رو حتما مرغوب و چسبیده به مدار بسازید
اگر مقاومت موازی با لوپتون هم کربنی باشه این اتفاق میافته و اگر جنس مولتی ترنتون خوب نباشه ضریب انبساط و انقباض حرارتیش باعث این مشکل میشه
موفق باشید

سلام مهندس خسته نباشین بله من نمیگم جواب نمیده در منهای۵ درجه هم جواب میده ولی در سردی و گرما همزمان نه دستگاه باید در یه دمای ثابت یا سرد ویا گرم باشه من امروز مدارم را قشنگ تمیز کردم با اسیتون باور کنید ۸۰درصد مدارم فرق کرد الان به خدا یادم رفته بود دستگاه را خاموشکنم ۳ ساعت رفتم بیرون اومدم حتی گاز هم نخورده بود ثبات الی شده ولی وقتی در بالکن را وا میکنم در عرض ۵ثانیه زود مدار گاز میخوره این حالت در سند هم بدو ولی خیلی جزعی و خود من هم فکر میکنم از ۷۰۹ باشه

دوشنبه 13 دی1394 - 1:16am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 181 , 182 , 183 , 184 , 185 , 186 , 187 ... 207  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 105 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure